0 oy
149 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (2,357 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Kızlar su sıfır atık şeyini kullanana varmı kart çıkıyormuş herld her bidon şişe 25 kuruş mu isyerindekiler topluyorda marketlerde kullanılıyormuş banada dediler ver bize diye onları ayırmak bile.bi iş ya yaoiyormusunuz nasıl oluyor 100 tane toplansa 25 TL zahmetli geldi bana 

4 Cevaplar

0 oy
(1,730 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Avrupa'da bunların makinesi var. Atıyorsun parayı da veriyor ATM gibi. Bu sizin dediğiniz tam olarak nasıl bir sistem.
(2,357 puan) tarafından
Böyle dediginiz bir sistem ,atıyorsunuz makineye kart cikartiyordunuz makine size fiş veriyor bu fisle marketlerden alışveriş yapıyorsunuz kartiniza para yukleniyor
(1,730 puan) tarafından
He bu kartlı bir sistem anladım her şehire yapılsa güzel olur.
-Reklam-
0 oy
(12,486 puan) tarafından
Koyacak yerim olsa toplarım valla hem çevreye fazdalı hem az da olsa eline bişi geçer de işte yerim yok 
(2,357 puan) tarafından
Wlla bı poşete doldurup hemen gonderecen bende 30 40 vardı ya hep attım daha da fazla olsa gerçekten çevreye de yararlı eline de geçer o çok iyi fikir bı eksik alınır ama ben kullanamqm herld eşime derim:) üşenmeyip toplqrsam pek zamanım yok
0 oy
tarafından
O işi zaten kagit toplayicilar yapiyorlar. Ben herkesin yapmasına karşıyım. Birakalim da ordan para kazansın onlar da 
(9,961 puan) tarafından
Aynen katiliyorum. Ben siseleri falan ayri koyuyorum copun yanina birakiyorum poseti ordan aliyolar
(2,357 puan) tarafından
Ben çok şişe biriktrdom usendigimden koyduk ihtiyacı olan da topluyor olmayanda oyuzden bunu ayırt edemezsin ki kağıt toplayicda yok malesef çöp alanlar onları ayırt ediyor mu blmyrm çok çöpe gtti oyle ..gerçekten buda bı iş ..
tarafından
Melek en doğrusunu yapiyosun. Bizim mahallede bi kadin var. Kadinin iki evi  ve emekli maaşı var. Gelip coplerden hala siseleri toplamaya calisiyor. Gercek ihtiyaç sahiplerinin de rizkinin onune geçiyor oyleleri. Gecen gördüm geldi copu resmen boşalttı ardina bi adam geldi kagit toplayiciisiydi . Bakti bisey yok adamcagiz geri gitti.
Kagit toplayicilar nasil yok. Gunde kac defa birçok insan bizim buraya gelip bakiyolar. Ayaklarinda ayakkabi , sırtlarında mont yok. Ordan kazanacaklari üç beş kurusla aksam yemeklerini cikariyolar iste. Cogu da sokaklarda yasiyor.
(6,197 puan) tarafından
Ay abla sana bir şey diyeyim mi Benim annemler çerkezköy'deler hemen evlerinin karşısında çöp konteyneri var 2 tane 3 bina daha var Onların da önlerinde ikişer tane var bir tane kadın gelip topluyordu sürekli olarak annemler 5 kat mutfağın penceresi de oraya bakıyor ve devamlı görüyordu dedim ki yazık günah dedim kadın bu yaşta gelmiş hala daha kağıt falan topluyor diye annemle kardeşimin eşi dedi ki ona mı yazık kadının dedi git evi de var çok iyi dedi biri arabası var bakkalları var ama dedi bu kağıt işinde para olduğu için ayarlamış Kendine bir tane işte Kağıt toplayabileceği Araba giriyor çöpleri boşaltıyor alıp götürüyor dedim Allah gözünü doyursun ya Ama kadını da gör Sana yemin ederim cildi benden daha güzel Yani ben mesela gencim o vardır bir 50 küsür yaşında saçları sapsarı boyalı yani güzel bir boya Hani öyle çingene isi de degil Vallahi Şaşırdım sonra 2 tane 20 li yaşlarda oğlan geldi 1 saat sonra filan ama elleri yüzleri böyle simsiyah kıyafetleri yırtık ayaklarındaki ayakkabıyı görsen her tarafı Paramparça Pencereyi açtım dedim ki abi dedim Daha erken gelin Bak dedim kaç gündür buradan bakıyorum bir abla dedim sizden önce gelip toplayıp gidiyor öyle Artık erken gelmeye başladılar bina olarak da anlaşmışlardı annemler 20 daire var böyle toplayıp onlar gelince pencereden veriyorlardı aşağıya bağlıyorlardı Alın size diyorlardı artık çöpleri kağıt toplayıcılarını falan hep tanımışlar ona göre hareket ediyorlar ama bizim insanımız o kadar doyumsuz ki yani kadın o yaşta hem de kadın bekarmış yani evli falan da değil hala daha para derdinde ya öleceksin zaten evin var arabam var yetmezmiş gibi bakkalın var kardeşi duruyormuş bakkalda da
tarafından
İlknurcum bence bu durum kesinlikle psikolojik rahatsizlik. Basla türlü aciklama bulamiyorum. Benim sinirlendiğim nokta oyle ac gozluler yüzünden gerçek ihtiyaç sahipleri alamiyor. Kendi sicak evinde otururken sokakta yasayan bi lokma ekmek için bu isi yapanlarin da onune geciyolar. Zaten ordan cikacak paradan ne olacak ki 30 kg toplasa 100 tl veriyolar ancak. Tek diyebilecegimiz Allah hidayet versin:/
0 oy
(2,357 puan) tarafından
Kart nasıl çıkıyor 

İlgili sorular

0 oy
21 cevap 428 göst.
8 Eylül 2022 Diğer kategorisinde hayal14 (2,097 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 212 göst.
1 Mart 2022 Diğer kategorisinde clk38 (1,367 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 372 göst.