0 oy
2,559 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Bugun hastaneye gittik  kontrol icin . 

Bebegim cok saglikli cok sukur 

2 kilo geliyor 32. Haftadayizz 

Eve geldik annemi arayip anlattim 

Kilosunu gelisimini  ozel hastanede  dogum yapcam onu da söyledim  doktr bnm istegime gore sezeryan yapiyormus diye kapattm 

Esimde yanimda oturuyordu   .

Herseyi niye anlatmisim anneme dogum yapacagim hastaneye kadsr neden söylemişim  oyle diyor 

Bende dedimm bu cocuk onlarin torunu merak ediyorlar sorduklarinda sizene mi diyim dedim de gerekirse diyor 

Kendi annesi dun aradi hastaneye gidecegimiz saate kadar ogrendi oglundan ozel hastande yapacagim dogumun parasini kaynanam vercek .

Kaynanam o parayi vercek diyee  ona herseyi anlatmamiz lazmms benm annemler beni cok dusunuyorsa dogum parama destek cikacaklarmis .. 

Normal de de  der ki esim ,kiz tarafinin ailesi hep bir adim geride durur evlenen kiz ailesine sık sık gidip gelmezz diye bana ogut verir mesele paraya donuncee  annemlerde para vercekmiss .. 

Her neysee  bunlari dedi nyee  anlation nye syluyon diye bende onlarinda hakki ozaman sen de anana soyle oda sormasin dedimm kalkti bana tokat atti  cenemi sıktı  uzerime yurudu . 

Ben nerde hata yapiyorum bi diyin ya 

66 Cevaplar

+42 oy
tarafından
Hakarete, tokata ,dayağa katlanıp kendine saygı duymayıp o evde kaldığın için yapıyorsun hatayı. İnsan kendi değeri kendi biçer unutma 
(7,447 puan) tarafından
Çok haklısın çok
(4,700 puan) tarafından
+ lar sana canım
tarafından
O kadar çok üzülüyorum ki görünce boyle
(1,703 puan) tarafından
+++ da bendenn
tarafından
++++++++++
-Reklam-
+7 oy
(262 puan) tarafından
Allah belasını versin o şerefsizin hamile kadına yapılır mı elleri taş olsun
tarafından
Neymiss anneme anlatmissim .
Kendi annesi cocuga aldigim kiyafete kadar karisiyor annesine sesi cikmiyor
(262 puan) tarafından
Sağdan soldan yardım toplayacaksa niye yaptı bu çocuğu rezil herif
+2 oy
tarafından
Bir doğum parası için bunu çekmem de yutmam da scarim parasına sanki onlar vermese cocuk dogmayacak..eşin çok cahil ve kusura bakma belliydi zaten.kalkar giderim hiç durmam şimdi susup oturursan seni susturmanin yolu belli diye bu şekilde yapacak hep
tarafından
Ben dedimm senin verecegin prayida nebim naparim dogurttyracagn hastaneyide dedimm gelmis kucaklamaya calisiyor tamam gel ozur dilerm dio
tarafından
Nasıl sana yaklasmasina izin veriyorsun yaptığı çok normal gibi bu yüzü nerden buluyor
tarafından
O kucakladi ben ittim ztn yaklastirmiyorum ama benden cusseli oldugu icinnn hamileyim bir dee gucumun yettigi kadsr itebilyrm fazlasini yapamyrm elimden geldigince uzak tutcam kendimden
+1 oy
tarafından
Hatayı bosamamakla yapıyorsun.
tarafından
Kuzum bir bucuk ay snra dogumum var nereye gideym napaym iyide
tarafından
Hersyini anlatıp evinin muhabetni bozdgn anne evine
+1 oy
(1,944 puan) tarafından
