0 oy
193 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar oğluşum pazar günü bir yaşında azmı yemek yediriyorum bilmiyorum anne yüreği işte ilk çocuğum siz daha tecrübelisiniz 

Sabah uyanınca anne sütü almaassa çıldırır o yüzden önce emiyor 

Sonra su içiriyorum yumurtadan nefret ediyo yemiyo kusuyo bende labne tahin pekmez karışımı öyle yediriyorum ekmeği kendi kemire kemire yiyor bu arada hiç dişi yok çıkmadı daha neyse sonra çorba yapıyorum içiyor ara öğünde cicibebe yapıyorum yiyor mutlaka bi tane meyve yiyor mandalinayı mesela sıkıyorum içiriyorum suyunu yada muz cam rendede rendeleyip yediriyorum

Akşamda yaptıgım yemeğin suyundan yiyor yoğurt falan gecede muhallebi irmikli böyle sizce azmı 

10 Cevaplar

+1 oy
tarafından
İyi geceler . Canım yemegin  suyundan değil çatalla ezip vermelisin.  Pure yapma alışırsa katı beslenmeye zor geçer. Onun dışında kahvaltı yetersiz ,cici bebe gereksiz geldi

14 aylık benim oğlum da. 
tarafından
Kuzum uyanınca emiyor benimki  de. 7 gibi yani bende 10 a kadar kahvaltı vermiyorum aciksin diye.yumurta falan benimki de ağzına almaz. Pankek yapıyorum sende yapıp çatalla ver dişleri olmasa da dis kemerleri sert ya ezebilir emer yer. Ağzına küçücük peynir veriyorum inan bazen yemiyor ama sürüyorum:)) çökelek yani o da. Neyse patates hasliyorum bazen, 1 yemek kaşığı ezik patates 1 tatlı kaşığı yoğurt karıştırıyorum. Hafif tatlı pankekler yapıyorum, bazen kabak mücveri patates kızartinca yiyor sen çatal basıp verebilirsin .şey menemen yiyor az da olsa, patates köftesi bazen. Bunları genelde öğlen yada akşam yapıyorlar ama ben kahvaltıda veriyorum aç da olunca yiyor. Poğaça börek de sever 16 disi var ama. Kahvaltıdan sonra kendi avcunun içi kadar kuruyemis çekiyorum yogurta katıp veriyorum bazen muz eziyorm içine azcik süt ve kuruyemis tozunu ekleyip veriyorum. Öğlen mutlaka çorba veririm. Uyur sonra kalkınca meyve. Akşam yemeği ne varsa. Gece ya 1 muz, dediğin gibi muhallebi ,gece kaşık mamasi. Netten bebek kahvaltıları diye bak canım  birseyi normal yemiyorsa yiyeceği şekle dönüştür illaki başka bir şekilde sever özellikle yumurta dönüştürüp vermeye çalış hoc değilse gün aşırı. Umarım faydası olmuştur ❤
tarafından
Sağol kuzum ah işte hiç bi tane dişi yokki olsa vericem yesin çiğner en azından korkmam yemek derdinden ondan böyleyiz işte ben çok korkuyorum boğazda kalma derdinden inan o yüzden evde olan şeylerden onun yiceği şekilde yapıyorum veriyorum
tarafından
Olacak olursa olur sen yanında ver başındayken Ver yesin. Gözümün önünde oğlum oluyordu baya da disi vardı üstelik ama kizimin disi çok geç çıktı bricok şey de verdim sorun olmadı hiç.  Tarif bak kuzum çatalla ver yiyebilir artık disi olmasa da .
tarafından
Tmm canım çok sağol bilgin için teşekkür ederimm :))
tarafından
Rica ederim sağlıkla büyüsun yavru ❤
-Reklam-
+1 oy
(3,141 puan) tarafından
Az değilde verdiğin şeylerin besin değeri yok yemek suyu muhallebi falan. Benimki 15 aylık 1 yaşındayken mamayı birakri 10 ayından beri aynı beslenme düzenini veriyorum bak yazıyorum örnek olur belki

Sabah uyanır uyanmaz su

Peynir yumurta zeytin ezmesi tereyağ pekmez bebe bisküvisi ceviz bunları sıcak su ile karışım yapıp veriyorum. Yani 1 kase çıkıyor.

Ara öğün : meyve veya yoğurt

Öğle yemeği : 1 kase çorba yemek ne yaptıysam artık ekmek doğrarim içine yediririm. Yemekleri kemiksuyu ve kıyma ile yaparım. Yada tavuksuyu ve tavukla.

