0 oy
350 göst.
Aile kategorisinde tarafından

Maksat muhabbet :)) Eşim 5 kardeş 4 kız 1 erkek tek erkek diye birlik duruyoruz :)

16 Cevaplar

0 oy
(4,875 puan) tarafından
Sebep ☺️☺️☺️☺️
tarafından
Dedim ya kanka tek erkek birde kayınpederimde baya bı bağ bahçe var tek yapamıyorlar kızları büyük bugün yarın evlenicekler şimdi evi ayırıp iki sene sonra geri mi tasinayim yanlarına ev dubleks iki evde üst kat benim alt onların öyle 6 senedir geçinip gidiyoruz :)
(4,875 puan) tarafından
Maşallah ☺️ geçiniyor ve sabrın yetiyorsa ne diyelim ☺️ ben izne gidiyorum bir an evvel anama gideyim diye dört gözle bekliyorum günleri ☺️ Allah sabrını çoğaltsn daha iyi etsin sizleri
tarafından
Sabır bana kaynanamlardan değil de eşimden yana çok aşırı lazım oluyor yoksa diğeriyle gir gir şamata düşün 1 haftadir koronadan öldük öldük dirildik sabahtan beri birbirimizle dalga geçiyoruz :D
tarafından
Akıllı kadınsın
-Reklam-
0 oy
(1,950 puan) tarafından
Anlasabiliyor musun rahat misin?
tarafından
Anlaşıyoruz,ara sıra anlaşmazlıklar oluyor elbet ama kayınpederim hemen olaya el atar ezdirmez beni ne kendi ne başkasına rahatlık konusuna gelince olabildiğince rahatım yatmama kalkmama karışan yok kayınpederim evde yokken isteidgim gibi giyiniyorum o evdeyken etekle geziyorum tek fark bu :)
(1,048 puan) tarafından
Aynen bizde de durumlar boyle en ufak tatsizlik ciksa hemen duzltemeye calisir tasarrufudur ama asla yemekten icmekten kısmaz esimde oyle cok şükür torununu cok sever gece kahveden gelir uyaniksa getir de sevelim der esimde 2 erkrk kardes kucuk oldugu icin birikte oturuyoruz yaza köye gitcekler kisin gelcekler yinede ayri olsun isterdim yani çocuğumj tek büyütmek istedigim gibi yetistirmek açısından
tarafından
Çocuk yetistirmeme asla karismazlar yol gösterirler yeri geldiğinde karışsın istiyorum ama 5 yaşında kızıma ben bağırınca kaynanam bana çekişiyor bağırma benim kızıma diye bende yarın sana aynısını yapınca sen bı laf onzaman görürüm seni diyorum bu sefer kayınpederim giriyor araya kiz haklı karışma diyo :D
(1,950 puan) tarafından
Taam ne güzel:)
 Hayat kısa tabi ki ayrı evler olsa daha iyi olur ama kismetiniz bu Allah hep huzur versin
tarafından
Canım bende böyleyim. Hep böyle kal. Seni el üstünde tutcaklar hep. Kızları da kendi küçük kardeşin bilirsen sorun çıkmaz
0 oy
tarafından

Benim esimler iki erkek kardeş kaynım 19 yaşında

İki buçuk sene beraber oturduk kaynım sürekli evde okumuyor da çalışmıyor da sırtı ağrıyo hastaymış falan gitmek istemiyor. Bende bunaldım rahat edemedim iki buçuk sene sonunda ayırdık evleri. İki bina yanımda ama ayrı sonuçta:D

