0 oy
1,764 göst.
Aile kategorisinde (178 puan) tarafından
Ne günah isledik bilmiyorum yavrumuza hep ilgiliydik hep sevgi doluyduk hep sabirliydik hele esim melek gibi babaydi o bile tukendi artik sabrimizi cok siniyor cevremw bakiyorum hic boyle degisik.huylu cocuk yok corap giydirmek iskence altini degistirmek iskence hele banyo yaptirmak aman yarabbi kiyafetlerine sarilip ustunu cikartmiyor ciglik kiyamet 15 gun yikayamsdigimz oluyor aman darlanmaylm simdi diye hep deniyorya ona baska secenek sunun soyle yapin boyle yapin o baska cocuklarda ise yariyor mu gerckten bilmiyorum biseyi tutturdu mu ciglik kiyamet ayaklarini yere vurarak bogazlarini yirtarak bagirip istiyor asla baska bisey algilamiyor bazen acaba algilama sorunu mu var diyorum biseyi butun detaylaryla anlatiyorum baska secenekler sunuyorum eger tutturduysa assla algilamiyor bunlarin disinda cok tatli narin nazenin ama cok degisik huylari var inanin tukendim 2 yasina gelsin rahat edersin diyorlardi bi ara gercekten cok iyiydi kizim her dedigimi anlardi isbirligi yapardi cok buyuk nazar var sanki ustunde herkes bayiliyor cunku ona napim kizlar derdimi kimseye qnlatamiyorum anamin babamin derdi basindan askin kaynanamgil cefasina katlanmaz torunlarinin sefasini surer arada bi goturcem de sevecekler.. boyle boyle insan dert sahibi olur siz nasi bas ediyorsunuz hergun agliyorum en azindan aglayinca atarim diyorum ama esim aglayamiyor mesela cok uzuluyorum onada kadinlar aglayip atiyor erkekler bisey yapamiyor

