0 oy
1,063 göst.
Aile kategorisinde (394 puan) tarafından
Eşim haftasonlari ek iş yapiyo. Biliyorum Bi çoğunuz ekmek parası diyeceksiniz ama bize hiç zaman ayırmıyor. O kadar bunaldimki tek gittiğimiz yer annemler. Bebeğim 5 aylık oldu hicbiyere gidemedik. Her hafta söz veriyor bu hafta gitmicem diye bugün yine gitti. Baya büyük kavga ettim kendimi 70 yaşında eve tikanmis yaşlı Bi kadın gibi hissediyorum. Daha 2 yıllık evliyiz ayda bir bize zaman ayırsa kiyametmi kopar. Çok yoruldum artık hergün aynı şeyler. Tek tesellim oğlum. Evlenmeden önce çok sosyaldim Bi türlü alışamıyorum bu duruma. Eşimde hiç yardımcı olmuyo. Bugün gitme dedim yine gitti. Bende kapının arkasına anahtar taktim giremesin inceldiği yerden kopsun bu ne.

30 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Kendin çık canım.  
(394 puan) tarafından
Bebeğim kilolu kaldıramıyorum. Daha önce kolum kırılmıştı uzun süre ağır kaldırınca olmuyo. Herseyi geçtim ailece zaman geçirmek istiyorum. Ama onun ruhu çok yaşlı monoton.
-Reklam-
+1 oy
(2,974 puan) tarafından
Yine gidecek yakınında bir anacigin var bacım biz neyapalim. Eşim sürekli göreve gidiyor hep yalnız kalıyoruz kziimla 
(394 puan) tarafından
Gerçekten psikolojim çok bozuldu. Ben onuda anlıyorum ama ne olur sanki Bi kerede gönlümü yapsa.
0 oy
(2,197 puan) tarafından
Haklisin ama yapma yine de sonuçta işe gidiyo 
(394 puan) tarafından
Gerçekten çocuğuma kıyafet almaya bile gelmiyo. Tamam ise gidiyo ama sonuçta ailesi biz degilmiyiz Bi günde bizim olsun. Kendimi evdeki eşya gibi hissediyorum sanki evimiz yuva değil otel
0 oy
(1,750 puan) tarafından
Bacım ne guzel adam çalışıyo işde tabi zaman ayırmasıda önemli tabi benim eşim tek iş olmasına rapmen ayırmıyo bana değişik gelmiyo oyuzeen al bebeni çık napacan valla beb çıkıyorum çokda önemmli değil önceden üzülürdüm şimdi takmıyorum
0 oy
(3,046 puan) tarafından
Niye gezmek için eşini bekliyorsun ki çık kendin gez. Ben heryere oğlumla gidiyorum. 
tarafından
Gozdecim ben Esenyurt tayim ve buralar o kadar berbat ki eşim beni bırakmıyor her yerde ayrı bir olay var bende korkuyorum çıkmaya benim annem bile yok yakınimda arkadaşım bile yok bu kocaya gebe mi oluyor
(9,575 puan) tarafından
Bende esenyurttayım canım ben çıkıyorum geziyorum o itler yğzğnden dışarı çıkamayacak mıyım ben az önce geldim gezmeden apartman kapısında 3 tane erkek Afganlı oturuyor bende biliyorum hergğn olay kavga ama haftada bir iki çıkabiliyorum post sahibi hiç çıkmıyor gibi konuşuyor
tarafından
Esenyurt'u biliyorum ya ablamlarda ordan ev almisti asla yasanilcak biyer degil bakkala giderken bilr mal mal bakan insanlar kadini ayri erkegi ayri bacim valla işin zormus en azindan ayda 1 cikarsa bari yani gercekten oturdugun yer duzgun olsaydi kendin cik yazicaktim parka falan git diye ama bilemedim suan
(394 puan) tarafından
Ne alakası var kocalarına gebeler falan. Adı üstünde koca bizde onun ailesiyiz. Tabiki bizimle zaman geçirmesi gerekiyor. Tek başıma takilacaksam niye evlendi benimle.Asil ben kendini evdeki eşya gibi gören kadınları anlamicam
(9,575 puan) tarafından
Biz kendimizi evdeki eşya gibi görseydik dizimizi kırar otururduk evde. Aynı eşya gibi
0 oy
tarafından
Sende bir haklısın cnm ilgi sevgi gezmek dolaşmak hep istiyoruz ama hayat çok pahalilaşti idare etmeni öneririm aranızı bozma bu gününe şükret sen rabbim bugünden geri koymasın 
(394 puan) tarafından
İnan ki alışveriş yapmak disarda lüks yemekler yemek değil derdim. Sırf bizim için zaman ayırsın istiyorum. Kendin gez bilmem kocana gebesin diyenler olmuş. Ama o benim hayat arkadaşım degilmi. Çok yalnız bırakıyor bizi. Psikolojim bozuldu artık.
tarafından
Aynen haklısın kendim gezeceksem niye evlendim demi haa ne olur gezersin eri gelir cocugunlada gezersin
0 oy
(454 puan) tarafından
Seni çok iyi anlıyorum . :/ Bende 2 yıllık evliyim eşim tek iş yapiyo ama akşam 10 da flan geliyo yemek yiyip uyuyo zaten yorgunluktan.  Kendimi evlenip yeni evlilik hayatı yasamadn 20 yıl ileri atlamış gbi hissediyorum 
(267 puan) tarafından
Aynı durum benimde 2 yıllık evlilik ve erken ile gidip 11 de geliyor yemek yiyip uyuyor bazen yemek yemeden uyuyor 1 gün bile tatili yok ve biz hiç vakit geçiremiyoruz 1 Bardak çayı geçtim 1 Bardak su içemiyoruz beraber insan kendini kötü hissediyor
0 oy
tarafından
Benimde eşim hep çalışıyor eve geldigindede uyuyor ve pazar gunleri izini bile yok senin yine çocuğun var onunla oyalanirsin ben tekim evde bizde dışarıya çıkamıyoruz

