0 oy
1,742 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Benim şey 

Çocukların 1 yaş doğum gününe kayınvalidem ve kayinbabayi davet ettik . Tutturdu diğer gelin oğlumda gelsin diye onlar farklı şehirde o arada biraz kırgınlık eşimde bende eşimin kardeşine

Neyse geldiler hep beraber .

İkixlerimin biri o sıralar diş çıkarıyordu çok huysuz hatta ateşlendi falan o gece diğer oğlum yabancılardan korkuyor kucaktan inmedi 2 gün boyunca onlar var diye . Geldikleri gün yemek yapamadım ben oğlanlarla yetistiremedim eşimde boşver onlar gelince annem falan da yardım eder yaparsınız dedi . Ben gittim mutfağa tek başıma yemek yapmaya saolsun eltimde geldi bende yardım ediyim diye çocuklar bir yandan ağlıyor eşim kaldı 2 çocukla kimseye gitmiyorlar falan ben yemek yetiştiriyorum. Kayınvalidem geldi mutfağa şey dedi diğer gelini için kızım çok yorma gelinimi o da misafir sonuçta diye beynimden vurulmusa döndüm . 2 çocuğum kaldı orda ben size yemek yetiştiriyorum kadının dediğine bak . Daha demesi gerekiyor ki sen çocuklarla ilgilen biz yapalım yemeği geldi oturdu yanımıza ağzımı açıp tek kelime etmedim ama nasıl içim içimi yiyor nefret ettim o an ondan normalde çok severdim kendisini. Aradan 1 yıl geçti hala aklımda dün gibi o sözden sonra ne arar ne sorarım koydum mesafeyi bayramda seyranda 40 yılda bir ararım ..  sizin varmı böyle kötü anılarınız sizler nasil tepki verdiniz merak ettim 

89 Cevaplar

+3 oy
(2,705 puan) tarafından
EL KIZISIN SEN SUS demesı oldu gelşnliğim üzerimdeyken hemde:(( bende sımdı her fırsatta elsın kaynana derım jggjkkh
tarafından
İyi diyorsun ohh
tarafından
Ooooo çok iyi yapıyorsun valla benden ++snaa ☺️
(2,705 puan) tarafından
Tabı dıycem valla gıkı cıkmıyo yuzume bakıp kalıyo öylece daha cok seymız var böyle yuzumuze vurdugumuz kkhhkklj:))
(2,724 puan) tarafından
Bende buraya sıralanayim☺️

Kizim olcakti esim sarışın  mavi gözlü  ona benzesin anasina benzemesin benim oglum guzel demisti kizim bi oldu ne mavi gözü  var ne sarışınligi simdi diyorumki  ohh kaynana sen allahin isine karisirsan duan tersine döner  al sana sarışın  mavi göz  diyorum ses etmiyo ☺️
(2,705 puan) tarafından
Kjhjkl ayyy valla ben gittim akıllı kocama aşerdım:(sımdı aynı kaynanam oldu cocuk baska aşerecek bişi bulamamış gibi (eşim annesıne benzer)
-Reklam-
+1 oy
(7,026 puan) tarafından
Hiç güzel sözünü duymadım ki.
0 oy
(13,823 puan) tarafından

Ey Allah'ım ...değişik cidden...benim olmadi şükür ayrı sehirlerdeyiz telefonda konuşuruz görüşürüz görüntülü hatta şu an tatile geldik:D

tarafından
He ya geçen geldi bize kayannam ben seni diğer gelinden daha çok seviyorum kızım gibisin diyor dedim içimden geççen sen onları ağzınla kuş tutsan nafile :)) ayy maşallah nazar değmesin kuzu
(13,823 puan) tarafından
Öyle mi diyor bir de:-)neyse he de geç mesafen olsun saygın olsun boşver gerisini
0 oy
tarafından
Oğlumu bı gün kucağına aldı oğlum da ağzını açıp duruyordu kayınbabama dönüp bak Erdal benden meme istiyor meme versem sutum gelir dedi kaynanam olacak pislik üç ay boyunca bunu tekrar edip durdu tahtaya gelesice 
tarafından
Allah belasını verir inşallah
tarafından
Yüz bulsa yani neler yapıcak kendilerini neden anne sanıyorlar anlamiyorum benimkide çok severim ama geçenlerde kızım 2 aylik ağzından öptü anne dedim bidaha böyle bişey yapma o çok küçük Allâh korusun biz yüzünden bile öpmeye kiyamiyoeuz çok sinir olmuatım üstelik ağız enfeksiyonu var ve sigara kullanıyor ben dişim agriyinca bile opmuyorm korkuyorum
(7,253 puan) tarafından
Ayyyne saćmalik kayinbaba yaninda olmacaktı diyecektin niye kocana süt geliyomu diye
(79 puan) tarafından
Benim kaynanam memesini açıp vermeye çalıştı. Sacma sapan isler yapma dedim. Ap duruyordu memesini cocuga gösteriyordu.
tarafından
aaa ben bu lafı birinden daha duydum ha . kaynanası böyle bı kelime kullanmış birinin
0 oy
(15,823 puan) tarafından
Kaynananmm yokk canimmm...