51 Cevaplar

+1 oy
(13,825 puan) tarafından
Başlığı görünce bir seu oldu sandim☹️bu durumu inanın sadece siz yaşamıyorsunuz üç yaşında oğlum hala ağlar hala yani iki yaş sendormudur bu durum yorucu evet çocuk büyütmek çok çok zor ama sagliklilar şükür 
-Reklam-
+1 oy
(4,426 puan) tarafından
Çocugun dermansız derdi var sandım bir an çok korkarak girdim posta da hâlbuki bildiğimiz şeyler mis yani canım benim çocuğunun bilinçli bir uzman eğitimine ihtiyacı olabilir bizim bir akrabanın çocuğu da böyleydi aşırı isyankar aşırı ters bir çocuktu meğer çocukta gelişim sıkıntısı var mis özel eğitim aliyor yaklaşık 5 senedir ve çocuk bildiğin pamuk ya maşallah sübhanallah pamuk gibi olmuş diyeceğim o ki bir uzman görüşü alın bakın ne diyecek ne tavsiye edecek ona göre bir sonuca varın sonuçta hepimizin eğitimi ilmi çocuklar üzerine değil çoğu şeyi geleneksel yöntemlerle kulaktan dolma yapmaya çalışıyoruz ama her şeyin bir yolu yordamı var bu kadarda kafaya takip karamsar olmayın çocuk bu büyüdükçe elbette ki düzelecek 
0 oy
(2,297 puan) tarafından
Sendrom geçiriyor olabilir . Allah yardım etsin size
(847 puan) tarafından
Bizim cocugu anlatmis ama sendrom gibi geliyor banada inatlasmadan davrandigimda huyuna gidip hemen yapiyor istedigimi
(2,297 puan) tarafından
Evet bende öyle yapiyorm
0 oy
(390 puan) tarafından
Okut bakalim iyi bi hocaya kendinde oku..kinadinmi baska cocuklari hic.uzuldum Allah yardimciniz olsun eşinlede birbirnize vakit ayiramiyosunuzdur anliyorum cok iyi
(178 puan) tarafından
Sagol canim Allah razi olsun
0 oy
(7,043 puan) tarafından
Rabbim sabır versin kuzum ne desem bilemedim bazı çocuklar böyle huysuz oluyo ama bencede senin çocukta nazar var 
(178 puan) tarafından
Kesinlikle cok tatliydi herkes ne zorluğu var melek gibi cocuk diyordu
(7,043 puan) tarafından
Benimki de öyleydi valla çocuk mis gibi uyurdu hiç ses duymazdi cisi kakasi kilosu çok çok güzeldi hep nazardan zayıfladı cocuk
0 oy
(161 puan) tarafından
Ya kuzum Allah sabır dayanma gücü versin tek çocuk mu bütün ilgi sevgi üstündeyse ondan böyle olmuş olabilir durmadan oku çocuğu Cevşen falan tak üstüne benim kızımda 2 buçuk yaşında inan bende katlanamıyorum bağırıp çağırıyorum artık çünkü asla söz dinlemeyen değişik bir çocuk oldu birde hamileyim hiç sabrım kalmıyor onu yap bunu yap diyemem çünkü huyunu en iyi sen bilirsin onu bu durumdan da sen ve babası çıkaracak mecbur 
(178 puan) tarafından
Amin canim Allah razi olsun 20 gunluk bebegim var 4 5 saatlik uykuyla duruyorum bi kolumda bebek surekli pesindeyim hic ilgisiz oyunsuz birakmiyorum ama bugun moralim cok bozuk kalktim hem uykusuzluk hem onun anlayissizligi tak etti canima
(161 puan) tarafından
Ya öyle mi onun kıskançlığı da vardır belki canım canını sıkmamaya çalış geçecek bu günler öyle ya da böyle
0 oy
(1,091 puan) tarafından
Tamamen geçici bir durum. Mesela benim kızımda üstünü giymek istemiyor bende kıyafetini yukarıya atıp şimdi 10 saniyemiz var hemen giymeliyiz diyorum 10a kadar yavaş yavaş sayıyorum giymiş oluyoruz. Bı şeyleri tutturdugunda ağladığında asla susturmuyorum biraz sakinlesince resim yapalım mı ya da oyun oynayalım mı vs diye soruyorum . Hala inadına devam ediyorsa onu görmezden geliyorum 3 5 dakika sonra kendisi geliyor . Çok zor bir dönem .. Allah bizlere sabır versin..
(178 puan) tarafından
Evet tutturdugunda bende oyle yapiyorum ama hergun hergun boyle krizler yasayinca bazen patliyorum bagirip cagiriyorum sarsiyorum onu sonrada iki gun agliyorum
0 oy
(679 puan) tarafından
Pedegogtan destek alsanız iyi gelir
(178 puan) tarafından
Siz aldınız mı ?
(679 puan) tarafından
Bebişim 8 aylık benim ihtiyacım yok şimdilik ama komşum çocuğu için almış ve faydasının olduğunu söyledi
0 oy
tarafından
Canım inan ölünüyo olsa bende ölürdüm, altını degıstırırken resmen tekme ata ata degıstırıyorum kolalrım morarıyor bazen, ust desen yerde takla attıgı ıcın sureklı debelenıyoruz rezıllık yanı ama kucuk kalan olmuş mu hıc hepsı buyuyor Allahın ıznıyle 
(178 puan) tarafından
Bilmiyorum biz mi cok kafaya takiyoruz moralimizi bozuyoruz sonradan boyle oldu melek gibiydi simdi bu hali canimizi sıkıyo heralde
(13,825 puan) tarafından
Evet ben hasta bı çocuk sandım başlığı okuyunca üzülerek açtım postu yani hemen hmene herkes geçiyor bu yollardan ben ağladığımi bilirim ki tek olmak zaten zor ama böyle yani kolay degil
(799 puan) tarafından
Aynısı bezi bıraktı sırf gitmemek için söyle dedim yoksa çok kötü olucak bak ortalığada etdi neler etmedi ama en son cümle deki gibi küçük kalan yok
0 oy
(7,958 puan) tarafından
Benimki 3 yaşında 1 buçuk yaşından beri öyle bugün arkadaşım dedi imamin eşi geçen dedi çocuğu öyle olanlar Allah onları imtihan ediyo melekler kıskanıyo o anneleri dedi ne kdr doğru bilmiyorum 
(6,369 puan) tarafından
:))) güzel motive etmeye çalışmış ama yemezler :))
