0 oy
258 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Hanimlar eşime vize çıktı inşallah Fransa ya gidecek ardından biz. Burda kendi işini yapıyor, eşimle evlendigimizde gunlukcu inşaat iscisiydi falan yani sıfırdan geldi buraya ve adını da alanında güzel duyurdu. Bu sene de şansa hiç olmayan kadar iş oldu.kayinpederimle beraberiz islere o da gider evde durmaktansa diye. Az önce gelmiş kızım bak burda günde asgari ücretten fazla kazanıyor gitmeyin başkasının işinde çalışacağına kendi işinize bakın diyor. Ama ben yurt dışıni çok istiyorum.ekonomik şartlardan ziyade çocuklarım orada büyüsün istiyorum.

Kafamız o kadar karışık ki siz olsanız yine de gider misiniz? Orda gelirimiz böyle olmayacak.  Ama bizi tatmin etmezse gelip kaldığı yerden devam edebilir Bi kaybımız olmaz.

Biz ilk 2 sene maddi zorluk çektik,kimseye muhtaç da olmadık ama ucu ucuna geçirdik.

8 Cevaplar

0 oy
tarafından
Böyle bir fırsatınız varsa gidin derim biz misyon koruma olarak gittik kalma imkanımız olsa İnanki gelmezdik .
tarafından
Biz çok istiyoruz orda da arkadaşının şirketine başlayacak biz gidince de oraya alışınca dil öğrenince elimizdeki birikimle biseyler yaparız diyoruz. Kendi işimiz orda da olur.  Gidenler hep bunu söylüyor
tarafından
Ne güzel canım fırsat ayağınıza gelmiş değerlendirin olmazsa zaten burda döneceğiniz bir işiniz varmış
tarafından
İnan ki kimse gidelim istemiyor.  Ama biz okadr zorluk çekerken kimse de alın şunu da çocuklara bisey alın demedi yada çocuğuma bisey getiren olmadı hediye dahil. Yani arkadaş değil aile ve akraba çevresi böyle.bugun zarar etsek Bi tekme de onlar vurur :D
-Reklam-
0 oy
(2,461 puan) tarafından
Fransa da hangi şehire gideceksiniz 

2 sene alışma süreci olur sonra bir daha gelmek istemezsiniz emin ol çok iyi olur Fransa güzel yer biraz zor kanunlar olarak ama Fransızca öğrenirsen hersey güzel şekilde ilerler :) 
(2,461 puan) tarafından
Yaa o da benim diğer bebeğim olur :(

Vallah şimdiden herhalde papuclar Dama küçük küçük kıskanmalar başladı :)
tarafından
Daha durrr :D bu fragman bile değil.
(2,461 puan) tarafından
O zaman filmi bekliyoruz inşallah hayırlısıyla :))❤️☺️☺️
tarafından
Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin ins canım
(2,461 puan) tarafından
Amin insallah Allah razı olsun ☺️❤️☺️
0 oy
(873 puan) tarafından
Kesinlikle giderdim gidemesem bile eşimi kesın yollardım dolar euro burda 18 katı boru mu be :) 
tarafından
Öyle de canım orda alacağı 2500 3000 euro ilk etapta. Gider de ona göre haliyle. Biz burda daha çok kazanıyoruz şu an madden düşünsek zarar ederiz :)
0 oy
tarafından
Mantığım koşa koşa gider. Ama ben duygusalım ya çok zor karar vermesi. 
tarafından
Canım annem toprak altında.  Çok tutkun bir aile değiliz esimin ailesi de biz de . Geride bırakamayacagimiz kimse yok acikcasi
tarafından
Mekanı cennet olsun canım. O zaman hiç düsünme.
tarafından
Yani eskiden yoktu, şimdi var çok şükür ama Allah korusun Rabbim tekrar elimizden alırsa burda çocuklar ne halde olur. Orda böyle bisey yok herkes barınma,eğitim,gıda da sorun yaşamıyor
0 oy
(5,132 puan) tarafından
Gidin, eşin çalışkan ise hiç durmayın. Her türlü guzel işler bulursunuz. 

Biz Almanyadayız ve mutluyuz :) 
tarafından
Evet canım ya inan her iş gelir elinden. Ve birçok belgesi var. Sıhhi tesisat ustası, büyük araç kullanabiliyor, İnşaat araçları kullanabiliyor vinc,forklif bunların hep belgesi var ehliyete işlenmiş olanlar var vs.
Almanya daha ucuz diyorlar.  Fransa dan oraya gidiyrlarmis alış verise
(5,132 puan) tarafından
Daha ne olsun her türlü iş bulur
tarafından
İnşallah canım.
0 oy
tarafından
Hayat maddiyattan ibaret değil işte. Evet orada belki maddi geliriniz daha standart düzeyde olacak ama alım gücünüzde bir fark olacağını düşünmüyorum. Çocuklarınızın yetişeceği ortam, kültür, dil avantajı, eğitim seçenekleri vs açısından değerlendirmelisin bence. 2500 3000 euroda fena bir rakam değil. Avusturyadayım, hiç pişmanlığım yok burada olmaktan yana. 
tarafından
Evet canım yani benim hic bi zaman gelecek planlarım parayla olmadı nasipte varsa gelir dedim hep. Burda doktor olsa çocuklarım yine itibar göremezler bu şartlarda
tarafından
Kesinlikle. Fransada fransizca ve İngilizceyi zaten çok iyi öğrenecekler, meslek de edinirler. İlla isterlerse geri dönmeyi, 2 dille Türkiyede zaten çoook güzel kazanırlar. Ben olsam kaçırmam fırsatı
0 oy
tarafından
Giderim net.
tarafından
Kafamızı çok karıştırıyorlar inan . Biz de o kadar nettik ki
tarafından
Kız bunda kafa karışacak ne var. Eksilerini artılarını düşünüp karar verirsin. Ülkenin hali ortada , eğitim çok kötü sırf çocuklar için yine gidilir. Ayrıca orda daha az kazanacak olabilir ama alım gücü yüksek. Burda kazansa ne oluyor sanki. Çok memnun olsanız böyle bir seçeneği düşünmediniz bile öyle bak olaya
tarafından
Kesinlikle canım. Biz nettik ama kafamızı karıştırıyorlar ama bisey olsa elimizdekiler gitse Bi tekme de onlar vurur :) ben hic Bi zaman para mal mülk derdinde olmadım nasipte varsa olur dedik hep ama para tatlı geldi sanırım
tarafından
Valla parasız adım atılmıyor hele çocuk olunca daha iyi anlıyor insan..ayrıca her şey para değil çocuklarının huzurlu ve güvenli bir ortamda yaşaması, büyümesi çok daha önemli malesef onlar şuan burda geçerli değil o yüzden değerlendirin fırsatı sonra çok pişman olursunuz. Hadi yüksek maaş alan memur olursun bırakıp gitmek istemezsin. Ama şimdi öyle bir durumun yok koş git :)
tarafından
Aynen canım. Valla burda memuriyetin bile garantisi yok ki. Hersey iki dudak arasına bağlı.  Ben saygı görsünler, saygı duysunlar istiyorum kaliteli nitelikli insanlar olsunlar istiyorum bakalım hayırlısı.

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 166 göst.
5 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 73 göst.
5 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Kkesma (60 puan) tarafından soruldu
+4 oy
50 cevap 1,329 göst.
5 Aralık 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 525 göst.