0 oy
131 göst.
Diğer kategorisinde (13,702 puan) tarafından
3 gündür farugun habire ateşi var surupla düşüyor etkisi geçince gene çıkıyor.

39.3 leri gördük ve 3 gündür çırılçıplak tutuyordum evde.

Islak bez koyunca bagiriyo diye banyoda oyalıyordm ıslatarak falan.

Bu sabah 6 falandı baktım bembeyaz olmuş, boncuk boncuk terlemis.

Ayşe'yi bırakmak için üst kat komşumu aradim sabahn o saatinde.

Getir hemen dedi kadincagiz Allah razı olsun.

Ben de farugu aldım hastsneye gittik hemen.

Boğaz enfeksiyonu dedi.

Çok sık oluyo mu deyince ayda 2 defa mutlaka yasaniyo bu dedim.

İstersen alalım dedi ilaç falan yazıp.

Benim 7 yaşındayken alınmıştı,

Faruk Eylül'de 3.5 olcak.

Var mı bu kadar küçük çocuğunun Bademcik ameliyatını yaptıran?

Fikri olan varsa diye size sormak istedim

10 Cevaplar

0 oy
(2,969 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun canim. O kadar küçükken olanı duymadim. Insallah bilen çıkar 
(13,702 puan) tarafından
Sağol  canımın ici
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kuzum 7-8 yaslarındayken alındı 3 amelıyat aynı anda oldum, bademcık alındı, burun etı alındı kulagıma tüp takıldı az duydugum ıcın
(13,702 puan) tarafından
Bnmde 7 yaşında olmuştu kuzum ya :(
tarafından
Kuzum korkulcak bırsey degıl ama su var cocuk bademcık amelouatından sonra 10 gun dıyet gıbı oluyor bılıyosun sıvı seyler ve dındurma vs sonra bır anda kılo alıyorsun ben o amelıyttan sonra bır senede 15 kg aldım sonrasını bılıyosun :D eşim de olmuş o da oyle kılo aldım dıyor ona dıkkat etmek lazım
(13,702 puan) tarafından
Demekki bnmde öyle oldu gozdeee djdjdjd
tarafından
Hepınızın bası boyle zaten :D o amelıyttan sonra oluyoooo
(163 puan) tarafından
Benim kızım 3 yaşında oldu kilo alır dediler ama almadı şuan 7 yaşinda
0 oy
(15,725 puan) tarafından
Görümcemin oğlu  iki gün önce aldırdı 6 yaşında 
(13,702 puan) tarafından
Allah şifa versin hemen iyilessin inşallah.
Valla bakalm fate ben de düşünüyorum
(15,725 puan) tarafından
Çocuk çok zayıf baya bı şişmiş hatta doktor nasıl yemek yiyebilmis demiş zavallı ağlıyormus yab
(13,702 puan) tarafından
:( çocuklar çok gariban ya gerçekten :(
0 oy
(1,034 puan) tarafından
Gecmiş olsun canım benim kızımda 3 yaşında alınması lazım bizimde 13 kilo kilosu az dayanamaz diye almıyorlar yaşı küçük diye bekliyoruz her ay ateş atagı geciriyor pafa diye bi tanı kondu bademcik mikrop üretiyor. Yaşı 6 olsun bide kilo su 20 kilo bari olsa diye konuştu doktorlar 
(13,702 puan) tarafından
Heh işte bizde de böyle ayda 2 defa mutlaka yaşıyoruz bu atesi
(1,034 puan) tarafından
Ateş düşürücü felan düşürmüyor artık antibiyotik yasak tek doz dekort veriyoruz 3 gün sürüyor ateşi vermezsek cok zorlanıyoruz Mervem :(
(13,702 puan) tarafından
Ya çok zor evet o kadar iyi anlıyorm ki gerçekten ilk defa kızımı braktim biyere  öyle gidebildim tektim üstelik sabahnnkorunde o taksi o hastane o eczane rüya gibi ha apar topar naptigimi bilmiyorum
(163 puan) tarafından
Kilo ile alakalı olduğunu düşünmüyorum bize öyle bişey dememişlerdı
0 oy
(163 puan) tarafından
3 yaşından sonra yapılıyor canım yaptır.benim kızımın mutlaka olması gerekiyordu 3 yaşına gelince hemen yaptırmiştim geniz eti vardı %80 oranında onu alırken bademciklerınıde alalım demişlerdi 
(13,702 puan) tarafından
Nasıl geçti peki süreç ben de aldırdım 7 yaşındaydım hatırlıyorum kan tukuruyodum falan ama çocuktum tabi tam net hatırlamıyorum
(163 puan) tarafından
Kan tükürme falan olmadi bizde bir gün kaldık zaten hastanede şuan 7 yaşindada ameliyattan sonra dondurma yedirin demişlerdi dikkat edilmesi gereken bi.süre var yemek konusunda şuan unuttum ama kolay çok zor bir süreç değil 1 saate yakın sürmüştü ameliyatı sonrasında ağrısı oluyor ama geçiyor bi.kac gün sonra
(13,702 puan) tarafından
Ya ben de istiyorum çünkü ayda 2 defa bunu yaşıyoruz bu ateşlenme bilmem ne ..
Sünnet de olmadı acaba ikisini aynı anda yaparlar mı ki ya
(163 puan) tarafından
2si zor olur canım
0 oy
(3,259 puan) tarafından
Seni korkutmak istemiyorum ama ben yaptırmazdım bilmiyorum yada gerçekten inandığım güvendiğim doktora yaptırırdım. 