(7,958 puan) tarafından
Yemin ederim az öncede ağladım neden sende herkes gibi değilsin akranlarin gibi değilsin diye ağladım Gücüm kalmadı pskolojim bozulmuş eşimde bana kızıp her çocuk farklı diyo bakmadığı için öyle diyo ben dikiş kursuna gidiyorum oğlumun yaşıtları anneleriyle geliyo kendilerine oynuyolar bişey alıp oyalaniyolar benimki bir kere geldi öyle bir düştü ordaki kadın dedi Allah korudu az daha gidiyordu sonra kavga etti sonra başkasının elindeki şey için kriz geçirdi vs bugün bir kdn 7 aylık bebeğini getirmişti sandalyeye koydu çocuk annesini bekledi atlamadi benimki 3 yaşında koysam atlayıp kafasını sisirir yani sen tek değilsin bende varım anlatmaktan yoruldum
(6,369 puan) tarafından
Geçer canım illaki bir gün büyüyecektir. Ben mesela daha 5 aylık bebeğim ama şimdiden tükendim ve 2. Ci çocuğu düşünmüyorum :)
(7,958 puan) tarafından
Biliyorum gecicek ama ben hasta oldum pskolojim etkileniyor sabrım ona karşı tükeniyor dovmiyim diye kendimi çok zor tutuyorum bazen yastıklata fln vurup rahatlıyorum onu vurmamak için gören herkes Allah sabır versin diyo üstüne konuşmuyo ayın 1 rinde nöroloji randevumuz var daha önce kaç kez pskologa götürdüm bir sıkıntı yok diyolar
0 oy
(402 puan) tarafından
Canım suan bunları yapması çok normal. İnstagramda şeyma çekici var o şöyle bir yazı yazmıştı. Yeni evlendiniz ve kaynanız anneniz onu öyle yapma onu oraya koyma diye sürekli işinize karışsa tepkiniz ne olurdu. 2 yaşındada bebekler artık çocukluğa adım atıyor ve kendi hayatlarını yaşamak istiyor. Karışılmasından hoşlanmıyor. Yaşadıkların çok normal ve gececek. Hiç kendini yıpratma üzme. Aynı yollardan geçtik. Çok inat bir oğlum var 9 yaşında hala öyle ama şunu anladımki inat iki kişiyle oluyor. Zorunlu durumlar olmadığı sürece inat etmeyi bıraktım. Mesela ödev konusunda yap deyince yapmadığını farkettim kendimi bosuna yormusum. Dedimki ödev senin ödevin ister yap ister yapma sadece kaç sayfa ödevin var diye soruyorum artık bakıyorum yetişmezse gece uyumayıp yapıyor. Ödevi bana karşı değil öğretmenine karşı sorumluğu sonuçta kötü olmaya gerek yok.
(178 puan) tarafından
Kesinlikle yapma etme demiyorum sadece hayati konularda mesela ayaklari hep ciplak 20 gundur hasta iyilesemiyor bu yuzden ustune yelek giydiremiyorum hasta oluyor ilac iciremiyoruz hep boyle hayati konular onun disinda onu hic sıkmadık
(402 puan) tarafından
Panduf satan bir yerden kendi beğendiği birini alabilirsiniz aynı şekilde yelek de. İnan bana çoğu çocukta var. Şuan çocuk içinde sancılı bir süreç malesef çocuğun yanında olabildiğiniz kadar olun. Sizin için de çok zor biliyorum. Aynı süreçlerden iki yaş ve yenidoğanla geçtim. Hemde tek başıma. İlk çocuğuma hep annem bakmıştı. Birden tayinimiz çıktı ve ben kalakaldım. Evimi annem temizliyordu bebeğime bakıyordu yemeğimi yapıyordu. Sonra tek basıma hepsi bana kaldı hemde bir bebek daha eklendi. Ama geçiyor canım inan hemde çok hızlı geçiyor.
0 oy
(3,451 puan) tarafından
2 yaş sendromudur canım geçer inşallah bu durum. Bi pedagoga götür belki farklı bir yol gösterir size
0 oy
tarafından
Allah yardımcın olsun. Benim yeğenimde öyleydi yengem neler cekti hocalara mı gitmediler pedagoglara mı götürmedi. Ama en son gittigi pedagog cok iyi gelmişti düzenli götürdü ve o huyları git gide geçti. Ayaklarını yere vura vura ağlar mosmor olurdu. Dudaklarını ısırır kan icinde bırakırdı. Saçlarını yolarak ağlıyordu çok zorlu bir süreçti. Tabi bolca dua da bi hoca okuması gereken duaları söylemişti hergün okudu. Sabır gerektiren bir sürec tez zamanda gecer gider inşallah 
0 oy
tarafından
Gerçekten yalnız değilsin hele birde iki çocuk olunca işin içinden çıkılmıyor asla 
0 oy
(267 puan) tarafından
Eee bu saydıkların yaşına göre normal . Benim oğlum bu saydıklarından daha beter zor. 4yaşına göre davranış değil duygusal eğitim vereceksin o duygu çatışmasında büyüyor yavaştan sen sakin kalıp duygularını nasıl yönetmesi gerektiği konusunda yardımcı olacaksın . Emin ol yalnız değilsin sorun sizde veya kızında değil 
0 oy
(10,972 puan) tarafından
2 yas sendromu. Bizde aha anlattıgın gibiyiz. Yemeknyerken herseyi yere vurur. Sokakta aglar katışana kadar. Bir yere gitmekten col korkuyorum. Asla mecburi degilsem cıkmam sokaga. Bir anda sebebepsiz aglıyor. Altını asla dgiştirtmiyor. Kakası cıkana kadar cıglık cıglıga aglıyor. Yatırdıgım an oyle aglıyor k ikemdini kusturtuyor. Eve kimseyi kabul etmiyorum. Ablasına surekli siddet uyguluyor. Daha dun var gucuyle kumandayla kafasına vurmuş. Birde 7/24 ben ilgileniyorum. Babalarıyla ayrıyız. Allahım yardımcımız olsun
0 oy
(3,137 puan) tarafından
Bazı çocuklar öyle malesef doğuştan mız mız oluyo benim yiğenimde 3 yaşına girecek hala öyle herşeye ağlar geceleri uyumaz ama kardeşi 9 aylık çok uslu bir bebek 
0 oy
(14,428 puan) tarafından
O ne biçim başlık ya,bu anlattıklarını her anne yaşıyor 

