+2 oy
331 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Ben küçüklüğümden beri iğneden çok korkan biriydim hamile kaldıktan sonra doğuma kdr her gün o anlattıkları dayanılmaz doğum sancılarını duyarak korkuyla geçirdim her gecemi ben diyorum normal iğneden bile ağlayan dünyaya nasıl çocuk getiricem doktorumdan sezeryan bile istedim kabul etmedi o büyük gün geldi akşam sekiz gibi sırtımdan kasigima doğru ince sızılar inmeye başladı 20dkda bir acaba geliyomu derken lavaboya gittim hafif kanlı akıntım gelmişti Nisan dedikleri sıcak bir duş aldım saat 11gibi beş dakikada bir gelmeye başladı bu sızı ama adet sancısı gibi daha hafif kaynanamı aradım geldi hastaneye gittik 2cm açılma var dedi iki saat anne odasında dinlen dedi saat 1gibi sancım normalde çektiğim adet sancım gibi gelmeye başladı 2saat sonra baktı açılma 5cm olmuştu yatisim yapıldı her sancım gelisinde derin nefes aldım hadi bebeğim yapabilirsin annene yardım et az kaldı dedim asla bagirmadim iğne vurulunca ağlayan ben Allah öyle bir güç veriyoki o anda sabah 9zu beş geçe Atatürk'ün ölüm sireniyle kızım dünyaya geldi 4tane dikisim oldu ama ne iğne vurduklarini ne kesiyi asla hissetmiyosunuz bebeğim çıktığı anda yeniden doğmuş biri gibi oldum iyiki dedim normal dogurmusum doğum sonrası tebrik için arayan herkese çok kolaydı valla diyorum annem kiziyodu anladık kolay dogurdun nazar edicen zordu de ben inadına güle oynaya yürüyerek çıktım kucağımda bebegimle asla kendinizi başkalarının anlattığı korkutucu doğum hikayeleriyle düşündürüp gebeliginizin tadını bozmayın ben yapabildiysem eminim herkes yapar Allah hepinizde bir avazda kurtulmayı nasip etsin bu üçüncü gebeliğim 32hafta olduk keyifle geleceği günü bekliyorum 

6 Cevaplar

0 oy
(8,934 puan) tarafından
Şuan hamile olan ben biraz olsun rahatladim ben suda doğum istiyorum sezeryana zaten karsiyim ama normal dogumdanda korkuyorum biraz ne emmeye ne gömmeye gibi oluyor farkındayim ama napim işte darısı başıma inşallah bende kolay ve bir avazda oğlumu kucağıma alırım hayırlı olsun sağlıkla büyüt 
tarafından
Anladım :) Hayırlısı neyse o olsun . Umarım istediğin gibi gider herşey . Sagsalim kucağına alırsın ❤️
(8,934 puan) tarafından
Amin cnm insallah :))(
(12,762 puan) tarafından
Sadettin güzel şeyler düşün,kötü doğum hikayelerinden uzak dur dinleme. Bende ısrarla normal doğum istedim son ayda sırf bu yüzden devlete geçtim
Çok şükür 28ci saatte normal doğum yaptım ama çok keyifli idi

