0 oy
374 göst.
Diğer kategorisinde (242 puan) tarafından
Bir tane oğlum var yarın 2 yaşına girecek Allah'ın izniyle kardeşi olsun istiyorum ama korkuyorum erken mi diye daha konusmuyo tuvalet eğitimi yok yemeğini kendi yemiyo etrafımdaki bilinçli kişiler biraz büyüsün Kendi ihtiyaçlarını halletsin öyle 2. Olsun diyolar sizce öyle mi bende öyle düşünüyorum ama yalnız da büyümesin istemiyorum doğumdan da çok korkuyorum normal oldu fazlaca dikişim oldu aman kafam çok karışık 

21 Cevaplar

+1 oy
(312 puan) tarafından

Bilemiyorum ama 2, 3, 4 çocuga bakan annelere gerçekten madalya takmak lazim, cennet annelerin ayaklari altinda diye boşuna dememişler anne olunca anladim. 1 çocukla pert oldum.:D

-Reklam-
0 oy
tarafından
Canım öncelikle manevi olarak sen hazir misin 2 cocuga bakabilecekmisin onu drgerlendir kafanda sonrada maddi olarak degerlendir cunku  suan hersey cok pahali ama bana gore iyi bi yas :) 
(242 puan) tarafından
Oğlum çok huysuz ya kendimden emin değilim işte bilmiyorum
0 oy
(48,647 puan) tarafından
bebek olunca bebekle büyümüyor ki bebegin akli erene kadar büyük zaten yalniz kaliyo. tuvaletini öğrenmeli o zaman olmali simdi daha cok sana bağlı oldugu donemdeesin buyudukce duser ustundende
(242 puan) tarafından
Diğeri doğup büyüyene kadar diğeri de büyür mü demek istediniz
(48,647 puan) tarafından
hayir ikinci doguyo ya buyukle büyümüyor iste oda iki üç yasina gelene kadar büyüğü yine tek kaliyo simdi buyugun tam sana ihtiyacı oldugu zaman 4_5 yasinda abi abla olsalar daha iyi olur akillari eriyo o zaman yardimcida oluyorlar
0 oy
tarafından
Evet haklısın yalnız büyümesin ama o bi kendini kurtarsın canım. Şimdi hamile kalsan bu çocuğun çoğu şeyden mahrum kalacak. Senin ağrın sızın derken yeni gelen bebek derken iyice ertelenecek onun için biraz sabret bunun tuvalt eğitimi konuşması falan hallolsun sonra yine kardeşi olsun ☺️
(799 puan) tarafından
Ertelenecek lafına asla katılmıyorum kişisel ne kadar arayı açık tutanlar var ama onlar çok mu iyi yoooooo alakası yok
tarafından
Katılmak zorunda değilsin tabi ki canım ben fikrimi söyledim. Evde ki bebeğin zaten tuvalet eğitimi falan başlamamış hırçın bir çocuk kardeş olunca daha da kötü olabileceğini düşündüm ve dile getirdim ☺️
(799 puan) tarafından
Benim bebeklerim biri 2 büçük dierı 1 buçuk blakis ilgi doğru adaletle dağıtınca sorun hiç bir şey olma araya 5 yıl koyanlar çok mu iyi hayır onunda başka zorlukları var
tarafından
Ay tabi ki vardır canım ama her anne her bebek bir değil demi yani. Şuan bu bebeğin sorunu farklı ikinci olursa bu kadın ne olur demi?? Onu da düşünmek gerekiyor.  Senin şansına iyi olmuş ama herkesin aynı olacak diye bir şey yok. Kötü de aynı tabi ki
(339 puan) tarafından
Kızım 2 yaşına girdiginde 2 ci kızma 3 aylık hamileydim hamileligim çok zor geçti ama asla kızıma yansıtmadım her zamn önceliğim kızım oldu zor olsada keyifliydi şimdi 2 ci kızım 2 aylık oldu dogdu bile ve diyorum zaman be ara geçti iyiki yapmışım diyorum kardeşini çok seviyor ilgileniyor ama evet bir konuda haklısınız Tuvalet egtimi olmalı dilinden az çok anlamalısınız oda sizi anlamlı yoksa biraz zorlaya bilir çok şükür benim kızım tuvaleti ögrenmişti derdinide az çok anlatabiliyorum inşalalh rabbim hepimize kolaylık versin
0 oy
(3,388 puan) tarafından
Yaşın gençse bnce az bekle değilse korkma arkadaş olurlar birbirlerine ben kızım 11 aylıkken hamileydm 8 aylık dogum yaptm 19 aylıktı kardeşi olduğunda:) 
(242 puan) tarafından
24 yaşındayım
(3,388 puan) tarafından
Biraz daha bekleyebilirsin çok gençsin:)
(242 puan) tarafından
Bakalım kısmet
(3,388 puan) tarafından
Hayırlsı canım
(339 puan) tarafından
Benn daha 21 e yeni girdim 2 bebem var ben çokmu acele ettimişim yaaa
0 oy
tarafından
Madden manen kendiniz anne olarak Allah korusun babasına bisey olsa bakabilecek misiniz ?

