0 oy
360 göst.
Güzellik-Bakım kategorisinde (80 puan) tarafından

Doğum sonrası kiloları nasıl verdiniz? Çok canım sıkılıyor var mı bildiğiniz yöntemler? Lütfen yardımcı olun bana :(

28 Cevaplar

+1 oy
(2,097 puan) tarafından
Diyetisyen desteği*
(80 puan) tarafından
Aslında istiyorum ama hiç diyet listesine uyacak irade yok bende ama böyle de geçmez mecburen uyucam.
-Reklam-
0 oy
(266 puan) tarafından
Aman dert ettigin seye bak kuzu önemli olan saglik bosver kalan kalsin ya 
(2,097 puan) tarafından
Dert ettiği şeye mi bak? Zayıflama sektörü şu anda Türkiye'de ve dünyada en büyük sektörlerden biri, herkes bununla kafayı yemiş durumda. Elbette en başta sağlık ama basit bir şey gibi bahsetmişsiniz alemsiniz. Ki bu da sağlık o da ayrı konu ya.
(80 puan) tarafından
Kıyafetlerim olmuyor aynaya bakmak istemiyorum aldığım kilodan dolayı bacaklarım da ağrıyor sanırım her türlü zarar
(266 puan) tarafından
Hayal14
Bana göre kilo alip vermek cok kolay bu kisinin bunyesiyle alakali ve yedigi seylerle kilo senin derdin olmus bence tek derdin bu olsun demek istedim ben kilo nasil aliyorsan oylede verirsin onemli olan sagligin sagliksiz bir sekilde kilo verirsen tekrar alirsin hanim efendi burdakiler  soyle yap boyle yap dedi oda sizzin vucudunuzu  olumsuz etkiledi ne yapacaksiniz ?
Merak ediyorum bukadar kilonuza onem veriyorsaniz kontrol altinda tutun !
(266 puan) tarafından
Beyzaaa hanim 37 haftalik hamileyim 20kg aldim dogumdan sonra cogu kilo gidecek  
2hamileligim ilk hamileligimde 30 kg aldim 35 kg olarak geri verdim
0 oy
(202 puan) tarafından
12 gün oldu doğum yapalı. Doğumda 5 kilo gitmişti zaten. 3 kilo da şu son 12 günde vermişim. Kaldı 5 kilo. 5 kilo daha verirsem hamilelik öncesi kiloma ulaşırım. Süt verdiğim için fazlaca susuyorum. Sürekli su içiyorum. Galiba o yüzden verdim bu kiloları da. 
(80 puan) tarafından
Ben 7 kilo ile doğuma girdim. 5 kilosu hemen gitti. 7 ay içerisinde giden 5 kiloyu geri aldım onu vermem lazım
(202 puan) tarafından
7 kilo mu? Az almışsın. Benim 13 kiloydu
(202 puan) tarafından
Elin lezzetli demek ki. Güzel yemek yapmasan yemezsin de kilo da almazsın. O güzel yemeklerden çok yapma artık, salataya ve suya ağırlık ver
(4,188 puan) tarafından
Bende  4 ayda dogum oncesi kiloma donmustum hatta daha cogu bile gitmisti ,5.aydan sonra 5 kilo aldim :(
İlk aylar kolay gidiyo hele ilk zamanlar odem vs oluyo sanirim baya kilo gidiyo
0 oy
(408 puan) tarafından
Emzirme en etkili zayıflama yöntemi canım. Bol sıvı tüketerek ve sağlıklı beslenerek rahat verirsin. Metabolizman çalışıyorsa daha da çok verirsin :) 
(8,975 puan) tarafından
Kız ben emzirirken kilo aldım :D günde 4 litre belki daha fazla su içerim ama çok açıklıyorum hep tatlı istiyo canım yiyorum :D
(408 puan) tarafından
1 hafta tatlı abur cubur ekmeği kes sonrasında senin canın istemeyecek. :) Mideyi yeni düzene alıştır 1 ayda verirsin. Ben hamileliğimden beri baklavaya dayanamıyorum. 2 haftada verdiğim 1.5 kiloyu 2 saatte aldım resmen :) tatlı çok aldırıyor. Ve şuan vicdan azabı çekiyorum. Baklavanın dışında başka bir tatlı olsa yemeyebilirdim çünkü midem alıştı:) sende mideni yeni düzene alıştır çok rahat verirsin
0 oy
(1,361 puan) tarafından
Aynı ben de öyleyim ya. Yemicem diyorum o kadar iradesizim ki yine yiyorum. Bi de benim sezeryan göbeğim de kaldı. Korse tayt aldım. Ama yaz geldi giymedim. Kışın giysem ne fark edecek işten geçti. Ben de beğenmiyorum vicudumu. Allahtan boyum uzun da pek sıritmiyor kilom. 
0 oy
tarafından
27 ay oldu veremiyoruz canım maalesef 
0 oy
tarafından
Afadersin kilo vermenin en etkili yöntemi ishal olmakmış canım 
(408 puan) tarafından
Metabolizma çok önemli
tarafından
Üzüm yiyorum sürekli ishal oluyorum afedersiniz ama yine aynı gibi vala diyette yapıyorum koşu bandında yarım saat koşuyorum baya terliyorum ama yok vala o basenlwr gitmiyor yüzüm küçüldü gitti basen gitmiyor
tarafından
Basenler için de başka spor haraketleri vardı deneyebilirsin veya diyetisyenden yardım alabilirsin
(408 puan) tarafından
Basenler için spor harekleri vardı. Ama yürüyüşte etkili olur normalde
tarafından
Spor hareketleri de sanki çok yavaş oluyor ya hani uzun süre yapmak lazım o da zor oluyor şuan annemgilde koşu bandında var koşuyorum yarım saat baya terliyorum ama yarım saatten sonrası çok zor oluyor ve annemgilde köy yeri öyle ekmek hazır şeyler hiç yok mayasız yufka ekmeği onuda çok Yemem doğru düzgün ama yok yani kilo gitmiyor
0 oy
(12,523 puan) tarafından

