0 oy
310 göst.
Diğer kategorisinde (20 puan) tarafından
Evlendikten sonra eşim kapanmami istedi  olumsuz bakmadığım için kapandım çok istemesem de eşim beni öyle görmek istediği için   beş yıl boyunca memnun kalarak tesettürde idim.Ancak tam iki kez eşimin başka kadınlarla mesajlarını yakaladim mesajdan öteye gitmediğini o kadınların sürekli yazdıklarını hatasının ise onlara fırsat vermek olduğunu söyledi her erkek gibi suçunu hafifletmeye çalıştı ben de onu aldatamayacagim için açılma kararı aldım ve açıldım.(üç küçük çocuğum var bosamamam) Benim açılmamda onun da günahı var mıdir sizce? 

17 Cevaplar

+1 oy
(8,581 puan) tarafından
Hayır onun günahı yok bence Sen Nefsine  öfkene yenik düştün Keşke yapmasaydın bacım.   

Birileri için kendinizi heba etmeyin nolur artk cok var 
-Reklam-
+1 oy
(1,849 puan) tarafından
Kapanmana vesile olmuş sevaba girmiiş ama açılman tamamen senin iradende bunun bahanesi olmaz bnce, eşini de Allah ıslah etsin evine sana huzur mutluluk versin canım 
0 oy
tarafından
Acilmana saygi duyarim ama aldatmanin kapaliyla acik olamanla bir ilgisi olmadigini dusunuyorum icin de varsa istersen adriana lima ol yine aldatir bence acilmasaydin cunku acilip kapanmak cok gunah Allah icin kapan bundan sonra kapanacaksan canim
0 oy
tarafından
Gavura kızıp oruç bozmak denir senin yaptığına canım herkesin günahı kendine o zaman adamlarda başka karılara gittiğinin günahını evdeki karılarının üstüne yğklesin 
0 oy
tarafından
Dini detayını bilemem ama eşin baskı yapmamış, senden istemiş sen de kabul etmişsin. Şimdi ne sebeple olursa olsun açılman bence eşinle alakalı değil. Baştaki gibi yine senin tercihin. Dolayısıyla eşine günahı olacağını düşünmüyorum. 
0 oy
tarafından
Herkes kendi günahından mükelleftir. Sen kendi içinde olmayarak kapandığın için bence fırsat aramışsın eşinin ihanetlerini bahane bilip açılmışsın kesinlikle kötü bir şey söylemiyorum senin tercihin senin hayatın. O ilk başta senin kapanmana vesile olduğu için sevap bile kazandı. 
(20 puan) tarafından
Kötü bir şey söylemiyorum deyip ihanete bahane bulduğumu söylemişsiniz başınıza böyle bir şey geldiğinde ilk düşüneceğiz şey kocanizin sizi beğenmediği düşüncesi olacaktır.Kapanmami isyeyeck kadar dindardiysa zina ya teşebbüs ederek de sevap kazandı heralde sizin anlayışınıza gore
tarafından
Ben yaptığı zinanın sevap olduğunu söylemedim zaten sizi beğenip beğenmemesi değil konu dünya güzelleri bile aldatılırken bu konuyu konuşmaya bile gerek duymuyorum kendinize güveniniz olmalı en başta beni güzel bulmadığı için değil kendi karakteri güzel olmadığı için aldattı demelisiniz dini olarak araştırabilirsiniz aklınızdan geçen iyiliklerden o iyilik yolunda ilerlemekten bile sevap yazılıyor Allah o kadar ki seviyor kullarını cennetine kabul etmek için bahane arıyor düşündüğün bi kötülükten veya o kötülüğü yapmak için yola çıktıktan sonra vazgeçmenden günah yazılmıyor o kadar seviliyor ki kul cehenneme kabul edilmemek için bahane aranıyor ne geldiyse zaten herkesin başına bu aşırı gösterişçi dindarlıktan geliyor size bir şey söylemedim bu konuda içinde olmayarak kapanan bir insan o örtüyü iç ferahlığıyla taşıyamaz ilk fırsatta kendisine bir bahane bularak hemen çıkarır ben bunu söyledim onun günahını kendinize bahane edip sizde günaha girmişsiniz tam tersine Allah'a yönelmeliydiniz eşinize hidayete doğru yola iletmesi için
0 oy
(10,972 puan) tarafından
Esin kapalı da olsan acıkta olsan donsuz da gezsen o haltı yiyecekti. Cunku bu karakter ve serefinin ne kadar az oldugıyla baglantılı bir durum. Ah su erkeklrr bilse ki cehennemde bir tarafta en güzel yemek dururken kurtlu et yiyeceklerini yaparlar mi acaba. 1 kere ya 1 kerr rüyalarında 8 saniye görseler. 
(20 puan) tarafından
Evet benim yaptığım onun istediği gibi olmayarak ona cevap vermekti ilk başta da kıskançlığı dan kapanmami istemisti zaten Allah ıslah etsin ne diyeyim
(10,972 puan) tarafından
İnşallah canım Allah ıslah etsin.
0 oy
tarafından
Kul için değil Allah için yapılmalı. 
0 oy
(2,512 puan) tarafından
Yazdıkların çok alakasiz
0 oy
(427 puan) tarafından
Kapandin diye mi aldatti diye düşündün canim orasını anlamadim neden açıldığını kendini güzel hissetmek için mi 
0 oy
(194 puan) tarafından
Rabbim kapan dedigi icin degil kocan icin kapanmissin yani Allahin emrinin onemi olmamis kocanin emrinin oldugu kadar kocanin gunahla alakasi yok bence sen kendini buyuk gunaha sokmussun Rabbim affettsin
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Sen eşine güzel görünmek için kapanmışsın Allah için değil ki ve onun için kapanıp onun için açılmışsın
0 oy
tarafından
Canım sen zaten kocan için kapanıp, yine kocanı eve bağlamak için açılmışsın. Kendi iraden doğrultusunda açılmışsın sonuçta eşin seni zorla açmamış sanmıyorum onun da günahı olsun 
0 oy
(875 puan) tarafından
NE ALAKA ONUN ALDATMASI VE SENİN AÇILMAN ADRİANA LİMA BİLE ALDATILMIŞ VE SEN GELMİŞ BUNU KAPALILIĞA MI BAĞLIYORSUN GERÇEKTEN KOCAN SADECE ALDATTIĞI İÇİN GÜNAH YAZILIR SENDE AÇILDIĞIN İÇİN 
0 oy
tarafından
Açılınca sadık mi kalacak yani. 

Bahane olmuş bu bence. 
0 oy
(563 puan) tarafından
Herhalde eşine güzel görünmek için degil de başta o kapattıgı için misilleme mi yapmaya çalışıyorsun Yani o şekilde cezalandırmak mı. Bence insan kendinden taviz vermemeli hiç bişey için kimseye degmez çünkü 
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Ben buna cevap vermiştim sankı ama yok kjhjk anlamadm gitti

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 308 göst.
26 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Snm55 (20 puan) tarafından soruldu
+1 oy
21 cevap 593 göst.
2 Nisan 2024 Aile kategorisinde Eeebbrrrruuuuuu (684 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 629 göst.