Ara öğün : meyve veya yoğurt

Akşam yemeği : 1 kaseye denk gelecek kadar yemek veya yemek yoksa çorba içine ekmek dogruyorum. 

Gün içinde suyunu kendi susadigi zamaan bol bol içiyor. 

Benim oğlanın beslenme düzeni böyle.
0 oy
(397 puan) tarafından
Yeter canim benim kızda aynı yiyor boyu kilosu iyiyse sıkınti yok demektir onların migdesi bı avuç zaten hemencik doyarlar  
tarafından
Sağol kuzum boyu kilosu iyiymiş en son 10 aylıkken gittim boyuna vermş dedi 10 aylkkdn bir yaş bebeğin boyunda dedi
(397 puan) tarafından
MasAllah :) dişleri çıktıktan sonra parçalar halinde vermeye basla diş olmayınca zorlanıyorlar benimkide yeni çıkardı dişlerini parcalaya biliyor artık önceden çok boğazında kalıyordu püre veriyordum bende bide cici bebe sağlıksız diye biliyorum boş süt versen daha iyi olur
tarafından
Sağol kuzum cicibebeyi ben yerim ozmn :D kız dişi olsa herşeyden tam takır vericem ama korkuyorum işte dişi çıksa otursun beraber bnm yediğimden yesin bir yaşında ama bi tane bile dişi yok kız
(397 puan) tarafından
:) benimkide 11 aylık çıkardı ilk dışını yakın da peş peşe patlatır annesi normal geç çıkan dışler daha sağlam oluyorms
tarafından
Daha çok zorlancam işte amaan çıksında herşeyden sabahtan akşama kadar yedircem gönül rahatlığıyla :))
0 oy
(3,730 puan) tarafından
Bence iyi de cici bebe çok sağlıksız keşke vermesen canım sen daha iyi bilirsin de tabi. Bide artık cam rende kullnma hiç değilse çatalla ez ver 
tarafından
Maşallah kuzum yani bnmkide damağıyla çiğniyor ben muzu sadece cam rende kullanıyorum kuzum bazı şeyleri pütürlü veriyorum onları damağıyla çiğniyor
(3,730 puan) tarafından
Oysa ki muz en kolay yenen meyve kız :D ben bazen eline veriyorum öyle kemiriyor küçük fare :D
tarafından
Benimki ağzına sokuyor kalınca ısırıyor damağıyla kendini boğcak ondan veremiyom işte :D
(3,730 puan) tarafından
Ooyy kuzum benim maşallah Rabbim ömrünü sağlıklı uzun etsin inşallah canım benimm Allah bağışlasın :)
tarafından
Amiinn canım benim hepimizin yavrusunu Rabbim bağışlasın sağlıkları yerinde olsun başka bişi istemem :)
0 oy
(3,055 puan) tarafından
Yani yeterli bence benim oğlum da sabah kahvaltı öğle yemeği ara öğün akşam biz ne yiyosak ondan yerdi yatmadan öncede meyve irmik veyatta yoğurt vs yediriyodum 
0 oy
(1,315 puan) tarafından
Yaptığın yemeğin kendisini ver suyunun pek bı faydası omaz canım yağ su ztn o. Sürekli veriyorsun güzel ama sabah öğle akşam ana öğün ver. Dişi yoksa püre yapip verebilirsin. 
0 oy
tarafından

Yeterliiiiii:) 

0 oy
tarafından
Yemeğin suyundan değil tanesinden yemeli artık. Cici bebe sağlıksız. Kahvaltı da basit geldi biraz. Benim kızımda yumurta direk yemez ben omlet ya da pankek gibi yapiyorum. 
0 oy
(2,939 puan) tarafından
Yeterli bence zaten anne sutu de aliyormus
0 oy
(1,455 puan) tarafından
Kahvaltı az canım meyveleri de artık sıkmadan ya da rendelemeden vermelisin akşm yemeği tamamen yetersiz 1 yaşındaki çocuk suyunu değil direk yemeği yemeli. İkindi zamanı meyve ve yoğurt yedireblirsin cici bebeye hiç gerek yok 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 90 göst.
20 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Papatyalar (1,111 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 124 göst.
29 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Yusuf Mirzam (191 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 125 göst.
23 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Es-Es (811 puan) tarafından soruldu
+1 oy
1 cevap 76 göst.