0 oy
582 göst.
Aile kategorisinde (1,618 puan) tarafından
Kızlar 10 aylık kızım bizimle yatıyor eltim alıştırma zor olur dedi ama kıyamıyorum sizce napmaliyim

36 Cevaplar

0 oy
(1,024 puan) tarafından
Benim iki buçuk yaşında hala bizimle uyuyor ne yapıyorum olmuyor kendi karyolasina koyuyorum gece bı bakıyorum yatakta bide çok tekmeleyip duruyor bizi sabaha kadar yatamıyorum nasıl olacak bilmiyorum 
-Reklam-
0 oy
(395 puan) tarafından
Benimki de 1 yaşına girdi bizimle yatıyor kendi yatağına koysam hemen uyanıyor galiba haklı eltin alıştırmamak lazım :( 
(1,618 puan) tarafından
Çocuk kendi beşiğinde yatıyor ama ben uyku sersemiyle yanıma alıyorum
0 oy
(312 puan) tarafından
27 aylik beraber uyuyoruz, kim ne derse desin bir daha çocuk olmayacaklar kucagimda uyusun. Sizde caniniz nasil istiyorsa öyle yapin.
tarafından
Aynen ya bende katılıyorum keşke yanımda uyusa keşke sarilsa bana . Bakalım yaşına girince benimle yatacak mj
0 oy
(1,501 puan) tarafından
15 aylik besige koyunca ağlıyor. Esimi tekmeledi buraz önce iyice dalinca besige geri yatirdim bakalim ne zaman uyanursa
0 oy
(7,376 puan) tarafından
21 aylık odasını ayırdım canım kendi yatağında yatıyor alisirsa çok zor olur gerçekten ayrılması bide anneye çok bağlı olunca her yerdede seni ister okul vb yerlerde 
(839 puan) tarafından
Allah bağışlasın canım benim kızımda 22 aylık acaba konuşması yemesi içmesi nasıl bebişin konuşma hala yok bende kalka kak diyo alkışa akı diyo anne yok arada baba der ama dediğim söylediğim herşeyi anlar dışarı çıkalım diyo giriş kapısına gidiyor mesela oda dayım bana bir tane bez getir diyorum giyinme odasından gardolanı açıp bir bez alıp bana getiriyor uyku vakti dedim mi yatağına gidiyor gibi gibi ama konuşmaması beni çok tedirgin ediyor çok üzülüyorum bugün 4. Gün memeden kesiyorum emerek uyuyordu hiç zorlamıyor beni yanına uzanıyorum ninni açıyorum 20 25 dk da dalıyor ama işte birde konuşsa
(839 puan) tarafından
Çok uzun oldu kusura bakma kime söylesem otizim diyor ama beni anlıyor dediğim konuştuğum herşeyi anlıyor oyunlar oynuyoruz
(7,376 puan) tarafından
Canım otizmin belirtileri başka bunları benim kızımda yapıyor fazla kinussamiyor tek tük ki biz beyine gidiyoruz gelişim testi yapıldı gayet normal çıktı doktor gelişimi normal dedi yani bu otizim belirtisi değil tatlım biz sürekli kontrol altındayız benim kızımda fazla konuşmuyor ama herşeyi anlıyor
0 oy
(1,048 puan) tarafından
Keske bizimkide yatsa ya 11 aylik köy besiginde buyudu baska yerde uyumuyo bugun pikniğe gittik hamakta 1 saat salladim oyle uyudu valla besigde sigmiyo buyudu napcam bilmiyorum valla hep derdim ya ek gidaya gecince ne vercwm napicam bilmiyorim simdi oni atlattik da besik düşünüyorum uyusa uyudugu besigi alirz ama uyumuyo mobilya besik falan denedik gorumcemde deli gibi uykusu varken bile uyumadi koy besiginde koydum 5 dk icinde uyudu ayagimda sallayarak da uyumuyo hemen kalkiyo
(1,210 puan) tarafından
Bizimki de öyle idi besige sığmıyordu artık beşiksiz asla uyumuyordu nereye gitsek beşiği de götürüyorduk en son yeter dedim böyle olmaz beşiği sattım dizimde salladım emzirerek uyutmaya çalıştım çok şükür daha dizde uyumaya alıştı bazen zorlaniyordum ama beşikten kurtulduk en azından
(1,048 puan) tarafından
Bende kurtulabilsem keske deniyorim deniyorum olmuyo asla uyumuyo bugun uykusu vardi salliyim dedim olmadi hemen kalkiyo geri yatirinca guluyo besige koydum salladim 5 dkda uyudu napcam bilmiyorim
0 oy
(770 puan) tarafından
8 aylık bzmkide yatıyor çocuk huzurlu böyle bazen beşiğinde de yatıyor ama o anki ruh haline göre yatırıyorum bazen çok huzursuz oluyo aliyorm hemen yanıma 
0 oy
(2,097 puan) tarafından
Benimki 2 yaşına kadar bizimle yattı zorlukları da vardı güzellikleri de. Sonra yavaş yavaş önce yatağını sonra odasını ayırdık. Her ailenin düzeni rutini farklı. Annelik tek tip bir şey değil, kalbinin sesini dinle:)
0 oy
tarafından
Kiyamamakla ne alakası var
0 oy
(909 puan) tarafından
27 aylık oğlum benim ile yatıyor. Eşim koltukta yatıyor:) zaten büyüdüğünde istesede yatmıyacak seneye yazın ayıracam yatağını. Öğlen uykusunu yatağında yatıyor, ayırmak istesem zor olmaz benim için 
0 oy
(1,044 puan) tarafından
Ben beşikte uyutuyodum aynı odada kalıyoduk ama sürekli düşmeye başladı kendi yatağımın yanına ek yatak yaptım orda uyuyo bir yaşında erkek ve sürekli emiyor 
0 oy
(7,444 puan) tarafından
13 aylık oğlum anne yanı yatağında yatıyordu 10 aylık olduğunda odasını ayırmamız gerektiğinin sinyallerini verdi ve ayırdık Montessori yatakta yatıyor şimdi kendi odasında 
0 oy
(132 puan) tarafından
1.5 yaşında oğlum odasına alıştırmakda hiç zorluk çekmedim uyuduğunda direk odasına koydum uyudu, fakat şuan bizle yatıyor ben istiyorum çünkü sürkeli yanında olmama rağmen onu çok özlüyorum bir daha çocuk olmayacak ve ben 5 aylıkken bırakıp gittim çalışmaya şuan sadece 2 aydır yanındayım bana o kadar hasret kalmış ki anlatamam o yüzden bırak  yanında yatsın büyünce bir daha görmek zor oluyor 
0 oy
(425 puan) tarafından
1yasundaki oğlumda bizle yatıyor sutden kesince ayiracagim öbür bebeklerinde aynı yapmisdim
0 oy
tarafından
Önce sizin yatakta uyutup kendi yatağına koy bi kaç gün daha sonra kendi yatağında uyuyamayı dene yavaş yavaş ama beşiği varsa siZin yatakta uyutup kendi beşiğine koy daha çok küçük evet ileride çok zorlanırsınız benim arkadaşımın oğlu 6 yaşında hala gece gelip yatıyomuş alıştıramadım bi türlü diyodu bir yaşından beri yanlarnda yatıyomuş benim oğlmda bizimle uyurken daha uzun uyuyo ama her zaman kendi yatağında yatar babası uyuttuğunda bizim yatakta uyutur geri yatağına koyarız gece çok yorgun olurum anca öyle yanıma alırım yoksa ben yanına gider yatarım 
0 oy
(657 puan) tarafından
Bebeğim 1 hafta sonra 10 aylık olacak. Biz de birlikte yatıyoruz bazen zor olduğu oluyor. Bizi sıkıştırıp tüm yatağı kendi kaplıyor. 

