0 oy
180 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kizlar inaninki ne baslik yazicagimi bulamadim    baktim bu gece herkes icini dokmus bende bi dokeyim  benim 28 aylik  bide  2 aylik oglum var  asiri simarik oyle boyle degil ne yapma desem ilaki inatla yapar  2 aylik olanda cok gazli durmayan bi bebek simdi diyeceksiniz her cocuk boyle evet olabilir ama ben daha kendi oglum gibi bi cocuga denk gelmedim    artik hic bi yere gitmek istemiyorum cevrem yuzunden normalde kimsenin ne dedigini umursayan biri degilim ama artik uzuluyorum mesala misafirlige gideriz cay gelir onumuze oglum hemen herseyi dagitir  cayin icine bisey koymaya calisir miletin bardagina cekeri yere doker  ozmn ordakiler ay allah sabir versin sana  sen iyi dayaniyorsun  ben olsaydim kaldiramazdim      sonra  keninden ufak biri olunda hemen  itekler dovmeye calisir   biseylere zarar verir   yapama diyorum olmuyor sonra istemsizce bagriyorum  uzuluyorum  ama oglum hic bi sekilde durduramiyorum yengemlerin evine gittik yatiya orda  akvaryum vardi oglumda oyuncak ati icine   gidip hemen cikartim uyardim sonra yine yapti lastikle  dolapi kapatim  yine acip oyuncak atti bu sefer sesimi yukseltim  oda korkup agladi bende sarildim o an yengem  sen cok sabirlisin ben senin yerinde olsam doverdim tutamazdim  falan dedi  cevremin  surekli oglumu benim gozumde kotu yapmalari cok zoruma gidiyor bi tek annem  surekli beni arayip kiziyor o cocuk normaldir siz kendiniz buyumediniz  sakin ol diyip hergun teseli ediyor artik bi yere gitmiyecem  cunku orda oglumun pesinden kosmaktan  hic bisey yapamiyorum    bide kiyaslama yapiyor cevrem iste bak benimki konusyor   seninki daha konusmuyor ben cocugumu boyle egitiyorum siz cok simartmisiniz evet oglumu cok sevdigimiz icin simartik herkes evladini boyle seviyordur ama sevgiden simaracaksa simarsin bence miletin bu sozu beni sinir ediyor  insanin evladini insandan sogutmaya calisiyirlar  

9 Cevaplar

0 oy
(643 puan) tarafından
Biran acaba yazıyı benmi yazdım diye düşündüm benimde biri 3 aylık biri 3 yaşında öyle cok yoruluyorum ki bugün bi dışarı çıkayım dedim cebimde 100 TL benim oğlan akülü araba alacakmış asla ikna olmadı çarşıyı birbirine kattı
tarafından
Inan cok zormus  pes pese cocuk yapmak  ben bu kadar zor olmaz diyordum suanki aklim olsa ertelerdim ikinci cocugu amma rabim nasip etti sukur ikisinin varligina ama inan  cok zor  kendime 1 saniye ayiracak vaktim yok yemek yemeye sukur eder oldum
(643 puan) tarafından
Bende aynı dedim bir arada büyüsünler dedim ama onlar büyürken ben yaşlanıyorum ama iyiki varlar çok şükür verene hiç kimsem yok bulunduğum yerde doğum odamda bile diğer oğluma baktım sezeryan oldum hiç yatmadım canları sağolsun ama şımarıklık iyi değil onu eğitmek istiyorum kendi başına iş alacak yoksa durup dururken peteğe ağzını vurdu nasıl kanlad çıktı
-Reklam-
0 oy
(499 puan) tarafından
Özel egitim gören yeğenim var çok hiperakrif. Ablamda çok üzülürdü nereye gitse laf derlerdi ablam yıllarca kimseye gitmedi özellikle eşi tarafına. Yegenimn Yaşı büyüdükçe uslandı simdi 9 yaşında. Ama ablaminda piskolojisi alt üst oldu sırf insanlar yüzünden 
0 oy
(13,824 puan) tarafından
Çoğu çocuk böyle merak etme biz de her şeyi öğretmeye çalışıyoruz üç yasinda oğlum ama ne yapma desem inadına yapıyor hele bu ara zirve ve hala çok aglak küçük oğlum da on aylık buara çok çekiyor ondan 
0 oy
tarafından
Kizim 29 aylık. Birde 15 aylık olacak oğlum var. Yüzümün tutamayacağı yerlere gitmiyorum. 

