0 oy
837 göst.
Aile kategorisinde (15 puan) tarafından
Merhaba hanımlar.. Annelerinizle ilişkileriniz nasil  bilmiyorum ama benim annemle hic bir zaman saglikli bir anne iliskim olmadi annem her daim kiskanc bencil ve yalanci bi kadin oldu bunlara hep göz yumdum hem fiziksel hem psikolojik siddetine bir cok defa maruz kaldim agzindan bir annenon evladina sarf edemeyecegi kelimeler duydum buraya yazamiyorm.. evlendim baba evine gitmek bile istemedim annemi gormek istemiyorm simdi hamileyim annem doguma gelirim.basinda dururm diyor beni dusundugu icin degil el aleme laf vermemk icn ve kendine baktirmak icin istedigimi soyledim olsun ben gelir cocuga bakarim sende is yaparsin diyor evime.geldiginde sadece ayaklarini uzatip yemek cay tatli  istiyor evimden surekli esyalarimi götürüyor ama o taptigi oglunum evine gidince geline karnim ac bile diyemiyormus surekli dedikodu yapiyor ariyor konusmal bile istemiyorum bana bisi diyim ne.olur anneme dedim gelir 2gun kalirsin bi omür bunu yüzüme vurursun diye dahami sert konusmaliyim ne yapayim ne.olur akil verin 

14 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bu anlattıklarından gelmemesi daha doğru olur
(15 puan) tarafından
Hepimiz icin dogru olan bu aslinda cunku bana hic yardimi dokunmuyor tam tersi oluyor kafam kaldirmiyor :(
-Reklam-
0 oy
(16 puan) tarafından
Ahh o anneden bendede var malesef benimki dedikoducu değil Allahı var ama çok büyük burunlu hani burnu düşse yerden eğilip almaz dedikleri varya o tiplerden hep benim eşimin ailesini hor görür karşı komşusu var benim yaşlarımda onunla kıyaslar beni evi şöyle iyi şöyle marka giyinir v.s sürekli kavga ediyoruz 6yasındaki kızım bile kaç defa yüzüne dedi ben şok oldum anneanne sen çok kötüsün bizi hiç sevmiyosun  diye ama annem diyorum gene napayım uzak duruyorum mesafe koyuyorum arama sende öyle yap 
0 oy
(954 puan) tarafından
Eşim destek olacak yardım istemiyorum de açık açık tavrını koy ben olsam öyle yapardım 
(15 puan) tarafından
Soyledim esimin izin sıkıntısı yok yillk iznini alacak zaten dogumda 2hafta yanimda.olacak annemin dusmani cok oldugu icin konusurlae diye 2gu bile.olsa geleyim diyor ama o 2gün 10gün olur biliuorm rahatina duskün oldugi icin gitmez benden hersey önüne gelecek cunku
(3,052 puan) tarafından
Sende herşeyi yapıp önüne koyma o zaman bacım. Hata sende. Sen buyur o yapsın sonuçta yardıma gelmiyor mu. Baktın laf söylüyor sen zaten yardıma gelmedin mi de yardım etmiyorsan en azından hizmet bekleme. Başka zaman olsa herşeyi önüne koyarım şimdi bari iş bekleme de. Seni bu kadar kırıp dökerken bırak herkese hak ettiği kadar değer ver.
