0 oy
972 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kizlar lütfen yargılamadan linclemeden yazın yorumlarinizi. Şuan çok değişik duygular içerisindeyim. Pişmanlık mutluluk birazda üzüntü...

Dün hamile olduğumu öğrendim. Üçüncü bir bebej fakat istemediğim isteyemedigim. Maddi durumumuz yüzünden kabul edemeyeceğim bı gebelik. İstemeden demicem çünkü istemeden zorla hiç birşey olmaz. Keşke durumumuz olsa da günahına gitmesem. Çok üzgünüm çok kötüyüm. Yarın hastaneye gidicez ve doktorla gorusucez bakalım ne olucak. Benim için dua edersiniz?

55 Cevaplar

+11 oy
tarafından
Maalesef 2,5 yıldır bebek yolu bekleyen bi insan olarak o masuma kiyacaksin diye dua etmem...

Tek duam inşallah her bebeğin kısmeti ile geleceğini bilmen ve ona kıymaman olur☹☹Hakkında hayırlısı☹
tarafından
Amin inşallah❤
Rabbım evini rızkını bollastirsin inşallah o masum da seninle kalsin inşallah.Bol bol dua et,inşallah Rabbım hayirli kapılar açsın sana.
tarafından
Allah razı olsun ♥️
(7,174 puan) tarafından
Bakacak insan olarak Allah seni tayin etmiş ayet var sakın rızık derdine dusupte evlatlarinizi öldürmeyin diye yazik gerçekten çok yazık ... Rabbim sanki senin maddi durumun olup olmadığını görmüyor bilmiyor... O çocuğu parça parça edip alıyorlar biliyorsun değil mi ? Evladının bir parmağı kırılsa nasıl canın yanar e ne farkı var ki ? Gözünle görmüyorsun diye mi bu rahatlık?
tarafından
Durumumuz yok demeyi kabul edemiyorum her bebek rizkiyla geliyor anne sütüyle büyüyor bı bezi üç beş parça kıyafeti var madem istemiyosunuz ne diye spiral yada başka koruma yöntemine basvurmuyosunuz burda hergun bebek sahibi olabilmek için neler neler yapıyorlar sizin uckurunuzun günahını neden el kadar yavru cekiyo ha yaşayan evladını oldurmussun ha karnindakini ne farkeder ikiside kalbi atmiyomu ikiside can degilmi bu kadarmi tevekkulsuzsunuz allahtan
tarafından
Allah elındekı evlatları alır suankı  olmayan durumundan daha kotu bir duruma da getırır evlat dıye dıye yanarsın da bırdaha ruyanda bıle göremezsın.. Yapma gunah cok buyuk gunah nasıl koyacaksın neyıne guvenıyosun
-Reklam-
+5 oy
tarafından
Yani en büyük olanın canına kıy bence . Yaşam hakkı en kucugun sonuçta.

Bende 3.ye hamileydim hap kullanarak kaldım. Duyunca sabaha kadar düşündüm 15 ve 29 aylık iki tane daha var. Ve 1 gün sonra düşük yaptım. Benim yüzümden diye suçluyorum kendimi. 

Sen bu vicdan azabıyla nasıl yasayacaksin
tarafından
Yaşayamam ki iki gündür ağlamaktan harap oldum
tarafından
Birak o zaman. Sana onu veren Rabbim belki şu an seni yol ayrımına getirdi kararına bakacak. Belki hersey çok güzel olacak , ona da o bebeği vesile kıldı.
Kaybetmek çok çok acı yapma nolur
tarafından
İnşallah Rabbim doğru yoldan ayırmasın beni
+2 oy
tarafından
Sen eşinle ayrılmıyor muydun ne ara 3 u yaptın
+2 oy
tarafından
Aldırda gör başına neler geliyor o haltı yemeden önce düşünseydiniz kusura bakmayın şapmakta parayla sonuçta yıkanacaksın su gidecek sabun gidecek hepsi masraf hiç durumumuz yok ondan kısalım demiyorsunuz ama bir masumun canına kıymayı düşünüyorsunuz Allah islah eylesin ne diyeyim 
+1 oy
(1,313 puan) tarafından
Böyle dusunme lütfen bende 3.ye hamile kalmıştım büyük kızım 2 yaşında küçük kızım 6 aylık ve ben hamileydim korunurken oldu bir gece sabaha kadar ağladım maddi olarak yetemeyiz nasıl bakicaz diye ama aldırmayı asla düşünmedim yine olsa yine düşünmem 17 haftalıkken bebeğimi kaybettim üstleik düşükten sonra bana gösterdiler kucucuktu tırnakları bile oluşmuştu onu sadece bir kere rüyamda gördüm bana dedi ki anne ben sana çok benziyorum .

