0 oy
194 göst.
Diğer kategorisinde (31 puan) tarafından
Hanımlar ilk iki çocuğum 2 yaşına kadar artık gayet anlaşılır konuşuyordu ama küçük oğlum 21 aylık hala konuşamıyor emmek istediğinde me diyor su diyor ve ismiyle seslendiğinde haa diyor başka da hiç bişey demiyor. 

Her denileni anlıyor istediklerini vücut diliyle anlatabiliyor ama iki çocuğuma bakınca bu hiç konuşamıyor . Ne kadar surur böyle canım sıkılmaya başladı.

10 Cevaplar

0 oy
(1,336 puan) tarafından
24 aya kadar normal diye biliyorum hiç söylediği kelime varmi 
(31 puan) tarafından
Sadece su emmek istediğinde me ve ismiyle seslendiğinde haa diye cevap veriyor bu kadar
(1,336 puan) tarafından
Yani cok telefon gibi şeylerle oynuyor mu bilmiyorum ama oynayan çocuklar biraz böyle doktora götür için rahat etsin
(31 puan) tarafından
Hayır telefondan anlamaz alistirmadigim için hiç ilgisini çekmez kardeşleriyle oynar benim vakit geçirir tek kalmayı da sevmiyo. Bizim burda dili ağır konuşmak ağır geliyor o yüzden konuşamıyor derler ne kadar doğru bilemm
(1,336 puan) tarafından
Bilmem ki yani normalde 24 aya kadar normal diye okudum biraz bekle istersen ya da doktora git için rahat etsin ama çözülür benim kardeşim de çok geç konuştu anne bile diyemiyordu bir anda bülbül gibi öttü
-Reklam-
0 oy
tarafından
normal cnm erken konusmus diger cocuklarin.. hepsini ayni kefeye koyma bir de konusmaya gerek duymama nedeni onun yaptiklarini anlaman, ne diyorsun anlamiyorum ne istiyorsun die tekrarla birkac kez zamanla sinirlenip konusur ama daha erken bence zorlama suan8
(31 puan) tarafından
Evet anlamiyormusum gibi yapıyorum ama bu sefer bana tokat atıyor haspam zorlamıyorum ama yaşıtları baya baya konuşuyor canım sıkıldı biraz
tarafından
yok ya sklma konusmak istemiyor, kendini zorlamiyor bazilari :)
(31 puan) tarafından
Buda baya rahat takılacak anlaşılan
0 oy
(118 puan) tarafından
Biraz daha gözlemleyip konuşma terapistine götürebilirsin.Onlar daha iyi bilirker en azından için rahat eder.Allah korusun bi sıkıntı varsa da erken tedaviye başlanır 
(31 puan) tarafından
Köyde oturuyorum eşim inşaatta çalışıyor şuan eve 2 ay daha gelmez iki ay sonra bakalım hele
0 oy
(168 puan) tarafından
Benim kızım da 21 aylık 

Dede

Baba

Nene

Meme

Yenge 

Bebiş

Babacıı

Bi yeri acırsa uff ff

Ama anne demiyor bazen ağlarken annee meme diyo o kadar.Ama herşeyi anlyo dediğimi yapıyo sadece kolayını bulmuş herşeyi ıhh ıhh diye yaptırıyor 
0 oy
(7 puan) tarafından
Aslında çocuk cocuktan çok şey öyrenir ayın sırasında kardesşleri konuşsa çok desteği olur benim ilk yiyenim geç konuştu ikinci daha erken konuştu abiiiii diyor bitiyorum abisine çok düşkün o ne yaparsa onu yapıyor
0 oy
(11,038 puan) tarafından
Bence normal benimkide oyle 21 aylık. Tv telwfon filan bakmaz. Anne, baba, sü mama birde cancazı isterse atti diyor. Aha bu kadar. 
0 oy
(2,298 puan) tarafından
Doktora gitiniz mi hic.  Bejim kızım kinusuor yani herşey diyor aynı yaşta 
0 oy
(845 puan) tarafından
Başka çocuklarin gelişimini kendi çocuklarıniz ile kıyaslamayın bu hem sizi hem yönlendirmeleriniz ile çocuğunuzu yıpratır bir anormallik olsa mutlaka anlardınız bebeğinizle anlaşılır şekilde bir büyük ile konuşur gibi konuşun istediği bir şey olursa istediği şeyi düzeltip söyleyin zamana bırakın ☺️
0 oy
(14,166 puan) tarafından
Bence 2 yaşını geçsin ondan sonra ilerleme olmazsa götür doktora 
0 oy
(5,134 puan) tarafından
Oğlum 2 yaşına girince başladı cümleye kurmaya 

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 303 göst.
0 oy
6 cevap 193 göst.
24 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Yigidinannesi (265 puan) tarafından soruldu