Her kadın kendi bakabilecegi kadar çocuk yapmalı diye düşünüyorum. Ayrıca benimkilerin arası 13 ay şu an beraber vakit geçiriyorlar birbirlerine iyi geliyorlar 
(242 puan) tarafından
Allah'ın izniyle tabiki bakabilirim benim korkum ilk oğlum konuşmuyor ilgimi ondan azaltmaktan korktuğum için istemiyorm
tarafından
Evet basta bebekte gerileme oluyor ama sonra kardeşi 7 8 aylık olunca ikisi beraber gelişiyor canım. Ayrıca şimdi hamile kaldım doğurdum diyene kadar bebeğin 3 yaşına girer kendi ihtiyacını da görür bence rahatça
(242 puan) tarafından
Nasip artık ya bakalım
0 oy
(10,021 puan) tarafından

Cesarete bakmiyo valla bi anda :D esine soyle o halleder 

(242 puan) tarafından
O istemiyo şimdilik
(10,021 puan) tarafından
Bi taraf istemeyince sikinti canim zaten
0 oy
(9,204 puan) tarafından
Valla kızm 3yaşında ama ben bi türlu cesaret edemiyorum :/
(242 puan) tarafından
Bende korkuyorum
(7,410 puan) tarafından
Buyudukce daha zor oluyor ozgem:))) bizzat tecrubeyle sabit dusunuyosan yap gitsin ☺
(9,204 puan) tarafından
Hiloşuuum daha yeni gördum vallahi yorumunu :) nasılsn napıyosun ❤️
0 oy
(3,006 puan) tarafından
Cesarete baksak ilki olmaz canım bence gece uyanmak zor geliyor malesef
(242 puan) tarafından
Hala geceleri bin beş yüz kez uyanıyo
(3,006 puan) tarafından
Benimkiler de geç yatıyor sabah erkenden kaldırcam zor oluyor böyle
(242 puan) tarafından
Şuan hala uyuyacak gece geç yatıyo sabahta ondan önce uyanmiyo benim işim bitmiyo benide yatarken yanında istiyor
(3,006 puan) tarafından
Allah kolaylık versin emiyor mu ki
(242 puan) tarafından
Evet maalesef bırakamadım
0 oy
tarafından
Kızımın biri 2 diğeri 22 aylık inanın çok zorlanıyorum. Bezini bırakmadık kendi yemeğini yer ama heryerr batar  ve en çok ilgiye ihtiyaç duyduğu zaman  bize sürpriz oldu planlı olsaydı yapmazdım büyük kızım için 4 yaş ideal bence yinede siz bilirsiniz 
0 oy
(4,939 puan) tarafından
Bence yap olana doğana kadar oğlun 3 yaşına gelir zaten hemen hamile kalınmiyor benim kızım tam 2 yaşına girdi kardeşi dogdu
0 oy
(799 puan) tarafından
O huysuzluk bence bana kardeş ile bçraz inebiliykr çünkü tek çocuk dikkatler onda nazar çok alıyor 
0 oy
(3,491 puan) tarafından
Ne sen hazırsın ne çocuğun anladığım kadarıyla. Yalnız büyümeme işi fazla kafaya takılıyor bana sorarsan, yenidoğan bebekten arkadaş mı olur Allahın seversen. İkinciye arkadaş var evde tamam da ilki harcanıyor bu süreçte. 
0 oy
(1,361 puan) tarafından
Daha çok küçük. Bebek olunca o çocuk heba olur. 
0 oy
(3,763 puan) tarafından
Bnmde cesaretim yok 2 yaşında  1 sene daha bekliycem öyle düşünüyorum 
0 oy
(747 puan) tarafından
