0 oy
595 göst.
Diğer kategorisinde (12 puan) tarafından
7-8 senelik bir arkadaşım var bu zamana kadar birbirimize yanlışımız olmadı, küsmedik her zaman iyiydik. Onun Bi yakın arkadaşı daha vardı benim de arkadaşım ama o kadar yakın değilim. Benim arkadaşımın adı Ayşe olsun. Ayşe bana hep diğerini kötülerdi, ona kırıldığını, onun kendisini umursamadığını anlatırdı. Ama yine de yakınlardı.. Ben evliyim onlar bekar. Bir tane kızım var. Ben her dışarı çıkmaya ayşeyi çağırırım. Evlerimiz çok yakın. Bi sokak var. Ya da evime davet ederim. Yaklaşık 3 senedir evliyim bir kez olsun gel demedi. Ben çağırdım o da gelmedi hep bir bahane buldu. Daha 2-3 hafta önce ayşeyi çağırdım. Dışarı çıkma havamda değilim dedi yarındahası gün diğer arkadaşıyla buluştu lafını yaptım ve bana denk geldi planlı değildi dedi. Ama bu Bi kaç kez tekrarlandı. Bir de bana dedi ki farkındayım her zaman çağırıyorsun gelemiyorum denk gelmiyor falan dedi. Olabilir ama o da dışarı çıkarken beni de çağırabilir. Telefonda her şeyimi konuşuyoruz yüzyüze gelince ne oluyor? Bu pazar kızımı parka götürdüm havalar da çok güzeldi onu da çağırdım. Zaten yakınız gel laflayalım dedim. Bir sürü yalan sıraladı. Sıcağı falan da bahane ediyor. Dün aşırı sıcak vardı ama ona rağmen iki arkadaşıyla buluşmuş gezmiş tozmuş. Ben ona mesaj atmıştım bakmamıştı işi vardır dedim. İnstagrama girdim Bi kaç saat sonra arkadaşlarıyla fotoğraf atmış. Benim mesaja akşama yakın canım cevap verdi hala bakmadım mesaja. Kiminize bunlar çocukca gelebilir ama benim tek dostum oydu ve sanırım onu kaybediyorum. Sizden akıl istiyorum ben mi yanlış düşünüyorum ben mi abartıyorum 

