0 oy
1,267 göst.
Aile kategorisinde (437 puan) tarafından
Kızlar ben anlatayım siz yorumlayın  benim yerimde olsanız ne yaparsınız 

Ben oldum olası kayınbabamdan haz etmem kendini çok uyanık zanneden bir kişiliği var ve çok çıkarcı sen onun işini halledersen senden iyisi yok işini halletmezsen senden o.c yok oyle soyleyim neyse konuyu anlatıyorum 

Kızlar ben mayısta doğum yaptım cocuğun bir rahatsızlığından dolayı hastane şartları vs eşim beni memlekte göturdu oraya bıraktı 3 aylığına daha doğrusu ben oyle istedim  annemlerle kayınbabamların evinin arası 10 dk annemlerde kalıyordum neyse benim oğlum 2 buçuk aylıkken kovid oldu ama inanın eve giren çıkan yok benim bi yere gittiğim yok nerden geldi bilmiyorum neyse benim babam 70 yaşında gözleri doğru düzgün görmüyor o halde götürdü bizi hastaneye  cocuğun ateşi düşmüyor vs vs kovid olduğu anlaşıldı mama yemeyi reddediyor diye doktor yatış verdi sıvı kaybı olmasın diye kocam yok bi babam var annemle eşimi aradım oda babası gili aramiş kayinbabamın gözleri akşam karanlığında göremez o karanlık cökmeden eve dönsün siz gidin orda yanlız bırakmayın diye benim babam o haliyle cocuğa bişey olacak diye ağlıyor hüngür hüngür kayınbabam beni aramış gülüyor geçmis olsun cocuğu yatırmışlar cokmu bakkala gönderdin naptın hasta olmuş zavallım dedi ben zaten perişan nediyon baba dedin şaka yapıyorum canımmm diye kahkaha attı neyse ÖLMEZSE BIŞEY OLMAZ hadi görüşürüz diyip telefonu kapattı dona kaldımm bırakın yanıma gelmeyi bana bu konuşmayı yaptıktan sonra arayıpta nasıl oldu demediler bile  şimdide kayınbabam eşime dert yanıyor gelin bizi aramıyor sormuyor görüntülü arıyoruz açmıyor diye siz olsanız ararmısınız eşime bu yaptıklarını söyluyorum ben babamın huyunu biliyorum şaka yapmıştır diyor madem şakaydı neden çıkıp gelmediler ilk ve tek erkek torun neden bize hastane köşelerinde sahip çıkmadılar sen onlar gelmeyinca apar topar çıktın geldin diyorum hala aynı şeyi söyluyor kiźlar birde oyle bir adamki benim göğuslerime kafayı takmış tobe tobe sen bilerek bu cocuğa süt vermiyorsun keyfi seninki ikide bir gelip gidip bunu diyor lan varda ben mi vermiyorum  bir dedi iki dedi 3 uncuye açtım ağzımı yumdum gözumu ordan eşim cıktı oda biraz saydırdı vs vs sorum şu siz benim yerimde olsanız ne yapardınız benim yaptığımı mı yoksa arayıp sorarmiydıniz 

24 Cevaplar

+6 oy
(2,972 puan) tarafından
Aman canım ölmez sem ararım birgün babacik deyiver lafını sok.

Ne ilinti adamlar var ya 
(437 puan) tarafından
Doğru soylüyorsun aslında
(2,972 puan) tarafından
Canim ben genelde doğru söylerim de hep kovulurum xzcsdd
-Reklam-
+1 oy
(692 puan) tarafından
Geberse  aramam o adamı yaşlılarda çok fena valla
+1 oy
(12,818 puan) tarafından
Bu sene görüşmek istemiyorum ölmezlerse çocuk biraz büyüyünce getiririm de 
+1 oy
(3,140 puan) tarafından
Ölmezsem öldüğünüzde ararım derdim senin yerinde olsam. 
0 oy
tarafından
Asla görüşmem çocuğumu ölse göstermem. 
(437 puan) tarafından
Ozaman izindeydik canım esim annemi gormek istiyorum dedi mecbur 3 gun kaldık o eve gelince ben cocuğu alıp yatiyorum diyip odaya gidiyordum aynı sofraya zaten oturmuyordum lokmalarımızi sayiyor oyle yapiyordum yani sırf eşim için
0 oy
(1,733 puan) tarafından
Banada saçma sapan laflar dediler bende telefonları açmama kararı verdim. Aynı senin gibi gelin niye acmiyor telefonu konuşmuyor bizimle saçma sapan laflar dediler. Muhatap olmuyorum pek en iyisi
(437 puan) tarafından
Kız huzur bozmaktan başka bişey yapmiyorlar ki
(1,733 puan) tarafından
Bizde de öyle arayıp arayıp eşime ne diyorlarsa durduk yere biz eşimle kavga ediyorduk. Onlar aramazsa gayet iyiyiz. Dediğim gibi muhatap olmamaya çalış laflarını da esirgeme sonra niye sustum ki diye ben çok pişman oldum.
(437 puan) tarafından
Ben susmuyorum ya işte o bende yok
0 oy
tarafından
Böylesi gözümün önünde can çekişse oturup bacak bacak üstüne atar izlerim net. 
(437 puan) tarafından
Kinci bir insan değilim ama o benim evladım ve onun evladının parçası bende senin gibi yaparım ölse
0 oy
(1,373 puan) tarafından
İnsan olsa zatn o durumda öyle konuşmaz sende deseydin çocuk hasta bu durumda böyle şakamı olur diye.Ben hayatta daha yüzüne bakmazdm
(437 puan) tarafından
Bende bakmıyorum ki sofrasına oturmuyorum cunku oyle bir insan ki lokmalarimızi sayiyor belki saka gelir ben 1 senelik evliyim 2 kere yemek yemişimdir o evde hep buskivi cikolara kraker vs
0 oy
(812 puan) tarafından
İlk ve tek erkek torunda ki vurguyu anlamsız buldum.
(437 puan) tarafından
Canım eşimgil doģulu onlarda oyle bişey varmış bende duyunca saçma buldum ama malesef
(6,047 puan) tarafından
Okurken bende orada çok takili kaldım.
0 oy
(540 puan) tarafından
Anlattığınız şaka olmalı yani çok kötü bi durum hastaneye rabbim kimseyi düşürmesin inşallah hele ki çok küçük bir yavrun var ve yeni doğum yapmış sayılıyor hala da lohusalign devam fiziksel anlamda değil belki ama psikolojik anlamda daha iyi değilsin kimsenin böyle bi duruma şaka yapmasını normal karşılayacak durumda hıc değilsin hiç kimsenin de yapmaması gerekiyor zaten çok üzüldüm kayınbaba adına hiç birşey diyemem büyüklük sende kalsın ama bu denileni de unutmazsin büyük ihtimalle..
(437 puan) tarafından
Ölsemm aramam ki aramıyorum da bir bardak su da vermem kinci degilim ama o benim oğluma oyle konusamaz eşim isterse kafamı kessin ben aramam
0 oy
tarafından
Ben olsam o cahil adamdan birdaha konusmazdim ve çocuğu gostermezdim

