0 oy
313 göst.
Aile kategorisinde (385 puan) tarafından
Nasıp olırsa kızım olacak adını gülce koyucam ben uzun zamandır beğeniyordum ama soylemedım yanı esımle zaten daha önce ısım atışmamız oldu bu sefer benı mutlu ettı kabul ettı annemlede konuşamadık ıkı gündür bende kardesıme dedım o sorunca . Demın annem aradı o sırada kardesım adını dedı o ne o nerden çıktı böyle ağzı yüzü bı degıstı rabıa , Gülsüm Zehra varken dedı bende ben begenıyorum dedım rabıa annesının adı Gülsüm anneannesının bende dıger torunlarına koyarsın dedım . Sözünü gecıremedın der kesın babam var dıye daha devamını getıremedı . Aslında benm ıstegımdı senın anan varsa esım de der kı bnm de anneannem var , böyle burnunu sokmayı çok sever . Sınır ettı benı

22 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kızımın adını GÜNEŞ koydum tek annem değil herkes birşey söyledi.

İkinciye bende güneşle uyumlu olsun diye gülce düşündüm annem ona bile o nasıl isim uyudrma isim gibi hiç güzel değil dedi. 
(385 puan) tarafından
Ypk yanı esımle zaten oncesı sorun yaşamışım anca rayına koyduk bı kıvırmazlar yüzünü
tarafından
Ben eşimle isim konusunda hiç sıkıntı yaşamadım. Güneş olsunmi dedim eşimde beğendi onyaladi. İkimiz begendikten sonra milletin düşüncesi fasa fişi bosverr
(3,255 puan) tarafından
Guneş ismini bende çok severim. İnşAllah bi gün kızım olsa bu ismi vericem
-Reklam-
0 oy
(13,890 puan) tarafından

Ben hiç anlamıyorum bu büyüklerin isimlerini koyma merakını ne gerek varki 

Hem isim anne babanın hakkıdır 

tarafından
Ben sormuyorum bile şunu koycaz diyip kesiyorum. Sorsak kimler neler der
(13,890 puan) tarafından
Herkes bisy der isme zaten sen boşver kendin ne istiyosan onu koy ama ismin anlamı güzel olsun bu önemli
0 oy
tarafından
Kaynanamdan anneme fırsat gelmedi ki karışsın..
(385 puan) tarafından
Kaynanam ses etmedı hatta esım dedıgımı koysun dıye ara sıra uyardı sağolsun .
0 oy
tarafından
Evet her kafadan ayrı ses çıktı kızımın adını ASEL koydum diye neymiş efendim ağızları alışmazmış bilindik isim değilmiş vs ben  yinede koydum benım kızım o dedım şimdi herkes seve seve söylüyor Vala ismini 

