0 oy
169 göst.
Diğer kategorisinde (506 puan) tarafından
merhaba hanimlar, suan aglayarak yaziyorum oyle sinirlerim bozukki. Ben kurum sinavlarina girecegim 2 ay surem var sinava bebekle hazirlanamiyorum. calismam gereken bir suru konu var ama evde her is bana bakiyor. 1 yasinda bebekle gunduzleri zaten birsey yapamiyorum ders konusunda.aksamlari da zor uyuyor bu saatte daha yeni derse oturabilecegim. bosa kürek çekiyoeum sanirim. esim destek olacagini soyleyip umutlandirmisti beni benden daha cok istiyor kazanip calismami ama hic destek degil, bebegi uyutacakti uyumayinca pes etti gitti kendi uyudu. ben saatlerdir sallamaktan kendim harap düstüm. günduz zaten ev isi yemek camasir ve birsuru is ile ugrasip yoruluyorum aksam da calismaya dermanim kalmiyor.yapayalnizim maalesef nolur yapabilen varsa bana da yol gostersin cok kotu bir psikolojideyim inanin dertlesecegim kimsem de yok :(

8 Cevaplar

0 oy
(3,446 puan) tarafından
Öncelikle bu süreçte evin zorunlu halleri hariç iş yapmayacaksn, gerekirse kahvaltıyi yemek menüsü yapacaksın ya eşin yapacak ya dışarıdan söyleyeceksn 

Etrafında yardımcı olacak birileri varsa günde bı kaç saat bebeği bırakıp bı kütüphaneye gidip çalışacaksın.

Zahmet olmadan emek olmuyor

Benimkiler bebek değil biri 7 diğeri 4 yaşında bende müşavirlik sınavlarına girecem inşallah planı yavaş yavaş oturuyorm kafamda, mesela sabah 5 ye kalkip okul saatine kadar çalışmayı düşünüyorum 

Evi bosverip gerekirse yardımcı tutup sınava odaklanacagim inşallah 
(506 puan) tarafından
ahh canim tum soylediklerine katiliyorum inan. ama bunun icin es de onemli. esim bana hep destek olacagini soyler kitaplarimi falan alir ama bana calisacak zaman birakmaz. Anneme gel biraz bak desem  hergjn gelip de bakmaz hafta sonu gitti 2 saat bakamadilar bir bebege onca insan. Sözde kazan iyi olur derler ama yardim eden yok maalesef. Yemek konusunda disardan soyleme kisminda da bu surecte evet tercih edilebilir hergun ne pisirsem derdi beynimi cok yoruyor ama esim sagliksiz diye ona karsi cikar kilo aliyoruz evde yap der. ama bazi seyler emek olmadan olmuyor ben bu satlar altinda kazanamamki az evvel ben girmeyecegim bu sinava diyorum cok canim sıkıldı cunku bana tamam sen bilin diyor tafrali bir sekilde. ufak bir motivasyon konusmasi yapmak zor olmasa gerek. ben kendisi sinava girerken tipki bir anne gibi herseyiyle ilgilendim ama ben kimseden bir fayda goremiyorum ve oyle uzuluyorum ki calisamiyorum. :(
(3,446 puan) tarafından
Aynı durumdayız inan bak eşim kariyeri için önemli bi sinava girdi tamam gece gündüz çalıştı ama 5 ay boyunca eve bir ekmek almadı çocuklari iki dk yanına yaklastirmadm önce Allah in sonra benim sayemde kazandı ama. İş bize gelince ev çocuk yemek o bu derken zaman kalmıyor seni çok iyi anlıyorum ama önce sen kendini düşüneceksin bak eşim için çok çabaladım sonra bı baktım onun adının önüne geliyor o sıfatlar o yükseliyor ben yerimde sayıyorum..kimsenin sana fırsat oluşturmasna bakma sen al o fırsatı..
Eşe de çok güvenme ben artık güvenmiyorum bı hayat benim yanımda olanlara çok şükür ama okulu ben okudum ben çabaladım bunu ben yapacam başkasi değil..
(3,446 puan) tarafından
Sağlıksizsa gelsin kendi yapsın bu arada.
Çok söylediklerine takılma bu sınav sana bişey katacak ona değil emin ol
(506 puan) tarafından
ya gercekten iyi geldi yazdiklariniz cok tesekkur ederim. o kadar dogru ki o sifatlar onun adinin onune geliyor. ben ev islerine kosturuyorum kimse eline saglik demiyor. dense bile bir onemi yokki. evet ben gerekirse az uyuyup bunu kendim basaracagim. bugunden sonra karar aliyorum 2 ay zamanim var ve sonrasinda ben basardim diyecegim. gercekten insanin sizin gibi arkadasi dostu olmasi ne buyuk sans etrafinizdakiler cok sansli kiymetinizi bilsinler. benim arkadaslarim birakin boyle demeyi girip kazansam üzülürler ki arkadas degiller o yuzden. etrafimda basariyi kutlayacak insanlar yok maalesef basarisizliklarla besleniyorlar resmen.
(3,446 puan) tarafından
Rica ederim ne demek maalesef ki kadın olmanın bu coğrafyada yaşattığı zorluklar bunlar..
Es dost arkadaş bı bakıyorsun hepsi boş..

