0 oy
212 göst.
Diğer kategorisinde (1,371 puan) tarafından
Çöplerinizi nasıl atıyorsunuz hanımlar. Ayrıştırma (cam,kağıt, plastik) yapıyor musunuz. Ben beceremiyorum ya mutfak küçük ondan mı . Becerebilen var mı . Ayrıştırma yapsak daha iyi olur bence. Siz ne düşünüyorsunuz.

15 Cevaplar

0 oy
(1,371 puan) tarafından

En İyi Cevap
Bu konu ile ilgili detaylı bilgiye denk gelen paylaşsın hanımlar. Faydalanalım.
-Reklam-
+3 oy
(13,866 puan) tarafından
Geri dönüsümü ayiriyorum Mavi torbaya koyuyorum. Yemek artiklarini sokaktaki canlilara veriyorum. Organik atiklar oluyor, sebze meyve kabugu gibi, onlari hobi bahcesi icin gübre yapiyorum. Geriye pek bisey kalmiyor zaten. 
(1,371 puan) tarafından
Maşallah iyi başarabiliyosun canım. Ben hepsini ayrı ayrı koyamıyorum . Dönüşeceklerin hepsi bir poşete.
0 oy
tarafından
Bizim tavuklarımız var. Yemekden kalanları onlara ayırırız  Kendi yumurtalarımız oluyor . Tatlılar için hiç almayız.
(1,371 puan) tarafından
İyi değerlendiriyorsun o zaman
0 oy
(743 puan) tarafından
Tabi ki daha iyi bir ara dikkat ediyordum da çocuk olduktan sonra bıraktım öyle 
(1,371 puan) tarafından
Olabildiğince dikkat edilmesi gerwk bence de
0 oy
(1,403 puan) tarafından
Camları ayrı bir poşete koyuyorum. Ama kağıt ve plastiği maalesef ayırmadan atıyorum. 
(1,371 puan) tarafından
Bazen zor oluyor ama diktt etmek lazım olabildiğince
0 oy
(11,217 puan) tarafından

iste boyle : D

image

(11,217 puan) tarafından
yemek artiklarida ayri kagit torbalarda atilir.
tarafından
Helal valla hiç uğraşamam ben öyle
(11,217 puan) tarafından
isvecte mecburi :)
(1,371 puan) tarafından
Oyhhh anam nasıl ayırıyon hepsini böyle kız. Bende cam plastik karton dikkat ediyorum genede hepsini bi poşete koyuyor um ama ☹️
0 oy
tarafından
Ayristiriyorum sadece sebze meyve kabukları gibi çöpler çöpe gidiyor bide bebek bezlerimiz. Gerisini biriktirip satıyoruz
(1,371 puan) tarafından
Ayrıştırırken nasıl yapıyorsun canım. Ben cam karton plastik bunların hepsini bir poşette topluyorum diğerlerine çöpe atıyorum inşallah işe yarıyor dur
tarafından
Öyle canım bende ayrı ayrı biriktiriyorum
0 oy
(119,326 puan) tarafından
ooff ayristirma deme bana en gicik oldum sey burda plastik mavi posete cam yesil posete karton katlanip ic ice konmali mutfak copu siyah posete
0 oy
tarafından
Plastik ve kağıtları ayrı poşet yapıyorum annemler gelince götürüyor. Cam çikmadi hiç. Ama çikarsa oda geri dönüşüme gönderirim. Evlenmeden önce de annemlerde plastik hep ayrıydı büyük cuval yaparlardı ona atardık. 
(1,371 puan) tarafından
Ayrı derken Canım. Hepsini bi poşette mi topluyorsun dönüşecekleri. Ben öyle yapıyorum ama  işe yarıyordur inşallah yer yok çünkü mutfakta
tarafından
Kağıtları ayrı poşete plastikler ayrı poşete koyuyorum canım
0 oy
tarafından
Hepsini bir arada atıyorum 
(1,371 puan) tarafından
Bende sadece dönüşecekleri bir araya topluyorum ayrı ayrı yapamıyorum yer yok çünkü
0 oy
(2,475 puan) tarafından
Ne güzel bilinçli ve doğaya saygılı Bir insansiniz ben yapmiyorim daha doğrusu hiçte onemsememistim farkındalık oluşturdu şuan bende.deneyecegim 
(1,371 puan) tarafından
Dikkat etmek lazım canım olabildiğince bilinçlenmek lazım. Yapabilirsek tabii
0 oy
(3,457 puan) tarafından
Ben ayirmiyorum canm
0 oy
(7,717 puan) tarafından
Geri dönüşecekleri farklı bir poşete koyuyorum. Çöpü farklı bir poşete. Ekmek kemik et filan varsa da onları dışarıda kedi köpeğe veriyorum
(1,371 puan) tarafından
Geri dönüşüm olacakların hepsini bi poşette topluyorum ben  o yanlış mı acaba işe yarar mı
(7,717 puan) tarafından
Ben de öyle yapıyorum. Mutfak ve balkon çok küçük. Maalesef. Ancak bu kadar oluyor
0 oy
tarafından
Karton ve plastikleri ayrı biriktiriyorum bir abi var sokaktan toplayan haftada gelip alıyor birde ekmek ve yemek artıklarını sokak hayvanlarına veriyorum o kadar 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 150 göst.
29 Kasım 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde Alyakus (2,368 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 428 göst.
8 Eylül 2022 Diğer kategorisinde hayal14 (2,097 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 376 göst.
21 Şubat 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 915 göst.
30 Ocak 2020 Diğer kategorisinde ❤ Ecem Lina'm❤ (3,542 puan) tarafından soruldu

379,888 soru

11,372,214 cevap

34,855 kullanıcı