Doğum la vermiştim, emziriyorum gerı aldım.  

Öncelikle günde 2,3  lt su içiyorum bu değişmez yıllardır boyle 

Diyet yaptım bi hafta unu ekmeği krstım 3kg gitmiş ama sutum duru oldu bıraktım.  Benim bebe 3 bucuk aylık spora başlayacağım bi turlu başlayamadım 
0 oy
(3,363 puan) tarafından

13 kg gitti yaramaz kucak isteyen oglum var evi surekli geziyoruz birde bol su tabi :) birde seneye dugunler var abiyelerime sigicam psikolojisi yetiyor bana

0 oy
(8,975 puan) tarafından
İlk bebitom da 7 aylık olunca diyet ve sporla 3 ayda 16 kilo verdim. Şimdi küçük bebitom 6 aylık oldu önümüzdeki ay diyete başlicam inşallah vermem gereken 9 10 kilom var. Ben hamileyken almiyorum emzirirken aliyom kilo
0 oy
tarafından
Doğuma gitmeden 85 kg kadar çıkmıştım doğumdan sonra yavaş yavaş gitti 11 ay oldu 73te takılı kaldım. Giydiğim kıyafet yakışmıyor basenlerim ve karnım var biraz bende reglimin bitmesini bekliyordum yarın leslie ve bir kaç egzersizle başlıcam artık çünkü kışta geldi o bol kalın kıyafetlerle iyice panda gibi olmak istemiyorum bakalım bi 67 filan olsam yeter gibi 
0 oy
tarafından
Özel hiç bişey yapmadım sadece çok su içiyorum 
0 oy
tarafından
Oğlum 2 aylıkken 104 kiloydum 13 aylık bugün 88i gördüm.92 ye kadar kendim dikkat ederk indim 5 gündür de forex5 kahve kullanıyorum 
0 oy
(280 puan) tarafından
62 ile kaldım 74 e çıktım doğumdan çıktım 1 ay içinde eski halime döndüm.
0 oy
(967 puan) tarafından
Fazla fazla verdim canım ya 70 ile doğum yaptım 57 kiloyum şuan 2 buçuk aylık kizim
0 oy
(7,864 puan) tarafından
Ben eridim gitti yaa
0 oy
(3,180 puan) tarafından
Ben 63 le doğuma gittim doğumdan cıktıgımda 54 kiloydum 5 aylık oglum suan 48 kiloyum :) 
0 oy
(285 puan) tarafından
Oğlumda 57kiloyla hamile kaldım 70le doğuma girdim 1ay sonra yne 57oldum..kızımda 55le hamile kaldım 68le doğuma girdim 7bucuk aylık şuan 53kiloyum :'( çöktüm resmen 
0 oy
(583 puan) tarafından
4 ay emzirebildim bu 4 ay boyunca yemekten fazla su içtim pek yemek yemedim canım hiç canım istemezdi çok su içerdim suya açtım bildiğin 17 kilo almıştım  hepsi gitmişti çoktan tatlı bile yemedim hiç canım istemedi yemeklerin suyuna sakın ekmek banma veremezsin canım 4 5 litre su iç protein ağırlıklı beslen ekmeksiz yemek ye kahvaltıda yumurta peynir salatalık bunları bol ye ekmek aramazsın ozaman mutlaka tavuk balık gibi etleri tüket kırmızı et ye kendine hep porsiyon yap ve onun dışına çıkma 
0 oy
(6,235 puan) tarafından
Hiçbir şey yapmadım. 24 kilo almıştım emzirmekten 1 buçuk ay içerisinde hepsini verdim 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 160 göst.
9 Şubat 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sebnem (138 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 480 göst.
0 oy
27 cevap 687 göst.
26 Kasım 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Zehra asude (179 puan) tarafından soruldu

378,203 soru

11,319,628 cevap

34,765 kullanıcı

...