0 oy
1,784 göst.
Aile kategorisinde (178 puan) tarafından
Ne günah isledik bilmiyorum yavrumuza hep ilgiliydik hep sevgi doluyduk hep sabirliydik hele esim melek gibi babaydi o bile tukendi artik sabrimizi cok siniyor cevremw bakiyorum hic boyle degisik.huylu cocuk yok corap giydirmek iskence altini degistirmek iskence hele banyo yaptirmak aman yarabbi kiyafetlerine sarilip ustunu cikartmiyor ciglik kiyamet 15 gun yikayamsdigimz oluyor aman darlanmaylm simdi diye hep deniyorya ona baska secenek sunun soyle yapin boyle yapin o baska cocuklarda ise yariyor mu gerckten bilmiyorum biseyi tutturdu mu ciglik kiyamet ayaklarini yere vurarak bogazlarini yirtarak bagirip istiyor asla baska bisey algilamiyor bazen acaba algilama sorunu mu var diyorum biseyi butun detaylaryla anlatiyorum baska secenekler sunuyorum eger tutturduysa assla algilamiyor bunlarin disinda cok tatli narin nazenin ama cok degisik huylari var inanin tukendim 2 yasina gelsin rahat edersin diyorlardi bi ara gercekten cok iyiydi kizim her dedigimi anlardi isbirligi yapardi cok buyuk nazar var sanki ustunde herkes bayiliyor cunku ona napim kizlar derdimi kimseye qnlatamiyorum anamin babamin derdi basindan askin kaynanamgil cefasina katlanmaz torunlarinin sefasini surer arada bi goturcem de sevecekler.. boyle boyle insan dert sahibi olur siz nasi bas ediyorsunuz hergun agliyorum en azindan aglayinca atarim diyorum ama esim aglayamiyor mesela cok uzuluyorum onada kadinlar aglayip atiyor erkekler bisey yapamiyor

51 Cevaplar

0 oy
tarafından
Çok yaşadım çok neler neler çektim eşimle de kavga ettik hep adam deliriyordu ya nöbetten geliyordu kızım babası varken özellikle yapardi krize girerdi falan huzurumuz da yoktu aylarca sürdü 18 aylıktan 25 aya kadar ve ta ki ben köye annemlere gittim okadar değişti ki bu çocuk bambaşka biri oldu tuvalete alıştı konuşması iyice açıldı çocukları dövmeyi bıraktı ağlama krizleri gitti köydeki cocuklar hep ilgileniyor seviyordu hoşuna gidiyordu benden ayrılmayan çocuk beni bile görmüyordu eşim arkadaşlarına söylüyor diyor kızımın küçük teyzesi ya 7 yaşında diyor resmen baldız sayesinde benim kız düzeldi diyor çocuk çocuğun öğretmenidir gerçekten ya kardeşim de küçük ama kızımı çok sevdi ilgilendi tuvalete o alıştirdi hadi tuvalete gidelim diyordu hemen kızım gidiyordu tuvalet dediğimde krize giren çocuk kardeşimin arkasından tuvalete koşuyordu yani biraz çevre lazım çocuk gerekiyor ama ondab briaz büyük de olacak bunu anladım kızım kendi yaşıtlarını pek sevmez ya büyük ya küçük olacak
-Reklam-
0 oy
(294 puan) tarafından
Aynı benim kızımı anlatttin üç yaşında hala aynı bugün yardım parasını çekmeye PTT ye gittim yerlere yattı ağlamaktan durduk yere benimde sabrım kalmadı artık 
0 oy
(765 puan) tarafından
Külot beze geçin en azından alt alırken rahatlarsıniz uzandirarak değişmek cidden çok zor çünkü 
0 oy
(377 puan) tarafından
Banyo kısmı istediğini yaptırma bizde de aynı. Ama zamanla toparliyorlar. Sabretmek lazım. Birde galiba her bağırdiginda agladiginda dediklerini yapmamizdan kaynaklanıyor  huy haline getiriyorlar
0 oy
(7,797 puan) tarafından
Pedagoga götürdünüz mü hiç? Ya da bir oyun grubuna da yazılabilirsiniz. Yani o kadar fazla çözümü var ki bu durumun aslında. 
0 oy
(912 puan) tarafından
Belki de bu kadar ilgili olduğunuz içindir tabiki ilhioenmeliyiz ama dozu var dozu ne bende ‍♂️ ama ciciguga çocuğun karakterine göre ayarlamalar şuan artık anlama aşamasında ve kendini tanıyor brey olduğunun da farkında ve aslında size neler yaotirabikecegini sizin neler yapabileceğinizi öğrenme aşamasında 
0 oy
(537 puan) tarafından
Allah Allah benim de var iki buçuk yaşında ama öyle şeyleri yok şükür tamam birşeyi isteyince olmayınca ağlıyor ama o kdar da değil bence alıştırmayla da alakalı biraz banyo yani en basitinden onun keyfine göre 15 gün beklemeyecen en temel ihtiyaç bu alistiracan ona tatlı tatlı keyfini beklersen onun böyle büyüdüğünde de aynısını yapacak hep işkence gibi olacak banyo yaotirmak
0 oy
(3,107 puan) tarafından

Nazar değil canım sendrom. Yaklaşık 5 aydır bu yasadiklarini yaşıyoruz alıştık artık :D sürekli konuş ağlarsan ben seni anlayamam ağlamadan söyle ne istediğini de. Cinnet geçirtecek kıvama getiriyorlar ama napalim idare edecz :)  

0 oy
(635 puan) tarafından
Annelerin hakkı neden ödenmez işte bu sebeplerden sen benim kızı anlatmissin büyüyünce geçeceğini umut ediyorum 
0 oy
(72 puan) tarafından
Bu kadar bunaldıysanız çocuk için profesyonel destek almalısınız. İlla özel eğitim alacak gibi düşünmeyin. Belki pedagogla aşılabilecek bir durumdur. Hatta kendiniz için destek almak da size iyi gelecek. Kulaktam dolma bilgilerle hiç birimiz size yardımcı olamayız burda.

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 107 göst.
19 Mart 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
65 cevap 2,198 göst.
23 Aralık 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Papatya43 (524 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 123 göst.
25 Kasım 2022 Aile kategorisinde Humanin annesi (128 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 86 göst.
26 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Can_annesi_ (82 puan) tarafından soruldu

381,947 soru

11,434,752 cevap

35,002 kullanıcı

...