0 oy
262 göst.
Aile kategorisinde (626 puan) tarafından
kızlar kafam o kadar çorbo oldu ki ne yapıcağımı şaşırdım artık sorunum şu

kaynanamla beraber yaşıyoruz kayınpederimle ayrıldılar 6 sene önce ben elimden geldiğince saygısızlık etmemeye çalışıyorum ama canıma doyduğum yerler oluyor 2 ebladım var oğlum 6 yaşında kızım 6 aylık bir sürü olaylar yaşıyoruz ve hiç birini düzeltmeden devam ediyoruz benimde şöyle bir huyum var bi sorjn yaşadıysak eğer çözmeliyim çözmezsem yıllarda geçse o benim içimde kalır davranışlarıma yansır ilk fırsatta aklıma gelir modum düşer ben çalışmıyorum kaynanam dağ tarla işlerine gidiyo eşimde araba alıp satıyor 3 ortak eşim pek para getirmiyo eve kaynanamın emekli maaşı var falan bi şekilde geçiniyoruz sorun şu ki benim yediğim içtiğim yaptığım herşey kaynanama batıyo hissediyorum bugün elektrik gel iş 417 tl normalde 350 civarı falan geliyodu başladı saymaya sürekli ketıl çalışıyo tost makinası çalışıyo çamaşır çok yıkanıyo hep sizin yüzünüzden demeye tursili az kullan bak o da bitecek yakında diyo bana ben herşeyden kısmaya çalışıyorum maddi durum yok diye ama sürekli böyle oğlum okuldan geliyo anne yumurta kır diyo kaynana gözümün içine bakıyo patates kızargıyom yağ çok gidiyo diye gözüme bakıyo 

eşime biraz bu meseleyi çıtlattım afralandı gitti salona o kadar doluyum ki eşime hepsini anlatmak istiyorum ama huzur kalmıyo sonra annesiyle tartışıyo ben bunaldım ne yapayım anlatyım mı yomsa susayım mı Allah a havale ediyorum ama içim soğumuyo ne yapsam doğru olur bana bi yol gösterin lütfen

6 Cevaplar

0 oy
(2,705 puan) tarafından
Bırlıkte yasayınca bu ev benım yedıgınız ıctiğiniz benım diyerek tabıkı üstünlük yapıyor eşinle konus ayrıl ayrılmıyosada kadına laf ettirmesın sana evıne paranı getirsşn eşin annesıne guvenıp eve cok para getirmiyo bence bu boyle gitmez
(626 puan) tarafından
kavgasız gürültüsüz ayrılmak inan çok zor ayrılsak da maddi gücümüz yok eşimi çocukluğundan beri alıştırmışlar parayla kandırmaya kaynana elektiriği kirayı ödüyo eşimde ona katlanıyo daha öncede ayrıydı hep kötülüğünden eşimle aramızı çok bozdu hakkımı helal etmiyorum varsa ama içimde soğumuyo inan
(2,705 puan) tarafından
Hakkınızda hayırlısı canm uzuldm senın adına ınsallah feraha erersın
(626 puan) tarafından
inşallah canım Allah razı olsun
-Reklam-
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Şimdi anladığım kadarıyla kaynanan çalışıyor gelen para o kadar nüfusa gidince haliyle parasını hesaplayacak. Eşinin getirdigi para onunkinden az olmamalı. Az ise kadın haklı. Esin ile beraber buna çözüm bulmalısınız. Ama esin karsiliyorsa konuşmaya hakkı yok. Ayrıca sürekli onun bunun hesabını tutuyorsa öğrenci evi usulü yapabilirsiniz.