Bence çok yanlış bir düşünce içerisindedir adam sonuçta senin için çocuğun için çalışıyor aranızı bozduguna değmez 
(394 puan) tarafından
Konusuruyorum kalbini kırmadan sürekli haklısın diyo yine aynı. 3 hafta çalışsın Bi günde bizimle olsun. Bende zorlaniyorum ilk bebeğim yanımda kimsem yok zorlanıyorum. Niyetim gideyim para harcayayım değil. Yanımızda olsun biz ailesiyiz ama umrunda değiliz.
0 oy
(9,575 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
çalıştığı için yüz çevirirsen oda yüz bulacak birini bulur ağlarsınız sonra burda 
(394 puan) tarafından
Yani sana normalmi geliyor. Evlendiğim günden beri böyle. İnsan Bi noktadan sonra başlarım parasına diyo. Dilerim başına gelmez
(9,575 puan) tarafından
Haklısın ama eve almamakta olmaz tavrını keskin bir şekilde koy
0 oy
(827 puan) tarafından
Ayy adam calisiyo diye eve mi almiyorsun calismasa evde dursa napacaksin ozamanda esim ise gitmiyo diye dert yanarsin bence cok haksizsin inceldigi yerden kopsun derken ayrilacaksin heralde 

Gezmek istiyosan al cocugunu cik vakit gecir 
(394 puan) tarafından
2 yıldır böyle diyorum bizim için calisiyor inan ki birlikte hiç anımız yok. Bomboş geçen 2 yıl. Evliyiz ama hayatımda yok gibi. Bu kadar da olmaz.
0 oy
(1,271 puan) tarafından
Yine annenler yakinmis annenlere git onlarla disari cik oglunu gezdir sende kafa dagitirsin
(394 puan) tarafından
Annemlerde herkes çalışıyor her hafta rahatsız etmek istemiyorum bebeğim durmuyo. Sagolsunlar sevinirler her gittiğimde. Ama benim anlatmak istediğim başka. Es başka anne başka canım
(1,271 puan) tarafından
Dogru haklisin cnm
0 oy
tarafından
Bilmediğin bir şehirdesin ve hickimsen yok yakında ? İşte bende iki senedir yalnızım 
0 oy
(1,375 puan) tarafından
Benim eşimde calisiyor ama ben kızımla geziyorm hatta dün AVM ye gittim kızımı miniclube götürdüm 20 aylık
(394 puan) tarafından
Benim ki 5 aylık neredeyse 10 kg. Daha önce kolumdan ameliyat oldum kaldiramiyorum. Bebek arabasi bebeğim zorlanıyorum.
0 oy
(292 puan) tarafından
Gezmek için para lazım para için çalışmak lazım... 
0 oy
tarafından
En azından ise gidiyor. Her hafta arkadaşlariyka gezse napicaktin 
0 oy
(4,426 puan) tarafından
Eşi eve almamak için bir sebep değil bu yanlış yaparsın yine surat aş tirip yap vs ama yani eve almamak olmaz bu saat olmuş adam gidip sizin için evi için rızkının peşinde koşuyor yorgun argın gelip evine giremeyip nereye gitsin bacım yapma 
(394 puan) tarafından