Bu arada erkek torunu diye vurgulamani anlayamadim doğrusu erkek olunca bir fazlası mi oluyor 
(6,047 puan) tarafından
Benim yaram var evet evlendiginiz adamin ailesinin cahil olmasını bütün doğuya mâl edemezsiniz.
(437 puan) tarafından
Senin aklınla problemin mi var ben hakaretmi etmişim yada bütün doğulu olanları kapsayacak bişeymi demişim ne yaran var soylede bilelim
(6,047 puan) tarafından
Yahu yaptığın yorumlarda doğulular erkeğe düşkün bilmem ne diye vurgu yapan sensin. Sen bütün doğululari kapsarsan bana da cevap hakkı düşüyor
(437 puan) tarafından
Ya sen kendine eğlence arıyorsun bence tatlım aradığın eğlence burda yok hadi baskasına salça ol seni bağlayan bişey yok millete salça olma
tarafından
Hanımlar sakin olun bazı insanlara göre erkek öncelikli oluyor ama bunu doğulu falan diye ayırmak doğru değil
Tek sebebi CAHİLLİK ve AYRIMCILIK
 Allah kızı beğenmeyene buldurmasin inşallah
Benim kızım olcak ve mutluluktan havalara uçuyorum
0 oy
(394 puan) tarafından
Seni çok iyi anlıyorum benim oğlumda 2 aylıkken kovid olmuştu. Ağlamaktan helak olmuştum ikide Bi damar yolu patliyordu daha minnacık hiç yüreğim dayanmiyodu. Valla ben o durumdayken kimseyle konuşmadım. Gelen geldi eşim arayanlarla konuşuyordu. Bide o halde kimse kimsenin yersin lafını çekemez. Kötü gün diyolar ya Bi anne için en kötü durum yani. Destek olmuyosun bari çeneni kapa
0 oy
tarafından

Ölmedi ya elbet bı gün ararım derim bende. 

0 oy
(618 puan) tarafından
Cnm öyle bir kayinbabaya ne güvenirim ne de konuşurum eşine rahatsız oluyorum senin babanın konuşmasından sen evdeyken arasın torunuyla konuşsun ana beni aramasın defolup gitsin 
0 oy
(532 puan) tarafından
Valla benim eşimin ailesi eşimin ilk evliliğinden olan oğlana Bizim tek torunumuz o dediler ilk göz ağrımz kiymetlimiz o olur bebeği istemeyiz dediler 4 ay oldu hiç biriyle görüşmüyorum . Daha da görüşmem benim için bitmiştir. Geberseler umrumda değil. Bana istedikleri lafı desinler ama evladım ayrı .
0 oy
(3,237 puan) tarafından
Sonuna kadar haklısın.
0 oy
(48,531 puan) tarafından
numarasını bile engellerim evlat her annenin yumusak karnidir. saka yapılacak konu mu çocuğun hastalığı 
0 oy
(2,651 puan) tarafından
Kurban ederim evladıma öyle dedeyi be yüzünü bırak tırnağını bile göstermem bende muhattap olmam terbiyesiz
0 oy
(870 puan) tarafından

1 aydır ne arıyorum ne soruyorum benden rahatı yok eşim git diyor gidipte piskoljimimi bozayım 

(437 puan) tarafından
Aynen oyle
0 oy
(473 puan) tarafından
İnsan el kadar bebek hakkında olmezse olmaz bişey diyebilir mi ya , başlarım öyle şakaya , araya çok büyük bir mesafe koy ki konusacaklari lafı bilsinler , eşin de sana karışmasın bence , kendi anasına babasına söylesin laflarını soyleyecekse.
(437 puan) tarafından
Ona gore babasının mizahi o
(473 puan) tarafından
Mizah bu değil bacım , mizah bambaşka bişey.Cocuk kovid olmuş orada küçücük haliyle mizah sırası mi ? Valla savunmasına bile izin verme babasını , bu saçmalığı kimse savunamaz yani kusura bakma.

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 256 göst.
3 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Mheser22 (286 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 729 göst.
0 oy
13 cevap 384 göst.
20 Ocak 2024 Aile kategorisinde Kdkbdowlk (100 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 675 göst.

378,437 soru