0 oy
(1,334 puan) tarafından
Yani anladığım kadarıyla iyi bir anne değil ama sen yine de sert konusma onun yerine esim annesi gilde kalacağımızı söyledi soz vermiş onlar herşeyi ayarlamış dersin esinde anlayışlı biriyse onunla ağız birliği yapabilirsin 
(15 puan) tarafından
Onu diyemem kayinvalideme gidemeyecegimi biliyor cunku kayinvamidemi  engeli war kadin kendine .bakiyor temizlik.bile.yapamiuor arada gidip ben yapiyorm o sira eltim yeni dogum yapmis olcak muhtemelen onlar.orda.olur
(1,334 puan) tarafından
Ozaman içinden nasıl geliyorsa öyle yap ama sen lohusayken kimsenin seni uzmesine izin verme
0 oy
(285 puan) tarafından
Bende görümcem kalkcaktı hastanede doğal olarak rahat edemem dye annemi istedim bşe yapacagndan değil yanımda olsun istedim sadece 1gün 24saat bile dolmadan çıktım zaten hastaneden imzayla.. Onu bile yüzüme vurdu doğumuna geldim diye.. Evlatlıktan reddeddi soruyorsan konusmuyoruz 2haftadır falan.. Hakkımıda helal etmyorum dedi bir sürü beddualar etti.. Her zaman oldugu gbi.. Ablamla kardeşim var evli onlarla nispet yapıo bana şuan..  Onlarada ne anlattı bilmem onlarda tavır almış bana.. Sağ olsun iyi olsunlar benden uzak olsunlar bu saatten sonra.. Allah var yukarda görüyor biliyor herşeyi çok şükür vicdanımda rahat benm. 
0 oy
(198 puan) tarafından
Benimde annemle ilişkim iyi değil ilk doğumumda geldi anca beni sinir etti sinirden sütüm gelmedi kaç gün. İkincide kimseye minnet etmedim hastaneden çıktım markete bile gezdim her işimi kendim yaptım. Eşim istemiyo bende istemiyorum hastaneye gel bebeği gör istemiyosan orayda gelme diye net ve kesşn bi şekilde uyar lohusa lohusa sinirini bozmasın
0 oy
(1,977 puan) tarafından
Bende maalesef ilk doğumda babam ve karısını kabul etmek gibi bir hata yaptım. Evet onlarda ele güne karşı geldi benim için değil. Tam rezillikti, üstü var mıdır bilmiyorum ama o kadar pişman oldum ki. Anlatamam o kadar rezil ettiler beni. Zaten kaynanamın evindeydim , hala yaptıkları konuşuluyor.  İkinci doğum da geleceğiz deyip durdular son zamana kadar sürekli kırmadan bahaneler buldum, yok o ne der bu ne der biz geliriz falan dediler. En son biraz sert konuştum , açık açık istemiyorum dedim gelmediler. Yine ortalığı birbirine katacaklarına biraz kırılsinlar. Zaten sevmiyorlar bişey de kaybetmiş olmam. Sende bişey kaybedecek gibi durmuyorsun. Geldiğinde seni sinirden çatlayacağına gelmesin varsın öyle olsun. 
(15 puan) tarafından
Beni anlayan biri olmasina sevindim sein yazdiklarini okudukca oyle tanidik geldiki annem ablama gitti ablam seseryan oldu.. annem aradi halami cagirdi gel.oturalim diye ablami kaldirmis yatagindan bize cay koy diye kendi oturup sohbet etmis ablam iki büklüm onlara bakmis ve beni aradi devamli annem yemek yap geyir diye yani böburlenmek icin ben size bakiuorm demek icin geliyor ama hic bisi yapmiuor ablama diyormhs kaynaniara yemek yapip getirsin biz ablama.yemek.tasidik annem oturdu yemegini yedi cayinu icti bizi rezil etti gitti
0 oy
(2,474 puan) tarafından
Anlasamamaktan ziyade bende annemin huylarını sevmiyorum hic kimseyi sevmiyor sanki kalbinde kimseye yer yok beni ve evlatlarını sever ama tahammülü cok az hayvanları sevmez yanına kedi köpek gelse takma atar falan herkeze bir kilo takar çocuklarına bile şöyle bir insanların dedikoduyu sever insanları hep küçümser beğenmez hic iyi olsunlar istemez cok şükür bende öyle huylar yok bende tam tersine herkez hep mutlu olsun kimse üzülmesin isterim arkadaşlarımın sırrını kimseye vermem insanları severim cocuklara laf söylenmesinden hayvanlara kötü davranilmassindan nefret ederim bu yüzden annemle geçinemiyorum bize her ay gelir 1 hafta kalır allah var gitsin diye gün sayıyorum davranışları lafları batıyo bana