Keşke o zamann okkalı bı cvp verseydin gell annecimm sen yardım et sen misafir değilsin diyee
tarafından
Ben cevap vermem kuzum eşimin annesi sonuçta eşimde kırılır diye düşündüm ama mesafeyi koydum merak etme anladı o zaten
Geçen şey diyor ben seni diğer gelinden daha çok seviyorum kızım gibisin .dedim geççen sen onları ne ararım ne sorarım 1 hafta önce aradı açmadım geride dönmedim bilerek
0 oy
tarafından
düzenlendi

Hamile olduğumu eşimle birlikte haber vermek için oturduk biraz dikkat etmem gerekiodu lekelenme vardı. Hayırlı olsun bile demeden ilk tepkisi bana ÇÜRÜK oldu. 

Ölene kadar asla unutmıcam.

İlk gebelik başka evli oğlu yok ilk heycandı yani 
(7 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Çürük derken canım  yani ne demek istemis kaynanan
tarafından
Kahverengi lekelenme geliyodu onu kast ediyo işte
(146 puan) tarafından
benimde ilk gebelik ilk evli biziz eşimle bizde paylaşalım dedik bana ne derse beğenirsiniz ben 7 tane doğurdum hiçbiri bi ise yaramadı sen doğursan nolur oda bi ise yaramaz dedi başımdan aşağıya kaynar sular döküldü eşimle birbirimize baktık hemen kalkıp gittik o kadar çok üzüldüm ki eşim daha çok üzüldü belli etmedi ondan sonra annesiyle ne görüştü ne de bebeğimizi gösterdi sonuçta ise yaramaz bi bebek.gormene gerek yok dedi
tarafından
Aferin kız eşine adam işte, ben de kendi tarafım dahi olsa bana yapılani affetmem
(146 puan) tarafından
daha bebeğim doğmamış bile öyle bi cümle kurmaya hakkı yok kuramaz da eşimle de hicbir zaman o şekilde konuşamaz ne kendimi ezdiririm ne de eşimi bu kim olursa olsun
0 oy
tarafından
Başkaları dağda bayırda kaçak göçek kocası olmayan biriyle bir defa ilişkiye girib hemen gebe kala biliyor, üstüne sağlıklı gebelik geçirib doğuruyorda. 

