0 oy
860 göst.
Diğer kategorisinde (450 puan) tarafından
İstanbul da kiradayiz esim inşaat isi yapıyor boya badana tadilat vs ama artık gecinemiyoruz yurt dışına gitse bir yılda evde alırız arabada tanıdıklarımız var az önce konuştuk falan da nasıl yapicaz durabilicekmisin bir yıl bizi görmeden falan Türkiye de imkansız bir yılda ev araba almak sonunda feraha kavuşmak varsa giderim dedi bir yil dediğin de hemen geçiyor dedi çok kararsızım gitme desem gitmez.. Ama artık bıktım kıt kanaat gecinmekten kira köşelerinde sürünmekten aylik 1.300 tl kira veriyoruz ya

53 Cevaplar

+1 oy
(3,527 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Valla ben gönderirdim
-Reklam-
+4 oy
(7,411 puan) tarafından
Yani kit kanaat gecinip aksam eve  gelmesini tercih ederim canim. Inan 3 gunluk dunya. Ne gelecegi getirecegi belli degil. Hele su bozuk zamanda adami bilmedigim bir yere göndermek istemezdim sahsen. Rabbim mecbur etmesin ama benim düşüncem bu yonde.
0 oy
(7 puan) tarafından
Gönderirdim        
(450 puan) tarafından
Dimi ya neden olmasın ki
(7 puan) tarafından
Yani 1 yil hemen gecer sende ailene git
(450 puan) tarafından
Ailem Karşı binamda =)
0 oy
(4,134 puan) tarafından
Allah yardimcin olsun canim benim 
(450 puan) tarafından
Amiiinn ınsallah cümlemize
0 oy
tarafından
İşi iyiyse neden olmsn bn ederdim 
tarafından
Eşine güveniyorsan her konuda nokta bitmiştir çekeceğiniz için bnce gözden geçirin
0 oy
(874 puan) tarafından
Bilmiyorum :/ 
0 oy
(570 puan) tarafından
Sen yapabilirmisin onu düşün 1 yıl boyunca görmeye bilirsin bu seni illaki yıbratcak her dısarı çalısmaya giden erkek birsey yapmaz ama bu senin ve bebeğin icin zor geçicek bir dönem 
(450 puan) tarafından
Yapabilirim diye düşünüyorum ya sonuçta kızımın benim geleceğimiz söz konusu kızım büyüyünce anne ben bunu istiyorum dediginde boynum bükük kalıp alamam kızım demek istemiyorum ve bizim ülkemiz de bu adalet olduğu sürece biz yandık.
(570 puan) tarafından
O konuda haklısın ama özlem hasret ikinizide zorlıcak o yüzden dedim
(148 puan) tarafından
Bence de göndere bilirsin benim eşimde asker mesela 6 aylık görevlere gidiyorlar sınır dışı ve gelmiyor yani hasretlik zor ama katlanızmaz bir şey değil. Bunun diğer bölgelerde yıllık olanları var 2 3 yıllık Suriye’de mesela izinden izine sadece gelebilen Kişiler de gördüm. Önemli olan gelecek için adım atmaksa gitsin ve eviniz olsun inş .
0 oy
(119,326 puan) tarafından
Bacim bana kizma ama gidemez esin yurtdisina bak benim esim belcika dogumlu hatta anasi babasida belcikada dogumlu olduklari halde benim buraya gelmem 1 bucuk sene surdu oyle herkez gelemez vize almak cok zor asla vize alamaz
(7,654 puan) tarafından
Sevdacim benim enistem Gine ye gitti Afrika ülkesi imkansiz değil Avrupa ya zaten su sartlarda mümkün değil ülke belirtmemis post sahibi
(119,326 puan) tarafından
Yok bacim afrika yi bilmiyom ben a.b ulkeleri icin yazdim
(7,654 puan) tarafından
Avrupayi fethettik simdi sira Afrika da :)
(1,939 puan) tarafından
Kizlar esim geldi inşaat muhendisi dogru soykuyir sirket her seyi hallediyor kazakistan a geldik zaten Müslüman ülkelerinde oluyor genellikle işçiler Rusya kazakistan ozbekistan Kırgızistan buralarda daha fazla inşaatta çalışıyorlar
tarafından
Merhaba. Yanlışız var işçi yurt dışına turist olarak gitmiyor ki çalışmak için gidiyor ve şirket aracılığıyla gidiyor. O yüzden vize, çalışma izni kalacak yer vs. Herşeyi şirket karşılıyor. Benim 3 yıldır yan komşu Cezayir de. 1 sene içinde Vala 250 bin Lik ev aldılar. Hemde borçsuz. Çünkü adam dolar olarak gönderiyormuş parayı. Vala canım imkanı varsa eşinin gitsin. Türkiye çok pahalı olmaya başladı.
0 oy
(8,081 puan) tarafından
1 yıl sabır edersin ama bir ömür de  rahat edersin canım bence gayet mantıklı 
(450 puan) tarafından
Dimi ya bence de
(8,081 puan) tarafından
1 yıl ne ki bak 2020 bitti bile hatta yeni yılın 2. Ayına girdik
(450 puan) tarafından
Hayırlısı olsun inşallah ua
0 oy
tarafından
Göndermezdim azıcık asım ağrısız basım 
(450 puan) tarafından
Neden basın ağrısın ki
tarafından
Sonuçta tüm düzenim bozulacak
0 oy
(1,659 puan) tarafından
Ay zor bir karar ya sen de gidemez misin yaninda aslinda 1 yil kisa bir zaman ama iste yurt disi olunca zor 
(450 puan) tarafından
Yok ya ben kızımı alıp gidemem
0 oy
(5,134 puan) tarafından
Kararsız kaldım