Not : Abim evlenmişti benden önce ıkı çocuk yaptı birinin adını Mete birinin adını yağmur defne koydu ben ağzımı açıp tek kelime etmedim karışmadım benımde bi fikrim vardı elbet yağmur ismini sevmiyorum defne koydular çocuk ıkıncı ısmı olduğunu bilmiyor şuan asla defne de dönüp bakmaz çocuk sizin çocuğunuz dedım kendi çocuğumada karıştırmadım kımseyi 
0 oy
(3,845 puan) tarafından
Hiç kimse karışmadı eşimle ben koyduk Çınar Toprak ... bence karışılmamalı da .
(48,880 puan) tarafından
eltimin ikizleri toprakla cinar☺️
(3,845 puan) tarafından
Çok severek koyduk biz de ☺
0 oy
(444 puan) tarafından
doğduktan sonra kimlik çıkana kadar karıştı:)))) 
0 oy
(2,802 puan) tarafından
Eşimin tarafı hiç karışmadı hatta cinsiyetini bile doğunca öğrendiler. Annem ile ablam bir kaç isim söylediler ben onlardan fikir almak istedim en son ben seçtim. 
0 oy
(1,389 puan) tarafından
Çok şükür ne eşim ne annem jiç bişey demediler 3 çocuğum var hepsi 2 isimli beğendim koydum. Kayınvalidem çok laf etti ama eşimle ben anlaştıysam kime ne ki. Çocuk benim değil mi. Heleki böyle bir büyüğün adını koyma isteği bana çok saçma. Kendi çocuklarına koysunlar. Bi arkadaşım var oğlunun adı kayınpederinin adı kızının adı kayınvalidesinin. Onların yanında o isimle çağırmak benim yapabileceğim birşey değil. Ne annemin adını koyarım ne kaynanamın
0 oy
(440 puan) tarafından
Bu is sende ve esinde biter. Bi e de karışmak istediler direk noktayı koyduk biz bu ismi istiyoruz ve bunu koyacaz öneriye de gerek yok dedik.
0 oy
(4,740 puan) tarafından
Taaa ilk evlendigimizde kizin ismide oglan ismide netti kizim oldu istedigim ismi koydum laf ettiler yaparken size sormadik ismide sormuycaz dedim kimse karisamadi
0 oy
(123 puan) tarafından
Benim annemin karışmadığı beni aglatmadigi bi gunu de olayı da yok benim de kızım olacak annem koyacağım isme bile neler dedi hatta bebeğimin ultrasyon resmine bile neler dedi alıştım artık canı sagolsun napayim onun da huyu öyle... Ondan bos yere canını sıkma herkesin annesi anlayışlı iyi değil... 
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Kızımın adını ben koydum.aöa babam döndü dediki birde eşinin ailesine sorsaydın belki başka bir fkir verirlerdi babam okumuş biri ama kafa geriii
0 oy
(3,838 puan) tarafından
Annem değilde kaynanam hastaneye getirdiği çiçeğe Kemal yazdırmış şok oldum biz Ateş koyduk oğlumun adını Allah'tan görümcemle eşi kızdı kaynanama bize gerek kalmadı laf söylemeye 
0 oy
(12,756 puan) tarafından
Annem de kaynanam da sen seç dedıler ama ikisinede sordum
0 oy
(230 puan) tarafından
Karışmadı ama laf arasında dedemin adını koymamızı istiyorum dedi öle diretme olmadı.. Koymadım bende ama ahala arada söyler adam sizi okuttu etti Bi adını koymadın diye
0 oy
(13,455 puan) tarafından
Babam dedi ama karışmak için değil onun huyu öyle hep der bende üstünde durmadm onun dışında da kimseye bir şey söyletmedim b
0 oy
(81 puan) tarafından
Annem kayinvalidem vs. Karismadilar ama es dost akraba ismi ne olack diye soruyor mesela..ismini soyledikten sonra suratlarinda oluşan o begenmeme ifadesi beni delirtiyor... arkasina şu isim de guzel bu isim de guzel diye hala öneri de bulunuyorlar.. inan hangi ismi soylersen soyle elestirecekler her zaman elestiren birileri olacak o yuzden hic takma icine sinen ismi koy bence kimseyi memnun edemezsin ayrica Gulce coo guzel bi isim gül gibi güle benzeyen demek
0 oy
(48,880 puan) tarafından
benim kendi ailem begenmediler . benim hayalimdi kizim olursa ela koyucam ismini diye. kiz olduğunu ogrenince ela diye sevmeye.basladik hatta kayinvalidem yemek koyardi tabagima buda ela için derdi. annemlerde o ne bicim isim renkten isim mi olur ben ela demem diyordu taviz vermedim ben. annem Zeynep yada Zehra istiyodu
0 oy
(6,490 puan) tarafından
Evet karıştı yani Kuran'da geçen bir isim olsun dedi bende hayır türk kökenli olacak dedim ve bilge koydum 
0 oy
(1,022 puan) tarafından
Gene seninki iyi benim birinci çocuguma kayınvalidemin ismini koyduk kayınbabam ikinci çocuk kız olsada erkek olsada benim ismimi koyacaksınız diyor 

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 536 göst.
18 Eylül 2022 Aile kategorisinde Mina&19 (287 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 310 göst.
22 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Mihra (385 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 128 göst.
29 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Mihra (385 puan) tarafından soruldu
+1 oy
38 cevap 868 göst.