30 Cevaplar

+3 oy
(981 puan) tarafından
hep ekiyosa ben daha cagirmam davet beklerim arama sorma o yanaşsin arkadasligini devam ettirmek istiyosa
(12 puan) tarafından
Saçma sapan konular hakkında uzun uzun ses kayıtları atıyor işim olmasına rağmen dinliyorum ama bana gelince aynı tepki yok. Pazar günü de denemek için çağırdım gelmedi kendisi bilir dedim ama çok kırıldım
(981 puan) tarafından
kus demiyorum ama onun yanasmasini beklemelisin hep sen hep sen olmaz
-Reklam-
0 oy
(1,281 puan) tarafından
Bence mesafe koy derim 
0 oy
(1,881 puan) tarafından
Kendini neden sadece ona bağlıyorsun? Belki de o da bunun farkında ve işine geldiği gibi kullanıyor senin arkadaşlığını. Komşun yok mu veya arkadaş olacağın insan? Sürekli bahane uyduruyorsq gelmek istemiyordur zaten. Israrla çağırma bence sen de.
(12 puan) tarafından
İnan başka kimsem yok. Kendimi kimseye ona olduğu gibi yakın hissetmiyorum kimseye derdimi anlatamam ona olduğu gibi. Dün akşam eşime anlattım sen evlisin çocuğun var belki o yüzden istemiyordur dedi. O zaman daha da üzüldüm gerçekten böyle düşünüyorsa diye
(1,881 puan) tarafından
Böyle dersen yeni arkadaş da edinemezsin ki ama. Demek ki arkadaşın senin onu önemsediğin gibi önemsemiyor seni. Şartlama kendini ona bence. Eşin belki de haklı olabilir yani.
0 oy
(27 puan) tarafından
O dosttan sana hayır gelmez. Bence mesafe koy. Aramiyosa arama cagirsa gitme. Sende çağırma artık. Gerçek dost bunu yaomaz 
(12 puan) tarafından
Doğru söylüyorsun.. Yazmayacağım bundan sonra bakalım ne oluyır. Gerçi olacağı tahmin ediyorum. "sen çok değiştin" der çeker gider herkes gibi
0 oy
(40 puan) tarafından
Sende benim gibi sin hep iyi niyetlisin ama karşılık alamıyor sun böyle dost olacağına hiç olmasın daha iyi benim de hiç arkadaşım ve dostum yok Bi tane vardı gerçek yüzünü gösterdi engelledim bende mesafeni koy eğer gerçek arkadaş sa o sana geri döner Bi şekilde 
(12 puan) tarafından
Doğru söylüyorsun. Benim de hiç arkadaşım yok maalesef
(40 puan) tarafından
Can sıkıcı Bi olay gerçekten
0 oy
(1,022 puan) tarafından
Cocuklu olunca bazen her plan sana uymuyodur bide belki cocuktan dolayı bulusup gorusmek istemiyo olabilir kaç aylık veya kaç yaşında oturmaniza engel mi mesela ben kendi kizimdan örnek vereyim beni hiç oturtmuyo sürekli yanında istiyo ilgi onda olsun sürekli istiyo. Ben arkadaş ortaminda hep ayakta cocugun darladigi taraf oluyorum diğer arkadaslarinda kızımla aynı yaşta cocuklari var ama onlar kendi kendine oynar takılır benim kız bana çok düşkün beni hiç oturtmaz
(12 puan) tarafından
Benim kız 1 buçuk yaşında. Evde evet beni darlıyor ilgileneceği bir şey yoksa. Ama dışarda öyle değil kendi haline oynuyor çocuk. Hatta hep çıkarmaya çalışıyorum biraz ben de dinleneyim çocuk kendi kendine oynasın diye ama. O ara arkadaşı da çağırıyorum gelmek istemiyor
(1,022 puan) tarafından
Anladım canım benimki hiç rahat vermiyo evde de dışarda da kendisi oynamaz acaba öyle mi seninki de dedim
0 oy
(5,457 puan) tarafından
Kesinlikle mesafe gerekiyor canım boşver sende onu çağırma o aramayınca arama yani ben öyle yapardım 
0 oy
(12,973 puan) tarafından
Geçen hafta da açmıştın böyle post galiba 

Tekrar çağırarak hata etmişin
(12 puan) tarafından
Bayağı oldu o postu açalı ondan sonra daha çağırmadım. Pazar günü de sırf denemek için çağırdım ama gelmedi
(12,973 puan) tarafından
Bir daha hiç kokuşma
0 oy
(318 puan) tarafından
Tek dostum diyorsun ama dostun değilmiş canım okuduğumdan anladığım kadarıyla araya mesafe koy bence o aramadikça da arama biraz eğer farkedip aranızı düzeltmeye çalışırsa konuşursun ama umrunda olmazsa daha fazla muhattap olmanın gereği yok bence
0 oy
(3,004 puan) tarafından
Görüşmek isteyen bahane bulmaz bence mesafe değil direk duvar örmelisin
0 oy
(656 puan) tarafından
Kaybetmek daha mantıklı sanki bende arkadaşım dediğim insanlara çok kıymet veririm ama ben çabaladıkça onlar uzaklaştı tek olmak bazen daha iyi
0 oy
(43 puan) tarafından
Aynı soruyu daha once de sormustunuz
(12 puan) tarafından
Evet sordum ondan sonra belki düzelir o anki durumdur dedim ama devam etti. Pazar günü de denemek için çağırdım ama işte
0 oy
(2,131 puan) tarafından
Kaybediyorum değil yol vermen lazımdı bu zamana kadar yani arkadaşlım gibi gelmedi bu durum bana ama mesela ablamın da çocukluk arkadaşı var oda aynı böyle anlattığın gibi davranıyo ve devam ediyo arkadaşlıkları ama günlük konuşma olmaz yan yana gelirler çok iyiler
0 oy
(1,873 puan) tarafından
Bence kaybetmişsin bile
0 oy
(2,870 puan) tarafından
Ama sende halen ısrarla çağırıyorsun canım ya

