+1 oy
289 göst.
Aile kategorisinde (648 puan) tarafından
eşim aile işinde alisiyo bekarken bende orda calişiyodum. evlendikten sonra da uc ay kadar çalışmaya devam ettim ama maaşimi vermediler. uc kardeş ortak olduğu için vermemize gerek yok dediler. hamile kaldiktan sonra biraktim işı. şimdi eltim yardima gidiyo onun parasini veriyolarmiş. sorum şu, 10 aylik bebeğin var kaynim eltim gorumcem köye gitti işleride acilmiş. eşim diyo bebegini diger eltine bırak yardima gel paranida vereceklermiş. ben gitmicegimi cocugu kimseye birakamam durmuyo dedim. hem gerçekten çocuğumu kimseye birakmak istemiyorum, hemde ben o kadar calişmama ragmen bana para vermeyip eltim yarım gün gitmesine ragmen verdikleri için gitmek istemiyorum. siz olsaniz napardiniz.sadece bi haftaligina cagirdilar.

14 Cevaplar

0 oy
tarafından
Gitme sürüye sürüye götürecek halleri yok ya gitmiyorum de bitsin 
(648 puan) tarafından
öyle yaptım zaten cnmda gitsemiydim diyorum,işleri cokmuş kimsede yok vicdan yaptim biraz
tarafından
Onlar ücretini odemezken vicdan yapmamış bir kere kendini kullandirmaya alıştın mi hep öyle devam eder ağırlığını koy .. karşındakini dusunmeyenler daha çok kıymete biniyor diğer türlü yaranamiyorsun işlerini yaparsin yaparsın yapmasaydin derler
-Reklam-
0 oy
tarafından
Cocugumu birakip gitmezdim cnm kii gitmedimde iş yerim aldigim maaşın 1 kat fazlasini teklif etti ben gitmedm
(648 puan) tarafından
benimki bi haftaligina tek gel dediler.ama yinede cocugumu kimseye birakmaya icim el vermiyo
tarafından
Valla 1 günlügunude olsa birakmam cnm
0 oy
(928 puan) tarafından
Çocuğuna kendin bak bırakma kimseye canım paraları onların olsun boşver gitmem ben olsam 
(648 puan) tarafından
bi haftaliginada olsa kimseye birakamam dedim zaten cnm. eltiminde dort cocugu var nasıl baksin benimkine de
0 oy
(5,721 puan) tarafından
Onlar önce çalıştığın parayı verip helallik istesinler sonra yüzleri olsun.. çocuğunu bırakma kimseye boşver
0 oy
(294 puan) tarafından
ACİK VE NET BİR SEKİLDE GİTMEM
0 oy
(649 puan) tarafından
Hiç gitme ben olsam gitmem ne halleri varsa görsünler 
0 oy
(5,134 puan) tarafından
Bende gitmezdim
0 oy
tarafından
Gitme bak senin paranı vermemişler bide bebeğini kimseye de gvnip birakma neler duyuyoz vala 
(648 puan) tarafından
aynen eltim cok iyidir bebegime bi kotulugu olmicagina eminim ama onunda dort cocugu var. ona bile sormadan oraya birak diyolar
tarafından
Olsun ne kadar iyi olsada eltidir şahsen kendi adıma dyom asla bırakmam zaten birakmiyomda oglusumunkimseye tek babasına
0 oy
(3,198 puan) tarafından
O bir haftaların sonra devamı çook gelir yüz verme boşuna paranı hakkıyla alamazsın 
0 oy
(4,859 puan) tarafından
Senin yerinde olsam önce o vermedikleri üç aylık maaşı isterim ona veriyorsunuz bana neden vermediniz diye hesap sorarım bazen sessiz kalmak iyi değildir yeri gelince hakkını savun lafını yapistir 
(648 puan) tarafından
zaten eşimle ben sessiz kaldığımız için vermediler maaşimı. bide kaynim bana işçi muamelesi yapiyodu midem bulaniyodu bazen duruyodum calişamiyodum kiziyodu işini niye yapmiosun diye
(4,859 puan) tarafından
Heh işte yeri gelince laf lafı açınca bunları hiç çekinmeden suratlarına karşı şöyle bende kaynana tarafına sustum sustum benimde bı yere kadar sabrım var ne var ne yoksa yüzlerine karşı söyledim şimdi arayıp yavrum kuzum nasılsın iyi misin diye soruyorlar sessiz kalma sakın esinlede konuş üç aylık maaşı versinler geleyim de gidersen de önden işte paranı parayı veren düdüğü çalar misali
0 oy
(1,552 puan) tarafından
Gitmezdim herhalde.. Ya da onlara bi şekilde önceki paraları vermedikleri için kırgın olduğumu duyururdum.. Ya direk söyleyerek ya da eşime söyleyerek falan 
0 oy
(13,789 puan) tarafından
Önce eski calişigim 3 ayin parasini versinler derdim. Gitmek istemezdim  ben. 
(648 puan) tarafından
cnm bir yıl geçti aradan. şimdi onun parasından bahsedemem o yüzden.
(13,789 puan) tarafından
Vallahi isterse 10 yil geçsin ben hakkimi isterdim
 Sen bilirsin yinede.
0 oy
(1,022 puan) tarafından
Aile isi de olsa haktır senin emegin varsa vermek zorundalar ha sen bağışlıyorum dersen o ayri... Gitme boşver akrabayla is yapılmıyor..
(648 puan) tarafından
aynen sabah yedibucuktan sekiz bucuğa kadar calişiyodum bide. bir iki saat olsa neyse. eve geiyodum o saatge yemek yapiyodum bi pazar gunum vardı o gunde temizlikle geciyodu zaten. eltim beş e kadar calişiyo evde kaynanam yemegini yapiyo temizligini yapiyo onun parasini veriyolar
0 oy
(44 puan) tarafından
Kanuna baş vururdum 

İlgili sorular

0 oy
28 cevap 683 göst.
25 Eylül 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 198 göst.
21 Haziran 2021 Aile kategorisinde JMiracim huzurum (211 puan) tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 1,525 göst.
0 oy
9 cevap 319 göst.
4 Mart 2022 Aile kategorisinde Gonul_6. (13 puan) tarafından soruldu

377,988 soru

11,313,845 cevap

34,752 kullanıcı

...