(15 puan) tarafından
Annemi anlatmissiniz hic birseyden memnun olmaz bugun iyi dedigi insani yarin kotüler herkesten sikayetlenir surekli birilerini kotüler kadin resmen kaostan besleniyor zaten annemi taniyanlar bilir huylarini kimseyle iyi ayrilmaz annem gittigi yerlerden neden boyle bu lkadin ne istiyor anlamiyorm asla asla memnun edemiyorz olmiyor
(2,474 puan) tarafından
Allah ıslah etsin canim ne denirki inanırmışım bazen cok   dua ediyorum kimseye zerre iyiliği yok kötülükleri almış başını gidiyo ölünce hali ne olur diye düşünmeden alamıyorum rabbim annemi affet ona azap çektirme ahirette diye dua ediyorum :((
(2,474 puan) tarafından
Annenin  sana yaptığı gibi benim annemde ablama ağza alınmayacak şeyler söylerdi da daha küçücük çocukken onunla mi yattın bununlami gibi su sana şunu yapsın diyerek küfür içerikli şeyler söylerdi ablam şimdi annemi hic sevmez ve görüşmez bir insan neden bu kadar merhametsiz olur diye düşünüyorum
0 oy
(72 puan) tarafından

Bence doğumda siz kimi yanınızda istiyorsanız o olsun. Ne kadar doğru bir karar o zaman göreceğiö ama ben de annemi erkenden istemedim. Birbirimizi evde sıkıp durmayalım doğum belli olsun atlar gelirsin bir güne dedim. 

Ayrıca bence anne baba bebekle ilgilenip bağ kurmalı. Hani sonra kaynanam bebeğin annesi gibi yazıyorlar ya haklılar. Gelen ev işlerine yardım etsin, bazen annenin uyumasına imkan sağlasın. Ama ben bebeğe bakarım sen iş yap demek sağlıklı olmaz ilişkiniz için.
0 oy
(1 puan) tarafından
Doğum yaptım 4. Gün geldi eve çıktım zorla getirtip evde kalıyor ama yarardan çok zararı var gelmese daha iyi olur senin için 
0 oy
(7,636 puan) tarafından
Seni anlıyorum benim annemde sadece kendini düşünür bir kere şefkatini hissedemedim arkamda nefret ediyor benden bazen beni doğurmadığını bile düşünüyorum.
(15 puan) tarafından
Galiba bazı kadinlar dogurduklarini kabullenmekte zorlanyor bizi kendilerine katamiyorlar benim annem hep erkek kardesime duskundu kadin resmen oglum oglum diye kafayi yedi bizi asla istemedi evden bir an once gidelim diye bizi ipsiz sapsiz insanlara vermeye kalkti sonumuz umrunda bile degildi sirf babam ve erkek kardesimle kendi dunyasinda yasamak icin devamli benim.kapima gelmeyin esinizle naparsaniz yapin diyor zaten gitmem arayinca acmak bile istemiyirm cunku onun en ufak bi ilgisinin altindan bile bi cikar yatiyor ablami ve beni hep kendi cikarlari icin kullandi
0 oy
(3,052 puan) tarafından
Bana çocuk bakacak insan değil evde yemeğime temizliğime yardım edecek insan lazim de. Ben çocuğa bakarım eşim de yardımcı olacak hiç zahmet etme sen. Ben zaten doğuma gitmeden hazırlığımi yaparım de. Kaynanan varsa onu çağır kaynanam gelecek de. Yada illa gelirse surat yapacak laf edecek diye lohusalıgini zehir etme. Yardıma geliyorsa yardım etsin hizmet beklemesin. Sende yapma. Bişey isterse sen yardımami geldin tatile mi de. Valla bak bazen anne de olsa insan çekilmiyor biraz insanlara hadlerini bildirmek gerekiyor. 
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Gelmesin canım herkes anne olamiyo işte, sana anne olamayan anane mi olacak 
0 oy
(1,662 puan) tarafından
Gerçekten böyleyse gelmemesi daha iyi anne gelme ben kendime de çocuğa da bakarım eşimle beraber geçirmek istiyorum bu dönemi gelme sen de bence 

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 518 göst.
11 Eylül 2022 Aile kategorisinde Nureda36 (15 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 378 göst.
10 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Es-Es (817 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 436 göst.
1 Aralık 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 397 göst.