0 oy
511 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Arkadaşlar evlendiğimden beri eşim ve sorunlarından bıktım yani eşimi seviyorum iyi birisi ama gerek benimle iletişimi gerek diğer insanlarla yaşadığı sorunları yaşamaktan öyle yoruldum ki. Narsist doğru olanı düşünür yapar ve herkesin de ona uymasını bekleyen olumsuzlukları unutmayan aşırı detaycı ev işlerine karışan sürekli herşeye konuşup çok bilen, diğer insanlara karşı haklı olduğunu biliyorum ama ısrar edip üstlerine konuşan bazen de ne dediğini bilmeyen doğru şeyler düşünüp ama yanlış şekilde dile getiren insanlar haksızlık yaptığını görünce sivri dilli olan ve bunların yanı sıra iyimser fedakarlık yapan haksızlık asla yapmayan doğrudan şaşmayan kimsenin kimsenin hakkına girmesine izin vermeyen birisi. Ama 1.5 yılda öyle yoruldum ki yaa. En sonunda geçen gün bir komşu eşime kafa attı tartıştı ve büyün dengemiz şaştı. Ne olursa olsun yanındayım eşimin ama bazen yalnız kalmak istiyorum. 

9 Cevaplar

+1 oy
(11,217 puan) tarafından
Bu kadar olumsuz bir karakterle seni bezdirmiş komşuyu delirtip dayak yemiş bemce artık o kulahını önüne koyup düşünsün biraz. Koca koca ınsanların saglıklı bir iletişim şekli net bir karakteri olur. Sen karısı olarak bu kadar eleştriyorsan komşu olayındada eşin haksızdır büyük ihtimalle onada öyle bilmiş bilmiş konuşup işi o raddeye getirmiş olabilir. Basına daha büyük işler açmadan dogrunun farkına varmalı
tarafından
Eşim haksızlığa karşı çok konuşur susmaz apartmandakilere bu yönden zıtlar. Onlar biraz daha umursamaz hak hukuk bilmeyen insanlar hepsi eşime sen haklısın imzamızı atarız her dediğine diyor ama her doğru her yerde söylenmez deyip üstünü örtüyor. Eşimde buna itiraz edince göze batıyor. O düşmanına bile haksızlık adaletsizlik eden bir adam değil ve herkesten de böyle olmasını istiyor. O kişi de konuşalım dedi eşime eşimde konuşacak diye indi eşim kavga amaçlı inmedi
-Reklam-
0 oy
(878 puan) tarafından
Bian kendi hayatımı okur gibi oldum 
tarafından
Kaç yıllık evlisiniz
(878 puan) tarafından
2.5 yıllık evliyiz ama bir seneden fazla ayrı kaldık işi gereği uzaktayken iyidi yan yana gelince gerçek haller ortaya çıktı diyeyim
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Biraz uzak kal bakalım daha iyi hissederseniz boşanırsınız 
tarafından
Boşanırsınız derken? Kusura bakmayın buraya bu soruyu kendimi kötü hissettiğim için yazdım fakat hemen pes etmeyi seven bir insan değilim. Boşanmakta bu kadar basit olmadığını düşünüyorum.
(6,441 puan) tarafından
Bıktım yazan sensin ben değilim okuduğumdan bunu anladım bi yandan övmüş bi yandan soğumuşsun
tarafından
Evet bıktım yazan benim ve her insan gibi bir yandan olumlu bir yandan olumsuzluğu olan biriyle evliyim. Kimse dört dörtlük değil buraya yazma amacım da tecrübeli insanların bilgisinden önerisinden faydalanmak. Sizin fikrinize de saygı duyarım ama benim için en son kapı boşanmaktır daha yolun başındayım ve pes etmeyi sevmeyen biriyim.
(6,441 puan) tarafından
Yolun başındasın evet ama pes etmemek yerine kabullenmeyi öğrenirsen hiç bişey olmaz bende hemen boşanmam herşeyi pür dikkat izler dinlerim diyorum ya senin yazmandan öyle algıladığım içn yoksa durduk yere demedim ama biraz kendi ailenle vakit geçir kafan dağılsın
tarafından
Anladım. Tabi yazdıklarıma bakılınca direkt akla boşanmak gelir. Ama bilmiyorum yaa öyle yoruldum ki onu yalnızda bırakmak istemiyorum canım o benim
0 oy
(427 puan) tarafından
Sevgiliyken anlamadınız mı huyunu peki
(427 puan) tarafından
Bence evden gitmek yerine yanında olup doktora gitmelisiniz
tarafından
Bence de
(427 puan) tarafından
Yani istem dışı oyle davraniyor olabilir kontrol edemiyordur kendini
tarafından
Hayır istem dışı değil bilinçli olarak benim etimi derinden ayırsalar bile haksızlığa göz yummam diyor
(427 puan) tarafından
Diger kotu huylarından bahsediyorum canim
0 oy
tarafından
Zor bi durum bu kadar olmasa da benim eşim de kendi haklıyken kendini haksız duruma düşürüyor beni de en çok bu zorluyor 