Bi avazda kurtarsın inşallah
(974 puan) tarafından
Eğitmen postu açan hanımefendiye katılıyorum etrafa kulağınızı kapatın üç çocuğum var ilkinde bilmediğim için biraz zor oldu ama diğer ikisinde kesik dahi olmadı kesmeyin ben doğurabilirim dedim sadece birer dikiş oldu eve geldim sanki ben doğum yapmadım üçüncü günü bebeğim sarılık olduğu için hastanede yattı günde iki defa gidip süt verdim çok rahattım çok şükür Allah kolaylık versin sizede ha bu arada sürekli ihlas suresi Ayetel Kürsi ve Hz. Yunusun duasını okudum gelinimizde yasin okudu çok şükür Allah kolay getirdi
(8,934 puan) tarafından
İnşallah darısı başıma:))
-Reklam-
0 oy
(3,794 puan) tarafından
her dogum bi olmuyo. gozun aydin gecmis olsun. bende kizimi cok cok kolay dogurmustum oyleki masada ebe ile sohbet ediyoduk ufacik sanci agri olmadi 6 cm acilma ile girip 1 saat olmadan gelmisti .
0 oy
(13,851 puan) tarafından
Sağlıkla kavusun her doğum aynı değil malesef oyuzden hiçbir şey okumamamk en güzeli her doğum kendine özel 
0 oy
(7,390 puan) tarafından
Ah ah nikah için kan vermeye gitcem eşim o zaman calisiyodu yalnız gitmem gerekti iğneden o kadar korkuyorum ki babamla gittim :) ama hamile kaldım covid oldum 25 haftaliktim doktorum kan sulandırıcı kullanman lazım dedi günlük iğne vurundum bi de kendin vurcan demesin mi ben biri yaparken korkuyorum biri yanımda inisulin burunda öbür odays gidiyorum nasıl kendim yapcam dedim eşim yaptı sağolsun hergun hergun bi kolum morardı diğerine vurdu o morardı diğerine vurdu delik deşik oldum kaç kez babam yaptı kaç 2 kez falan eşim unutup geceye gitti kaynım yaptı çok zordu öyle öyle iğneden öyle korktum ki vakti gelince agliyodum resmen karnıma sariliyodum doktoruma iğneden çok korkuyorum neşteri düşünemiyorum bile dedim normal olsun diye yalvardım ama oğlum makat gelişti mecbur sezeryan yaptım sancım geldi gece 11di doktorumu aradım hemen hastaneye git dedi bi duş aldım gittim hastaneye sancım 75 80 oluyo 1 dkda bi normal pozisyonda olsa dogurcsktim çocuk kanala inmiş poposu sıkışmış acil doğum dediler eşim beni bıraktı soyundum ameliyat albisesi giydim kan veriyorum bi yandan ağlıyorum ben korkuyorum diye doktorum geldi nasisin Merve dedi çok korkuyorum dedim korkma korkma çok kolay olcak 37 kiloyla bebeğini taş gibi tasidin maşallah sana doğumdan mi korkutoun benim elim çok hafif dedi belden uyusturcsklar anestezist işte dedi kedi duruşu yap belime bi iğne soktu hiç acımadı ama ondan sonrası karnında yumruklar hissettim sadece sonra doktorumun şey dediğini hatırlıyorum saat 23.55te doğum yaptım dediki 14 Nisan mi olsun 15 Nisan mi dedi ne olcaksa olsun çıkarın artık şunu dedim hop bayildim yaaa evlat işte 
0 oy
(365 puan) tarafından
ilk kızımn doğumunda çok kötüydü rahim duvarim kalın olduğu için yapısal olarak normal doğuma müsait değildi doktor anlamadı bunu ölümden döndüm resmen ikinciden o kadar korktum ikinci kızımda doğum yaklaşanana kadar travmaydi resmen ama yine de normal istiyordum ikinci doktordan öğrendim zaten elverişli olmadığımı neyse doğum yaklaştı normal diye sabahtan yine suni sancı yedim çok dua ettim hani ama 6 saat suni sancı yememe rağmen bı gram acı yoktu ntslerde ckyordu ama bnde sıfır acı hissetme sonra açılma olmayınca sezeryana almak zorunda kaldı mucizeydi .. yani acı hissetmemem .. doktorlarda şaşkındı bu duruma .. ben bundan aslında rabbime siginmamin ve oda yine kudretini göstergesi baskaydi şükürler olsun .. 
0 oy
(7,491 puan) tarafından
Benim çok ağrım oldu sabah 6 da gıtım akşam 8 gıbı doğurdum belkide suni sancı aldığım ıcın oldu acılmam öyle oldu Dikişlerim kaç  olduğunu bılmıyom 

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 123 göst.
16 Haziran 2023 Güzellik-Bakım kategorisinde Hanifemm (1,493 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 410 göst.
3 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 140 göst.
23 Haziran 2022 Aile kategorisinde Asafin annesii (182 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 216 göst.
31 Mart 2021 Diğer kategorisinde linosun anasi:) (2,241 puan) tarafından soruldu

382,453 soru

11,450,247 cevap

35,025 kullanıcı

...