Ha bide şey demişti. Akşam programı izliyordu.biri çoçuğu doğurub atmış. Onun hakkında dedi ki , Allah kimlere çoçuk veriyor.
(733 puan) tarafından
Pek anlamadım üstteki yazıdan alttakinde yanlış bişey dememiş ki çocuğu attı diye sitem etmiş bizlerde diyoruz herkes anne baba olmamalı diye
tarafından
Okuduğunu yanlış anlamışsın bence, bu arkadaşın çocuğu olmamış hamile kalamamis o da bunun üstüne bu lafları etmiş
tarafından
Yani çoğu kişi zorlu şartlarda bile hamile kaliyo doguruyo,sen şu rahatlıkta bile onu yapamıyorsun demek istemiş
(733 puan) tarafından
Böyle bi durumu olduğunu bilmiyordum o yüzden anlamadım dedim. Bazı kaynanaların kalbi yok ya
tarafından
O sırada dağda bayırda kocam olmayan biriyle bende yatsam benimde olurda, senin oğlunla evli olduğum için olmuyor demek vardı da. Her damarıma basınca ilk firsatda bende Dolayı yollarla ima ediyorum .
0 oy
(427 puan) tarafından
Cümle degil ama fotoğrafımı kapatması oldu evlerindeki eşimle fotoğrafımızı kapatmıştı aniden gittiğimiz bir gün gördüm
tarafından
Ahahaha sende git o fotoğrafraftan kendini kes buraya layık değil de  niye düşman gibiler anlam veremiyorum
(427 puan) tarafından
Ben fotoğrafımı aldim giderken istemiyor madem diye hahaha çaldım resmen iyi oldu ama
0 oy
tarafından
Ay valla iyi tutuyorsunuz kendinizi ha, ben olsam hemen veririm cevabını 
tarafından
Ellerim titredi ya sinirden normalde asla susman ama eşime saygımdan bisiy demedim Allah'a da biliyor ondan sonra kestim zaten muhabbeti bayramdan bayrama ararım anlamış kızdığımi kızım ben seni kendi kızım gibi görüyorum diğer gelinden çok seviyorum vs dedi hiç cevap vermedim  ağzıyla kuş tutsa nafile artık ☺️
0 oy
(2,097 puan) tarafından
Valla her zaman full saygıdan yanayım ama bazen gerektimi de cevabını yapıştıracaksın. Diyemedin mi burası yabancı evimi de misafir gibi oturacak benim de çocuklarım içeride bekliyorlar diye. Saçmalamış resmen. Var ama yaşlıların böyle düşüncesizlikleri ne yapacaksın. Benimki de benim yanımda eltimi övüp durur bazen üstelik onun da olduğu ortamda. Tamam eltim gerçekten becerikli iyi bir hatun ama yine de hoş mu yani iki gelinin yanında böyle davranmak..
(7,026 puan) tarafından
Bu benim kaynananın aynı.
tarafından
Benim kaynanada öyle eltimle beraberken onun ağzının içine bakıyor ahaha aman boşver eşime olan saygımdan sustum . 1 yıldır arayıp sormuyorum seni daha çok seviyorum kızım gibisin diyor şimdide
0 oy
(175 puan) tarafından
Hırsız dedi birde terör örgütü uyeligin var dedi 
tarafından
Yuhhh. Allah versin belasını insan nasıl der bunu gelinine pislik
(175 puan) tarafından
Dedi vallahi ohoooo bu en basiti bunda ne var ki surda hiçbirimiz benim kadar cekmemissinizdir diyorum ya işte beni terör binasına girerken görmüş üyeliğim varmış eşime anlattı eşimde dedi hadi hep beraber gidelim göster bize orayı dedi gitmedi konuyu değiştirdi neyse o konu öyle kapandı bir günde eşyalarım kayıp sen hırsızlik yaptın dedi evimi aradı taradi hicbirsey bulamadı Allah'ıma havale ettim neydiyim
tarafından
Ay bu yoruma güldüm
(175 puan) tarafından
Başa gelince gulunmuyorda şimdi yıllar sonra bende gülüyorum
0 oy
(7,720 puan) tarafından
Çok da kötü bir şey dememiş bence. Benimkinin yanında hiç kalır. Benimki evlenmeden önce bana kıyafet alışverişi yaparken sen değil de keşke ablan gelinim olsaydı dedi. O anda aşktan olsa gerek hiçbir şey diyememiştim. Bir de büyük bir aile kavgamız oldu. O anda da kızımdan için elin sıpası dedi
tarafından
Ama çocuklar perişan oldu ben onlara yemek hazırlama cabasindyim o gelmiş bu cümleyi kuruyor bana . Ayy pislik nasıl der ya
(7,720 puan) tarafından
Seninki de belki aynısını düşüyordur elin sıpası diye :( saçma insanlar ya
(35 puan) tarafından
Bizde gelin alışverişindeyken benden çok o kayınbabamı sömürdü sağolsun benden çok o kıyafet felan aldı ayakkabı ve çantayı unutmuştu onu da sonra bize aldırdı
tarafından
Bu fenaymış gerçekten resmen ablanı eşine uygun görmüş yuh ya terbiyesiz
(7,720 puan) tarafından
Ablamı eşime değil de kendine gelin olarak gördü desem daha doğru olur. Kıyafet tarzı olarak onu daha çok beğenir hala öyledir
0 oy
(1,918 puan) tarafından
Yeni dogum yaptim erken dogdu kızım emmiyor ucum yok kışın ortasi lohusayim deliriyorum kaynanam kendince yardim ettigini saniyor tabi o ayri geceleri her saat basi kalkip emzirmem lazim cocugumu gram uyku yok sarılık olmustu zaten bide dogdugu gün hastanede tikanmisti kusmugunda boguluyordu yavrum kaynanam yüzünden travma oldu bende geceleri hep bakardim bogulmasin tikanmasin ben uykusuz esim uykusuz kaynanam fosur fosur uyuyor ***.de osuruklar uçuşuyor karının esim sabasi kalkti hastalandi bir kusuyor adam yok boyle bisi kaynanam üstüme yürüdü hasta ettiniz cocugumu da siz bu hale soktunuz yillarin birikmisliginle lohusa pskilojsnle evden kovdum tabi ilk bebegimi kaybetmistm onuda sen öldürdün bilerek kaybettin demisti çok var hangisini sayayim Allahindan bulsun tez vakitte insaah
tarafından
Kendilerini ne sanıyorlar acaba.
(1,918 puan) tarafından
Benimki kendini bi b.k sanıyor al karıyı vur duvardan duvara ama prenses bünyem yapma diyor bekle diyor :))
0 oy
(1,102 puan) tarafından
Ben bu yaştan sonra gelin dırdırı çekemem gelme evime dedi :D
0 oy
(1,750 puan) tarafından
Sen sezeryan doğum yaptın anne değilsin üstelik bebeğim melek olduğu için sezeyan oldum 
(3,230 puan) tarafından
Allah belasını versin onun pislik
(1,750 puan) tarafından
Daha bu bi tanesi o kadar çok var ki en zoruma gideni buydu bdie üzülmedipimi idda etmişdi cenzesine katılamadğm için sezeryanlıydm yollamadılar
0 oy
(1,140 puan) tarafından
Benim de o kadar çok var ki...hastanede kızım 100 de 50 yaşama sansiyla doğdu ameliayat alındı vs.