Zaten akbabalar ağzı açık bekliyorlar ki bisey yapsın da kınasınlar 

Önce etrafı haklı çıkarayım derken adamla hep tartışırdım şimdi salıverdim o söylenir söylenir durur yeri gelince sırtını sıvazlar haklısın derim 
tarafından
Yaa her insanın olumsuz tarafı vardır illaki ama olumlu tarafı ağır bastığı için eşimin yanındayım. Ama bu süreçte de yoruluyorum idare etmekten. Dediğiniz gibi akbabalar bekliyor kınamak için o yüzden kadınlara bayağı iş ve sabır düşüyor
0 oy
(870 puan) tarafından

Bir an ben yazdım sandım eşin başak burcu mu 

tarafından
Eveeeeettttt ikimiz de başak burcuyum ama eşim daha belirgin taşıyor özelliklerini
(870 puan) tarafından
Evet bizde ikimiz de başak burcuyuz ne tesadüf bir an önce işe gitsin diye bekliyorum
tarafından
Açıkçası ben işe gitsin aşamasına gelmedim henüz ama çok karışınca yanımdan gitmesini istiyorum
(870 puan) tarafından
Evet sanırım aynılar
0 oy
(192 puan) tarafından
Aynı benim ki gibi bende cok sıkıldım iki yılda uzaklaşmak istiyorum walla kafam şişti ondan ve sorunlarından 
0 oy
(3,259 puan) tarafından
Benim eşimde hemen hemen anlattığın gibi ben ara ara memlekete gidiyorum. Sanırım bu şansım benim. 12 yıllık evliyim. Çok yorulduğum zamanlar oldu. Ama şimdi artık eskisi gibi de değil çok şükür. Evliliğimin ilk zamanları kötüydü. Sabrettim. Kötü bir insan olmadığını bildiğim için sabrettim yalanı yoktur. Sigara dışında kötü alışkanlığı da yoktur. Evine sahiptir. O yüzden sabrettim. Bugünlerime şükür diyorum şimdi 
tarafından
Yaa benim eşimde kötü değil. Haksızlık adaletsizlik etmaz kimsenin hakkına asla girmez fazla iyimserdir ama bunların yanında farklı huyları da var illaki. Bende sizin gibi kötü biri olmadığı için sabrediyorum ama öyle yoruldum ki
0 oy
(2,620 puan) tarafından
Ahahhh eşinle ayni karaktere sahibim

Valla çok yoruyor gerçekten surekli adalet aramak insanlari anlayamamak off zor bi durum gerçekten

İlgili sorular

0 oy
44 cevap 778 göst.
0 oy
19 cevap 567 göst.
17 Eylül 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 266 göst.
3 Aralık 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 384 göst.
13 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Ecem44 (309 puan) tarafından soruldu