tarafından
Aslında bende bazen diyorum kiracının yerine beni gecirsinler diye kayınpederim de dediki ben gelinini alt katına almış kendi yukarıda oturuyo dedirtmem çok istiyorsaniz (ilçe merkezinde dairelerimiz var) dairlerrden birine geçin falan dedi bende yok dedim yok dememin amacı abi alışmışım onlara sabah kalkuyorum aşağıdan müzik sesleri bilmem neler sabah mesela kaynanam benden erken kalkıyor en küçük görümcem okula giduyor diye bakıyor benim oğluş uyanmış daha 5 aylık kapıya vurur benden ses çıkmazsa yavaşça gelir çocuğu koynumdan alır götürür ne zaman çocuk durmaz geri bırakır gider :D
tarafından
Çokkca şükür et kiymetini bil. Dolduruşlara gelib bozma. Çünki istemeyenler doldurcak seni
tarafından
Benimde aynı şekilde oluyordu oğlum doğduğundan beri uyumam için yemekleri hazırlar oğlumu alır içerde mamasını verirdi. Ama şuan ayrı olsakta misal bugün beni akşam yemeğe çağırdı nerdeyse her gün beraberiz fakat kaynım her gün evde olunca olmuyordu bir şekilde
0 oy
(2,572 puan) tarafından

Birlik oturuyoruz.Eşim 10 kardeş.2 kız kardeşi evli.Toplam 12 kişi yasiyoruz:'(

(4,158 puan) tarafından
Aman Yarabbi kız köşkte falan mı yaşıyorsunuz nasıl sığıyosunuz o kadar insan tuvalet banyo vs sırası geliyor mu insana
tarafından
Bizde şuan 9 kişiyiz evde :D
(1,048 puan) tarafından
Çok güldüm valla yoruma:DDD
(2,572 puan) tarafından
Allah seni napmasn ne köşkü kız.Az kalmış ev başımıza yıkılacak çatlaklardan.4 oda bı ev sadece.Aksama kadar yemek bulaşık oda toplama öyle geçiyor
(4,158 puan) tarafından
Yaa valla hayal ettim o kadar insan Bi evde anca köşk olması lazım canım Allah yardımcın olsun bilerek mi evlendin zor olmuyor mu evde başka erkek kayın vs
0 oy
(2,555 puan) tarafından
Allah korusun ilk evlendigimde 2 3 ay gidip kaliyoduk esimin isleri pek iyi degildi gecen sene 3 ay kaldim her gittigimde burnumuzdan geliyor ogullarini bile sigdirmiyolar zaten yabaniler valla 1 gunlugune bile gitmek istemiyorum ama esim icin gidiyorum baska sehirdeler bu arada
tarafından
Eşin de bunun farkindaysa ne mutlu sana gitmeyin kendi huzurunuzu da bozmayın
(2,555 puan) tarafından
Farkinda kesinlikle laf soyletmez bana ama ona yapilanlar bnmde zoruma gidiyor nabsin annesi babasi gitse dert gitmese dert artik zaten bi bayramlarda gidiyoruz
tarafından
En iyisi vallaah
0 oy
(119,247 puan) tarafından
1 sene evimin insaati bitene kadar oturdum omrumun 10 senesine mal oldu 
tarafından
Niye ki kız
(119,247 puan) tarafından
ben almiyim bana gore degil
tarafından
Kendi düzenim olsun diyorsun
0 oy
tarafından
3 yıl eltimle yaşadım 10 yıldır kendi evimdeyim
tarafından
Eltiyle yaşamak çok zormuş kaynanam 3 eltisiyle bir durmuş kaç sene
0 oy
(4,158 puan) tarafından

Ev üstüne ev olmaz ya kayınvalidem hep der ben yaşadım onu gelinimin yaşamasını istemem bu devirde ne Birliği diye ben yapamazdım sanırım mesafe her zaman iyidir bana göre :)

