0 oy
548 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Bileniniz vardır belki 9 senedır çeşitli tedavilerden sonra 9 sene sonra tam tekrar tüp bebek için hazırlanıyor iken hamile kaldığımı öğrendim. Kanda pıhtılaşma pcos ve haşimato var bende. Zamanı gelince de inşallah burada hikayemi uzunca yazacağım. Şuan annemdeyim çünkü istanbulda yasiyorum ve orada arkadaşlarımdan başka kimsem yok. Geldim doğum yapacağım doktora gittim dün kendisi de tüp bebek doktoru ve memleketin en iyi bildiğim doktoru olarak biliyorum kendisini. Bebeğin suyu normalin alt sınırında demişti takip eden doktorum. Bu doktor suyun var çok değil ama yeterli dedi. 34. Haftadayım bu arada. Bebeğimin kilosu 2334kg diye çıktı. Kilosu iyi suyu az olanlarda kilosunu düşük bekleriz dedi. Ve ben çok rahat hamilelik geçirdim ailemde sezeryan doğum yapan da yok normal doğum yaparım diye düşünürken senin gibi hastaları normal dogurtmayiz dedi. Tahmini doğum ne zaman olur dedim 40. Haftada doğum yapılıyor Aralık sonu dedi. E uygulamada zaten aralık 27 yazıyor doğum. Gün de vermedi. Haftaya tekrar gideceğim gün istesem verir mi ki.

9 Cevaplar

0 oy
tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Verir kuzum sezeryan ı 40 haftaya beklemezler ki
-Reklam-
0 oy
(4,875 puan) tarafından
Sezeryan da 40 haftayı beklemiyorlar kii hele de suyun biraz az ise hiç beklemez. Zaten uygulama da yazan tarihe fazla takılma bnada 29 mayıs yazıyordu 17 mayısta sezeryan oldum ☺️
tarafından
Öyle de komık duruma düşerim diye de korkuyorum zaten elimde bi dosya ile gidiyorum her gittiğim yere :D neyse not alayım da notlari ezberleyeyim. Teşekkür ederim
(4,875 puan) tarafından
Neden komik duruma düşesin canım hiçte öyle düşünme anne olacaksın madem sezeryan olacaksın tabii heerşeyi soracaksın anlamadı isen bir daha anlatmak zorunda doktor kendini kasma :)
tarafından
Haklısın bi de özel hastane ama son zamanlar adama gidince sanki başta gelmemiş şimdi gelmiş doğuracam diyor der gibi gelior bana. O öyle demez tabi de bana öyle geliyor. Eve geliyorum eşim soru yagmuruna tutuyor bilmiyorum deyince adam çıldırıyor :))))
(4,875 puan) tarafından
Madem özel ise vermedi mi nosunu sana. Bana doktorum verdi aklıma gelenleri whatsaptan yazıyordum
tarafından
Yoo vermedi. Ama her türlü ulaşırım kendisine. İnstagram ı aktif kullanıyor. Kendi sitesi var. Whatsapp dan yazdım doğum ücretleri için biri cevap verdi. Merak ettiklerimı whatsapp dan yazayım ben.
0 oy
tarafından
Şimdi canım ilk bebeğin olduğu için ne kadar geç doğarsa o kadar iyi çünkü sezaryen de bir sonrakiler bir öncekinden yaklaşık birer hafta önce olur 

Doğumun kendiliğinden başlamasını bekler büyük ihtimal sıkı takip eder suyunu bebeğin gelişimini kilo alımını vs haftada bir yada iki haftada bir yanına çağırarak ultrason ve nst takibi yapar erkenden sezaryen almak yada gün vermek istemez diye tahmin ediyorum 