Dinî hükme gelince evlat anne babaya bakmakla yükümlü. Anne baba sürekli evlada para vermek zorunda değil. 
(626 puan) tarafından
hamile kalmadan önce dükkanımız vardı herşey bol bol eve gidiyor yeniyordu ben hesabını hiç bir zaman tutmadım yiyorsak beraber yiyoruz bizim boğazımızdan geçiyor dedim dükkan en son battı o zaman ne kaynanam çalışıyordu ne kocam şu an bunları yaşıyor olmak çok zoruma gidiyo evde besleme yetim gibiyim
(4,040 puan) tarafından
Ya deliyi oynayıp bütün sorumluluğu üstüne alarak ayrilican ya da bu bozuk düzeni cekecen. Allah yardımcın olsun
(626 puan) tarafından
amin canım inan dağda bile yaşamaya razıyım huzurum olsun istiyorum insanın lokmalarının sayılması o kadar kötü ki yediğin 1 dilim ekmek bile gözüne  batıyo çok zoruma gidiyo
0 oy
tarafından
Eşiniz pek para getirmediği için kayınvalidenizin emekli maaşıyla idare ettiğiniz için ondan para gittiği için konuşuyor ve karışıyor herşeye. Çok zor bir durum ya. Gerçekten böyle şeyler görünce ister istemez kendimi sizin yerinize koyuyorum sabredebilir mıydım bilmiyorum? Ama işte her ne olursa olsun 2 evladınız var evet çok zor bir durum ama yinede saygıdan kusur etmeyin kendinizinde ilerde bir kayınvalide olacağınızı düşünerek hareket edin. Allah sabredenlerle beraberdir. Eşiniz anlayisliysa eğer onunla paylaşın biraz bu durumu.
(626 puan) tarafından
buraya yazmadan önce biraz paylaştım afra tafra yaptı gitti salona şimdi orda yatıyo anasının huyunu biliyo haklı olduğumu da biliyo ama laf söyletmek istemiyo bunun içinde bende kusur arıyo sende çok abargıyon konuyu başka yere çekiyon bi sürü şey söylüyo ama dediğim gibi bende bi konuyu çözmeden kapatamıyorum içime atıyorum oda büyüdükce büyüyo
tarafından
O zaman sakin kalmaya calis kuzum. Çoğumuzun eşleri öyle muhtemelen birşey olduğu zamab genellikle bizde kusur bulurlar. Uzaktan davulun sesi hoş gelir ne yaşadığını bir sen birde Allah bilir. Eşlerde anlayışlı olmayınca işte herşey zorlaşıyor. Ne kadar içimiz içimizi yesede bazı durumlarda. Umarım tez zamanda feraha çıkarsın. Böyle cikmazlarda sana diyeceğim tek şey İnşirah suresini oku bol bol kuzum içine ferahlık gelsin.
(626 puan) tarafından
inşallah canım inan tartışmaya bile mecalim kalmadı mücadele etmeye zaten gücüm yok yoruldum Rabbim huzur versin hepimize inşallah
0 oy
(365 puan) tarafından
öncelikle haklsn ama eve katkıda bulunuyor katkıda bulunduğu için bu sorunları yasyosunuz  . yaşlı bı kadin bence takmamalsnn.. konuşsun ne olacak duymazdn gelmek zor olmamalı şahsına hakaret etmediği sürece zulm etmediği sürece duymazlıktan gelmek zor olmamalı .. eşine bahsedip huzurunuzu kacrmayin ilerde bizde yaslanacagz bizim nasl bı insan olacak garantimiz var mı sen her daim sabır ve iyi niyetli oldgun sürece bı sıkıntı olmayacaktır... hayırlı geceler 
(626 puan) tarafından
zulm olup olmadığını ayırt edemiyorum işte gerçekten sağlıklı düşünemez oldum bi diyorum kadını  huyu bu sonra bi bakıyorum inadına yapıyo anlamıyorum sonra eşime bişey söylüyo diyorum ki tamam bilerek yapmış bir insan sifona basmayı bilmez alışkanlık edinmez mi yokda dışardan geldin üstünde toprak var balkona yada banyoya gidip üstünü başını silkelemez mi ya inan o kadar çok ki geçen başım ağrıdı ölüyorum sandım korkudan kelime i şahadet getirerek uyuyp kalmışım mutfakta bırak bulaşık toplahıp yıkamayı yemekler bile açıkta kalmış
0 oy
(682 puan) tarafından
Kayınvaliden kaç yaisnda acaba
(626 puan) tarafından
