0 oy
217 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (2,537 puan) tarafından

Hayırlı geceler annelerim. Bebek ne kadarlık olunca mamadan kesilir, birde mamayı bırakan annelerim nasıl bıraktınız? Şimdiden teşekkür ederim. <3

11 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bn bir yas diynce kesmyi dusnuyorm çok zorluyor bizi hergun zam geliyor 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kendi bıraktı zwten hep zorla icirdim 15 aylikke. Falan biraktim
0 oy
(1,448 puan) tarafından
Hem emzirip hem de biberon mama veriyordum 5 ay olunca ek gıdaya gecer geçmez mamayı bıraktım, evde organik kaşık mamalar yaptım 
0 oy
(13,824 puan) tarafından
İki yaşında kestim süte gectim
0 oy
(1,739 puan) tarafından
23 aylık olacak cnm elimdekiler bitince bırakmayı düşünüyorum herseyi yiyo sütte veriyorum 
0 oy
(5,132 puan) tarafından
Oğlumda kızım da kendileri bıkarak bıraktılar. Oğlum 14 aylıktı kızım 15 aylıkken. 

Yarım içmeler,  biberonla oynamalar, sütü akıtmalar,  biberonu ittirme ve fırlatma ve en son biberonu görünce ağlamaya başlaması bırakmak istediklerini anladım.. 

Sonra hiç istemediler. 
0 oy
(340 puan) tarafından
Biz eşim ile karar verdik süt icirmicez hazıra güvenmiyoruz onun için kaç yaşına kadar içerse vercez mama  çünkü bir tek mama ek gıda yiyor emziremiyorum 
(340 puan) tarafından
Cnm köy sütü bulsak sağlıklı hazıra güvenmiyorum çünkü faprikasinea çalışan bir abim vardı o bile içtiği sütü içmez oldu hazıri beni hep uyarır icirme diye diye doktorlara sordum geçen hazır sut deyil köy sütü sağlıklı dedi ama bulamıyoruz sehirde
(2,014 puan) tarafından
Bizde böyle düşünüyoruz içtiği yere kadar vericem şuan 18 aylık, hiç bırakacak gibi durmuyor ama sütte vermek istemiyorum
(340 puan) tarafından
Cnm sütü yapan abim faprikada okadar migdesi bulanmiski abim yarıdan fazlası su sonra süt sonra süt tozu dedi mama şuan en sağlıklısı güvene bildiniz tek şey bu gerekirse 4yasina kadar içsin ama içsin vitamin alsın ben emziremedim 30 gün anca emzirdim ilaca başladım tek bagids mama
(5,954 puan) tarafından
Canım benim sütü cok de önermiyor yanlışın var

Sütü ileri yaşların da kahvaltisinda içe bilir ama köy sütüde olsa bebeklere zararli kabizlik hazmi zor  kansızlık yapiyor yoksa süt kötü birsey degil benim oglum gunde 2 kase yoğurt yer evde mayalarim  hakiki yağlı süt ama icirmem zararli yani
(340 puan) tarafından
Zaten sütü ileride içer 2 yaş ve üzeri cnm ama biz mama düşünüyoruz 4yasakadar isallah ozaman köy sütü buluruz
0 oy
(453 puan) tarafından
9 buçuk aylıkken memeden kestim o çok zor oldu bebegim ve benim için mecburiyetten kestim çünkü 18 aylikkende mamadan kestim normalde 2 yasinda kesiliyor ama maddi zorluk yordu ben yavaş yavaş kestim 3ten 2 ye 2 den 1 ögune indirdim süt te döndüm kizim farketmedi bile sute geçtik bi kacgun geceleri kalkti acıktı galiba sonra oda kesildi
0 oy
(1,486 puan) tarafından
Oğlum 2 hafta sonra 1 yaşına girecek oldu olası sevmedi mamayi süt vermeye başladım içiyor ama mama verinde 25cc bile içmiyor kendi kendine bıraktı çok şükür 
0 oy
(5,954 puan) tarafından
1 yaşındaki oglum ek gida alimida cok iyi ams mamasa iciyo birakmayi düşünmüyorum kende ne zaman isterse 
0 oy
(2,194 puan) tarafından
1 yaşında oğlum sabahları bir tek 8- 10 kaşık mama içiyor  gün içinde katı yiyor başka içmez bu düzende canım gittiği kadar vereceğim ikibucuk yaşına kadar falan vermeyi düşünüyorum ,sabahları içmesinin sebebi de uyku sersemi içiyor ama oldu olası mamayı sevmedi içmek istemedi o yüzden uyku sersemi bir kez mama içiyor gündüz içmek istese veririm ama hiç içmiyor katı yemek istiyor hep 

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 426 göst.
+1 oy
41 cevap 527 göst.
11 Mart 2022 Diğer kategorisinde Susam (4,146 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 205 göst.
24 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 539 göst.
14 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde S.m.h (92 puan) tarafından soruldu