0 oy
268 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Hayat nasıl ilerliyor tempoya alışmak çok zaman alıyor mu 

13 Cevaplar

0 oy
(622 puan) tarafından
Bacım ben 1. Aşamadım ne zaman büyücek derdindeyim siz 3 diyonuz cesaretinize Kurban Allah güç kuvvet versin 
tarafından
Bilinçli şekilde iki doğurdum ama prezervatif azizligine uğradım yoksa çocuk defterini kapatmıştım sözde :(
(51 puan) tarafından
Aynı ben benim hikayemi anlattın :) ama olsun sakın sakın üzülme canım ben çok ağladım çok üzüldüm ama çok saçmalamışım geleceği varsa inan her türlü geliyor yeterki sağlıklı olsunlar iyi olsunlar
tarafından
Ah yalnız degilmism:) inşallah bende basedeblrm senin gibi kuzum dediğin gibi sağlıkları yerinde olsun gerisi halledilir bir şekilde
-Reklam-
0 oy
(1,441 puan) tarafından
Vallaha nasıl cesaret kizzzzz amannn oglum 42 aylik yani tam 3.5 yasında kazayla falan ikinci olur diye ödüm  kopar  cocuklar arasi en azzzz 7 8 yas olmali benceee
(1,441 puan) tarafından
Hayırlısi birinci gibi sessiz olur insallah:)
tarafından
İnşallah:)
(1,368 puan) tarafından
Bugün biriyle denk geldim. Çocuklarının arasında 7 yaş varmış. Çok pişmanım keşke ard arda hiç rahata alışmadan doğursaydım dedi. Hem yaş farkı az olsaydı birbirlerini anlarlardı şimdi hiç anlasamiyolar dedi.
tarafından
Bende duydum ya çok az olmalı diolar ya çok fazla bakım zor ama yaş farkı az olunca ilerde birbirilerini daha iyi anlıyorlar tâbi
(1,368 puan) tarafından
Araya yaş farkı girdiğinde birbirlerini anlamıyorlar. Biri ergenlikteyken oburu çocuk oluyo. Biri evliyken oburu ergen oluyo. Benim kardeşimle aramda 9 yaş var öyleyiz mesela.
0 oy
(439 puan) tarafından
Benim biri 9 yaş biri 13 aylık 5 ayl kta hamileyim  bakalım tempolumu geçecek ;)))))))
tarafından
Senin yine biri 9 bacim benimki ilki 4 yaş olucak doğumdan sonra:(
(439 puan) tarafından
Birşey olmaz canım 4 yaş çocuk kendini biliyo yani bakması okadar zor değil korkma :))
0 oy
(3,151 puan) tarafından
Biri 5 biri 3 yaşında diğeri 6 aylık :) yaşayıp gidiyoruz :)
tarafından
Allah bağışlasın kuzum zordur demi. Benim daha az olcak 4 yaş 1 buçuk yaş ve yeni doğan:( :))
(3,151 puan) tarafından
Tabi biraz zorluğu var yok demek yalan olur ama annelik içgüdüsü bir şekilde yürüyor yani. Şuan mesela büyük kızım anaokulna gidiyor  küçüğü evde oyun vs oynuyor ben bebekle ilgilenirken onu uyutunca da işlerimi yapıyorum kızımla oynuyorum falan. İdare ettiriyoruz şükür :)
0 oy
(51 puan) tarafından
Beeeeeennnn ortanca 4 buçuk miniğim 14 aylık büyüğüm 10 yaş çok çok tempolu geçiyor ama alıştım hayatı akışına bıraktım başta çok stres yapardım bu işim yetişmedi yapamadım falan diye ama şuan umursamıyorum inan bazen oluyor ki yatağımı düzeltecek zamanım olmuyor önceliği hep yemeğe veriyorum genelde sonra işler bugünler de geçecek diyorum her zamanın tadını çıkarmaya çalıyorum bol bol sevip öpüyorum onları birdaha bu günler geri gelmeyecek :)
tarafından
