0 oy
1,080 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Sorum yukarda kızlar

Bazıları kira çok zor birlik yine iyi diyorlar siz ne düşünüyorsunuz 

61 Cevaplar

0 oy
tarafından
10 bin kira veririm gerekiyorsa. Ama ev üstüne ev olmaz
tarafından
Çıkan eltim öyle demiyor ayrıldım huzurum kalmadı diyor birlikken daha huzurluymus kira geçim derdi çocuk masrafı çok zormuş
(912 puan) tarafından
Sen de safmisin ne anlamadım ki eltinin lafına mi inandın yavrum benim bu kafayla senin başın çok ağrır yanlış anlama ama valla üzüldüm
-Reklam-
0 oy
(597 puan) tarafından
Yazin gorumcem gelio  bize diye bile kafayi yiyom. Yazin ortasinda evde rahat giyinemiyorum, dusch alsam sabahlari tuhaf karsilanio diye rahatsiz oluyorum, kendi evimde 2 kisiyken 5kisilik yemek yaomak kagvalti hazirlamak bide begenmemeleri ayri bir sorun. Aman aman yok vallahi ev ev ustune olmaz ev icinde evde olmaz
tarafından
Ayrı ev en büyük hayalim gerçekten
0 oy
(502 puan) tarafından
Ayni evi paylasmayi esimde istemisti evlenmeden  ve cok bagli ailesine .ben reddettim ama cok cok yakinlarindan tuttuk evi.Simdi diyorum iyiki ayri cnku huy olarak asla birbirimize benzemiyoruz.Herkesin kendi duzeni var . Ama onin disinda iyiyiz sukur .Ama suan altli istlu ev yapilacak hayirlisi ile ben istemesem bile .ondan bile korkuyorum.Yakinlasinca kotu oluruz korkusundayim.Velhasil aslinda iki tarafada yakin olmayacak ev.evlilik demek iyi kotu gunde geçinmek.Ama gel gor bu heriflerimiz bunu cok idrak edemiyor. 
tarafından
Malesef öyleler
0 oy
(7,395 puan) tarafından
Kıra ıyıdır ben yapamam bırlık zor kendi evim düzenim cok rahatım
tarafından
İnşallah bende bigün yazarım buraya Kendi evimde rahatım diye
(7,395 puan) tarafından
Allah nasıp etsin İŞALLAH
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Ev üstüne ev olmaz bi evde 3 kadın olmaz. 
tarafından
Ya of o kadar zorki gerçekten
(4,651 puan) tarafından
Hayat her türlü zor zaten. Evlilik başlı başına zor da güzel de. İnsan bazen kendisi ile bile anlaşamazken başka bir kadının başka bir evin düzeninde nasıl yaşar. Tamam eskiden oluyormuş da artık olmuyor. Ben yapamam birlik oturamam. Kayınvalidem çok iyidir.ağzından lokmasını al bişi demez. Eşim tek erkek kayınpeder yok. Çevrenin mantıken baktığı beraber otururlardı. Kesinlikle dedim taa en baştan eşimle tanıştıktan sonra. Aramızda gündeme bile gelmedi. Ben dedim yapamam oturamam.sevdiğim adam ile evleniyorum kaynana ile değil.
0 oy
(3,046 puan) tarafından
Bı göz oda olsun benim olsun kapım ayrı olsun derim. Eger bi anne babayla aynı evde kalmam gerekseydi kendi ailemle kalıp evlenmezdım. Sonuçta ben evini bırakıp bi adamla yuva kuruyorsam o da bir zahmet anasını babasını bırakıp benimle bir yuva kursun derdim. Bu kadarını yapamayacaksa zaten evlenmesin. Sonuçta yatlar katlar istemiyorum bı göz oda bile olsa olur benim için. 
tarafından
Kesinlikle
0 oy
(872 puan) tarafından
Kira kira kira...  Birlik oturdukta ne oldu inan artisi deqil eksisi oluyor pişmanlıktir nett..
tarafından
Ne kadar birlik oturdun canım
(872 puan) tarafından
Koca 3 seneee. Daha 4-5 aydır ayrı eve çıktım gerçekten insanın kendi evi gibisi yok lafınin verdigi rahatlık huzur var..
tarafından
Bende Koca beş senede
Mesela ayrı olduğun zaman kendi evinde kocana istediğin yemeği yapıyor sun istediğin saatte uzanıp yatarsın istediğin gibi evini temizlersin çocuğuna bakarsın ben tek hayalim bunlar ayrılınca bunlar oluyor mu canım biraz bahseder misin
0 oy
(448 puan) tarafından