Başımı yedi senin sütün olmayacak senin sütün olmayacak diye.taburcu oldum neymiş ben sigara içen biriyim diye kızım yoğun bakimdaymış.

Daha birsuru Allah hak etmeyene analık veriyormuş.

O ve oğlu yüzünden sütüm kesildi.goruntulu arardım kızımı görsünler diye.

Anan seni aç mı bıraktı.ne de olsa süt emmiyosun ben alayım seni mamalar alırım sana vs deyip durdu.tabii çok şey ve artık konuşmuyorum arıyorlar açmıyorum bile.hasta karı
0 oy
(544 puan) tarafından
Ben tek gelinim ve ilk torunu ben verdim. Kendisi komşusunun torunlarını büyüttü. Ben hamileyken bana dediki ben komşunun çocuklarını kendi torunum gibi büyüttüğüm için içimde torun heyecanı yok. O kadar zoruma gitti ki. Birde doğum yaptıktan sonra hastanede bezimi değişmem gerekiyordu anne değişelim dedim beni tuvalete kadar götürdü bezi bana uzattı çıktı. Bi elimde serum bi elim de bez altta dikişler yeni doğumdan çıkmıştım çok zoruma gitmişti
(733 puan) tarafından
Benim de kendi annem var seni sevemiyorum saygı göstermek istemiyorum anne diye diyecen
(7,196 puan) tarafından
Canım bezini neden başkasından bekledin ki zaten birilerinden bir şeyler bekledikçe insan daha çok üzülüyor....
(544 puan) tarafından
Bana yardım etmicekse ne diye kaldı yanımda kendi annem gelseydi en azından seruma kan doldu ben değişene kadar
0 oy
(3,354 puan) tarafından
Hamile iken hastaneye gittiğim zaman gezmeye gidiyor diyordu herkese
tarafından
Yorumunu okudum ama geçemedim ya... Ne denir ki. Elini vicdanına koysun konuşsun.
0 oy
tarafından
Hiç bir lafı kırmadı çünkü muhattabım bile olamaz kırarsa da fena kırarım görüşmüyoruz zaten
tarafından
En güzeli seninki benimde öyle bu cümleden sonra muhattap olmuyorum onunla arayıp sormam yani kendi ararsa
tarafından
Vallah mesafe her zaman iyidir
0 oy
(1,210 puan) tarafından
Hiç kırmadık birbirimizi bugüne kadar bundan sonra da kırmayız inşallah ayda yılda bir görüşüyoruz zaten

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 925 göst.
13 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 684 göst.
0 oy
64 cevap 1,543 göst.
3 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Fatmacelik01 (333 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 1,009 göst.

380,085 soru