Haklısın kuzum Allah bağışlasın bende zaten tayinciym yanımda kimse yok öyle Cat kapı gelecek önceliği çocuklara veriyordum boş vakitte de temizlik. Günlük yemek bulaşık tuvalet banyo temizliği hep dikkat ediyorum onun dışında silip süpürme birkaç günde bir anca oluyor. 3 olunca napicam bilmiyorum araları da az sen yine buyutmussn Allah yardımcımız olsun,,:)
(51 puan) tarafından
Darısı başına hiç korkma bende yalnızım ailemle 24 saatlik yolla uzaktayız tek başıma büyüttüm inan ama iyi ki olmuş kızıma arkadaş oldu bir kızınız varsa mutlaka ona bir kız kardeş daha olması lazım :)
tarafından
Bende uzağım ailemden o yüzden çok tedirginim moral oldu bana teşekkür ederim. İşte benim ikinci kusum kız. 3. De kızmış iyi anlaşırlar diye umuyorum ama
(4,988 puan) tarafından
Selva senin kaç kız kaç erkek bende 3. Ye gebeyim 1 kız 1 oğlum var bu karnımdaki kızmış kız daha mı iyi olur diyosun
0 oy
(7,447 puan) tarafından
15 aylık oğlum var ve ben 23 haftalık hamileyim bir buçuk yaş olcak aralarında inşallah bakalım :)
tarafından
İki tane ideal kuzum yaparsın inşallah ikiye ben hemen alıştım. 3 sürpriz olunca tikandim:(
(7,447 puan) tarafından
2 ile 3 arasında fark yok diyorlar bilemedim ki 1 ile 2 arasında fark var ama
0 oy
(997 puan) tarafından
Ben 25 yasbdaym Biri 7 yaşında biri 2.5 yaşında diğeri 1 aylık 3 kızım var valla çocuklar olduktan sonra dhaa bir enerji geldi eskiden uyusuktm çok şükür cocuklarmad abakiyorm evimide temzliyirm bunları hallediyorsnda kafa dinleyemiyorsun o yoruyor bu ara ufaklık biraz buyunce oda insallah
tarafından
Haklısın insan daha pratik oluyor tabiki ama dediğin gibi yorucu Rabbim yardımcımız olsun ya yaşın da küçük ben 30 olucam doğumda
0 oy
(974 puan) tarafından
Zor oluyor ama alışıyorsunuz ya birde ikinci üçüncü çocuk deyince insanlar çok tuhaf tepkiler veriyor sanki çok ayıp birşey oluyor gibi siz istemeyebilirsuniz ama insanlar istiyor yada kazayla oluyor birde benim çocuğum çok zor bahanesi var he zaten başkasının çocuğu çok kolay büyüyor çocuk bunlar tabiki zor olacak ya ben bütün bir yazı hastaneden geçirdim büyük oğlum ameliyat oldu kızım küçük oğlum hasta oldu doktor doktor gezdim çok şükür geçti alışırsın bacım Allah hayırlı evlat etsin iyiki üç çocuğum var diyorum çok şükür 
tarafından
Allah bağışlasın kuzum haklsiin insan bazen isteyerek getiriyor bazen istemsiz kısmet meselesi ama özünde evlat bir şekil bakıyorsun iyi olsunlar o yeter inşallah bende öyle diyebilirim ya şuan çok korkuyorum yetememekten
0 oy
(1,170 puan) tarafından
bn ikinciyi dusunmeye kalktigimda yemeklerini nasil yetistirecegim diye dusunuyorum simdiki cocugum cok zor yemez icmez uyumaz 17 aylik cok nazli hwrseye aglayan bir cocuk bir yemek yerken kirk takla atiyorum ona ayri yapiyorum mecbir bizle hic yemiyor oyun yapiyor 2. olsa ona mi yedirip hazirlayim buna mi diye dusunuyorum hep
tarafından
Benim eltim oyleydi inan ikinci çocuğu kendi kendine yemek yiyen iştahlı bı çocuk oldu ikincisini bıraktı ilk ogluna yedirdi. Rabbim kolaylık verir inşallah
