0 oy
365 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
2 lohusa takımı- 2 atlet - 2 kilot - 2 emzirme sütyeni - 2 çift çorap - 1 hırka - 6 adet mesane pedi

Eksik var mı sizce benim aklıma gelenler bunlar

20 Cevaplar

0 oy
(7,522 puan) tarafından

Senimi doguruyolar kiz:D

(7,522 puan) tarafından
Sezeryanmi olcan
tarafından
Evet canım
(7,522 puan) tarafından
Kac gun kaliniyo bilmiorm 2 lohusa yerine 1 tane lohusa pijama takimi eşofman koyabilirsin ic camasirini 3 e cikart dis fircan macunun taragin
tarafından
Tamamdır canım sağol
(52 puan) tarafından
Filizeymen:))))))
-Reklam-
0 oy
(553 puan) tarafından
Terlik ve havlu koy canım çok terleniyor 
tarafından
Aaa onları unuttum tamam canım sağol
0 oy
(763 puan) tarafından
Mesane pedi değilde depend külot almalısın hiç külot giymene gerek kalmıyo lohusa takımdan kastın nedir ? Biri alt üst biri elbise gibi emzirme kısmı olan bir gecelik olması en uygunu
tarafından
O zaman depent de alim
(4,158 puan) tarafından
1 paket depende para verdim Bi adet bile kullanamadım canım devleti bilmiyorum ama ben özelde yaptım onlar taktı hastanede hemşireler ilk kontrole gelince değişip tekrar yenisini taktılar Bi adet de ablam istedi dur temiz alalım diye sezeryanda öyle aman aman Bi kanama olmuyor içini temizledikleri için yani bende olmadı doktor öyle dedi eve geçince de Bi kaç tane bebek bezi kullandım sonre baktım o da rahatsız ediyor o kadar kanamam da yok normal pede geçtim
(2,194 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
canım bende sezaryan oldum  gerçi herkesin doğumu aynı olmuyor , bebek bezi yerine kullanabilirdin çok rahat çünkü bende özel hocada doğum yaptım hastaneye giderken suyum siziyordu mesela daha doğum yapmadan lazım oldu pedler bebeğin suyunu tutmazdi taktimda gittim odaya geçince birşey giydirmediler banada eve çıkarken tayt giydim altında dependtim vardı rahattı ince olduğu için taytın altından bile belli değildi  ve benim kanaman bardakdan bosalircasina geliyordu kanama kesici verdiler sırf o yüzden benim isimi çok gordu soyleyenden bana Allah razı olsun dedim yani bebek bezi falan insanın poposunda kocaman durur ya şişkin durur yani popoya gelmese bile kabarık birşey sonuçta üzerine tayt giysem rahat etmezdim , elinde ince depend varken niye onu kullandin ki, benim yanlız kanaman çok oldu ilaç bile kullandım o yüzden kanı hemen attığım için göbeğimde çok çabuk indi ayrıca
(763 puan) tarafından
herkesin sezeryanı farklıdır canım bende sezeryan oldum ama okadar çok kanamam oldu ki sana anlatamam depend külot gibi ve tam oluyo hastanede bi tane taktılar bana ben istemedim kendi aldığımı kullandım ama iyiki almışım benim kurtarıcım oldu alt üst takım zor oluyo kuzum ilk doğum sonrası en güzeli en temizi elbise olması çünkü tuvalete gideceksin bacağını kaldır alt pijama takımını indir yerlere sürülecek illaki ne kadar dikkat etsende ben hastaneden çıkarken alt üst takımımı giymiştim bu dependi giydiğinde külot giymenede gerek kalmıyo ben evdede depend kullanmıştım yoğun kanama sürecimde sonra gece pedine geçmiştim depend bitince
(2,194 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
