0 oy
331 göst.
Aile kategorisinde tarafından
bana surekli mesaj geliyodu icra takibi başlatilacak diye bende gelen numarayi aradim sordum neyin nesi diye

bana dediki 2021 yilinda evinize kargo gelmis ve siz kargoyu almamişsiniz şirkette size dava acmiş dediler

hangi şirket diyorum isim vermiyolar hangi siteden alisveris yapmişim diyorum isim vermiyolar yine

ben emniyete gidecegim arastirma yapilsin dedim

istediginizi yapabilirsiniz ama 145 lira odemeniz var odemez iseniz 3bin lira olacak dedi

korktum biraz tamam dedim korkudan nerye yatrcam dedim iban atti bana

bende hemen polise gittim 

polise bile atmislar ayni mesajdan dolandirici bunlar dedi

valla cok korktum dedim

almadigim ürun icin 145 lira neden ödeyim dedm 

haklisiniz eger baş edemezseniz yine gelin dediler

kizlar dikkat edin eger boyle mesajlar gelirse hemen polise gidin kuru kuruya gidecekti 145 lira ha onu kabul ederlermiydi bilemem belkide para yatmadi diye kandirip 145 daha alacaklardi benden

8 Cevaplar

0 oy
(5,877 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Burdan arkadaşlara bilgi veriyim bu post aracılığıyla sizi bir hukuk şirketinden arıyoruz borcunuzu ödemezseniz evinizi haciz edicez icralıksınız vs derlerse kişilerden resmi tebligat isteyin resmi tebligat sıradan bir kağıt değildir yalnızca ptt aracılığıyla gelip kişi imzası olmadan teslim edilmez siz evde yoksanız muhtara verilir muhtardanda yine imzaa ile alırsınız. Ödeyelim diyip ödemeyin..
tarafından
aynisini dedi poliste ciddi.bi konu olsaydi eve gelirlerdi dedi
(17,811 puan) tarafından
Teşekkürler canım
-Reklam-
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım akıllı kadınsın
tarafından
saol canim polise gitmeden 5 kurus vermem dedim
0 oy
tarafından
Öyle şeyler de asla evet bile demeyin ses kaydı alıp başka şeylr de kullanıyorlar numarayı engelle direk polis de uğraşmak istememiş bence şikayetçi olsaydın keşke o numaramdan arîyandan
tarafından
polis engelle gitsin dedi
0 oy
(2,525 puan) tarafından
Yaparlar ,bu devirde afedersiniz ama annenizi boyayıp babanıza bile satarlar devir çok kötü 
tarafından
öyle canm bidaha sakin arama dedi polis ben konuyu ogrenmek icin aradim dedim
0 oy
tarafından
Babaanneme atmışlar böyle bir mesaj yaşlı başlı kadın bide kargonun cinsel ilaç satan bir site olaraktan yazmışlar ben gördüm mesajı 12 bin lira istiyorlardı aradım afallamaya başladı avukat olduğumu karşı dava açılacağını dosya numarası gibisinden sıkıştırdım hemen kapattılar tekrar aradım engellemiş hemen 
tarafından
bende aradim ogrenmeye calstim iban falan atti bana ama polise gidecegim dedim hic korkmuyoda gidebilirsiniz diyor
tarafından
E tabi ki korkmamis numarası yapacak. Kaç kişi giderdi ki polise? Senin gittiğin iyi olmuş.
tarafından
Şimdi kimse korkmuyor polisten öncedenmiş polis korkusu
0 oy
(9,623 puan) tarafından
Bundan 4 yıl önce dedem babanem amcamı dolandırdılar dedemle babanem İstanbul'a gelmişti cekap için cekap oluyolar cıkıyolar biri arıyo hastaneden arıyoruz diye ödemeler eksik kalmış diye önce bir 2 bin sonra 1500 sonra da 500 TL kaptırmışlar yani bazen insanın basireti bağlanıyor çıkacak para durmazmış taksit taksit dolandırıldılar :D
tarafından
ay kotu olmus keske polise gitseydiler
(9,623 puan) tarafından
Kız anlamamışlar ki adam herşeyi doğru söylüyormuş hastane adını falan birde numarayı nerden bulmuşlar cekap yaptırdıklarını nerden biliyolar gerçekten garip yani
tarafından
onlar usta dolandirici demekki
0 oy
(952 puan) tarafından
Geçmiş olsun kafa zehir maşallah bende böyle yapardım beni turkcell arıyor ona bile güvenmiyorum bayiye gidiyorum hemen ahdjahs paranoyak olduk kız
tarafından
haberlerde surekli goruyoruz canm dolandirilan insanlari.hemen onlar aklima geldi
0 oy
(12,668 puan) tarafından
Geçen birısı de soruyordu bana mesaj geliyor icra gelecekmiş bi şey olacakmı diye

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 988 göst.
9 Mart 2019 Aile kategorisinde Aşık û maşuk (725 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 405 göst.
16 Mart 2024 Diğer kategorisinde Lavanta... (232 puan) tarafından soruldu
+1 oy
27 cevap 816 göst.
23 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Begonvil_. _ (6,226 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 553 göst.
20 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde ❤Mehincik❤ (6,681 puan) tarafından soruldu

380,249 soru

11,384,385 cevap

34,884 kullanıcı

...