Bak cocuklaricin uyumuyor bazen yemiyor fizigimiz bozuluyor psikolojimkz bozuluyor ve essek sipalari bir gün büyüyor ve yapmasaydn ben mi istedim diyebiliyor..:D

Sen kendin için yap bunu sen istedin Allah korusun bak 10 yıl önce kocalar var mıydı hayatımızda hayat bu bu 10 yıl sonra olacaklarvmi Allah bilir..bu bziim yaşamımız onlar için çabalarken hep kendimizi atlattık.

Rabb'im sana zihin açıklığı versin yaparsın ben inanıyorum
-Reklam-
0 oy
(811 puan) tarafından
Bebekle çalışmak çok zor. Allah yardim etsin. Ben çalışamıyorum.
0 oy
tarafından
Yaparsin Canim üzülme inan kpss , dhbt, kurum içi yükselme sınavları olsun yani ya çocuk oluyor ya dert oluyor herkeste stres yapmamaya çalış çalışırsin korkma
0 oy
tarafından
Ah canım ben ders çalışmadığım halde bebekle uğraşmak aynı anda evi çakip çevirmek zor oluyor değil ki sen bir kolda iki karpuz taşımaya çalışıyorsun Allah yardımcın olsun ama şunu unutma hayatta ki hiç bişey evladından daha önemli değil önceliğin evladın ve kendi mutluluğun olsun gerisi olsa da olur olmasa da 
0 oy
(6,672 puan) tarafından
Mecburi bir yerden aksiyacak akşam ev işlerini yap bebe uyuynca direk dersin başına her gün olmasa 2 gune bir akşamları eşin baksın dışarı cikarsin sende ders çalış 
0 oy
(462 puan) tarafından
4 aylık bebişim va ziraat bankası sınavlarına hazırlanıyorum. Bebeği ayapımda sallarken youtube dan vidolar izliyorum :)') eşim izinli olduğu zaman bebeği ona baktırıp ev tamizliği yapıyorum zaten eşim ben bebek var öle çok pislenmiyor evim
0 oy
(59 puan) tarafından
Eşin izne çıksın sana yardım etsin.Sonuçta maddi yardımda bulunucaksın işe başladığında ona.
0 oy
(13,397 puan) tarafından
Çocuk uyutmayı beceremiyorsa evin diğer işlerine yardım etsin çalışan kadın eğer yardımcısı yoksa ve eşi iş yapmıyorsa çok zorlanır tabi ev hanımlarının eşi ben bütün gün çalışıp geldim bir de evde mi iş yapayım diyor ya hani aynı şey bizim içinde geçerli 

İlgili sorular

0 oy
28 cevap 597 göst.
31 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde sinirlisirin (546 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 228 göst.
19 Ocak 2023 Aile kategorisinde Cerencim35 (402 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 100 göst.
24 Kasım 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Can_su (220 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 196 göst.
2 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Cekirdek ailem (3,853 puan) tarafından soruldu

381,735 soru

11,428,230 cevap

34,988 kullanıcı

...