1 anne evet bende hep gecelikle durdum altta depent tek kişilik odaydi , 2 gecelik 3 pijama takımı almıştım yanıma yazdı hiç pijama takımı giymedim boşuna 3 tane lohusa takımı aldım bende mesela evde de gecelik bana rahat geldi lohusa takımları gereksizmis doğumdan sonra anladım bana gereksiz geldi başkasi memnun olabilir mesela , insan etekli şeylerle daha rahat ediyor ama benim doğumun yazin oldu
0 oy
(66 puan) tarafından
Ya sizler nasilsiniz bilmiyorum ama daha once ameliyat da oldum islemlerede girdim ozellikle yarali olunca oturup kalkmaya calisirken cisim bezden kaçıyordu yada klozete oturmaya calisiyoken tutamiyodum yavas yavas hareket ettigim.icin normal dogumda nasil olur bilmiyorum ama en azindan 2 kulot az diye dusundum ben sezeryan olacak arkadaslarda okursa onlarda tekrar bi dusunsun 
tarafından
Benim ilki sezeryandi buda sezeryan olacak 2 tane külot yetti
(313 puan) tarafından
Ben hiç iç çamaşırı bile giymedim depent kilot bez aldim onu kullandım hatta eve geçince bile kanama boyunca onu kullandım kanamam azalınca normal ped kullanmaya başladım çok rahat oluyor
0 oy
(652 puan) tarafından
Aslında hepsine gerek kalmıyor ama nolur nolmaz diye fazla koyuyoruz bebeğinkiler hazır mı
tarafından
Bebeğe başlicam canım herşey çok pahalı:(
(652 puan) tarafından
Bebeğin masrafı daha çok Allah'tan 3sene önce doğurdum ikincide ilk çocuğunkileri kullanıyor
0 oy
(4,939 puan) tarafından
Kaç haftakiksin cnm of bnde bı türlü hazrlayamadm herseyim evde ama üşeniyorum su çantayı hazırlamayı 
(4,939 puan) tarafından
Bnde  32 olcam bnmde riskim var erkene ama edemym  hazrlym çok üşeniyorum vala
tarafından
Tatlım bence hazırla bak erken doğum olursa rezil olursun o halinle hiçbir şey düşünemiyorsun kim ne alırsa onu giymek zorunda kaliyorsun sürekli bişi isteyemiyosun reprezil olmuştum şimdi iğneden ipliğe ayrıntısıyla hazırladım rahat rahat dogurabilirim artık
(4,939 puan) tarafından
Bnm kızımda ne oldu biliyor musun çantam hazrdi ama o gün bn teyzemlere gtcektim öylede üşengeç hediye ordanda kaynanama gtcem yataklar balkonda sünger attım direk içeriye kaldirmadim akşama glcem yine balkona atarım dedim günüm 37+4 akşam kaynanamda suyum patlamasin mi anammmm rezillik. Allah'tan kardeşim ablam var onlar gidip sağ sol toplamıştı.  Birdaha tövbe dedim !)))
tarafından
Kız o son ay varya artık 33 haftadan sonra hergun doğuma gidecekmiş gibi hazır olmak lazım her konuda :))
(4,939 puan) tarafından
O konuda da hazr değilim vala
0 oy
(146 puan) tarafından
Havlu terlik hurma süt yapması için peçete  süt sağma pompası atlet arttır  bence çok terliyorsun 
tarafından
Havlu terliği unuttum onları eklicem canım
(2,194 puan) tarafından
Nescafede koy canım narkoz çabuk atılıyor o sayede kahvenin yararını çok gördüm doğumdan sonra gaz çıkarmayada yardımcı oldu sıcak sıcak içince
tarafından
Bak bunu bilmiyodum onuda eklim o zaman teşekkür ederim:)
0 oy
(1,213 puan) tarafından
Hastane terligi koy
tarafından
Onu unuttum canım eklicem
0 oy
(347 puan) tarafından
Terlik havlu disfircasi macunu köy canım 
tarafından
Tamamdır canım sağol:)
0 oy
(3,663 puan) tarafından
Bir tane daha pijama alt koy bence lekelenebiliyor sezeryanda zaten ilki de sezeryan olmuş diyorsun biliyorsundur az çok.

