0 oy
137 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
İki kızım var. Biri yirmibir  aylık diğeri iki aylık. Büyük kızımla herşeyi yşe ben ilgilenirim işimi gücümü bırakıp onla oyunlar oynar şarkılar danslar yemek herşeyi ben yapıyordum. Taki Doğuma kadar. Kardeşi doğduktan sonra ilgilenmez oldum çünkü aşırı gazlı ve sürekli ağlayan bebek  gecem gündüzüm belli değil. yalnızım ve ikiside küçük. Hangisiyle ilgileneceğim şaşırıyorum. O yüzden annemgile geldim. Küçükle ilgileniyorum. Büyük kızım ilgi istediği için dövüyor vuruyor itiyor kakıyor. Elinde ne varsa atıyor. Ben ne dersem tersini yapıyor bunları gözümün içine baka baka yapıyor. Benimde sabrım kalmıyor bağırıyorum daha önce ses tonunu bile yükseltmezken şimdi çok kızıyorum sonra aşırı derecede üzülüyor oturup ağlıyorum..Bugün ki olayı anlatayım annemgile alışverişe gitti kardeşimle biz evde kaldık küçük başladı ağlamaya onu dizime aldım onla oynuyorum geldi elini şak diye yüzüne yapıştırdı nerden geldiğini bilemedim. Küçük var ciyak ciyak ağlıyor neyse kucağıma aldım bu sefer bebeğini vurdu. Sonra yastık fırlattı felan ya uyarıyorum dinlemiyor en son bağırıp çağırıyorum. Bugünde bağırdım malesef sonra çok üzüldüm yanına gittim. Seslendim yüzüme bakmadı gözleri doldu. O an eridim bittim. Artık ne yapsam bilmiyorum. Küçüğün gazı uykusuzluğu büyüğün ilgi istemesi  ikisininde anlıyorum ama elimden bişey gelmiyor. Ne olur bir fikir verin ne yapayım hergün oturup ağlıyorum sürekli nasıl büyüyecek ler diye çok kötü bir durumdayım. İkinci sürpriz oldu. Planlı değildi. Çocuk düşünenler yaş farkını mutlaka iyi ayarlayın gerçekten çok zor. 

4 Cevaplar

0 oy
(13,824 puan) tarafından

Benimde biri üç yaşında biri on aylık olacak savaşıyorlar artık evde:D

tarafından
Bu dönemler nasıldı nasıl geçti sizde
(13,824 puan) tarafından
Canım benim büyük oğlum aşırı babaci beni hiç kıskanmadi bile babasını çok kıskandı ama biraz büyüdükçe ucu birlikte oynamaya başladıkça oturdu biraz daha he vurma yokmu var hala kiskanc oyuncak vermez normalde kıskanç zaten babasına okdr bagimliki ona bile vermez ama arabalarını meesela..bir vakiyorsun seviyor. Bir bakıyorsun vurmaya çalışıyor zamanla oda düzelir inşallah her çocukta hemen hemen olan şeyler ama yalnız olman zor benim eşim genelde evde olduğu için zorlanmadım pek bir de ben gaz kolik büyüğümde çok çektim küçüğüm yedi ay çok sessiz sakin bir bebekti
-Reklam-
0 oy
tarafından
Oğlum doğduğu zaman kızım 15.5 16 aylıktı . İlk başlarda çok seviyordu :) ondan sonra severken zarar vermeye vurmaya başladı sonra alıştı tabi şuan 19 aylık oğlum kızım 3 yaşına girecek gayet iyi anlasiyorlar . Tabi arada atışiyorlar kıskanıyorlar birbirlerini ama o halleri çok tatlı oluyor küçük olan büyüsün senin işin kolaylaşır 
tarafından
İnşallah hayırlısıyla o günleri görmeyi çok  istiyorum. Çünkü şuan ikisine de haksızlık gibi geliyor birini küçüklüğünü anlamıyorum diğeri büyüklüğünü bir ona bir buna koşturup duruyorum
0 oy
tarafından
Kuzum ıste bu yuzden yas farkı cok onemlı beraber buyusunler oyunlar oynasınlar kısmı hıkaye, butun ceremesını anneler cekıyor, sımdı buyuk kız daha bebek 21 aylık dıyosun butun ılgının onda olması gereken zaman benım kız 24 aylık bırak kardeşi tuvalete gıdıyorum yanıma gelıyor, senın bu surecı buyugu hıc ıhmal etmeden atlatman gerekıyor ki ilerıye dönuk cocukta travma kalmasın
(13,824 puan) tarafından
İşte benim oğlum babasının peşinde hep heralde ben ondan çok zorlanmadım bide yedi ay zaten sesi çıkmadı benim kucugun
tarafından
Bu imkansız malesef dediğim gibi küçük durmuyor büyük durmuyor ikiside kötü etkileniyor
0 oy
(1,246 puan) tarafından
2. Çocuğum yok ama sende aslında sorunu biliyosun yazdıklarından anladığım kadarıyla. İkisiyle beraber oyna Büyük kızını da hayatına dahil et. Çocuk mu beslenecek ondan yardım al. Ona da bebekle ilgili işler ver beraber oyun oynayın küçük çok küçük henüz ama bu şekilde hem kendinden uzaklaştırırsın büyüğü hemde kardeşler arasındaki bağ zarar görür. Küçüğü uyutunca da ayrıca yine ilgilen kızınla henüz oda bebek bunu unutma ve sakin kalmaya çalış. Uzman yardımı al çözemezsen en azından yol gösterir nasıl davranacağın konusunda

İlgili sorular

0 oy
33 cevap 578 göst.
13 Mayıs 2021 Aile kategorisinde Keziban f (6 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 50 göst.
10 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Huysuz57 (21 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 37 göst.
9 Ocak 2024 Diğer kategorisinde 175766 (270 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 22 göst.