Biliyor musun sabaha kadar nasıl bakacaz diye agladigim geceyi bütün ömrum boyunca vicdan azabı olarak cekicem keşke bebeğim beni birakmasaydi ben dilencilik yapsaydım bebeğine arkanı dönme .
+1 oy
(119,125 puan) tarafından
yapma bunu     
(12,510 puan) tarafından
İnşallah
tarafından
Kadin zaten bundan önceki postuna eşi aldattigi için ayrılcam bundan yazmış . Ayrılacağın insandan ne diye çocuk yaparsın ki madem
aldirdimi acaba yaa aldordiysa ömür boyu vicdan azabi cekcek
tarafından
Allah akıl fikir versin . Böyle insanlardan nefret ediyorum hem ayrılcam diyor hem birlikte oluyor . Üstüne maddi durumum yok bakamam diyor madem yok neden önlemini almıyorsun . Bosanacgin adamın koynuna giriyorsun çok ağır konuşacağım ama neyse
sadece anne karninda atan o kalp o minicik bebege uzuldum arkadas umrumda degil
+1 oy
(2,224 puan) tarafından
Ben yorumlara katılmıyorum bebek kısmeti ile gelir demişler elhamdülillah kimse açlıktan ölmüyor ama insan gibi yaşamak farklı bir şey. Tr şartları içinde hepimiz için geçerli. Burda bunları yazanlar ayda kaç kere sinemaya gidiyor kaç kez et yiyor. Hangisinin çocuğu kaliteli eğitim alıyor bence en doğru kararı sen verirsin durumum yok bakamam demişsin buradaki yorum yapan kimse senin çocuğuna bakmayacak maddi yardımda bulunmayacak o yüzden hariçten gazeli çok rahat okurlar. Günah sevap boyutuna gelecek olursak Allah ile aranda.
tarafından
Allah ile aranda mı can alıyor can? bunun cezası cok net imtihanı cok agır
dediklerinde haklısın cok haklısın hemde ınsan gıbı yasamak lazım  bır en fazla ıkı cocuk idealdir ama bunun ıcın bastan önlemi ıyı alıp korunmak lazım yapıp yapıp aldırın o zaman bakamam diye oyle bısey var mı ya? sacmalamayın
(2,224 puan) tarafından
Ben aldir demiyorum en iyisini kendin bilirsin diyorum sonuçta onun hayatını ne ben ne de sen yaşıyorsun. Anladığım kadarıyla korunurken olmuş yorumlarda öyle yazıyordu yine de hakkında hayırlısı olsun
tarafından
Korunsa olmazdı bır ıhmal mutlaka kı var da olmus hayırlısı ne diyelim ama aldırmak cok gunah ve yanlıs
0 oy
tarafından
Onu veren rabbim rızkınıda verir bu kadar üzme kendini Allah'a tevekkül et canım korundugun halde hamile kalmışsın yorumunda okudum belki o bebekten gelecek rızık sizi daha iyi yere getirecek bilemezsin her an imtihandayiz canım kalbini ferah tut 
tarafından
Öyle tabi Allah'tan gelene birşey yapamazsın çokta üzülüyorum ama eşimde istemiyor. Bu da beni üzüyor
tarafından
Dua et canım insallh eşinde farkına varır da dönüşü olmayan bir hataya düşmez dua et rabbim eşinin kalbine merhamet versin
0 oy
(636 puan) tarafından
Kurban olayım sakın aldırma lütfen rabbim verir rizkini 
tarafından
Tabiki verir ama çok kararsızım bilmiyorum yaşımda çok genc zaten eve hapisim buda olursa ne olur bilmiyorum