Kaynanayla oturma sakın pisman olursun sonra 

tarafından
5 senedir oturuyorum köpek gibi pişmanım
0 oy
(972 puan) tarafından
Zor olsun ayrı olsun en temizi bence 
0 oy
(3,012 puan) tarafından
Kümeste otururum yada en iui ihtimal kapıda otururum ama Allahım nasip etmesin birlik oturmayı 1 ay kaldım canıma okudular ona karışırlar buna laf ederler hep kıyaslarlar offf 
0 oy
(5,319 puan) tarafından
Kaynana illetinden daha zor olabilir mi sence. Kaynanayla alt-üst kendi yeni yapılmış evimden taşınıp kiraya girdim şükürler olsun

Mutluluğu burda buldum. Huzur yoksa villam olsa kaç yazar 
0 oy
(248 puan) tarafından
Yeri geliyor ananla babanla anlasamiyorsun kaldı kocanın ailesiyle anlasican ew üstüne ew olmaz melekte olsa iyide olsa olmuyo rahat edemiyirsun7
0 oy
tarafından
Bir baskasinin evinde yasayacaksan neden evlenilir ki?
0 oy
(315 puan) tarafından
Vala benim kaynanam melek gibi 1 sene beraber oturduk sonra ayrıldık keşke ayrılmasaydık çok severiz birbirimizi 6 sene oldu kalp kırmadık Bi defa annem olmuş benide tüm çocuklarından üstün tutar övmelere doymaz hediyeler alır keşke beraber otursak ama eşim bekar büyük kaynım var ev çok büyük değil ondan aynı eve geçemedik ama ilerde mutlaka tekrar oturacaz inşallah :)))) 
0 oy
(402 puan) tarafından
Bence de ev ev üstüne olmuyor. Hele ki ayrı yaşadıysan bir süre daha zor. Ben hep ayrıydım ama ama ara beraber durduk evim hep ayrıydı ama hasta olduklarından 3 aylık 5 aylık sürelerle yanlarında durduk. Bence çok zor ve bana göre değil. Onların ayrı geleni gdeni oluyor senin misafirin çekindiğinden gelemyor. İnsanız sonuçta bazen de akşama kadar yataktan kalkasın gelmiyor. Kaynanam kayınbabam anlayışlı insanlar olmasına rağmen zor bence. Ben evim ayrı olduğu için durabildim bence sürekli öyle yaşayacağımı bilsem kesin tartışmalarda çıkardı ama sürekli burası senin evin değil deyip idare edebildim.
0 oy
(845 puan) tarafından
Ben oturdum canım şahsen şimdiki aklım olsa oturmazdim kira bile olsa evinin ayrı olması daha iyi ne kadar uzak o kadar iyi ☺️
0 oy
(3,347 puan) tarafından
Ev ev üstüne olmaz kira zorda olsa iyidir 
0 oy
tarafından
Tabiki de ayrı ev 
0 oy
tarafından
Ayrı oturmak derim 6 senedir beraberiz bugun ev tuttuk ayriliyoruz 2.750 kira ama halledicez bi sekilde ne olursa olsun ayrı en iyisi
0 oy
(4,275 puan) tarafından
Şuan kaynanamla oturuyom 7 sene oldu kirada oturmayı tercih ederdim 

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 1,121 göst.
30 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde Sabah Güneşim (360 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 502 göst.
16 Eylül 2023 Aile kategorisinde Mavi-beyaz (1,682 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 458 göst.