0 oy
198 göst.
Aile kategorisinde tarafından
tarafından kapalı
Kızlar merhaba

Benim iki yaşına girecek bi oğlum var hiç anne sütü almadı doğduğundan beri sütüm kesildi çünkü mamaya başladık 6 aylık olunca ek gıdaya geçtim danone falan biseyleri tattırdım çayla ekmek çok seviyordu ve neredeyse her gün veriyor dum yemek sularından vermeye başladım tam bir yaşında mamayı kestim artık süt ve bebe bisküvisiyle devam ettim ve yaptığım her yemekten yedirmeye çalıştım şimdi bir buçuk yaşını geçti sabah 6 da babasıyla uyanıyor bi iki lokma bişey ya yer ya yemez sonra uyuyoruz biz 10 a kadar oğlum uyanıyor 11 de falan kahvaltı hazır olur bazen 12 de ben kaynanamla beraber yaşıyorum da zor oluyor  kahvaltıda herşeyden bi lokma veririm helva pekmez peynir yoğurt bi kasıkta olsa yer sonra 3 e kadar bişey vermiyorum uyanıyor 5 te falan bazen herşeyi yemiyoo yaptığım yemekten vermeye çalıyorum bazen çok az yiyor bazen hiç yemiyoo bende bişey vermiyorum artık gece yatincaya Kadar

Asıl soruma gelecek olursak şimdi ben diyorum ki acaba ben oğlumu aç mı bırakıyorum fazlaa düşmüyor muyum üstüne sonra diyorum ki ama verincede yemiyor

yani çocukları zorlamali miyiz yemek konusunda çünkü gün var akşama kadar tek lokma yemiyor yani bana bişey deyin ben veriyim de ne yedisyse mi diyim

KÖTÜ MÜ YAPMIYORUM!!!
notu ile kapatıldı: Soru başlığı sorunuzu kısaca özetleyecek şekilde belirlenmelidir. Bu tarz soru başlıkları platform kullanışlılığını azalttığı için soru kapatılmıştır.

5 Cevaplar

0 oy
(5,492 puan) tarafından
Sadece sonunu okudum  aç olsa beben zaten yer yemeğini, lütfen zorlama
tarafından
Hani bazen yemiyoo ne yapsam da sonra içim rahat etmiyor o aç olduğu için
(5,492 puan) tarafından
Benim kız da az ucundan yer emer bitti. Demekki doyuyo çok da zorlamamak kazım
-Reklam-
0 oy
(1,529 puan) tarafından
Sevdigi şeyleri yedir canim ac olsa kendisi zaten yemek istiycektir sen onu ac hissediyosun annelik iç güdüsüyle ama ac olursa bunu kendisi belli eder 
(1,529 puan) tarafından
Süreklide onu verme degisik şeyler tattir meyve püreleri çorbalar pirinc unu devam sütü falan deneyebilirsin
tarafından
Pirinç ununu nelere karıştırıp verebilirim mesela neyle birleştirebilirim
(1,529 puan) tarafından
Sadede verebilirsin meyve püresiylede karstirabilirsin sana kalmis severse yap degisik seyler
tarafından
Teşekkür ederim
Ama oğlum iki yaşına girecek ya pirinç unu ek gıda ürünü değil mi yoksa ben mi yanlış düşünüyorum
(1,529 puan) tarafından
illa ek gıda degil canm severse ver doyurucu ve tok tutar
0 oy
(565 puan) tarafından
Bence kendı yedıgınden cok onun yiyebileceği sevecegı seyler dene benım kızım bır bucuk yasında gorenler 2 3 sanıyor bızımle yenedıgı yemek olunca farklı çeşit yapıyorum sebsıgı olumca her gun gunde bı kes o yemekddn yapıyorum mesela 
tarafından
Cnm benim pek fırsatım olmuyor maalesef kaynamla beraber yaşıyorum misafiri osu busu derken oğluma özel şeyler yapamıyorum ne varsa onu veriyorum ayrı kendi evimde olsaydım tüm işleri bırakır oğlumla ilgilenirdim
(850 puan) tarafından
Okuduğum kadarıyla ciddi anlamda sağlıksız besliyorsun, birlikte yaşaman oğluna özel yemek yapmaya engel değil ki, önceliğini oğluna vermemişsin...inşallah ilerde sağlık sorunu olmaz bebeğinin.
tarafından
Okadar mı yaa
Nasıl sağlıksız mesela
tarafından
Ya etrafımda ki çoğu anne bizimkiler hiçbisey yemiyor diyorlar mesela
0 oy
(269 puan) tarafından
canm ilk olarak iştahi yok cocugunun eczaneden iştah acici almani tavsiye ederim

kullaninca faydasini goremezsen gidip kanina falan baktir kansizlik oluncada istahi olmaz cocuklarin

yemiyo deyipte birakma cocugu yemezse buyuyemez kilo alamaz gelişemez

sabahlari ac karna pekmez falan ver 
tarafından
İştah açıcı bi ilaç aldım internet uzeri pekmeze benziyor onu veriyorum
0 oy
(1,335 puan) tarafından
Evet malesef öğünleri az kahvaltidan bi kac lokmayla 3e kadar nasıl duruyor birde yediğiniz yemeklerden veriyormuşsunuz buda yanlıs tuzu olur baharat olur yani ona ayrı yemekler hazırlanmalı neyi severse herşey yer şuanda bnmkide 1 yasında 3 çocugum var onlarınkini ayrı hazırlarım 

Örnek olsun ben kızıma 

Sabah kalkar 7gibi süt icer biberonla sonra 9 gibi kahvaltı yumurta patates artık ne varsa sonra öğlen corba yediririm sonra yatar kalkinca yine süt 1 saat geçmeden yine sulu yemek ister birde akşam yemegi bizimle sofrada yer eline  meyvede vermeye calışıyorum  meysimine göre yani yatarken yine süt içer bu şekildedir cocuklarima ayri eşime ayrı yaparım 
tarafından
Canım dediğim gibi benim gerçekten imkanım yok buna kaynamla Birlik yaşıyorum eğer yaşadiysan sende birlik bilirsin
(1,335 puan) tarafından
Askim ben ayriyim kaynanamdan ama anliyorum seni bi kap corba pişir ver bebegine bu kadardami yapamiyorsun ben yedigi tabaği görmeden cocugum doydu demem bile hicbisey evlattan onemli degil
tarafından
Haklısın kız
Mesela diyelim ki herhangi bir çorba pişiricem birazcık fazla pişirim diğer gün yine bi öğünde oğluma veririm
tarafından
Ha bu arada cnm ben çorbaların içine sulu yemeklerin içine ekmek doğrayıp veriyorum oğlum öyle yiyor çünkü
(1,335 puan) tarafından
Evet ertesi gün verirsin canim kadınlarımız herzaman üretkendir elinde ne malzeme varsa yap pişir yedir sulu patates kabak yogurtlu corba zahmetsiz ekmekde olur doyurucu hergün verdigin miktar tabak aynı olsun ben tabagini bitirince cok seviniyorum.

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 265 göst.
11 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde YENGEC (84 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 442 göst.
7 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Bicirik1 (124 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 1,886 göst.
4 Eylül 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
36 cevap 1,121 göst.