Allah kolaylık versin
0 oy
(4,969 puan) tarafından
Hepimiz aynıyız bizim cocuklarimizda böyle sen bu durumu yaşayan siz degilsiniz ki belki siz çok takıyor olabilirsiniz
(11 puan) tarafından
Rabbim yardımcın olsun canım benim kızım da aynı sorunlari yaşadım on gün önce kalp hastası olduğunu öğrendim tedavisi yok direk nakil dendi 32 aylık krizler başladı neler yapıyor neler bağırmaya bile kıyamıyorum etlerimi isirsa canım yanmıyor kriz gecirmesin diye her an beraberiz. Beni tuvalette bile bırakmıyor şükür elhamdülillah diyorum üstelik boşanma sürecindeyim babasına gitmek istemiyor kriz geçiriyor babası da beraber görmek istemiyor şimdi mahkemeye başvurdum asla babasına veremiyorum bunu yazmamın sebebi canım sağlığı yerinde olsun da hepsi geçer inan bana
0 oy
tarafından
Allah aşkına bizi öldürüyor ne demek inanin herkesin cocugu aynı benimde 13 aylık ayni şeyleri yaşıyoz komşular kapıyı çalip neden agliyor diye soruyolar artık ama yapacak birsey yok zamane cocuklari istemyerek o kadar şeye maruz kaliyorlar ki(tvde gordukleri disarda gordukleri duygusal yogunluklarimiz)o yuzden etkileniyorlar hep şikayet ederseniz etrafinizdakilere bunlari anlayip huysuzlaşiyor olabilir annem bana onun yaninda onu şikayet etme dedi dikkat ediyorum sanki beni ısırmaları azaldı gibi biraz daha sabır Allah yardimcimiz olsun

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 106 göst.
19 Mart 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
65 cevap 2,195 göst.
23 Aralık 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Papatya43 (523 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 122 göst.
25 Kasım 2022 Aile kategorisinde Humanin annesi (128 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 83 göst.
26 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Can_annesi_ (82 puan) tarafından soruldu

380,201 soru

11,382,229 cevap

34,880 kullanıcı

...