Sürekli merhametimi kullaniyo gerçekten hep tamam diyorum kendimi sakinlestiriyorum. Oda söz veriyor haklısın diyo bana ama yine aynı. Bi kere ya Bi kere biz onun ailesiyiz ama boş
(4,426 puan) tarafından
Sen haksızsın demiyorum insan eşiyle de vakit geçirmek ister ama seni eve zincirlemiyor kapıyı üstüne kötüleyip gitmiyorsa pekala sen çıkıp istediğin gibi gezip vakit geçirebilirsin canım yine diyorum küsecekmişsin kus kız ama eve almamak olmaz
0 oy
(2,016 puan) tarafından
Baska biryere gitse neyse ama işe gidiyor bunlari zamanla asarsiniz insallah ne guzel annene gidiyormussun kendin gezebilirsin esin de uygun bir zamanda size vakit ayirir cok fazla usteleme sabirli olmaya calis Allah yatdimcin olsun 
(394 puan) tarafından
Canım işte o uygun zamanı hiç olmuyor.  Hep ben merhamet gösteriyorum. Bi daha bu yaslarimizi goremicez ki Bi günde bizimle olsun. Hiç bi anımız yok inanki. Artık fedakar değil bencil olduğunu düşünüyorum
0 oy
tarafından
18 senedir evliyim 18 senedir eşim 7 gün buyunca sabah 7 akşam 11 12 çalışyor napsın adam ekmek parası heryeride geziyorum çocuklarımla çık gez kendin 
0 oy
(13,693 puan) tarafından
Evet çalışmak ekmek parası için didinmek çok güzel.

Amma ve lakin insan bunları yuvası için yapıyorsa

Evdeki kadın mutsuzken senin 500 1000 daha fazla kazanman(ihtiyaç harici) pek de anlam ifade etmiyor.

Sana tavsiyem arkadaşlarınla kendin çık.

Kendini sadece eşinle çıkmaya odaklama
0 oy
(497 puan) tarafından
Yani o onun işi o da gelip yanında oturursa o bebek aç kalıcak hele ki şu zamanda tek maaşla mümkün değil geçinmek her şey çok pahalı bence ne kadar çalışsa gelecekte o kadar rahat edersnz bak şöyle ki akşam eve gelmiyo mu kaliteli 1 saat geçirseniz boş bir gün geçirmektense kaliteli 1 saat ikinize de iyi gelir
(394 puan) tarafından
Inanki 2 yıldır kendimi bu şekilde telkin ediyorum. Belediyede kadrolu çalışıyor maaşı 10 bin üstü. Evimiz kira ama kiramizi kaynanam ödüyor. Herseyi geçtim oğlum bir yaşına geldiğinde Bende caliscam. Hamileligimde de çalıştım. Guzel yorumun için teşekkür ederim ama benim eşim ac gözlü. Artık anladım benim merhametimi haketmiyor.

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 818 göst.
29 Kasım 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 510 göst.
16 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Heymomy (572 puan) tarafından soruldu
0 oy
36 cevap 1,055 göst.
12 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Eda06 (3,739 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 220 göst.