(450 puan) tarafından
İşte bende kararsızım
0 oy
(470 puan) tarafından
Anlıyorum sizi tabiki.esinizin duruşu önemli olan görmemeye insan alışır bı sene sayılı gün gelip geçer ne zamn gdip gelmiş anlamazsiniz bile.ama eşin kendinden emin mi?yangına körükle gitmek olacak ama köyde biri vardı eşi romaya gtti çalışmaya en fazla iki sene duracaktı ordan bı kadınla birlikte olmuşş .karısı burda dört yaşındaki çocukla kocam gelicek diye beklerken kocası bisanma davası açtı.kadin kaçarak evlenmişti ailesiyle gorusmiyordu kadının babası bu olay üstüne gelip kızıyla torunu yanına aldı .kaçan kızla ölsem konuşmam derdi şuan ayrıldılar.yani uzaklık mesele değil önemli olan kalpleri uzaklaştırmamak
(450 puan) tarafından
Ya o konuda bi şüphem olsa hiç kocama git dermiyim benim esim Doğulu benide kızımızı da namusumsunuz der öyle gidip gelmemezlik yapamaz çünkü bilir ki benim umrumda olmaz=)) üzülmem yani öyle birsey yapan biri için tek bir gözyaşı dökmem yoluma bakarım
(470 puan) tarafından
Yani sizin kararınız bana kalsa bende gderdim imkanım varsa bı senede ev araba alacagima onun gdip beş yıl orda kalırdım mesela ayrilmazdm bu bnm fikrim tabiki:)
(450 puan) tarafından
Benim  annem kızıma çok düşkün onu bir gün görmese kafayı yer karşı binasına taşındık düşün bırakıp asla gidemem
(470 puan) tarafından
Biz zaten uzağız dedim ya imkanlar şartlar elvermiyo bazen hayırlısı neyse o olsn
(1,699 puan) tarafından
Yapacak olan heryerde yapar e zaten  kadinin boyle bir suphesi olsa ne gerek var evli kalmaya karakter meselesi bu uzaklim yakinlik degil hem göndersin yapacaksa bile gercek yuzu ortaya cikar daha iyi olur yani
0 oy
(537 puan) tarafından
Bence qitsin ben eşimi ayda bi hafta qoruyorum yinede dururumuz iyi deqil herqn qorevde aldiqi maaştan çok utanıyorum .
(450 puan) tarafından
Allah yardımcımiz olsun ne diyim
(537 puan) tarafından
Amin cnmm
(7,193 puan) tarafından
Neden asker maaşları gayet iyi oluyor
(537 puan) tarafından
Yok cnm asqari ücret alıyor benim eşim qorevde çıktıqı halde Mardin'de yapiyo bide qorevini
0 oy
(6,919 puan) tarafından
Ben gondermezdim oda gitmez zaten çok teklif geldi gitmedi böyle  da iyi şükür Rabbime  
0 oy
(578 puan) tarafından
Ben evlenmeden önce eşime yurtdışı düşünürsen bu iş biter demiştim. Şimdi iş yok mu yurtdışında diyorum. Biz 1 yıl Cezayir de iş yaptık eşimle i. İnan deli fark var Türkiye ile gideceği firma iyiyse gözün kapalı gönder 1 yıl çok çabuk geçer. Bu bir fırsat ki bdiebeğin varsa çok güzel bir fırsat bence gözün kapalı değerlendir canım 
(450 puan) tarafından
Bir buçuk yaşında kızım var işte Türkiye de yıllarca çalışsa anca bi araba alırız imkansız yani ya piyango vurucak yada dediğim gibi yurtdışına ınsallah olur hayırlısı olsun ya
(578 puan) tarafından
Hayırlısı olsun canım ama fırsat varken duygusal düşüneyim eşim yanımda dursun deme bence
(450 puan) tarafından
Yavrum duygusal düşünecek durumda değilim valla inanmazsın yeri geliyor evde bir tl arıyorum ya denklestireyimde ekmek alayım diye istanbul dayız bize iş bi var bi yok zaten adalet sıfır
(578 puan) tarafından
Bende İstanbul a taşındım burada hayat dahada zor gerçekten
0 oy
(312 puan) tarafından
Evet benimki yüksek lisans egitimi için 2 yıl gitti geldi.
0 oy
(3,167 puan) tarafından
Cnm ben gönderirim eşiminse öyle bir niyeti vardi ama olmadı iki sene dururum diyordu sonra sizi yanıma alırım dedi bn tm demiştim rabbim hakkında hayırlısını nasip etsin inşallah 
0 oy
(6,047 puan) tarafından
Eşine guveniyorsan gidebilir . Ben göndermem güvenmiyorum :)))
(1,699 puan) tarafından
Niye evlisin ozaman boyle adamla
0 oy
(872 puan) tarafından
Gorumcemin eşi 2 yıl Almanya'da kaldı çalışmak için gitmişti. Cuma günü dönecek. Ev deqil ama araba parası var gerçi ekstra birikim de yaptı . Eşiyle birlikte 3 çocuk ta var her ay para yolladı evini yeniledi yani istenirse ev dahi alınabilir çalışınca .. zor gelecektir ama ev sahibi olmakta zor bu zamanda. Gidilebilir bence :)

İlgili sorular

+1 oy
42 cevap 527 göst.
2 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Geberik gelin (279 puan) tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 409 göst.
5 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 102 göst.
28 Mart 2024 Diğer kategorisinde Aayfer (50 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 57 göst.