0 oy
535 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (98 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Bir arkadaşın oğlu kızımdan  1 yaş büyük (3 yaşında) kızıma her görüştüğümüzde zarar veriyor ya yüzünü tırnaklıyor ya vuruyor ya sıkıyor ve ağlatıyor kızım hep mutsuz dönüyor. Bende görüşmeme kararı aldım bugün bir arkadaş çağırdı onlar gelecek mi dedim evet deyince siz oturun ben gelemem böyle böyle dedim o da çocuk bunlar olacak falan dediler ama eve gelince eşimin de lafını duyup ben üzülüyorum artık görüşmeme kararı aldım çünkü çocuğuna yapma etme de demiyor eziliyor ve üzülüyor benim kızım sizce haksız mıyım? (Çok zor büyütüyorum bu arada başkasının çocuğunun zarar vermesi zoruma gidiyor) 

25 Cevaplar

+3 oy
tarafından
Kızına kendını savunmayı ogretmelısın ve kızın bir zarar gordugun de zarar veren cocuga oyle olmaz ama bak canı acıdı vs dıye annesının anlayacağı sekılde konusman lazım uyarman lazımdı kı annesıne dank etsın yanı onunla gorusmemek cozum degıl yarın parkta da olur bu seyler kereste de okulda heryerde
(7,106 puan) tarafından
Hshshshsh yazık kız elleme tadını çıkarsınlar surda 8 yaşında anne anne diye sana sarılıp çiçek getiricek
(14,045 puan) tarafından
Ben bilmediğimden bana normal gelmiyor demek ya da anlatmakla olmuyor tatlıbiranne            bakalım inşallah canım sağlık olsun☺️❤️
(7,106 puan) tarafından
Shhdheheh normalmiş dagilalim
(14,045 puan) tarafından
Dagil çabuk:⁠-⁠D:⁠-⁠D
(7,106 puan) tarafından
Dağıldım ndndnnd
-Reklam-
0 oy
(4,515 puan) tarafından
Kolay sa büyütsen kıyamazsın tabi ki. Ben olsam ben de istemem. 
0 oy
(2,769 puan) tarafından
Çocuğuma zarar veren insanı hayatımdan tamamen silerim Bu kim olursa olsun değişmez çocuk bu Akli yetmiyor Ama annenin de Akli yetmiyor Belli ki o yüzden bence görüşme ya da mesafeli ol
0 oy
(161 puan) tarafından
Kimse kusura bakmasın ama ben yigenime bile sinir oluyorum kızıma vurunca bizimkiler onlara vursa onlarda aynı tepkiyi verir bence kimse çocuğuna bile isteye zarar gelsin istemez
0 oy
tarafından
Kadın bu durumdan rahatsız olup çocuğuna engel olmaya çelışsa anlarım ama ilgilenmiyor diyorsun ben olsam görüşmem kadın biraz utanıp çekşnse çocuğunu gözetlese görüşürüm ama 
0 oy
(125 puan) tarafından
Yeğenim oğlumu sürekli dövüyordu kocama söyledim, boks karete yumruk tokat dayak kötek ne varsa öğretmiş gizli gizli şimdi yeğenim görünce kaçacak delik arıyor 
0 oy
(15,286 puan) tarafından
Ablamın kızı ile bir araya getirsem düşünürüm daha bebekken bir kez saçını çekmişti oğlumun çığlık çığlığa ağlamasını ilk kez o zaman duydum bu arada yegenimde minik ve ablam çok üzüldü. Arkadaş çocuğu olacak hele de arkadaş hiç müdahale etmeyecek tabiki görüşmem ne gerek var çocuğu hırpalatmaya 
0 oy
(1,368 puan) tarafından
Bende görüşmem

