0 oy
176 göst.
Aile kategorisinde (233 puan) tarafından
Kızlar çok ikilemdeyim fikir almak istiyorum ben sürekli kusuyorum dışarı vs çıkmıyorum pek yatıp dinleniyorum hamilelik yüzünden, 2 haftadır babası ablasi annesi nikaha git diye ısrar ediyor eşime eşimde gitmek istemiyor bende gitmesini istemiyorum . Gideceği kişi de babasının amcasının oğlunun oğlu , babası ile amcasının oğlunun arkadaşlığı tamam var ama onun oğluyla eşimin hiç bir tanısikligi bile yok 1 sene önce haftaici oldu nikahimiz diyebherkes bahane edip gelmedi çok azınlık insan geldi parasını göndermiş o zaman  düğünü olacak kişi bize ,ama simdi illa babası taaa memleketten gelecekti nikah için kızıyla yani görüncemle gideceklerdi nikaha ısrar ediyorlar illa sende gel diye üstüne azar işitiyor bende sinir oluyorum bir kere de kendi dediğini babanlara geciremedin diye evin en küçüğü eşim herkes buna emir verir hibi herseyini yaptırmaya çalışıyor zaten 1 ay önce memleketine gittik orda 1 hafta sanki Asır gibi geçti hep böyle emir emir emir ben sinir oluyorum bana değil ama eşime yapmaları bile beni **** ediyor ablasi hele annesi gibi kaynanalik yapıyor bıktım bunların düğünleri ölümleri akrabalarından ben bu kadar akrabamı aramıyorum insanları mutlu etmekten çok yoruldum kimseyle ugrasmicam diyip kenara çekildim aylar önce ama hala aynı eşimi aramış annesi git git diye oda benim derdim bana yetiyor demiş kapatmış telefonu üstelik düğünde takılan paralar vs hepsine el koydular evimizin mobilya kredisi daha bitmedi bile bunları hatırladıkça kılımı kıpırdatmak istemiyorum onlar için kimse kirilmasin diye laf söylemiyorum ama bende yoruldum sizce izin vereyim gitsin mi nikahına naparsa yapsınlar mi ??

6 Cevaplar

+2 oy
tarafından
"izin vermek" olayını asla anlamış değilim. Ben kocamın ebeveyni değilim. Neden benden izin alsın. Evlilik böyle birşey değil yani. 
(233 puan) tarafından
Ben ne onun dediğinden çıkarım ne de o benim ,size belki saçma gelir ama ben böyle düzen kuruyorum
tarafından
İşte soru sormuşsunuz, ben de görüşümü belirttim. Babam dahi hayatım boyunca kendi yolumu çizmemi izlemiş, arkamda yalnızca ona ihtiyacım olduğunda hemen yetişebilmek için durmuşken, herhangi birinin sözünün içinde durmam imkansız :)) dediğin gibi herkesin düzeni başka :)) ama bence yine de takılma sen bu kadar. Kendin sinir stres yaparsın
(652 puan) tarafından
Sen sorulan soruya cevap vermemişsin yalnız. Sorunun içinden kelime seçip onu yorumlamissin.
(233 puan) tarafından
Soruya yanıt görmedim bende yinede sagol
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Bağla bağla tut ayaklarından çarşafla bağla ...  Ha nikaha gitmiş ha p.... Yona yok yok bağla adamı hatta korkuluk yaptır eve kitle 
(233 puan) tarafından
Ne alaka şimdi eve kitlemekle
tarafından
Ama balım hamilesin ya sen şimdi biraz sinir stres eski yasanilani bir türlü unutamama falan yani aslında büyük mevzu değil bir nikah yani .... Senin demek istediğin hep emrivaki yapıyorlar ama şu var binada eşin müsaade ediyor o zman bir iki üç kere taviz vermese kimse emredemez ... Zaten yapmaz o deyip susarlar eşin sınır koymayı bilmiyor ... Nikahta sıkıntı yok ama sırf emir için falan sözümüz geçsin olayı kötü
(233 puan) tarafından
Aynen bende öyle düşünüyorum zaten eşime de hep diyorum kendini hala çocuk sanıyorsun onlarda hala senin çocuk olduğunu düşünüp emir vaki yapıyorlar ben buna **** oluyorum insan gibi davransalar birsey demem tabi ki nikaha da ama sinir bozucu işte, hamilelikte hormonlar tavan yaptığı için işte
tarafından
Yaaa hamileliğine  serinlik olurum serinletirim .... Anlar bir yerde zamana bırak sen kendinden taviz verme
(233 puan) tarafından
Sagolasinn :))
0 oy
tarafından
Ben de olsam izin vermezdim dıdısının dıdı'sı babası annesi gitsin temsil eder işte
(233 puan) tarafından
Saçmalık ya bilmiyorum ne yaparsa yapsınlar artık
0 oy
(3,140 puan) tarafından
Bı nikah ya 15 dk sürüyor canım bırak gitsin ne var bunda. Sen eşini burdan fistekliyorsun başkiliyorsun ailesi baskiliyor adamı delirticeniz. Sanki 40 gün 40 gece düğüne gidiyor. Bırak gitsin canım bu kadar darlanilmaz sen eşisin senin destek olman lazim.
(233 puan) tarafından
Haklısınız ama her seferinde onların dediği olduğu içinde ayriten inat gibi oldu bende
0 oy
(4,426 puan) tarafından
Şu izin alma izin isteme durumları bir bana saçma gelmiyordur herhalde fikir alışverişi olur ama yani bir nikah icin de bu kadar baskı olmaz sen buradan ille benim dediğim olsun diyorsun onlar oradan ille bizim dedğiniz olsun diyor eşine hiç sordun mu peki senin fikrin isteğin ne dır diye eşim gelip bana gidiyim mı dese canım nasıl istersen öyle yap benim için hiç fark etmez derim aldığı kararlarda da her zaman arkasında dururum yani ailesine kızıyorsun ama eş olarak sen de aynı baskıyı yapıyorsun altı üstü bir nikah 
(233 puan) tarafından
Evet onun fikride gitmemek ilk kendi dedi zaten istemiyorum gitmek diye ailesine de dedi ama kimsenin olu kaleye aldığı yok o yuzden herkes diretiyor o da sussunlar diye zaten gider ama bende bir kerede kendi dediğini yapsın gitmesin istiyorum tabi ama herzamsn ki hibi benim dediğim olmicak
0 oy
(453 puan) tarafından
Ben zorlu bir hamilelik süreci ve ilk 6 ay geçirdim dışarı çıkamadım hiç ama bu sürede olan dugunlere nisanlara filan esim gitti ne varki bunda olağan şeyler Ben gidemiyorum die o nie gitmesin hem karşı tarafa da ayıp 
(233 puan) tarafından
Evet bidsey yok ama emir vaki olduğu için istemiyorum ben konuyu anlatamamisim aslında herkes aynı diyor

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 434 göst.
0 oy
33 cevap 407 göst.
0 oy
43 cevap 609 göst.
7 Nisan 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
41 cevap 1,535 göst.
11 Haziran 2021 Aile kategorisinde yagmurzamani (262 puan) tarafından soruldu

377,332 soru