tarafından
Tabikide mesafe iyi ama ben 18bde evlendim annem babam hep çalışıyordu bunlarda sürekli evdelerdi dedim onlarla vakit geçer zaman geçer eglenirim bilmem ne her olmuyor mu kayınpederm taa en başında dedi kızım bı sorunu ugrasip cozemiyorsak ev ayriligiyla çözülürse eğer hemen ayiririm hiç sıkıntı yok dedi bende o yüzden pek şey yapmıyorum istesem diretsem daire var kaç tane ayırırlar ama aman gerek yok zaten çiftçi olduğumuz için tüm gelir bı yerde toplanıyor ben alışmışım rahatlığa herşeyi kayınpederim karşılıyor istediğimiz zaman parayı çıkarıp veriyor eşimin ayrı onun ayrı arabası var kayınpederim de Nissan Qashqai var eşimde Fiorino şimdi tutturmuş Fiorino yu degistircem diye kendi arabası gibi jip gibi bişey alacakmış ama benim eşimde sıkıntı var bacım anası babası çok çok iyi
(4,158 puan) tarafından
Yaa ne güzel canım anlaşabiliyosan iyi insanlarsa gırgır şamata TV de ki diziler gibi hayal ettim Bi an evinizi :))
tarafından
Vallaha çok şükür belki o kadar değil ama bizde çok iyiyiz
0 oy
(1,755 puan) tarafından
Benim eşimde en küçük diye birlik oturuyoruz yaşlılar tek kalmasın diye. Arada atışsakta iyi yönleri daha çok ikiside maaşlı ve herşeyi çocuklarıma harcıyorlar benle eşim hala nişanlı çift gibi birbirimize odaklanıyoruz ne kira derdi ne geçim sıkıntısı sohbetleri yetiyor hiç tek hissetmiyorum kendimi
tarafından
Aynen bende öyleyim ben kayınpederimi bı kayinpederden daha öte görüyorum çünkü bana yeri geldi baba yeri geldi arkadaş oldu bana şuanda bak bugün oğlum diş patlatmış hemen sabah diyo ki kaynanama kıza para ver hemen çocuğa hediyesini alsın yabrumun dişleri çabuk çıksın :))
(1,755 puan) tarafından
Inan yararları var zararları yok büyüklerimizin bana şimdi saray alsalar onları bırakıp gitmem
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Birlik tik şöyle yanında zaten eltimle vardı bizde üst kattaydık ama herşey birlikti yeme içme para  eltimle sonra tartışma çıktı ayrıldım hatta şimdi başka şehirdeyim çok kalabalık çekilmiyor 
tarafından
Kalabalıktan nefret ediyorum :( bazen eltim olsun çok istiyorum ama bazen iyi ki yok diyoeum
(7,376 puan) tarafından
5 elti 6 görümce hepsinin evi dip dibe her birinin 5 çocuğu var duramadım başka şehire geldim valla
tarafından
Ahahahaha one öyle dhdhdh
(7,376 puan) tarafından
Valla sadece o  aileyle küçük bir köy kurulur du
0 oy
(817 puan) tarafından
Ben oturamam zaten başta teklif bu olsaydı evlenmezdim bile 350 km uzaktayım kadın oradan bile huzur bozuyor
tarafından
Tovbeee
0 oy
(12,979 puan) tarafından
Benim eşim de tek erkek ayrıyız canım 
tarafından
Kaynananlarla neden durmak istemedin
(12,979 puan) tarafından
Şartlar canım. İlk başta ayri eve çıktık 1 sene felan durduk sonra evle ilgili sorunlar olunca 7 ay beraber durduk ilk başta da 4 ay beraber kalmıştık. Sonra tekrar evimize geçtik. Kaynanam istemedi beraber oturmayı zaten
0 oy
tarafından
Bende 7yildir berbaer yasiyirm ilk gelinim diye ayrı ev yok bana . Kaynım da okuyor zten evlenenzm.. zorlukları var malesef Allah sabır versin 
tarafından
Allah elini bollastirsin
0 oy
(12,945 puan) tarafından
4 ay birlikte yaşadım yetti de arttı  Allah bir daha göstermesin hiç bana göre değil  
tarafından
Herkes çekmiş yaa
0 oy
(5 puan) tarafından
Oncee birlikteydik sonra ayrildik
0 oy
(1,068 puan) tarafından
10 yıl beraber yaşadım benim eşimde tek erkek ben kaçarak 18 yaşında evlendim benim annem kaynanama kızım küçük ayırma beraber yaşayın dedi bunu fırsat bildiler 10 yıl sonra kurtuldum kendi evim gibisi yok nasıl yaşamışım 10 yıl 

İlgili sorular

0 oy
38 cevap 696 göst.
15 Ekim 2020 Aile kategorisinde Mekiye (1,217 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 249 göst.
14 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Simsek21 (1,343 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 1,809 göst.
0 oy
61 cevap 1,080 göst.

379,192 soru