0 oy
172 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kizlar ben hic kışlık yapmadim ne yapilir nasi yapilir blmiom buzlugumda biraz fasulyem var onuda yeriz zaten kalmaz sarma var bana uzun sure yeter napablirim mesela domatesleri hep menemenlik mi yapiyosunuz nasil yapip nasil sakliyosunuz 

5 Cevaplar

0 oy
(1,524 puan) tarafından
Soslukta yaptım ben makarnalarda kızartmalarda kullanıyorum 
tarafından
Disarda mi sakliyosunuz canim  yani nasil sakliyosunuz dondurcum falan yok buzlugumda zaten kucuk
(1,524 puan) tarafından
Dışarda saklıyorum karanlık yerde dolabın içini boşalttım üstüne bi bez örttüm geçen gün açtım hatta bitanesini çok güzel olmuştu
tarafından
Ellerine saglik canim afiyetle yiyin bende yapmak istiyorum insallah becerebilirim
-Reklam-
0 oy
(7,036 puan) tarafından
Domatesleri küp küp doğrayıp dolaba atabilirsin 

Konserve yapabilirsin 

Biner doğrayıp dolaba atabilirsin 

Patlıcan kurutmalı yapabilirsin 

Karnı yariklik patlıcanı kizartip dolaba atabilirsin 

Biber kızartıp dolaba atabilirsin 

taze fasulye dolaba atabilirsin 

Bezelye atabilirsin 

Domatesleri kurutabilirsin 

Bunlar geldi aklıma sadece şimdilik 
(7,036 puan) tarafından
☺️☺️☺️ ya çok sağol geçen sene hiç birşey yapmadım kaynanama yaptık o vercem dedi diye tabi 2 konserveden fazlasını göstermedi bize siz 2 kişisiniz yemesiniz dedi sonuç bütün kış hormonlu hormonlu sebzeleri alıp yedik dünya para ödedik şuan kendime yapıyorum mis gibide oluyor vala kızlar ben yapamam demeyin insan isterse herşeyi yapar vala :D
(2,806 puan) tarafından
Yapar yapar mecbur kalınca kadın dediğin her şeyi yapar kuzu☺️ senin ekstra 3 çocukla yapıyor olman çok maşaAllahlık. Kendin yazın yap, kışın yiyin. Nerde 2 kişisiniz oldunuz 5. ☘️☺️
(7,036 puan) tarafından
O çocuklar yemek yemiyor sanıyor herhalde şuanda destek olacaklari yerde köstek oluyrlar beceremezsin edemezsin diyorlar bende inatlarına  yapıyorum kışın gorecem ben onları
(2,806 puan) tarafından
Ahaha gaza gelip aşırı çok yapma sonra diğer yaz da yemek zorunda kalırsınızzz:))   elinden geliyormuş, kimseye muhtaç değilsin canım benim. Sıkma canını boşver gitsin hepsini. ☺️
(7,036 puan) tarafından
Yok kız herşey kararinca yapıyorum
0 oy
tarafından
Canım ben domatesi çekip kaynatıp kavanozluyorum az tuz ve yağ da koyuyorum tabi o çorbalik.  Biraz da patlicam kapya köleyim domatesli sos yapıyorum yine zeytinyağ ve tuz ama yağ mesela 1 kazana 1 litre öyle az. Bamya soklayip koyuyorum biraz. Yesil biberleri pipetle havasını alıp öylece atıyorum, kabak patlican da aynı şekilde Çiğ. Fasulye de çiğ atıyorum. Kızartıp yapınca koku oluyor. Domates buzluğa da doğrayıp atıyorum.  Yemeklere kavanoz a yaptığımdan koyuyorum bereketli oluyor herseyden 3 kilo yapıyorum ideal oluyor bize
tarafından
Ha biraz da 2 patlican 3 kapua 3 yesil biber kozleyip temizleyip doğrayıp atıyorum 5 6 poset
tarafından
Cok sagol canim cok tedekkur ederim
0 oy
(6,360 puan) tarafından
Domates çiğden katabilirsin ama ben hiç katmadm hep menemenlik ve sade domatesi blenderdan cekip kavanozluyorum

Annemdeyim simdi reyhanımı kuruttum nane kuruttum biber patlıcan içini çıkarıp kuruttum annem tursu da yapıcak 4 bidon

Kaynanama geçince konserve yapıcaz salça çıkarıyoruz ben salatalıkları cacık içim dograyıp buzluga atıyorum bamya buzluga atıyorum kapya ve yesıil biberi ister dogra ister ortadan imiye böl at canm yaprak salamura yaptık ve ayrı buzluga kattık gidip daha reçel çıkarıcam. Kaynuyarıklık için ve musakka için patlıcan kızart at buzluga kimi fırınlıyo ama hiç denemedim. Karnıyarıgın yanına kırmızı kapya biberide kızartıp atıyorum. Patlıcan ve biber közleyip atıyoruz simdilik aklıma bunlar geldi canm 
0 oy
(11,084 puan) tarafından
Domatesleri ben kabuklarını soyup robattan geçirip biraz yağ biraz tuz o şekilde hafif sulu kalacak kaynatıp kavanozlara kapatiyorum ister menemene kullan ister yemeklere acı seviyorsan içine biraz acı biber geçir robottan onu at

Dolmalık biber koyabilirsin içini temizle poşetle at buzluğa

Yemeklik doğrayıp onu da atabilirsin biber yemeklere koymak için

Taze fasulye ve bamya atabilirsin ikisini de domatesle kavur soğuyunca poşetle at

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 1,831 göst.
6 Eylül 2018 Diğer kategorisinde Mavikelebek (545 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 510 göst.
17 Temmuz 2020 Aile kategorisinde Şunu da ye kalmasın (2,201 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 194 göst.
30 Temmuz 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde orbanesara (802 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 571 göst.
13 Mart 2023 Aile kategorisinde Zelis... (446 puan) tarafından soruldu

377,388 soru

11,293,597 cevap

34,711 kullanıcı

...