(1,170 puan) tarafından
amin canim insallah oyle olur birgun yerse cok sukur bugun de gecti diyorum agzimda dis kalmadi kendimi sıkmaktan
tarafından
Peki cnaim gün boyu vermezsen yiyor mu verince. Hani belki zorluosan inat ediodur teklif et istemezse verme böyle dene bi
(1,170 puan) tarafından
canim emdigi icin ac kalmiyor o yuzden hep zorla yiyor
0 oy
(1,321 puan) tarafından
O ben biri 28 aylık diğeri 13 aylık arkadaş olduk artık beraber oyunlar şarkılar ücretsiz izinede alıştım ise başlarsam nasıl olur bilmiyorum valla :)
tarafından
Ne güzel yaa Allah bağışlasın peki büyüğü dövmeye çalışıyor mu kardesini benim ilk ikisi ile arasi 2 buçuk yaş dövmeye çalışıyor.  2 ve 3 anlaşır inşallah
(1,321 puan) tarafından
Bebekken evet kafamı cevirdigim anda vuruyordu şimdi yok vurmuyor ama sürekli ellemesine dokunmasına izin verdim kucağına vermeye çalıştım yanında yani temas ettirdim şimdi arkadaşı oldu adinida cici koydu kızın cici gel cici otur oyna öyle büyüyorlar :)
tarafından
Ay ne güzel bende öyle yapıyorum esirgemiorum istediği zaman seviyor arada dövüyor hani hep bı göz kulak ol.ak gerek:) çok tatlı ya cici :))
(1,321 puan) tarafından
Arada döver bir şey olmaz :) sonra alışıyor iki gündür benim küçük hasta büyüğü tek durmazmis onu anladım cici otur cici al cici gel kızın halı yok bu oyun peşinde :)
0 oy
(1,368 puan) tarafından
Büyük 4 yaşında küçük 1. Memnunum şimdilik hayatimdan. Evimi temizleyebiliyorum yemeğimi yapıyorum gezmemi geziyorum iyiyim yani
tarafından
İki cocuklu güzel oluyor ya ben ona çok iyi alıştım sürpriz olunca böyle bı tedirgin oldum 3. Zorlicaktir
(1,368 puan) tarafından
Benim de 2. Surprizdi ama iyi ki olmus yoksa cesaret edemezdim ama çok iyi oldu benim için de onlar için de
tarafından
Her şeyde bir hayır muhakkak var:)
(1,368 puan) tarafından
Aynen öyle canım Rabbim herşeyin en güzelini bilir
0 oy
(12,513 puan) tarafından
Büyük kızım 6 yasında 1.sınıfa basladı

Ortanca kızım 3 yasında ve en küçük oğlum 14 aylık. 3.sürpriz oldu. İlk öğrendiğimde çok üzüldüm nasıl yapıcam, yetebilecek miyim diye ama Rabbim kolaylığını verdi çok şükür. Şimdi de niye üzülmüşüm diye üzülüyorum iyi ki varlar❤️
tarafından
Maşallah ya bende zamanla öyle olurum muhtemelen ama o zamana kadar yıpranırm yinede canlari sağolsun. Rabbim seninde evlatlarını bağışlasın
(12,513 puan) tarafından
Yeter ki inan. İnanç olunca çokta yıprandım da demiyor insan inan ki.. Rabbim kolaylığını versn hayırlı evlat olsunlar inşallah. Amin canım sağol cümlemizin evlatlarını

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 125 göst.
0 oy
1 cevap 63 göst.
23 Mart 2023 Aile kategorisinde balporsugumom (15 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 197 göst.
20 Haziran 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 248 göst.
19 Mayıs 2021 Aile kategorisinde Mevlanaa (4,859 puan) tarafından soruldu