0 oy
278 göst.
Diğer kategorisinde (25,224 puan) tarafından

Kızlar kardeşim mayısta inşallah evleniyor  ama şuan gelinin yüzüğü eksik kardeşim her takısını aldı bilezikleri kolye küpe yaptırdı baya gösterişli bişey onun takımı yüzükte 5-6 bin civarı şuan kardeşimin ona parası kalmadı :D yüzüğü ben yaptırıp taksam takı olarak az mı olur sizce bilezik yerine yüzük taksam yani görümce olarak nasıl olur zaten en fazla 6-7 binlik ince bir bilezik alabilirdim

5 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bence olur canım neden olmasın 
(25,224 puan) tarafından
Bilmem ebat olarak küçükya
tarafından
Olsun sonuçta altın yaa ha yüzük ha bilezik ikisi de altın ☺☺☺
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bence olur neden olmasın ki 
(25,224 puan) tarafından
Az olur mu be bileyim ebat olarak küçükya
tarafından
Her ikiside altın değil mi zaten :)) ebat küçük ama fiyat büyük
(25,224 puan) tarafından
Evet aynen hani görüntü olarak göze de gelsin isterim o yüzden
0 oy
(1,752 puan) tarafından
Hayır bence az sayılmaz. Yani basit bir yüzük değilse kendini belli ediyorsa gayette olur bence. 
(1,752 puan) tarafından
Dorika şey ya hani etrafı küçük küçük top altın olur ya o :)

O zaman yüzüğü yaptırsan daha iyi. Öyle bilezik de eder olarak 6-7 bin ama görünüşü biraz basit oluyor. Yüzüğü alla pulla güzel bişey yaptır takıma uygun oldu bitti hayırlı olsun şimdiden:)
 Ayy sizin gelin doğuluydu değil mi :) sen yüzüğü göze hitap eden bişey yap kimse değerini düşünmez:)
(25,224 puan) tarafından
Ahahah evet şırnaklı ama allah razı olsun öyle gözü yüksekte değil ne yaparsanız o dediler bizde en iyisini yapmaya gayret ettik. Göze gelsin evet önemli olan o. Bilezik çok inxe6ce yumuşaktı sıkınca lastik gibi esnedi begenmedim
(1,752 puan) tarafından
Maşallah ne güzel. Bizde Diyarbakırlyiz bizde öyle deriz hep ne yaparsanız diye:) ama yapılanın nasıl göründüğü de mühim bence bakılıyor yani şöyleeee göz ucuyla:D
Bence de bileziği değil yüzüğü yaptır.
(25,224 puan) tarafından
Evet öyle daha mantıklı olcak bencede sağol canım teşekkür ederim
(1,752 puan) tarafından
Rica ederim hayırlı olsun şimdiden kazasız belasız inşallah ☺️
0 oy
(2,104 puan) tarafından
Bana ve esime abileri hicbse takmadi ne sozumde ne nisanimda ne kinamda ne dugunumde gorumcem yok bence takilir niye takilmasinnn
(25,224 puan) tarafından
Az olur mu bilemedim görüntü olarak
(2,104 puan) tarafından
Yok kiz az olmaz  gozune az geliosa butcende varsa 1 tanede ceyrek yap sen yuzugu tak esinde ceyregi takar
(25,224 puan) tarafından
Eşim kardeşime gram takıcak bende gram takıcam çeyrek yapamayız ya zor olur ameliyat oldu oğlum tüm para ona gitti kenardakini de açıkçası vermek istemiyorum takı için o yüzden kartla alıcaz.
(2,104 puan) tarafından
Eee ozaman sade yuzuk tak kiz niye az olsun
(25,224 puan) tarafından
Tamam dur ben bunu bi düşüneyim yattı kafama
0 oy
(981 puan) tarafından
Bence olmaz neden dersen bizim adetimizde goturdugumuz geri gelir oda sana veya evlatlarina neyse artik oderken yuzugu nasil hesapliycak ki bilezigin ayari olur grami olur hangi donem olursa olsun ederi bellidir.sen suan cok buyuk guzellik yapmis olursun kardesine ama bunu bide geri getircekler unutma
(981 puan) tarafından
Nerelisiniz oyle ceyrekli set falan ben canakkaleye gelin geldim acayip degisik altinlar var burda agzim acik kaliyorum dugunlerde
(25,224 puan) tarafından
Biz trakyalız gelinimiz şırnaklı söyleyeceklerim bu kadar :D
(981 puan) tarafından
Şirnaklilari hic bilmemde trakya tarafida sever altini uzaktan gelin alinca bi degisik oluyo ya o senin tum adetini yapamiyo sende yapamiyorum bi yarimlik oluyo bence
(25,224 puan) tarafından
Evet sürekli bizde şu adet var bizde şu adet var diye iletişim halindeyiz bizde :D herşey çok farklı.
(981 puan) tarafından
Mesela bak burda kiz tarafi hic takmazmis altin gonlunden koparsa bi bilezik ani olsun diye takilirmis geri kalan altin oglanda.ama evin esyasini yari yariya aliyolarmis ben ne bileyim babam takti 3 bilezik kendimde tokatli oldugum icin ya yatak odasi alinir ya beyaz esya bende beyaz esyayi getirdim bi kamyonda ceyizlik mutfak esyam yatak yorganimi getirdim.oglan tarafiyla aliniyomus meger bizim cok karisik oldu ortaya bide dugun onu esim askerdeydi kaynanamlarla yakinligimiz yoktu boyle kopukluk oldu yapamadik herseyimizi

İlgili sorular

0 oy
27 cevap 1,883 göst.
15 Temmuz 2020 Aile kategorisinde Zuhre9494 (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
34 cevap 1,207 göst.
28 Kasım 2022 Diğer kategorisinde .SU. (4,949 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 208 göst.
27 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Asyahatunnn (406 puan) tarafından soruldu
+1 oy
2 cevap 453 göst.