Ben olsam döverim diyenler de halt yesinler kurban olsunlar sanki kendileri bakiyir gibi birde gaza getiriyorlar. Ama hepsi bu yollardan gecti bakma sen bizimkiler böyle değildi diyenlere . Emin ol belki daha beterdiler
0 oy
(12,877 puan) tarafından
Kardeşten dolayı   agresif olmuş olabilir 
tarafından
Yok eskiden saha kotuydu simdi kardesi olmus biraz daha durgunlasti ama hala cok somarik
0 oy
(4,609 puan) tarafından
ceza odul yap kuzum her yaramazliginda kiz her guzel bisey yaptığında op kokla kucuk cikolatalar ver 
(2,097 puan) tarafından
Ceza ve ödül sistemi önerilmiyor yalnız çocuk yetiştiriyoruz evcil hayva.n değil
(4,609 puan) tarafından
piskolojide oyle yontem var eger duzgun kullanirsan zaten problem yasanmaz iyi okursan hayvani terbiye degil cocugun olumsuz dav olumluya cevirme yontemidir bu
0 oy
(2,097 puan) tarafından
Canım çocukların davranışları genelde hislerinin sonucudur bunu unutma. Şu an yeni kardeşi oldu bu çocuk için eve kuma gelmesi gibi bir şey deli gibi kıskanıyor kardeşini özellikle kalabalığa girdiğinde kendince dikkat çekmeye çalışıyor. Benim takip ettiğim uzmanlar 4 yaşa kadar çocuğa sınır koymaya çalışmayın özgür bırakın diyordu, hakikaten 4 yaşta sanki sihirli bir değnektl değdi çocuk birden kurallara uyup daha sakin olmaya başladı o zamana kadar ben de çevremden hep bu kız şımarık sözleri duyuyordum. O yüzden kimseye aldırma çocuğunla bağını kuvvetli tutmaya bak. Bana da annem hep maşallah çok sabırlısın der ama bence biz bunu çocuklara borçluyuz. Bir de son olarak unutma çocuklar sevgiden değil tutarsızlıktan şımarır buna dikkat etmeye çalış özellikle 4 yaştan sonra. Allah hepimizin yardımcısı olsun...
0 oy
(930 puan) tarafından

Benim hayatımı anlatmışsın resmen ne eksik ne fazla hatta dahasida var bizde emin ol

Her gören sabır versin diyor 
Iyi dayanıyorsun diyolar ama ben de psikolojik olarak çökmüş durumdayım 
Hiç sinirlenmemesi gerek yerde sinirleniyorum 

tarafından
Bende oyle olmusum
0 oy
(1,372 puan) tarafından
Oncelikle sana etrafindaki kisiler senin cocugun konusamiyor benimki konusuyor dediklerinde hemen cevvap vermen lazimdi her cocugun gelisimi farkli diye.. yanlis anlama ama ben çocuğun cok simartilmasina karsiyim çocuk nerde duracağını anlamasi lazim 2 yasindaki çocuğun bazi şeyleri anlamasi lazım hayir dediğinde seni dinlemesi lazim gibi konusmasi veya baska birşeyler telafi edilir okuluna ne bileyim oyun parklarina getirilerek telafisi olur ilgilenerek konusarakk .. annen de cok dogru soylemis sana cocuga vurmak çözüm degil 
tarafından
Cevabini veriyorum  tabi herkese haketigi cevabi ama inan o kadar tukenmislik  hisediyorum ki  oglumu simartmadim  ama sevilince daha cok simariyor sevmeye korkuyorum

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 173 göst.
4 Aralık 2023 Aile kategorisinde Mavi-beyaz (1,679 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 161 göst.
15 Nisan 2023 Aile kategorisinde Pasaninannesi44 (492 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 70 göst.
28 Eylül 2022 Aile kategorisinde Nrgz (771 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 277 göst.