0 oy
795 göst.
Aile kategorisinde (327 puan) tarafından
6 yıldır evliyim iki çocuğum var eşimin alkol sorunu var bırakamıyor izin vermediğim için dışarıda içiyor eve sarhoş geliyor içince boş boş konuşuyor gülüyor eğleniyor içmediği zaman agresif oluyor alkol yüzünden iki kere kazasi var ehliyetini kaybetti...26 yaşında çalışıyorum işimi çocuklarım için diyorum ama eşim kafayı alkolle bozmuş içip sizicam diyor evde tek tük iciyim diyor napcam kızlar oturup deli gibi ağladım yani görüyor üzüldüğümü ama hala içmeye devam ediyor 

28 Cevaplar

0 oy
(2,222 puan) tarafından
Sana şöyle söyleyeyim benim annemde babamla içki içtiğini bile bile evlenmiş. Babam yıllarca içki içti her gün ama her gün. Bir ara tövbe etti menzile gitti sonra tekrar başladı. Sonra ne oldu biliyo musun akşam aldığı alkol yetmemeye başladı sabahları öğlenleride içmeye başladı. Ayık gezdiği tek bir an yoktu. Bu yüzden çevresindeki iyi hiçbir insan evladı kalmadı. Hep kötüler serserilerle takılmaya başladı.ickide yetmemeye başladı bı sure sonra çünkü beyin sarhoş olmaya uyusmaya alıştı alkolik olduktan bı süre sonra artık sızmıyorduda. En son uyuşturucu kullanıp bana ve anneme çeşitli eziyetler yaşattı. Artık dayanamadık evi terk ettik. İzimizi kaybettirdirdik. Annem boşandı. O gündür hiç görmüyorum şimdi duyduk ki uyuşturucudan hapise girmiş. Yani arkadaşım içki bütün kötülüklerin anasıdır. Eğer kocan uysal biriyse bı şekilde biraktir. Anası babası abisi kardesi girsin araya. Yoksa gerçekten işin sonu kötü bitiyor. Rabbim benim yaşadıklarimi kimseye yaşatmasın. O babam olucak adamida Allah'a havale ettim.
-Reklam-
0 oy
(1,403 puan) tarafından
Bacım k.babanda yardimci olamiyormus e kocanda birakmiyor ya bu deveyi güdecen ya bu diyardan gidecen Rabbim hidayet versin 
0 oy
(2,058 puan) tarafından
Canm eşimde bende alırdik ben çocuk olunca birktim eşim arkadaslari ile denk gelrse içer ama sizinki bağımlılık seviyesinde tedavi olması şart hatta
0 oy
(48 puan) tarafından
Canım benim on ikisenelik evliyim yine seninki kadınlarla icipte gelmiyor benimki geçen ay çıkıp kadın vdyo çekmiş nefes alamıyorum İnanlı bide eşim şiddeti vardı şikayet ettim şuanda ehliyet alındı ceza evinde ona para buluyorlar bize gelince yok çekiyorlar anlamıyorum herşey çocuklar için ama artık yoruldum artık kimseye bişey demiyorum nefesim kesiliyor aldatma şiddet herşeyi var Allah'ım sabır versin en iyi ben anlarım seni neler yaşattı bana dahada ayni
tarafından
Sorması ayıptır neden evli kaldınız ve evlisiniz? 12 sene bir ömür
(48 puan) tarafından
Çocuklar var artık nefes alamıyorum
0 oy
(48 puan) tarafından
Ağlama valla adamların umrunda bile değiliz 
0 oy
(6,742 puan) tarafından
Ahh benim dayım öyle yıllar geçtikçe düzeleceğine daha beter oldu. Çocukları da çocuk yaşta gizli gizli içmeye başladılar aynı babalarına çektiler. Ağızları bozuk
0 oy
(4,068 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun en hassas olduğum konu her zamn da eşme söylerim sakn dye benmle sevgili ol dan önce içiyordu hayt da beni istyosn alkol olmck kabl ediyosn sen le çıkr evlenirim demiştim sevgllk ve evllk olarak toplam 6 yıldır berabrz geçnlrde arkdş ortamnda 1 bra içmiş tabikide hemn anladım 1 hfta knuşmdım nyse aldı gönlümü tekrarı olrsa sonçlrına katlnırsn ben bu duruma tahammül edemem dedim inadımı blr o yzdn dikkat edr dye düşünüyorum 
0 oy
(3,069 puan) tarafından
Aynı sorun bende de var. Ben içeceksen de duracağın yeri bil diyorum. Arada bir iç az iç diye ama dinlemiyor. Kavgalarimizin tek sebebi de içmesi. Hergun işten çıkar biraz içip gelir evde de biraz içer sızar. Bana kötü davranmaz ama boş konuşması gereksiz gereksiz aynı şeyleri tekrarlaması artık gına geldi. Onun dışında evde farklı sorunlar da oluyor masa da sızıp bardağını deviriyor. 3 gün iyiysek 4. Gün kavga ediyoz. Bıktım artık. Bir tane oğlumuz var. İkinciyi kesinlikle istemiyorum. İçkisi dışında da hiç sorunumuz yoktur. İşinde gücünde evin hiç bir şeyini eksik bırakmaz onu bunu niye aldın demez. Oglumuzla mutlaka hergun oyun oynar. Ama babalığı çocukla oyun oynamak sanıyor. İçmesi bazen sorumsuzca çocuk hasta olunca bari içme gece acile gitmek istesek sen kendinde değilsin diyorum. Şimdilik idare ediyorum ama nereye kadar dayanırim bilmiyorum. Aileme gitsem kabul ederler ama başka şehirde en azından boşansakda oglum babasını istediği gibi görsün istiyorum. Bu duruma çare bulsam hiç durmayacam. 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 272 göst.
10 Kasım 2022 Diğer kategorisinde 23Zeynep23 (97 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 2,857 göst.
29 Mayıs 2020 Aile kategorisinde Sühanca (103 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 212 göst.
11 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Hiranur° (220 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 207 göst.