Sana zamanı olmayan kimseye seninde zamanın olmasın 

Ne güzel evladın var onlar sana en güzel Sadik arkadaşlar olur

Arama sorma 

Mesafeyi koy gitsin

İnan bana hayat daha güzel oluyor 
0 oy
(731 puan) tarafından
Benim de lisedeyken en yakın arkadaşım vardı çok samimiydik bir gün arkamdan konuştuğunu gördüm mesafe koydum, daha sonra nişanlandım o da arkana nisanlandi bana saat takılmamışti sonra ona takılmıştı sürekli lafını yapıyordu bu kişi en yakınm düşün konuşmayı kestim ne bn onun düğüne ne o bnm düğüne geldiği. Tekrar konuşmaya başladık ama ben hep mesafeli oldum bulusalm dedi sürekli bahane uydurdm onun da bir arkadaşı vardı onlara bnm kadar samimiydi biz değildik onun arkasından atti kaç defa evlendigi dönemde attı sonra baktım buluşmuş iki yüzlü daha da mesafeli oldum zaten vaktim de olmuyor görüşmeye, Ve arkadaşım yok daha mutluym.ne de samimi olduğum komşum tek dostum arkadaşlarım ailem 
0 oy
(6,950 puan) tarafından
Canım sen evlisin o bekar gezmek tozmak ister sen ona her zaman ayak uyduramazsin sen cagirdigin her an gelmeyebilir evli insanın ilgi alanı farklı olur bekar olanın ayrı olur illaki belki de sohbetin sarmiyo o oturup saatlerce konuşmak ister sen çocuğun peşinde kosturursun rahatsız olur bence mesafeni koy ama onu da anla yani sana bi yanlısı odu mu önemli olan bu bi de diğer arkadaşı var onu bana kotuluyo demişsin ben oraya takıldım benim 2 teyzem var burda biz buraya yeni tasindigimiz zaman bi teyzem gelirdi bize ötekini kotulerdi o giderdi diğeri gelirdi birbirlerinin arkasından bi dünya atar tutarlardi yani duysan bi daha yuzelerine bakmayacak öyle kötü konuştu dersin sonra biz birine gidecek olurduk bi baksrdim diğer teyzem bizden önce gitmiş oturmuş olurdu şok olurdum ben anneme çok söyledim beni dinlemedi kardeşlerim onlar benim dedi inanmadı dediğim de çıktı onlar ikisi bi arada olunca da annemin arkasindan konusurlarmis annem yıllar sonra öğrendi bunu beni babami annemi hepimizi konuşmuşlar şuan hiç biriyle gorusmuyo annem bence sen bu konuda dikkat et 
0 oy
(10,878 puan) tarafından
Ben olsam mesafe koyarım.bir de ne yazik ki bekar kişiler yanlarında çocukla gelen birini istemiyorlar.
0 oy
(15,160 puan) tarafından
O arkadssliginiz için ne yapmış ki 
0 oy
(1,609 puan) tarafından
Bana başka birsini kötüleyen birini yakın arkadaşım olarak göremem onu kötüleyen benide kötüler şuan benim arkadaşlarımda benimle pek görüşmek istemiyor çünkü bebeğim olduktan sonra baya pimpirikliyim halile insanlar benimle aynı ortamda gerilir ve hiç alınmıyor un bu duruma haklılar bekar olan başka  arkadaşımda yaşıtız evlenmek istiyor çocuk istiyor içten içe biliyorum ama nasip olmadı haliyle kıskandığı için değil ama içi burkulduğu için görüşmek istemiyor pek ve hiç gönül koymuyorum koyamamda herkesin bir düşüncesi var sonuçta 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 159 göst.
2 Ocak 2023 Aile kategorisinde 12345678910 (13 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 521 göst.
7 Ekim 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde guzelbirkizannesi (92 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 42 göst.
5 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Deryaa24 (145 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 332 göst.
5 Temmuz 2022 Aile kategorisinde bahtsizbedevi (169 puan) tarafından soruldu

379,241 soru

11,351,912 cevap

34,822 kullanıcı

...