(134 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Kendine gel lütfen böyle konuşma bak ben 20 yaşımda anne oldum şuan 27 üçüncü bebeğe hamileyim iş konusu bizde çok sıkıntı kocam her kış ayı işsiz ama bu dünya gelecek bebeğe kıymam anlamına gelmiyor bende yıllardır eve hapisim ne bi arkadaşım komşum ne bi sosyal çevrem var yapma çok yanlış düşüncedisşn veren Allah elbet bir bildiği vardır belki nasiple kısmetse gelecek eşinin işine yansıyacak yada evinize huzur üstüne huzur katacak çok büyük bir vebal bu vebalin ahı olur iyi düşün
0 oy
tarafından
Maddi manevi ne sıkıntın var bilemem ama rabbimin nasip ettiği bir cana kıymaya hakkın yok Allah yardım eder sakın bakamam durumum yok deme 
tarafından
Yarın karar vereceğim umarım en doğru kararı veririm Rabbim sasirtmasin
0 oy
tarafından
Neolur sakin yapma o cana kiyma bebek rizkiyla gelirmis rizik konusunda sakin endise etme bak gor o kismetiyle gelmis olucak Allah rizka kefil 
tarafından
Öyle tabiki rizkiyla gelir elbet ama buna cesaretim yok
0 oy
(2,054 puan) tarafından
Ezan  okunuyor  inşallah düşüncenden  vazgeçersin  Rabbim  rızkını  verir  o yavrunun 
tarafından
İnşallah yarın ola hayrola
0 oy
(360 puan) tarafından
Benimde oyle ahim sahim bi durumum yok istmeden hamile kaldim ama asla aldirmak aklima gelmedi benimde 3.gebeliggim kizim 1.sinifa basladi gecen sene bobregim iflas ettigi icin alindi sagligimda cok yerinde degil kızım 2 bucuk yasinda  ama rabbim nasip etmisse basim gozum ustune bakacak kimsem yok diye bi cana kiymak cok yanlis emin ol aldirsan sonra cok pisman olacaksın ve hic bi isin asla yolunda gitmez :(
tarafından
Biliyorum ama ya sonrası onlara güzel bı gelecek veremedikten sonra 10tanede dogursan aynı degilmi
(360 puan) tarafından
Yani bunu dogur canim Rabbim bi kapiyi kapatir bi kapiyi acar emin ol sonra pisman oldugunda cok gec olacak ama cana kiymak cok gunah o bebek canlanmis sonucta bi can var icinde bu mucizeyi yasatan rabbimin daha ne mucizelri vardir gelecekte ne olacagimiz belli degil hem zengin olanin yarin ne olacagi belli mi Rabbim sanada banada herkese hayirli kapilar acsin
(302 puan) tarafından
Ona geleceği sen değil rabbim veriyor kimin yarın ne olacağı belli değil bundan sonra daha dikkatli onlemler alırsın ama buna kiyarsan belki her şey daha kötüye gidecek nerden biliyorsun belki bu bebek gelisiyle rizkiniz genişleyecek
0 oy
(7,922 puan) tarafından
Benimde durumum pek iyi değil w çocuğum var eşime kalsa 3 cusunude yaparım istemiyorum olsada asla dokunmam
tarafından
Ama işte erkeğe birşey olmuyor ki
(7,922 puan) tarafından
Vala ben olsam aldırmazdim kiyamazdim 2 tane yapan bir tane dahada bakabilir yapma
0 oy
(5,132 puan) tarafından
Sana fikrini değiştirmen için dua edebilirim sadece... 

