0 oy
597 göst.
Aile kategorisinde tarafından
3 senelik evliyim kızlar ailem beni kırk kanaat gelin etti bizim adetimizde damada damatlığı kız evi almaz eşimlerin adetlerine göre de damadın damatlığını kız evi alırmış dediğim gibi kırk kanaat gelin edildim ailem eşimin damatlığını almadı adetimizde olmadığı için eşim 3 senedir ne zaman düğün videomuzu izlesek bunu söyler kaynanam bana damatlık almadı diğer damadına alırsa bana da alması lazım der sürekli tek bana da değil başkalarının yanında da söyler bende dedim ki siz de benim sandığımı almadınız adetlerinde gelinin sandığını gelin alırmış sandığımı almadınız ödeştik dedim ama bir türlü vazgeçmiyor insanların içinde söylrmesi zoruma gidiyor siz eşinize damatlık aldınız mı? Bu konuda haksız mıyım 

71 Cevaplar

0 oy
(12,985 puan) tarafından
Gelinliğimin masrafını bile kendim ödedim hiç onu sen yapmalısın bunu ben yapmalıyım demek aklıma gelmedi ciddi bir kavga bir şey olsa derim ama durduk yerde bu şekilde bunu konuşması çok abes bir durum al bir takım elbise at üstüne kapat çenesini 
-Reklam-
0 oy
tarafından

Eşim aldı kendisine sadece gidip beğendim hiö uğraşamam maddi şeylerle :D

0 oy
(4,700 puan) tarafından
Yani takım almadık ama nişan yüzüğü imzadan beyaz bir gömlek kemeri cüzdanı falan damat bohçasına koyduk parfümü deodoranti pijama takımı seccadesi havlusu bide düğünden önce düğünde taksin diye güzel bir kol saati aldık 
0 oy
tarafından
Ben aldım damatlık ve ayakkabısını,  o da gelinligimle ayakkabımı aldı:) al gülüm ver gülüm:) eşiniz ayıp ediyor herkesin içinde söyleyerek, aileniz bugünün fiyatından bir damatlık parası versinler durumları varsa, o zaman alamadık,  simdi karşılayalım dedik, desinler. Eşin de sussun artık:)
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Almadım kendi gitti begendi seçti aldı bizde öyle onu kız tarafı alır bunu erkek tarafı alır saçmalıgı yok. Kim o an müsaitse alır. Kardeşiminde damatlıgını biz hediye alacaktık hatta bizden önce o almış. Bazı adetler aşırı gereksiz ve saçma
0 oy
(7,036 puan) tarafından
Benim ailem aldım ama eltimin ailesi almadı ve bu hiç sorun edilmedi bizde yani ne kaynım sorun eti ne eltimin ailesi ¯⁠\⁠_⁠(⁠ツ⁠)⁠_⁠/⁠¯ ama bizdeki adete gore gelin tarafı alır 
0 oy
(469 puan) tarafından

Damatlığı ben aldım ama onlar gelinliğimi almadı sonunda komşumuz o da bizden olsun diyerek kiralamıştı. Eşimi yetim gibi sahipsiz bırakmıştı ailesi sonra da düğünde baş köşeye oturup takıları aldılar kız tarafı çaldı diye de iftira attılar. Sabah sabah anılarım tazelendi :D

0 oy
(11,249 puan) tarafından
Bizde 3 gün düğün olur gelinin ic camasirina kadar ne giyeceksin erkek tarafı erkeğin de iç camasirina kadar damatlık kına için ve diğer gün için 2 takım daha kız tarafı alir o şekilde de yaptık adet neyse o kimseye laf ettirmeye gerek yok 
0 oy
(1,186 puan) tarafından
Bizde adet kız tarafı alır cnm annem eşimin damatligini ayakkabısıni saatine kdar almıştı bnde ewlendgm zamn ailemin durumu hiç yktu annem patik yapar satar di bna bi çeyiz esyasi alması için eşime damatligi almak için komşudan altın borç almisti borç ödenir ama almazsam ömür boyu senin yüzüne vururlar dedi ve sağ olsn aldı
tarafından
Bizim adetimiz de alınmaz onların adetinde de sandık alınmazmış

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 1,651 göst.
11 Haziran 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 217 göst.
0 oy
30 cevap 1,066 göst.
28 Mayıs 2021 Aile kategorisinde Iyiniyetli (707 puan) tarafından soruldu

379,457 soru