Terlik kesin koy 

Kalın çorap 

Depend alabiliyorsan ondan kullan çok rahat

Kapalıysan yazma koy

Peçete koy lazım oluyor 

Aklıma bunlar geldi canım 
tarafından
Tamamdır canım çok teşekkür ederim
0 oy
(800 puan) tarafından
Bu çantayı da hazırlamak bir mesele 

Bavulla koymak daha dopru gibi kirliler de oluyor hepsi bavula iyi sığıyor bebek bezi vs
tarafından
Küçük valiz onu kendim için anne bebek çantasını da bebeğim için ayarlicam canım ikiside geniş
0 oy
(1,403 puan) tarafından
Ayriyetten altına normal pijama daha köy takım değilde sadece alt kan falan olur bulaşır lazım olur. Camasirda 3 tane al yanına tarak toka da alabilirsin. Sezeryan olucaksa eğer kahvede at çantaya. Kayisili meyve suyu falanda alabilirsin kuru kayısı falan gaz için komşum söylemişti lazım olmuş ona.
tarafından
Tamam canım çok sağol
0 oy
(1,706 puan) tarafından
Mutlaka depent al canım benim çok kanamam oldu bende sezeryan oldum anca tutar taşma olmaz❤️ 

Tarak havlu sade neskafe al mutlaka içersin baş ağrısı için ☺️ 

Terlik al yürüyüş yaparken rahat olur 

Makyaj malzemelerini de al 

Başka eksik göremedim ben ☺️ 
tarafından
Tamamdir canım teşekkür ederim ❤️
(1,706 puan) tarafından
Rica ederim canım ❤️
0 oy
tarafından

Sıvı sabun 

Tuvalet kağıdı

Terlik 

Havlu 

Pijamanı 3 yap çünkü 3 gün kalınıyo 

ıslak mendil 

nescafe 

Bitter çikolata 

( nescafe ve bitter çikılata narkozu atmaya yarıyı ben belden uyuşturma olduğum halde canm yarım uyuşma geçsin die bir dünya içtim 

tarafından
Tamam canım
0 oy
tarafından
Ped sıkıntı ya depend daha iyi onu giynce iç camsrada gerek yok o narkoz etkisi ile dismis sacmis dusnmuyor insan 
tarafından
Tamamdir canım sağol
0 oy
(142 puan) tarafından
kendine bardak tabak catal kasik bicak flnda koy cnm nescafe rezene bn bunlarida ekledim kilotlu hasta bezi ayrica gece pedi gogus pedi koydum sivi el sabunu pecete islak mendil bn 34+2 haftaligim hazirim bekliyorum haftaya sezeryan tarihimi verecek insallah doktor :)
tarafından
Ayy maşallah canım hayırlısıyla gelsin inşallah çok heyecanlı ❤️
(142 puan) tarafından
Amin canimm hayirlisiyla doguralim hepimiz insallah :) saglikla gelsin miniklerimiz
0 oy
(3,578 puan) tarafından
Nescafe koy yanına ben koymadım hastane kantini acayip pahalıydı gerçi sezaryen doğum olacağını bilsem koyardım 
tarafından
Tamam canım
0 oy
(1,386 puan) tarafından

Terlik kahve hoşaf şehriye çorbası el havlusu hastaneden çıkarkenki kıyafet kapalı isen tülbent açık isen yedek toka :D benim toka atılmıştı diye sinir olmuştum da :D

tarafından
Toka önemli canım haklısın  teşekkür ederim
0 oy
(6,920 puan) tarafından
Doktorumla konuş duş aldiriyo bazıları öyle bi durum için boy havlusu al kağıt havlu al normal peçete al şampuan lazım olabilir göğüs pedi mutlaka al çok önemli çocuk emdikten sonra onun salyasi süt ilk defa geliyo ikisi karışınca yapış yapış oluyo sudyenine yapisiyo emzirirken göğsünü açınca çok acıyor göğüs ucu kremi al ben kullanmadım çocuğu emzirdikten sonra kalan sütü sıkıp gogsumun ucuna sürdüm daha etkili hiç gogsum catlamadi benim terlik al orda ayakkabıyla olmaz 
tarafından
Sezeryanda ilk 2 gün duş alınmıyor canım ama göğüs pedini eklicem onu unutmuşum
(6,920 puan) tarafından
Bende sezeryan yaptım bende duş almadım ama bazı doktorlar aldiriyolar
0 oy
(1,501 puan) tarafından
Göğüs pedi koyabilirsin sütün üstüne cikmasin diye. Corapdire kendine yelek terlik koyabilirsin ay ben cok usumustum ya onlar aklima geldi. Havlu koyabilirsin kalma duurmuna göre aklima bunlar geldi. 
tarafından
Göğüs pedi havlu eklicem canım yelek değilde hırka aldım koydum teşekkürler

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 153 göst.
0 oy
12 cevap 416 göst.
26 Ekim 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 167 göst.
7 Eylül 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy