0 oy
685 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar kaynım düşmüş kalçasını kırmış, şimdi evde yatıyo hanımı bakıyo bir de ilkokula giden kızı var. Ne sigortası var ne de bı geliri , evleri kira ,ayrı şehirlerde oturuyoduk şimdi geldi eşim onu görmeye gitti bı daha yürüyemez gel biz bakalım dedi . Ama hanımı da büyü ilmini biliyo demişti zamanında eşim  çok ürkütuyo bu beni . Evimiz var onu satıp müstakil ev almak istiyodu eşim şimdi satılık komple bina gördü iki katlı. Diyo ki gel o evi alalım abimi de alt kata yerleştirelim onlara biz bakalım, siz olsanız napardiniz bir de ablaları var ama onunla da kardeşi eşi yüzünden konuşmuyo , babasinda da pek bı gelir yok yani akraba olarak bı biz varız  , açıkçası üzülüyorum siz olsanız nasıl yardımda bulunurdunuz ?  

28 Cevaplar

0 oy
(3,237 puan) tarafından
Komşu yan yana ev almanız mümkünmü?
-Reklam-
0 oy
(598 puan) tarafından
Benim kaynım forkliftin altında kaldı günlerce ypğun bakımda aylarca hastanede kaldı doktorlar ümidi kesin bile dediler adam defalarca ameliyat oldu kırılmamış kemiği yoktu ama şimdi iyi çalışıyo bence kaynın da çalışabilir ilerde 
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Sadece kalça kırığıysa yürüyememe gibi bi durum olmaz diye biliyorum yardım edin ama aynı yerde oturmayın bence
0 oy
(974 puan) tarafından
Farklı yerde alsın evi bacım çok yakın oturmayın ev alsın elinizden geldiği kadar da destek olun ama aynı yerde kesinlikle oturmayın 
0 oy
(198 puan) tarafından
Kaynın kesin olarak birdaha yürüyemez diye  doktor teşhis koyarsa eşi bakım maaşı alır 3500 lira yatıyo her ay sizde yardım edersiniz idare olurlar ama tüm düzeninizi değiştirip bir arada yaşamak çok mantıklı değil. Kardeş tabiki ama uzakdan yapsın eşin yardımını. O evi alıcaksada alın bi katını kiraya verin gelen kirayı onlara verin 
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Ya eltin senin aile hayatını kıskanır ve büyü yaparsa seninde yuvanı yıkarsa durumunuz varsa siz yeni eve çıkın evet onuda çok uzak olmayan yere yerleştirin kirasını ödeyin pazarını yapın zaten devlet yardımıda alır
0 oy
(4,431 puan) tarafından
Karısı basimdaymis nasılsa siz yardimi esirgemeyin ama fazla da sokulmayin normal olsa tamam ama büyü muyu diyon 
0 oy
(3,140 puan) tarafından
Ya niye yuruyemesin Allah'ın izni ile yürür siz maddi olarak para yardımı yapmayın mutfak malzemesi yardımı yapın eğer durumunuz varsa para yaparsanız arkası kesilmez iyileşse de iyileştim demez. Kocaman adam iyileşince kalksın çalışsın. Hem niye sigortası yok çalışmadığı için yok önce kim bakıyordu bu insanlara. Çalıssaydi sigortası olsaydı devlet rapor parasını öderdi. Karısı büyü ile ilgileniyorsa sakın yanaşma ne olur ne olmaz herkes kendi evinde olsun iyi olsun.

İlgili sorular

+1 oy
14 cevap 290 göst.
9 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Syma (651 puan) tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 1,528 göst.
0 oy
6 cevap 198 göst.
21 Haziran 2021 Aile kategorisinde JMiracim huzurum (211 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 319 göst.
4 Mart 2022 Aile kategorisinde Gonul_6. (13 puan) tarafından soruldu

378,449 soru

11,328,037 cevap

34,783 kullanıcı

...