0 oy
223 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar kızımın 2yaş günü vardı kocam baska yerdeydi beni bekle oyle yapalım dedi bekledim geldi akrabaları filan cagırıp sahilde kurlıcaktık organizasyon ayarlıcaktm acıdım verceğim paraya süs alalım pasta yaptıralm diye düşündüm eşimde tmm demişti sabah oldu ben gider alırım dedi bende benide götür dedim götürmedi gitti kafasına göre pasta almış süste almamış sinirm bozuldu kardeşinin düğünü var davetiye dagıtmaya gitti daha düğünede var ilk yaş gününde de kutlamadı varsa yoksa kardeşi ailesi hep bizi hor görüyo

4 Cevaplar

0 oy
tarafından
Süsü de sen al canım eşinde niye böyle baştan sağma yapmış ki saçma olmuş 
-Reklam-
0 oy
(484 puan) tarafından
Acimican demekki canim vercegin paraya yaptircan organizasyonunu da güzelce madem öyle madem ozenmicek sen onun cebini düşünüyorsun onun yaptigina bak 
0 oy
tarafından
Böylelerinin parasına acımayacaksın 
0 oy
(202 puan) tarafından
Bunu eşine söyle, bize değil. Karı koca arasındaki meselelere bizim karışmamız saçma olur. Doğum günü meselesini çok abartmayın derim ben çünkü bebek zaten hatırlamayacak.  Bir tane pasta ile fotoğrafı olsa yeter.  Bu son zamanlarda çıkan yok efendim babyshower yok cinsiyet partisi yok diş buğdayı yok bilmem kaç ay kınası doğum günüsü osu busu.  Hepsi gereksiz. Ama instagrama fotoğraf atılması düşman çatlatılması lazım.  Yoksa olmaz yani.  İnsanlar da hep bu yüzden böyle şeyler peşindeler.  Ne babyshower yaptım ne cinsiyet partisi. Doğuma az kaldı.  12 tane magnet aldım sadece aile üyelerine hatıra kalsın diye.  Hastane odasını da süslemeye düşünmüyorum.  İsme özel hastane çıkışı da yaptırmadım.  Bunca ıvır zıvır para vereceğime gidip yarı profesyonel fotoğraf makinesi aldım.  Bebek çekimi vs için de fotoğrafçılarla uğraşmak istemiyorum.  Kendi makinem var yeterli. Hamilelik fotoğraflarımı bu makineyle eşimin kuzenine çektirdik.  Eşim ısparta eğirdirli.  Orda muhteşem bir göl var.  Ve harika manzaralar. Gayet de güzel oldu.  Doğumda da kayınpederim, hemşireler falan çekecekler.  Eve geçince de eşimin kuzenleri gelince onlar çekecek.  Bir sürü hatıra toplamış olacağız. Doğum gününü ilk 4 yıl pek kutlamayabiliriz.  Zaten hatırlamayacak. Ama ona harcayacağımız parayla bebeğimize ufak çaplı yatırımlar yapabiliriz.  Mesela şuan.  2000 TL gibi bir para biriktirdim kumbarasında.  Tabi TL olarak değil.  Dolar euro ve altın olarak. Daha da devam ediyorum. Tabii ki sizin maddi durumunuz iyidir. Herşeyi dilediğinizce yaparsınız orası ayrı.  Ama ben bu ekonomide bebeğimin geleceğini de düşünmek zorundayım. Kaldı ki maddi açıdan durumum iyi olsaydı da o paraya milleti eğlendiresiye gider 5-10 kilo kedi köpek maması alır sokaklarda dağıtırdım. Ya da gider 3-5 tane ağaç dikerdim. Çocuğuma elimden geldiği kadar güzel bir dünya bırakmak istiyorum. Tabii şimdi linçleyecek birsürü anne adayı çıkacak.  Onlar gelmeden söyleyeyim.  Bu benim şahsi fikrim.  Kim ne isterse düşünmekte özgür. 
tarafından
Sen bensin. Cinsiyet partisi,babyshower,süsleme, fotoğraf hiç birşey yapmadım. Sen gene magnet almışsın ben onuda almadım. Bebeğime oda da yapmadım. Küçük bir beşik aldım, 1 yaşına kadar yatar sonra güzel genç odası gibi takım alırım dedim diğeri çok gereksiz çünkü. Abuk subuk şeylere para harcicagima gide sma lı bebeklere veririm o parayı.
(202 puan) tarafından
Bebek Odası yapmadım değil yaptım ama montessori beşikli.  Yani 15 sene kullanacak mecbur.   Küçük beşikleri kullanması çok uzun vadede mantıksız geldi odamıza ucuz yollu bir sepet beşik aldım ilk 6 ay için geri kalanında kendi odasında olacak.  Ve tabi şuan ben bile yatarım o beşikte o kadar büyük.  4 çekmeceli aynalı şifonyeri,  3 kapılı aynalı gardrobu.  Uzun vadede çok tasarruf sağlayacak bize.  Uygun fiyatlı bişey almak için de İzmir kısıkköy mobilyacılar şehrine gittim.  Bir sürü mobilyacı gezdim.  15.000den aşağı doğru düzgün mobilya yok varsa da ya yatağı yok ya nevresimi yok.  Ben 10.750 tlye aldım bu mobilyayı. Seneye alsam daha pahalı.  Her sene daha da pahalanacak. Uzun ömürlü olsun dedim uyku setine kadar herşey var içinde.  Eve getirip kurulumunu yaptılar ekstra ücret ödemedik. Sadece dükkanda ilk 3000 kapora verdik kurulumdan sonra da geri kalan para.  Bence gayet mantıklı bir hareket oldu bizim için.
tarafından
Kimseye hava atmak için yapmıyorum zaten sosyla medyamda yok amaç güzel bi anı kalsın ite köpeğin manasına pra verceğime ailemle güzel bi gün geçiririz onlara yedirirm
(202 puan) tarafından
O ** köpek dediğin Allahın sessiz kulları. Hepimiz sorumluyuz. Doğadan çevreden hepimiz sorumluyuz.  Sen ne için yaptın ettin bu beni ilgilendirmez senin hayatın çünkü.  Ben burda bu yorumu yaptım çünkü böyle şeyleri sırf gösteriş için yapıyor çoğu insan.  Benim naçizane fikrim insanlar böyle davranmayı bıraksalar, daha da doğaya çevreye dünyaya faydalı olacak işler peşinde koşsalar ülke olarak bu hallerde olmazdık.  Kişisel algılama.  Ben burada bu yorumları okuyup da ders çıkarabilecek kişilere seslendim.  İsteyen okur, ne demeye çalıştığımı anlar, istemeyen umursamaz.

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 391 göst.
25 Haziran 2023 Aile kategorisinde Expertmom (499 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 167 göst.
8 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 531 göst.
16 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Kralice177 (482 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 352 göst.