0 oy
821 göst.
Diğer kategorisinde (265 puan) tarafından
Hepinize günaydın arkadaşlar fikrinizi almak istedim ..

İsim vermek istemiyorum Rabbim o güzel yavruya acil şifalar versin inşallah baharları cicekler açsın bir güzel kızımız gunlerdir sosyal medya gündeminde ısrarla herkesin söylediği tek bir ortak nokta var nazar değdi, nazara geldi ....

Elbette ki dinimizde nazar var inanıyorum fakat ince hastalığa yakalanma sebebi nazarin etkisi olabilir mi ? 2. sorum ise hasta bir kimsenin ismini evladına koymak kaderini etkiler mi ? Hersey Allah'tan RABBIM EVLATLARIMIZI KORUSUN TIRNAKLARINA TAS DEGDIRMESIN O GUZEL YAVRUMUZ DA BIRAN ONCE SAGLIGINA KAVUSSUN INSALLAH♡♡♡♡

26 Cevaplar

0 oy
(2,194 puan) tarafından
Bende inanmıyordum canım nazara takı durduk yere odanın diğer ucundaki halı bir köşeden diğer köşeye nasıl yetistiyse 3 aylık bebeğimin üzerine düşene kadar annemlerde oldu bu olay dolap yanına halı koymuşlar ben görmemiştim ,odaanin diğer uçtan bebeğin üzerine düştü odada kimse yoktu uyuyan bebeğin üzerine durduk yere oldu , o gün fotoraf paylaşmıştım nazara bağladım inandım o gün çünkü ordan oraya düşmesi imkan olmayan halı yerde zıplayarak bebeğin üstüne düştü ve hiç kimse odada yokken durduk yere artık arada çok nadir fotoğraf atıyorum

Kaderi hastalıklarla yada kötü  geçmiş birinin ismini de koymak istemem etkilenir vs diye tercihen koymam canım 
-Reklam-
0 oy
(7,940 puan) tarafından
İsim bence yalanda ama nazar kesinlikle inanırım olabilir benim dayım 7 yaşında nazardan ölmüş iri yapılı güzel yüzlü bir cocukmus düğünde kadının biri ona demiş ne kdr güzel bir çocuksun sen kimin oğlusun kaç yaşındasın yasindandan daha büyük görünüyorsun o kadının çocukları böyle iri güzel demiş eve gelmiş annesine anlatmış akşama vefat etmiş sapa sağlam çocuk ben çok korkarım nazardan
0 oy
tarafından
Peygamberimiz bir gün mezarlıkları gezerken söylemiştir mezarda yatanların çoğu nazardan ölmüştür diye yani nazar gerçekten deveyi kazana insanı mezara sokar 

Allah hepimizi ve evlatlarımızı korusun amin 
0 oy
(140 puan) tarafından
Canım nazar var ama evladına isim koymakla kaderin alakası yok o tamamen batıl inanç
0 oy
(1,369 puan) tarafından
Bence çok aşırı etkiliyor. Büyükler hep mezarda yatanların yarısı nazar yüzünden der. Nazar insanı öldürür bile. 

İsim konusuna da katılıyorum her ismin bir enerjisi var yakın zamanda ölen birinin isminin konulması çocuğu riske atıyor. Bizzat ben ve ablam bunun urunuyuz. Büyükannem öldüğü sene doğduğum için babam ismini bana vermiş. Ve 3 ay kuvezden cikamamisim çıkınca da eve gelir gelmez nefesim kesilmiş annem öldü sanıp üstümü falan örtmüş babam eve gelince hastaneye götürmüş de yasamisim. Sonra bir alime gitmisler alım demiş ki bu çocuğun ismini değiştirin yakın zamanda ölen kişinin adını verdiniz diye ölümün etkisine giriyor. Gerçekten de göbek isim verdikten sonra iyileşmeye başlamışım 1 sene içinde. 
0 oy
(1,504 puan) tarafından
Canim kimden bashaediyon kimin bebegi

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 192 göst.
0 oy
10 cevap 197 göst.
5 Mart 2023 Aile kategorisinde Selincikkkkk (30 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 858 göst.
10 Mart 2022 Aile kategorisinde kbramm27 (374 puan) tarafından soruldu