Lütfen gücünü topla ve kalbi bir iki güne atmaya başlayacak bu masuma kıyma. 

Allah verdiyse vardır bir bildiği. Yapma hem günah oldugunu biliyorsun bu dünyada da öbür dünyada da hesabı zor. 

Bir daha düşün 9  ay içinde bişeyler değişir inşallah. 2 tanesine bakıyorsanız 3.ye de bakarsınız yeterki sevgi, şefkat olsun 
tarafından
O vicdan azabından kurtulamam elbette ömür boyu ama işte Allah ne yazdıysa o olsun inşallah
0 oy
(3,151 puan) tarafından
Benim de oldu iki kızım vardı 2 ve 4 yaşında. Böbrek sancisiyla gittim taş var sandılar tahlilde gebelik çıktı o kadar ağladım ki orda bahçede bı teyze yakınını mi kaybettin kızım dedi o derece. Maddi olarak her şey pahalı zaten ama idare ederdik maddi yönden fazla zora girmeyecegimizi biliyordum ama psikolojik olarak ağır geldi. Eşim aylarca olmuyor tek kalıyorum gurbette diye kızlar büyüsün rahat edeyim derken az kaldı derken yıkıldım o haberle. Özeller bir sürü para devlette de kürtaj için eş imzası istediler aldıramadim. 3 buçuk aylikken falan kabullendim sevdim. Nasibi varmış dedim oğlum oldu şimdi 7 aylık. İyiki kiymamisim iyiki var. Çok zengin değiliz borclarimiz da çok ama bı şekilde yetişiyor insan gerçekten de. Eşimin tayini doğuya çıktı. Ben memleketime taşındım çocuklarımla. Annem yakınımda teyzem falan hep geliyolar. Kardeşim benle kalıyor. Her şey nasip bak hiç ortada yokken gurbette tek başıma üç çocuğa nasıl bakarım diye düşünürken memlekete taşındık tayin vurunca. Allah yardım ediyor.
tarafından
Çok sevindim gerçekten. Keşke Rabbim banada böyle bir yol cizse. Kendi ailem burda değil eşimin ailesi de hiç el atmaz saolsunlar çok zorluk çektim ikisinde de hep tektim kendimi hala toparlamis değilim. Allahım yardım etsin bana
(3,151 puan) tarafından
Amin inşallah ama rabbimin cizecegi yolu bilemeyiz bak bende doğum yapana kadar böyle bişey olacağını bilmiyordum doğum yaptım 2 ay içinde tayin vurdu hiç beklemiyorduk halbuki 2 ayda apar topar taşındık. Bence kıyma Allah yardımcı olur eminimki bı şekilde belkide çok uslu çocuk olacak hiç yormiycak seni. Eltimin iki kızı var biri 4 yaşında biri 9 aylık ikisine de doğru düzgün bakmaz sorumsuz analık duygusu işlenmemiş içine yani cocuklari yastığa birakiyo biberonu veriyor kendi kendine bAsini sallayıp uyuyor çocuk kendini salliyo yatarken. Ve ogelene kadar uyur iki çocuğu da annesiyle birlikte. Hiç belli olmuyor yani umutsuzluk hissetme bu da senin sınavın rabbim layık görmüş hediye vermiş yazık etme derim
0 oy
(13,824 puan) tarafından
Hiç yorum yapmak istemiyorum büyük konuşmak da istemem ki ikincim sürpriz oldu benimde ama asla aldırmayı düşünmedim Allah vermiş cana kıymak bu başka açıklaması yok
tarafından
Bende istemem ama durumum el vermiyor. Çok üzülüyorum
(13,824 puan) tarafından
Sana tek diyebilcegim şey yapma...sonra çok üzülürsün Allah'ın verdigi can o .ve sonuçta siz yaptınız yani
0 oy
(302 puan) tarafından
3 ü bir arada büyür rizkiyla gelir zaten bizde. En fazla bı kaç yıl sıkıntı çekersin sonra bir bakmışsın ki büyüyüp gitmişler 

Katletmeyi sakın düşünme ha karnındaki çocuğun ha yanında ki çocuğun ikisi arasında fark yok 

Çok pişman olursun sonra demedi deme
tarafından
Öyle tabiki hiç istemiyorum ona kıymayı çok üzülüyorum perişan etti beni bu düşünce
0 oy
(6,717 puan) tarafından

• O cana kiyinca iciniz rahat edecek mi peki? Sürekli aklınıza gelmeyecek mi?:(
  • İnsanlar o kadar cok evlat hasreti cekiyorlarki gerek tedavi gerek baska yollar herşeyi deneyip olmayanlar var. O rizkiyla gelir zaten. Allah'ım vermiş size
tarafından
Asla asla elbette
Tabiki ikisinin rızkı nasilki Allah'tan bunun kide elbette Allah'tan gelecek ama bilmiyorum
0 oy
(7,225 puan) tarafından
Bı cana kıyacaksın tebrik edemeyiz maalesef. Düşük yaptım ve istemedim de düştü diye hala vicdan azabı çekiyorum ve şuan da olmuyor 1 seneden fazladır.
tarafından
Tebrik edin demiyorum zaten zor durumdayım kararsızım asla istemiyorum ona kıymayı ama eşim kabul etmiyor az önce bile dedim hayır diyor
(7,225 puan) tarafından
Allah hideyet versin eşine

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 322 göst.
14 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Sibel akarrr (600 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 601 göst.
12 Mart 2021 Aile kategorisinde Damlasafis (111 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 58 göst.
11 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Eso9090 (153 puan) tarafından soruldu