Arkadaşımın çocuğu 3 yaşında kreşe gidiyordu bizde bitişikte halk eğitim kursuna çocuk sürekli yanımızdaydı yani sık hasta oluyor diye özel bi hastanede yaptırdı arkadaşım ***** kafam ben bile korkma basit bisey dedim demez olaydım ağzımı acmayaydım. Çocuk iyileşmedi. Doktora annesi çocuk iyileşmiyor dediğinde ise aldığı cevapda çok pimpiriklisin oldu. Çocuğun en son  muayenesini telefon ışığı ile yapmış eve göndermiş. Kadın diyor köfte yapmaya girdim mutfağa geri geldim ki heryer kan dersin ****** kesilmiş evin ortasında. O yaratık çocuğun şah damarını kesmiş meğerse patladı. Zar zor hastaneye yetiştirdiler ama kalbi durmuş beyne oksijen uzun süre gitmemiş. Çocuk senelerdir yatalak. Kök hücre tedavisi de oldu ama işe yaramadı. 
(13,702 puan) tarafından
Ya sen neler diyosun yemin ederim şuan donup okudum ya inanamıyorum.
Allah'ım yarabbim ya.
Offfffff kanım dondu ya.

Çok çok çok üzüldüm çok çok..
(450 puan) tarafından
ay rabbim hayirli doktorlarla karsilastirsin allah ailesine sabir versin
(3,259 puan) tarafından
Bizde çok üzüldük kahrolduk. Doktordan şikayetçi olundu hiç birsey olmadı. Hastane kendilerinden şikayetçi olmasın diye ne yatak ne muayene ne başka ücret aldı. Show habere de çıktı konuştu arkadaş. Hiç bisey olmadı kimseye olan o bebeye oldu halen sesi kulaklarımdadır. Allah kimseye yaşatmasın.
0 oy
(450 puan) tarafından
yasadiklarimi okdum resmen kizimda 3 bucuk yasida ayda 1 yada 2 defa oluyor bnde aldirmaya korkuyorum bnm kizda 14 kilo 5 6 yaslarina kadar idare etsek iyi olur o hasta olunca icim gidiyor bisey yemiyor atesi 39 larda oluyor 1 hafta kendine gelemiyor antibiyotik kullanmasa asla gecmiyor 2 defadir serum aldi bnde care ariyorum resmen ne yapacagimizi sasirdik
(13,702 puan) tarafından
Allah'ım büyük dertler vermesn inşallah gerçekten 4 gündür ruh gibiyim
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Bendede varmıs o yaşlarda doktor 7 8 yasta alırım demiş sonra annem bana dondurmaalmıs inmiş kola yada dondurma indiriyor benim bademciklerin 35 yasındayım tek tedavim bu
(13,702 puan) tarafından
Gerçekten mi :)))

Ahaha çok sirinsin ya :)
0 oy
tarafından
Kız kardeşim 6 yaşında olmuştu her hafta hastaneye götürüyorlardı sürekli hasta oluyordu bademcik gidince hasta bile olmadı artık çok küçük yaşı biraz daha bekleme şansın yok mu mervecim
tarafından
Hadi inşallah yaa çantama bir sürü çikolata koydum yolda giderken yiyecem :)
(13,702 puan) tarafından
Kız boşver bennhic yemedim aysede pat diye de gördü doktor :D
tarafından
Devlete gidecem riske atmim dedim bu sefer de öğrenemezsem 1 ay sonraya kalır
(13,702 puan) tarafından
Kız Büşra şaka Maka anne olduk ha :D bnmde 7 seneden snra geldi Faruk peşine Ayşe..
Ben ameliyat falan olmuştum gebelik için o dönemde bir arkadaşım da 6 senedir anne olamıyordu falan .çok dertlenirdik falan.

Şimdi onun ikizleri var 4.5 yaşında.
E Faruk 3.5 yaşında..
Allh neler nasip ediyo
tarafından
Merve hiç sorma yaa bebe her hareket ettiğinde çok şükür diyorum yaa hayalimdi gerçek oluyor eşime diyorum biz 5 yıldır evliyiz ve anne baba oluyoruz şaka gibi diyorum oda bende hala inanamıyoruz benim hamile olduğuma çok degisik mervos yaa bin şükür çok şükür herkesin bir nasibi var miş işte
0 oy
(3,359 puan) tarafından
Benim oğlanda ayda 1 boğaz enfeksiyonu geçiren çocuk 6 ay öncesinde banada doktor alalım dedi sonra bir tanıdık hemşire vardı küçük yaşta aldırırsanız.diger tüm organlar için hastalık yolunu açarsınız daha çabuk daha sık hastalanır falan dedi bir süre vazgeçtik

Dün acile gittik yüksek ateş ile bu sefer kulakları enfeksiyon kapmış zaten kulağı olunca boğazına oradan idrar yollarına vuruyor geçene kadar bir ay geçiyor bakalım ne yapacağım 3.5 yaşında bu arada 
(13,702 puan) tarafından
Ay canım bnmkide 1 hafta snra tam 3.5 olcak.
Tanıdık hemsirenizin dediği çok mantıklı geldi şuan bana :(
(3,359 puan) tarafından
O yüzden bende erteledim biraz daha:( Rabbim yavrularımızı hasta etmesin çok üzülüyorum:((

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 251 göst.
28 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Selo De Bana (25,224 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 143 göst.
15 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 96 göst.
14 Eylül 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sultanhanim (99 puan) tarafından soruldu
0 oy
42 cevap 1,315 göst.
1 Mart 2021 Diğer kategorisinde Kezbanozturk1903 (24 puan) tarafından soruldu

380,334 soru

11,387,837 cevap

34,891 kullanıcı

...