0 oy
406 göst.
Diğer kategorisinde (7,618 puan) tarafından
Ben bazen kendimi evin hizmetçisi beslemesi zannederdim o derece en büyük olduğum için annem en çok beni ezdi beceremediğim işlerdede yapmadığı kalmazdı banaʕ⁠´⁠•⁠ ⁠ᴥ⁠•̥⁠`⁠ʔ

45 Cevaplar

0 oy
(7,039 puan) tarafından
Yapardım ama öyle aşırı değil şimdi gittiğimde elimi bir şeye sürdürmez sağolsun. 
(7,618 puan) tarafından
Ne mutlu sana canım anne gibi anne işte fedakâr.
(7,039 puan) tarafından
Allah anne gibi annelerden razı olsun.
-Reklam-
0 oy
(1,236 puan) tarafından
Hiç Bi iş yaptırmadı biraz büyünce ben yaptım 
0 oy
(1,335 puan) tarafından
Annemle ben çalısırdık akşam gelirdik anacım yemek hazırlıyım diye ugraşırdı bende odama cekilir telefon oynardım şuan çok pişmanlık yaşıyorum üzülüyorum hatta bu yuzden annemden helallık istedim :) ama hafta sonları iş söylerse yapardım yarım yamalak 
0 oy
(770 puan) tarafından
Hiç iş yapmadım ama çok zorlanıyorum:( biliyorum iyi bsy yapmaya çalıştı ama benm icn çok zor oldu 
0 oy
(2,307 puan) tarafından
Benim ki içtiği bardağı kaldırmaz hala öyle, bir yemeği yapar oda başkasının yemeğini yiyemedigi için. Onun dışında bulaşık temizlik hep bizdeydi ablam evlendi 13 yaşında idim okuldan gelip temizlik bulaşık yapardım ödev yapacak zamanım kalmazdı:)
(7,618 puan) tarafından
Evet bende hiç derslere veremezdim kendimi enerjim kalmazdıki.
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Bi bardak bile yıkatmazdı 
(7,618 puan) tarafından
İyi mi kötü mü bilemedim.
(9,626 puan) tarafından
Tabiki iyi değil,el eline gidince zorlaniyo insan ama Allahtan benim elim marifetlide cok zorlanmadim
0 oy
(1,736 puan) tarafından
Annem mutfağı yapardı, geri kalan yerleri kardeşimle ikimiz sil süpür toz al, katla yerleştir. Pasta börek işleri de bendeydi yemek yapmazdım ama. Annem çok titizdir, biz iş yaparken o oturmazdı ama sürekli bi iş peşinde, yaptığımızı da beğenmezdi hala beğenmez :) :)  hep derdim sen bizi mumla arıcan, küçük kız kardeşim bi dağınık ki çıldırıyor annem :) ama bana gelse de oturmaz işin varsa kalk yapalım der, bi yeri görse hemen temizlemeye girişir. Keşke diyorum yemek yapmayı da öğrenseydim annemden ne yapsam onun gibi olmuyor 
0 oy
(3,259 puan) tarafından
Yok valla annem hiç birimize şu işi yap demedi. Ama keşke biraz deseydi evlenelim 12 sene oldu halen zorlanıyorum. Yaptigimi iyi yaparım ama içimden yapmak gelmiyor. 
(7,618 puan) tarafından
12 senede de artık biraz pişmişsindir canım.
(3,259 puan) tarafından
Tabi orası öyle ama çok zorlandım hele ilk seneler çocuk da olmadı 9 sene eşim her yaptığıma da kusur bulurdu. Yapmazdım yapmadın derdi. Yani hep zorunda olduğum için yapıyorum ev işi. Bir işi de severek yapmam
0 oy
(262 puan) tarafından
Asla öyle ezme gibi bişey olmadı biz 3 kız kardeştik herşeyi sırayla yapardık anneme bişey yaptırmazdık canım annem bize kalmasın diye kendi yapardi ısrarla :)
0 oy
(1,793 puan) tarafından
Yemek temizlik full bendeydi çalışırken bile camasirla ütü annemdeydi zor olsa da idare ediyordum 
0 oy
tarafından

Çok yüklenmezdi ama yaptırdığı da olurdu ben yaparken de şimdi banaysa öğrendiğin yarın sana lazım olucak derdi. Babam da birak kızımı o ilerde de yapmasada olur çok mu lazim hazir yer derdi ;)) şuan tam orta da bir hayatım var bazen yaparım bazen canım istemez dışardan yeriz . 