Her şey yolunda giderse bebeğin keyfi yerinde olursa ne kadar durdu o kâr mantığı ile doğumu kendi seyrine bırakır doktor mesela benim ilk dogumum da doktorum normal doğuramayacağımi az çok tahmin etmiş fakat bana kesin sezaryen olur dememişti bebeğin kendiliğinden gelmesini bekleyeceğiz daha da vaktin var demişti hoş ben beş gün sonra doğurdum da ") suyum geldi gittim doktor muayene etti ve acil sezaryen dedi mesela ben sezaryen oldum 38+6 da ikinci kızımı ise 38+1 de doğurdum 
tarafından
Çok teşekkür ederim. Baya aydınlatıcı yazmışsınız. Senelerdir hamile kalmaya çalışıp kaldıktan sonra ne yapacağını düşünmemisim hiç :) Evet büyük ihtimalle yazdıklarınız olacak.
tarafından
Aynen canım ") hayırlısı ile tamamlarsın bu süreci inşallah sağ salim kavuşursun minik kuzuma ")
tarafından
Sağol cok teşekkür ederim
0 oy
(759 puan) tarafından
Canım ilk önce sağlıcakla al kucağına rabbim evlatlarımızı doğacak bebeklerimizi bağışlasın sezeryan olacaksan 40 haftayı beklemez benim eltimde hep normal istedi sezeryan oldu 10 gün önce maşallah ama normal doğum yapmış gibi uygulamada ki tarihe çok takılma bemim ki 26 mayıstı ben 19 mayısta doğum yaptım 
tarafından
Cok sagol. Ne güzel bayram çocuğu olmuş :)
(759 puan) tarafından
Aynennntüm türkiye kutlayacak doğum gününü rabbim uzın güzel sağlıklı ömürler versin
tarafından
Amin hepsine inşallah
0 oy
tarafından
9 yil sonra diyorsun ne guzel Allah nasip etmis sana. Normal ya.da sezeryana takılma boşver. 40. Haftani bekleme de ben 37+4 te sezeryan oldum. Normal olarak girip sezeryana alindim bebegimin kalp atimi yavasladigi icin. O yuzden tedirgin olma Allah sag salim kucagına versin insallah
tarafından
Allah razı olsun inşallah. Biz hala inanamadığımız birşey yaşıyoruz. Rabbim herkesin bebeğini kendine bagislasin inşallah
0 oy
(650 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Hoşgeldin doğu komşu şehre! 

Sıkıntı yapma, sen neleri atlattın. Stese girersen bebekte strese girer. Rahat ol. Önce Allah'a sonra doktoruna güven. İnşallah çok rahat bir doğum olacak❤️ için rahat olsun
tarafından
Sağol kardeşim çok teşekkür ederim
0 oy
tarafından

Bana doktorum son kontrolümde 36+1iken dedi ki pazartesi gel yatışını yapalım salı sezeryanda alalim:D 36+6 da yapıldı sezeryanim böyle durumlarda bencede riske gerek yok ve beklemezler 40 a kadar en fazla 38 i gorursun

tarafından
İnşallah 38 ı görürüm yoksa bebek çok zayıf dünyaya gelir sanırım.
tarafından
Zayıf olması sağlıksız oldgu anlamina gelmiyo kuzum doğum yaptığında 1900 Gr bebek vardı işitme testinden falan geçmişti gözümün önünde yani gayet iyi görünüyordu kıpır kıpır di :)
tarafından
2300 lerde şuan 1 haftada 150 gr felan almış gözüküyor. Her gün ballı süt yumurta yoğurt havuç suyu içiyorum. Genelde sebze yemeği de yiyorum. Ceviz felan. 2500 üstüne çıksın da bi rahat nefes alacam :)
tarafından
Beslenme dikkat etmekten başka yapcak bişi yok zaten canim
0 oy
(905 puan) tarafından
Sezeryan 40 bklmez suyum az diye 38 dogrdm  ben
0 oy
(8,311 puan) tarafından
Canım rısklıyse eger evlat hasretın varsa sezeryanda dusunebılırsın.Ama yaparım dıyosan bekle vaktını sık takıp edıl ama.günü de 38.haftadan once alma derim 
tarafından
Normal doğum da doktorlar sezayen a göre her ne kadar da olsa risk görüyor. Suyum normalin alt sınırındaymis eğer 38 e kadar götürürse tabiki beklerim.
(8,311 puan) tarafından
İnsallah götürür havuc suyu ıcın her fun bır bardak bır hafta yapın ara verin
tarafından
İçiyorum canım inşallah iyi gelir.

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 342 göst.
19 Mart 2023 Diğer kategorisinde Yaprak.k (11,231 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 223 göst.
13 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Ikra ece (497 puan) tarafından soruldu
0 oy