0 oy
289 göst.
Aile kategorisinde (1,070 puan) tarafından
Kızlar merhaba 1.5 senelik evliym kızımda 7.5 aylık kayananmin adını koyduk ben çok sıcak bakmadm ama eşimi kırmadım kulağa hoş gelmeyen olsaydı koymazdm zaten neyse konuma geleym geçen kaynanamla cinsiyeti erkek belirliyormus diye konu açıldı evet dedm erkek belirliyor yeni öğrendim diyor o nasl saçmalıkmis oyle diyor Allah'in işi işte dedm sonra kızıma dönerek kucağına aldı babasida bunu erkek belirleseydi kocamın adı olsaydı dedi işte onun adını söyleyerek benim kızım beş oğlana bedel dedm erkek anaları sanki köşkte mi oturuyo dedm kız evlat daha kıymetli bu zamanda dedm inşallah ikinci de kızım olurda benm bacım yok  bari kızımın bacısı olsn dedm gorumcem de eşimde  vardı bisey demediler kayananm da geri lafı çevirdi tabi öyle Allah hayırlısını nasip etsinde dedi sonra kızımın adını söyleyerek  benm adımda mı olmasaydı dedi bu olmasaydı biz  napardk dedi bi görümcem var onunda bi oglu bi kızı var oğlan büyük kız küçük hamileyken hep ilkin oğlan olunca daha rahat oliyon ikinci kız olacak mı erkek olacak mı diye düşünmüyosn derdi kayananm da doktor erkek demisti ama kesin degl demisti sonra kız olduğu kesin olunca ben doğana kadr inanmam dedi hep ikisinede gidecek kıyafet al diyodu ama ben çok az aldm ikincide oğlan olur giyerse diye hep kız kıyafetleri aldm ben anlamıyorum ya insanların bu erkek çocuk sevdasını hala bu çağda bile devam ediyor bu sevda hatta dedm hamile iken erkek çocuk bekleyenlere kızım olunca sevdirmicem demiştim benm ailem annem babam hic aramaz ilk torun bide bu kayananalarn bu erkek torun sevdası gerçekten yoruyor yanlz değilim biliyorum ama her konu açıldığında da cevabını  vermekten cekinmicem

16 Cevaplar

0 oy
(1,092 puan) tarafından
Ayyy böyle insanların varlığına inanmak istemiyorum artık ya bu kadar cahil bu kadar gerici bu kadar bilimi reddeden insanların varlığına cidden inanmak istemiyorum cinsiyeti erkek belirler lafına o nasıl şeymiş öyle diyor ya safmidir nedir tövbe tövbe ya 
(1,070 puan) tarafından
Malesef hala var soyları da tükenmeyecek
-Reklam-
0 oy
(6,047 puan) tarafından
Benim kaynanamın da 4 oğlu var nasıl kız sevdasiysa kaynanamdaki bütün çocuklarından ilk torunlar kız oldu. Deli oluyor hepsine . Sonrasında da birer oğlumuz oldu onları da çok seviyor ama hep kızlar bir başka diyor. 
(1,070 puan) tarafından
Erkek torun soy için önemliymis ya ay iyi ki eltim yok şimdi onun erkek olurdu benim kız olunca laf ederdi buna bile böyle lad ediyosa
(6,047 puan) tarafından
Aman boş konuşmuş canım takma kafaya . Gerekli cevabı vermissin
0 oy
(7,661 puan) tarafından
Sen de kaynanana laf söylüyorsun diye oglan annelerine de arada giydirmissin. Kizi erkegi fark etmez ikisi de kıymetli. Daha kiymetli diye bir sey yok 
(1,070 puan) tarafından
Erkek annelerine asla lafm yok benim lafm erkek torun isteyen kaynananlara kız olsun erkek olsun ne fark eder
(7,661 puan) tarafından
Fark etmiyor tabii ki herkesin çocuğu kendine kıymetli
tarafından
Tamda bunu yazmaya gelmiştim,  ne kız daha değerli nede erkek.  Evlat değerlidir
0 oy
(1,771 puan) tarafından
Asla kendinizi üzdürtmeyin bilmiyorum ben erkek olsam kaynana olsam kayin peder olsam 10 tane kızım olsun isterdim kız evlat candır cennetin kapısını açan kız evlattir benim bir oğlum var Allahim uzun ömür versin Allahım herseyin hayırlısıni versin 
0 oy
(1,103 puan) tarafından
Bnm 2 kızım var çok şükür. İkimiznde 2. Evliliği. Büyük kızım ilk evliligimdem. Küçük yarın 2 aylık olcak. Eşim hamileyken hep erkek istiyodu. Bende kız olsun diye çok dua etmiştim. Benim kız kardeşim yok çünkü. Kızımız doğunca eşimin erkek çocuk sevdası yok oldu. Şimdiden 3. Yu istiyorum diyo. Bı kız daha olsa fena mı diyo. Kayınvalidem de e 2 kızın var bide oğlun olur tamam diyo. Genel olarak Kaynanalar erkek istiyo sanırım 
0 oy
(3,151 puan) tarafından
Benimkinin de 4 oğlu var kız araya araya deli olmuşlar ilk çocuk eşim ilk gelin benim. Deli gibi torun beklediler kız olsun vs diye ilk çocuğum kız oldu sanslarina birlik oturuyoduk bide. Kendi çocuğumu izin alarak sever hale geldim yüzünü göremiyorum aynı evde 6 aylıkken evi ayırdık o ara kaynım evlendi yanına gelin geldi baktım olmuyor kizim 1 yaşında olunca şehir dışına tayinci gittik. Kızıma ne bir iğne aldı ne çöp ilk torun hemde kız on tane daha olsa değişmem vs diyordu eltimin de kızı olunca ne aradı ne sordu şuan kızım 5 yaşında onun kızı 4 yaşında başka çocuklarımız da oldu hala benim çocuklarımı ayırır. Benim iki kızım vardi eltiminde iki kızı oldu bu sefer kız kız dedik yeter soyumuz kuruycak erkek olsun artık vs dediler benim oğlum oldu 7 ay önce. Gene aynı yani. İlk kızı da ilk erkeği de benden gördüler ama benim çocuklarımı ayırdılar hep.
0 oy
(6,234 puan) tarafından
Erkek çocuğun olsa kayınpederin adını koyduracak şimdiden söylüyor 
0 oy
tarafından
Zamanında onlardan hep erkek çocuk beklendi. Erkek dogurmuyor diye kuma getiren nicesine şahit oldular. onlar da hala o çağın etkisinde. Biz o dönemi yaşasak belki bugün bizde onlar gibi düşünürdük. 