55 yaşında ama hareketleri hiç 55 değil
0 oy
(1,165 puan) tarafından
Bence kayınvalideni de eşinizin kendi yuvasına sahip çıkmasından yorulmuş. Dediklerine takılmadan onun açısından da bakmak gerek. Evliliğinizin sorumluluğunu eşiniz almalı annesinin maaşına muhtaç bırakmamalı sizi. Annesi de bu yaşa kadar hayat sıkıntısı çekmiştir ki eşinden de boşanmış. Belki rahat etmek istiyodur. Maaşını kendi keyfince harcamak onunda hakki. Siz kayinvalidenizle güzellikle konuşun ve onu anladiginizi ama elinizden bişey gelmediğini ifade edin. Yanlış anlamayın ama esinizin burada suçu daha fazla. Sizi annesiyle karşı karşı getiriyor 
(626 puan) tarafından
doğru söylüyorsunuz eşim tam olarak sahip çıkmıyo kayınvalide desteklemese işimiz çok zor kaynanam da babasının emekli maaşını alıyo 2400 lira ama eşimi yıllarca böyle alıştırmışlar babası eline 3 5 kuruş  para vermiş kumar oynamaya gitmiş annesi 3 5 kuruş para vermiş elin adamlarının yanına gitmiş oda alışmış bu davranışlarının farkında bile değil belki ben düzeltmeye çalıştıkca bırak elleme yapsın etsin sürekli böyleydi kaynanam hamile kalmadan önce evlerimiz ayrıydı aynı binada o kapıcı dairesinde biz tncü kattaydık evler kira 2 kira zor oluyo her türlü beraberiz zaten yatmada bile aynı evde yatıyorduk bu yüzden evleri birleştirdik bakkalımız vardı 2buçuk sene çalıştırdık doğuma 1 ay kalana kadar ben işlettim işletirken herşeyi bol bol yiyorduk kimsenin ne yediğinde gözüm vardı ne içtiğinde yinsin sonuçta bizim boğazımızdan geçiyor diyordum şimdi böyle yapılınca çok zoruma gidiyo evlenmeden önce bu duyguyu yaşadım sığıntı gibi insanların hanında mecburluktan durmak nedir çok iyi bilirim yada insanların yediğim lokmanın hesabını yaptıklarında anlarım çok zoruma gidiyo
(1,165 puan) tarafından
Siz çok çok haklısınız zaten. Durumunuz gerçekten zor ama bu konu da sadece kayinvalidenize yüklenmeyin. Onlar yanlış yetistirmisler evet ama eşiniz de artık bazı şeyleri farketmeli ve değişmeli. Sonuçta bekar hayati değil bu. Sizin durumunuzu gördükçe bir erkek olarak rahatsız olmalı. Kusura bakmayın ama eşiniz çok gurursuz. Sizinle evlenmiş sahip çıkmamış.  Esiniz değişse kayınvalideniz ne derse desin bu kadar etkilemez sizi. Umarım düzelir ve bi aile olduğunuzu hissedersiniz
(626 puan) tarafından
inşallah canım Allah razı olsun dediklerinde o kadar çok haklısın ki diyecek söz bulamıyorum daha bu eşimin iyi halleri 2buçuk sene bakkal çalıştırdım tek başıma sabah 7de gittim gece 12 de  geliyordum eve eşimde ev hanımı gibi evi beklerdi iş de yapmaz yatardı evladımın rıskı dedim çalıştırdım daha öncelerden de sırf çalışmadığı için aç da kaldık açıkta da kaldık evsiz de kaldık Rabbim daha beter günler yaşatmasın inan o kadar mücadele ettim ki düzelsin diye yok eşimi çok seviyorum ama bazen canıma tak ediyo
(1,165 puan) tarafından
Annesi bugün var yarın yok umarım düzelir ve ailesine çocuklarına sahip çıkar. Şimdi çocuklar küçükken anlamaz büyüdüklerinde ne yapacak acaba. Allah hayır versin inşallah yuvana canim
(626 puan) tarafından
inşallah canım düzelir Allah razı olsun işte hepimizin bi sınavı oluyo bunaşıyoruz Rabbim bizleri isyan edenlerden eylemesin dermansız dert vermesin Rabbim

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 457 göst.
28 Haziran 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 390 göst.
3 Mart 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
12 cevap 332 göst.
5 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 183 göst.