Benim anlamadigim hamile kalmadan once cok mu mükkemmel bir insancikti da hamile kaldiktan sonra boyle oldu?cok okuyorum burada ve anlam veremiyorum .cocugumun babasinin boyle mal biri olmasini asla istemezde gerekirse hic anne olmazdi 
tarafından
Hep een basindan berii ailemi sevmezz .
Ozellikle annemi heppo benm ailem yuzunden kavga ettikk
(1,944 puan) tarafından
Ahh bee kuzu ne denilebilirki...
+1 oy
(3,491 puan) tarafından
En büyük hatan o herifle evli olmak. Adam demeye dilim varmadı kusuruma bakma canım. İnsanın kendi annesiyle konuşması kadar doğal ne olabilir? Bunları ailene anlatmalısın. Seni sahipsiz sanıyor galiba. 
tarafından
Ya ben annemin babamin canını sıkmak istemiyorum
 Vurdu desemm simdi hamile halimlee birsuru sıkıntı yasicam dogumuma kaldi 1 bucuk ay .
 Nereye gidim siginayim nasl duzen kurayim
+1 oy
(9,599 puan) tarafından
Eşin tam bir yobaz nerden buldun blmiorum ki o güzellikle gençliğine yazık etmişsin çıkıp gtiseydin annenin evine keşke biraz burnu sirtülseydi çok yüz buluyorlar sonra 
+1 oy
(10,922 puan) tarafından
Hatan ne biliyor musun buraya yazmak yerine polise gitmemen. Bu okay oldugı anda herkesi ayaga kaldırmaman. 
0 oy
(309 puan) tarafından
Canım kusura bakma da eşin çok geri kafalı 
tarafından
Hamile halimlee  brji dovmeye kalkiyor neymis sesimi yukseltmicekmisim
(309 puan) tarafından
Canım emin ol hamileyken bunu yapıyorsa doğduktan sonra daha ilerisi yapar bu konu hakkında o kadarr çok örnek var ki etrafımda ve hata sende değil eşinde ve kaynanada sen içini ferah tut bebeğin zarar görmesin
0 oy
(494 puan) tarafından
O evde durmaktan hata ediyorsun mesela hamileyken bunu yapan doğduktan sonra neler yapmaz
tarafından
Bunun yaptigi traf tutmak dglmii kendi ailesiyle benm ailemi ayiriyr devamli
0 oy
(1,316 puan) tarafından
Çocuğunun parasını anasından senin anamdan isteyecekse niye yapmış çocuğu uckuruna sahip çıkaymis bakacak essek gibi 
tarafından
Esimde vercek yarisinida kaynanam vercekmiss
(1,316 puan) tarafından
Senin o kocana diyecek hiç bir cümle bulamıyorum geri kafalı cahil sadece
0 oy
(13,866 puan) tarafından
Ay hamile kadina kalkan eli kirilsin. Aileleri yariştirmayin. Bu öfkesinin sebebi ne anlaşilir gibi değil. Belliki hevesine ortak değil. Allah yardimcin olsun. 
tarafından
Ofkesinin sebebi annemi sevmiyorr
0 oy
(1,629 puan) tarafından
Pekı sende dizini kırdın oturdun buraya yazdım ve o ewı onun basına yıkmadın mı boyle bı seyde vuran yarın neler yapmaz bas kaldırmasan yine yapar 
tarafından
Hamile halimle ne yapayim canim allah askina zaten her yerim agriyor sadece uzerimden itebildimm yurumeye halim yokk anneme babama gitsem surda 1 bucuk ayim kaldi dogum yapcam
(1,629 puan) tarafından
Bu bahane mı ya allah askına adam seni dovuyor ya hamılım yok hamıleyım yok bilemem yarın karnında ki bebegı de dover ben senin ıcın dıyorum yarın beterini yapar
tarafından
Kendim icin bukadsr onemsiz davraniyorum ben
 KENDIMM ICINNN
ben bekarken dee  aile evinde  cokkk sey yasadim kendim inannokdr onemli dglmm