Kuşak çatışması hep vardı hiç de bitmeyecek sanırım. Kim bilir bizim zamanda da bizim gelinler hangi düşüncelerden şikayet edecekler. 

Örnek vereyim inşallah o döneme denk gelmeyiz ama onların zamanında da belki nikahsız aynı evde yasama normal olacakken biz kendimizi yirtacaz onlar da bize geri kafalı diyecek. 
0 oy
tarafından
Bu işin erkeği kızı mı olur yaa evlat evllattir kız erkek diyeceklerine sağlık dilesinler önce yaa önce sağlık sonra hayırlı evlat olması hem ilk çocukta kız erkek ne fark eder miş ki ben anlamıyorum yaa he 10 tane kızı olur ya 11 de erkek olsun onu da tarayı dersin amenna ilk çocuk kız erkek fark mı eder 
0 oy
(1,529 puan) tarafından
Eşin tek erkek galiba genelde tek oğlu olan kaynanalar istiyo evet ama evladın hepsi aynı kızı erkeği fark etmez ne yaziktir bunu yapan yine kadın ayrımı yani benim eltimin 2 kızı vardı şimdi yine gebe erkek demiş doktor sanarsın sadrazam doğurcak :)) benim bir kızım birzoğlum var Rabbım uzun ömür versin acılarını göstermesin başka dileğim yok 
0 oy
(1,726 puan) tarafından
Ammaaaaaan hayırlısı olsun de geç canım ne kendini uzuyorsun bende ayni durumdayım ama takmıyorum eltimin de bebeği olcak o da kız kaynanam dedi onun ki de kızmış olsun ama çok olmasın dedi çok zoruma gitti ama takmadım insanın elinde olan bir şey değil 
0 oy
(25,224 puan) tarafından
İkimizinde düşünce yapısı aşırı itici kusura bakma da ne yani erkek çocukları daha mı az değersiz, ne demek bu zamanda kız çocuk daha kıymetli bu ne cahilce bir laf.. Senin ki 5 erkeğe bedelse benimde Oğlum var şükürler olsun milyon tane kıza bedel benim için. Bu ayrımı yapan tek kaynanan değil sende onun gibisin. Al birini vur ötekine birbirinizi bulmuşsunuz işte geçinip gidersiniz. 
tarafından
Sana da artı bacım,  tencere dibim kara seninki benden kara bunların işi
0 oy
(1,543 puan) tarafından
Benimkide kız diye delirdi sorma kız olsun diye ne dualar etti kiz oldu havalara uçtu delirdi sevinçten erkek olsa sevmeyecekmis gibi gelirdi ikinci olursa nolcak bilmiyorum hiç takma kız nimet bak biz iki kız kardeşiz annemin eli ayağıyiz her konuda erkek karısının lafına bakacak bırakacak bizi kız her konuda mimettir
0 oy
(7,538 puan) tarafından
Aynı benim annem daha dün bu yüzden patladım ona kızkardeşim hamile kız olma ihtimali var dedi doktor ayyyyy kızmiiii diyo bedir yaa dedim senin bu kız çocuğu düşmanlığın bi oğlzn doğuranadın diye içinde ukte kaldı resmen pess dedim sinir oluyorum bu kafadaki insanlara.
0 oy
(2,098 puan) tarafından
Kız benim 3 sene bebem olmadı sonra hamile kaldım benim çatlak ikiz tutturamadın diye çene çaldı durdu sinir etti beni. Bebem doğdu bismillah demeden 2. Yi getirin 2. Yi getirin dedi durdu. Kendi kızı hamile ona ikiz olcak diye aklı çıktı sakın olmasın bakamazsın diye. Çok garip dengesizler ya Allah bi iticilik yüklüyo heralde kaynana olunca kendi kızına bunu düşünmeyen gelinine neler istiyo evime gelip yardımı dokunmaz bile 
0 oy
(1,278 puan) tarafından
Benim kaynanamda hep der kız kızdır erkek erkektir Allah erkek evlatların eksiğini vermesi. Der bana laf Atar iki kızım var diye... 

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 616 göst.
28 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 331 göst.
0 oy
14 cevap 446 göst.
30 Eylül 2023 Aile kategorisinde Tubaka (178 puan) tarafından soruldu

378,093 soru

11,316,909 cevap

34,762 kullanıcı