Annesi baksa izin vermese düzelir diye görüşürüm ama kızımın canı acısa hiç katlanamam
0 oy
(1,943 puan) tarafından
Çocuğunun yanlışını göre göre sesini çıkarmayanda art niyet ararım. Ben olsam görüşmem kendi çocuğunun özgüveni ezilmesin diye ses etmiyor olan senin çocuğuna oluyor izin verme buna canım senin çocuğun üzerinden baskınlık yapmayı öğrenmesin
(98 puan) tarafından
Kesinlikle canım:*
0 oy
(598 puan) tarafından
Hepimizin çocuğu kıymetli arkadaşın uyarmıyorsa sen uyar yapma teyzem bak acıyo gibi anlat benim oğlum da üç yaşına gidecek bu aralar onda da vurma huyu başladı çok sıkıntılı bi süreç ne kadar oğluma yapma etme desem de fayda etmedi en son eltim vurma Hamza bak acıyo ablanın kolu dedi o zaman biraz çekindi
(98 puan) tarafından
Çocuk hiç dinlemiyor canım durup dururken kalkıp saldırıyor ortada bir şey yokken kalkıp vurmaya tırnaklamaya başlıyor
0 oy
(14,897 puan) tarafından
Ya tamam haklisin ama birde şöyle düşün sen bu çocuğu okula yollayacaksin orda da ezerler. Yani şimdi insan içine çikarmayarak koruyamazsin. Çocuk şuan kendini savunamiyor olabilir ama sen aralarina girip oynatirsan vurmasina izin vermezsen belki oda kendini savunmayi öğrenir yavaş yavaş. Yani böyle fanusta saklayarak nereye kadar giderki. 
(98 puan) tarafından
Çok arkadaş çevremiz var hepsiyle çok güzel oynuyorlar yani hep evde değiliz ailemde kalabalık ama herkes çocuğuna sahip çıktığı için sorun olmuyor canım.. bu grupla görüştüğümüz de hep zarar geliyor çocuğuma o yüzden :*
(14,897 puan) tarafından
Ha o zaman sorun yok. Yani herkesten sakınınca çocukta biraz ürkek oluyor o yüzden dedim.
0 oy
(9,242 puan) tarafından
Cocuk durdan anlamaz onu annesi kontrol edecek sende seninkini kollayacaksın kendini korumayı ögretmelisin görüşmeyi kesmek geçiçi birsey ne yapacaksın tek mi dewam edeceksin hayata. Elbet bir baska cocuklar da olacak 
(98 puan) tarafından
Hayatımda olmasa da olur annesinden de çok haz etmiyorum canım tabii ki çok haklısın biraz büyüse daha kolay olabilir ama şimdi hem konuşamıyor hem savunmasız ve güçsüz
(9,242 puan) tarafından
Vallahi canım yanlıs dusunuyorsun tek basına daha kötü olcak o cocuk sen insanlarla görüş ama cocugunuza sahip cıkın de akranlarla zaman geçirmek beyin gelişiminde cok iyi
0 oy
tarafından
Eğer anne uyarmıyorsa evet haklısın bende olsam görüşmem
0 oy
tarafından
Kimle var deyip ya bilemedim isim de var. Bakayım ona göre gelirim deseydin. Şimdi bin laf edecekler arkandan. Kadının da suçu yok ama bnde çocuğuma zarar verenlerle gorusmezdim
0 oy
tarafından
Haklisin bence 
0 oy
(49,847 puan) tarafından
başkasının cocugu vursun diye büyütmuyoruz cocuk bunlar yapacak diye bişey yok ha anasi basinda durur vurdurmaz neyse o zaman cocuk dersinde.kendi haline birakiyorlar vurunca orali olmuyorlar 
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Çocuğumun mutsuz olduğu yere asla gitmem.Eşimin kuzeninin oğlu da oğlumdan 1yaş büyük biraz saldırgan git -gel yapmıyoruz telefonda görüşüyoruz.Bazen şarşıya gidince dükkanlarına uğruyorum 10-15dk durup çıkıyorum .

Ya gitme yada kısa dur bence
0 oy
(446 puan) tarafından
Valla kizarim ben gitmem bile abimin oglu bak cocugun kafasina vurdu bidaha gitmedin gelin bile demedim umrumda bile degil konusmazsa konusmasin
0 oy
(4,654 puan) tarafından
Annesi yapma etme demiyosa bende görüşmem.
0 oy
(461 puan) tarafından
Vallahi ben olsam annesinin yanında çocuğuna bağırırdım anlasın diye. Zaten gemilerş yakmışsın konuşmamayı düşünüyorsun , tartışsanda sorun olmaz :)

İlgili sorular

0 oy
41 cevap 1,106 göst.
24 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Yenibiri12 (61 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 178 göst.
2 Ocak 2023 Aile kategorisinde 12345678910 (15 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 50 göst.
5 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Deryaa24 (145 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 447 göst.