Yorumlardan okudugum kadariyla zorlaniyorsunuz zaten oglunuza bakarken. Suan kardesi olsun diye bi cocuk yapmak sana osikolojik olarak kotu gelebilir. Bence ogkun kendini toparlasin biraz büyüsün. Kardesin ne ajlama geldigini ogrensin ondan sonra yaop. Suan oglun kardesin ne oldugunu bilmiyor ki. Kardessi buyumesin tamam ama bu kadar zorlugun icine yeni bir bebek dunyaya getirmek cocuguna da sanada haksizlik
0 oy
(763 puan) tarafından
Bence gözünüz kesmiyosa düşünmeyin derim iki çocuk bakmak çok daha zor olsa gerek ya beklemeden ard arda olacaktı yada zaman olması gerektiğini düşünenlerdeniz benim oğlum 28 aylık aman yok diyorum mesela çünkü ben çok zorlandım çok çektim halada oğlum doğru düzgün bişey yemez hep mızmız 
0 oy
(7,410 puan) tarafından
Canim valla kendi isini gorsede etsede 2. Cocuk her turly zor  benim kizim 3 yasinda kardesi oldu. Yadadiklarimi gorunce keske kizim daha kucuukken olsaymis diyorum. Buyudukce kıskanclil dozuda buyuyor. Hem bizde rahata alışıyoruz sonra sil bastan. Oyuzden yas farki ne kadar az okadar iyi diye dusunuyorum. Cevremde 5 yas ve yukarısı olanlar bile cok sıkıntı çekiyor. Yani cocuk buyudukcr anlayışlı olmuyor emin ol. En azindan benim yasadigim ve cevremde gözlemlediğim oyle. Buyukler ikisi bir büyür yap gitsin dediklerinde kizardim. Artik hak veriyorum:)))
0 oy
(7,575 puan) tarafından

Aslaaaaa katttaaaaaa sakin haaaaa cocuk kucukken hamile kalmayin sakin amannnnnaaaaaaa

Bulantisi var oglan yemek isder

Ev temizligi var oglan oyun isder karnindaki desen icini talan eder sakinnnn aslaaaa:ermm::'(

0 oy
(339 puan) tarafından
Canım benim kızım 2 yaşına girdiginde 3 aylık hamileydim çok korkuyordum kızım kıskanır birşey yapar diye allaha şükür çok seviyor dokunmuyor bile kardeşine iyiki yapmışım diyorum şimdi 2 ci kızım da 2 aylık oldu şükür rabbime gayette rahhatım 2 kızımında bana bir zararı yok tabi şimdilik ileriyi bilemem ama evet mesela benim kızım az çok derdini anlata biliyor bez takmıyor tuvalete gidiyor yani az çok şunu getir bunu götür yapma etme dediginde seni anlıyor sa en iyisi herkez kendi yavrusunu en iyi bilir ben idare ediyorsam büyük kızımla her kez eder çünkü büyük kızım şuanda 3 yaşına girecek şubatta aşırı zor bir çocuk ona ragmen iyiyim rabbime bin şükür 

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 382 göst.
1 Eylül 2022 Aile kategorisinde Beren sezgin (238 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 434 göst.
2 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Buse19 (135 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 2,250 göst.
29 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde !!! Unutulmaz!! (12 puan) tarafından soruldu
0 oy
43 cevap 1,228 göst.