0 oy
(48,700 puan) tarafından
29 yasimda evlendim evlenene kadar bulaşık yika bile demedi
(7,618 puan) tarafından
Annesinin nazlı kızıymışsın belli(⁠◕⁠ᴗ⁠◕⁠✿⁠)
0 oy
tarafından
Beni anlatmışsın resmen. 6yaşımda ayran yaptığımı yumurta kırdığımı biliyorum ben ama bu durumdan hiç şikayetçi değilim şu an 40 yıllık ev hanımlarına denksin der ailem eşimin ailesi. 6 yıl dışarıda üniversite hayatım olmasına rağmen hiç soğumamışım lise sona kadar evin tüm işleri bana aitti kardeşlerimin bakımı da buna dahil. Annem yaptığın bana ise öğrendiğin kendine derdi hep. O zamanlar çok zorlandım ama lise birincisi üniversite bölüm beşincisi oldum şu an kovit gebelik çocuk derken çalışmıyorum orası ayrı konu. Anneme çok dua ediyorum ben Allah ondan razı olsun.
0 oy
tarafından
Evin en büyüğüym yaşım 24 19 da evlendim evlenene kadar bütün sorumluluk bendeydi annemde yemekleri yapardı genelde ama ona iş yaptırmazdım zaten aile apartmanı iş güç bitmezdi 

8 yaşındayken ikizler doğdu biri kucağımda biri ayağımda uyuturdum 

12 yaşında en küçük doğdu evlenene kadar ben baktım 

Biz çocuk olmadan genç sıfatı aldik o yüzden de hep olgun biri oldum 

Bundan ötürü bu kadar erken evlendim belki de 

Hem okula gider hem temizlik yapar hemde çocuk bakardım resmen :)
(7,618 puan) tarafından
Kız aynı ben kardeşlerimin bezlerini bile yıkattı bana.
tarafından
Senin şansına hazır bezde yoktu desene abla evlendikten sonra annem kıymetimi anladı zaten severdi ama döverdi de en çok dayağı ben yedim babam fiske vurmamıştır hicbirimize annem de gündüz kızar gece biz uyurken severdi ya bi kere canım kızım de bi kere sarilsana dimi bugün olmuş hala duygularımız net değildir neyseki ben evlendikten sonra kardeşlerime ne yüklendi ne de sevgisini eksik etti hele 9 yaşındaki bücüre laf bile söyletmiyorlar:)
Yine de canı saolsun ne diyim
(7,618 puan) tarafından
Evet benim annemde benden hariç bütün kardeşlerime düşkündür bir beni ezdi sevgisini esirgedi öteledi o yüzden hep bi duvar vardır onunla aramda istesemde aşamam o duvarı.
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Annem değil babam yaptırmaya çalışırdı. Çok kavgalar ettim. Üniversite okuyorum derslerime zaman kalmıyordu. En sonunda evden ayrıldım ailemle aynı şehirde olmama rağmen yurtta kaldım 
0 oy
(309 puan) tarafından
Sağ olsun hiçbir şey yaptırmazdı bulaşık bile yıkatmazdı 
0 oy
(503 puan) tarafından
Ben köyde büyüdüm evin içini ben dışıni annem yapardı bende tek kziim anneme kıyamam halada gittiğimde camlarını silerim evini temizlerim annemin bacakları ağrır annem yorulmasin ben herşeyini yaparım ben küçüklükten belli böyle büyüdüm kıyamam ona❤️
0 oy
(2,405 puan) tarafından

Evin Annesi bendim :unsure:

(7,618 puan) tarafından
Bende aynı küçük anneʕ⁠´⁠•⁠ ⁠ᴥ⁠•̥⁠`⁠ʔ
0 oy
(7,685 puan) tarafından

Gezmekten iş yapmazdım :angel: annem hiç diretmezdi yap diye sadece arada bir bulaşık makinesi bosalttirirdi

0 oy
(4,235 puan) tarafından
Annem calisitigi icin her isi yaptim, yemek,temizlik ,bebek bakimi, daha 8-9 yasindayken yapmaya basladim hem de buyuk temizligi falanda yine haftasonu beraber yapardik, simdi hic bisey zor gelmiyo

İlgili sorular

+1 oy
16 cevap 349 göst.
6 Nisan 2024 Aile kategorisinde Havva4545 (756 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 148 göst.
16 Aralık 2023 Aile kategorisinde Gamzeli_1 (293 puan) tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 289 göst.
13 Haziran 2022 Aile kategorisinde Emine3529 (59 puan) tarafından soruldu
0 oy
43 cevap 470 göst.