KONU EVLADIM olduğunda  iste ozaman byle olmaz  hic biseyyy
(1,629 puan) tarafından
Ewet cok önemsiz dawranıyor sun kusura bakma suan bıle dusun muyorsun ozman nasıl dusunucen kı benım 9 aylık 4 aylık hamileyim eger oyle bısey de yapsa ewı basına karnımda kını de kucagım dakını alır giderim anan baban seni oldurmaz ne kadar kotu olsada ama elin adamı senı oldurur seni ıtseydı atsaydı ne Olcak tı cocuguna sana
(355 puan) tarafından
Ailenin yanına gitmelisin bence. 10 gün bile kalsa o yine sana döner. Ailesisin onun. Bunu yaptıgını bilirse daha neler yapabilecegini düşünür. Baskı basanındır unutma.
0 oy
(3,136 puan) tarafından
İçimden geçenleri yazicam sadece geçenlerde post açmıştın hamilelik çekimleri diye orda gördüm eşini ve sana hiç yakışmıyor hareketlerinden belli sana değer vermiyor Kurban olsun sana elleri kırılsın ne diye karısına tokat atar sakın sessiz kalma yoksa devamı gelir 
tarafından
Allah çirkin şansı versinler diye boşa demiyorlar
tarafından
Kimse yakistirmiyor esimi bana ztn ..
Neymis sesimi yukseltmissim
Annemi sevmez esim
Anneme cocugu anlatmissm
 Olay bu
tarafından
Olay ne olursa olsun sana vurma hakkı yok bu bir
Anneni sevmiyorsa saygı göstermek zorunda bu iki
O zaman sende onun annesini sevme aynı şekilde davran alma o doğum parasını mesafe koy annesine
tarafından
Ben zaten onun annesini sevmyrm ki
  Arama mesafe koyamiyorum cunkuu  annesi cagirdigindaa  gitmezsem de fırça yiyorumm babasi cagirinca annesi davet edince beyefendinin  cani istiyorsaa bende gitmek zorundayimm
0 oy
(1,254 puan) tarafından
Eşin biraz cok herseye burnunu sokan biri sanırım anlatacaksın tabi annene babana, bide tokat atmış hamile kadına pislik Allahtan da korkmuyor, acaba sizinkileri sevmiyor mu da böyle davranıyor, hakları dıye dusunmesi lazım böyle düşünmüyorsa eşinde skntı var demektir, ne sen onun annesine laf de ne de kendi ailene  dedirt tek skntı orda genel olarak haklısın
tarafından
Sevmio benm annemi annem biraz  otoriter
Bazi huylari katı  sert biraz o yuzden annemi sevmezz
(1,254 puan) tarafından
Kendi de cok bi adam sayılmazmış, hamile kadını tokatladığına göre
0 oy
tarafından
Iki canlı kadına el kalkar mı bee
tarafından
Iki uc defaa uzerime geldi ittim itmesemm  daha vurcak
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Ayy neler duyuyorum Ağzina s..çsaydin ben anneme günlük arayıp herseyi anlatiyorum. Onların çocuğunu doguruyorsun onlar karşılayacak tabi. Hamile kadını strese koyuyor rezil
(6,441 puan) tarafından
Cidden terbiyesiz benim annem kızımın herşeyini aldı rahat 10bin takısıyla birlikte masraf yaptı kaynanam komşuya ne gerek vardı ki annesi almış dediği için kocamın ayrı onun ayrı ağzına sıçtım ben içinden gelmiş almış siz kimsiniz diye ezdirme kendini
tarafından
Ya benim annem de aliyor valla . Besigini babam alcak . Annem de babam para verdikce biseyler aliyor  hastanede  giyecegim geceligime terligime kadar annem aldı esime dedim gecelik al diye evde var ya diyorr  dugmeli lazim emzirmem icin diyorum bosa masraf diyor ben dr en son aileme dedim onlar aldii . Anne bebek bakim cantami annem aldii . Gecen geldi bize alt degistirme ortusu almis corap almis muslin kundak almis ayakkabi almis bebege eline para gectikce onlar da alio daha da alcm diyor annem meselaa ama gozune giremiyoruz beyefendinin kendi annesi iki hirka orduu oturuyor bakalim neymis dogum oarasi vercekms  titresimli muzikli ana kucagi alcakmis bide
(6,441 puan) tarafından
Laf yapsın bakalım herşeyi
tarafından
Allah goruyorrr merakk etmee allahh herseyi görüyor  rabbimm ondan cikaracak bunlarii  sabirrr ediyorumm ben
(5,406 puan) tarafından
Kuzu git devlette doğumunu yap bunlar ömür boyu biz para verdik der, ben devlette doğurdum kendi param da var ama parayla alakalı değil mis gibi dogumum oldu çıktım eve geldim Allaha şükür. Ders olsun onlara gitme özele para da alma
0 oy
tarafından
Tek hatan olabilir o da eğer huyunu biliyorduysan ve kaza değilse keşke çocuk için acele etmeseydin. Çok yazık, ne kadar vicdansız eşin varmış, sevincini yaşamana bile müsade etmiyor. 
tarafından
Tamam da canım, çocuk tek taraflı kararla olmaz ki. Bak şimdiden böyleyse, doğumdan sonra çok daha zor olacak. Ailenin gelip torunu sevmesine bile müsade etmeyecek, sürekli laf edecek, hediye alsınlar diyecek, onu bunu isteyecek vs vs. Sen yine eziyet çeken taraf olacaksın ve ömür boyu sürecek bu durum. Günden güne de dozu artacak. Fıstık gibi kadınsın, gençsin. Hayatını kurtarmaya bak bence bir an önce. Aklını başına al, kendine yatırım yap mutlaka.
tarafından
Nasil yapcamkii  calismama izin vermiyor disari bile cikamiyorum nqsl yapaym
tarafından
Sana harçlık bırakmıyor mu? Ya da ailen sana ufak tefek destek olmuyor mu? Ona söyleme ailenin desteğini tam olarak mesela 100 verdilerse 50 de. Her halükarda eşin ailene saygısız çünkü. Çocuk varken ilk etapta çalışman zor ama evden yapabileceğin birşeyler yok mu?
tarafından
Harclik vermez banaa istedigin olursa syle alaym der . Vermez babam verince de disari cikmama izin vermez gerekli esyalarimi netten siparis ederim ondan da haberi olur ztnn .
tarafından
Sen baya hapis hayatı yaşıyorsun desene. Allah yardımcın olsun ve ailen destekse onlara mutlaka anlat. Böyle bir ömür geçmez.. 1 çocuk olmuş, sağlıkla al kucağına ama 2.yi de asla düşünme.
0 oy
(3,582 puan) tarafından
Kaynanam verecekse parayı özelde doğurmam  imkanım doğrultusunda haraket ederim e senin annengil bunu yapmıyor bizimkiler bunu yapıyor muhabbetine girdirmem ha hamile eşine tokat atan birinden kocalıği geç artık babalık bile bekleme 
tarafından
Cok dusunseydii evladinii zaten anne karnindayken
Onu tasiyan anneye tokat atmazdi
0 oy
(1,792 puan) tarafından
Hata senin değil o adamım diye geçinen kocanın...

İlgili sorular

+2 oy
13 cevap 966 göst.
27 Mart 2024 Aile kategorisinde Ayseisik (26 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 312 göst.
0 oy
11 cevap 393 göst.
4 Ocak 2024 Aile kategorisinde Ece42 (0 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 273 göst.

379,866 soru