31 yasimdayim, bazen gece uyandığımda temas istiyorum. Elim kolum eşime değince daha kolay uyuyorum. Veya uykudan uyanıp yanımda görünce daha kolay uykuya dalıyorum. Bu yaşımda ben bile uyku sırasında bir destek arıyorum. 10 aylık bebeğimin benden daha fazla desteğe ihtiyacı olduğuna eminim. O yüzden alışkanlık kazandırma adına yatağını ayırmam. Kendi hazır olduğu zaman bizimle yatmak istemeyecektir zaten.
0 oy
(11,229 puan) tarafından

Eltimin cocuk 8 yasinda hala anne veya babasının yanında yatıyor bence bi daha düşün:)

0 oy
(7,935 puan) tarafından
Oğlum 3yaşında yatağı yatağımıza bitişik. 13-14 yaşına geldiğinde bizimle uyumak istemeyecek biz istesek bile , tadını çıkarıyorum
0 oy
(3,141 puan) tarafından
Mutlaka kendi besigine yatır yanına yatırma sonra çok pişman olursun. Şu an küçük besigine alışır. 
0 oy
tarafından
3 yaşında malesef bizdede durum aynı:(

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 267 göst.
23 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Prensesiminannesi (659 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 465 göst.
0 oy
2 cevap 143 göst.
24 Ocak 2024 Aile kategorisinde Ferdahannnn (33 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 96 göst.

379,096 soru

11,348,025 cevap

34,814 kullanıcı

...