0 oy
459 göst.
Aile kategorisinde (146 puan) tarafından
Aslına bakarsaniz bende çok kararsızım istemek istememrk arasında biri 7 yaşına girceek biri 4 eğer olursa iki oğlum var üçüncü kız olursa diyor hayali kız çocuğu tabi erkeği kızı yok ama sağlıklı olması herşeyden önce ama rabbimin dediği olur hamile olursam cevremdekiler kızacak en başta annem eşimin öyle kötü huyu yoktur bitek geç gelmesi var ikisine de ben baktım çocuklarımın ha esiminde elinden geldiği kadar yaptıkları oluyor işi nedeniyle bilemeiyorum kafam çok karışık 

20 Cevaplar

+1 oy
(1,369 puan) tarafından
Valla sen de eşin de istiyorsanız kimseye laf düşmüyor. Çocuklar da büyümüş 
-Reklam-
0 oy
(382 puan) tarafından
Valla zaman bakarsan buzamanda çocuk zor. Ama yok imkanin var sa gücün varsa maddi manevi olsun ben seviyorum çok kardeş olamsini benim şimdi 1 tane 19 aylık 3 4 yasidna Ken bir kardeş düşünüyorum
(146 puan) tarafından
İmkan var şükür iki cocugumuda kendim kimseden yardım almadan buyuttup şükür annem 10 gün durup gitti ikisinde de kaynanam öyle bakmaya gelmedi bir yere gideyim şey yapayım bırakırım bakar  zaten eşime diyorum üçüncüyü istersen maddi şeylerini düşünerek iste diye
(146 puan) tarafından
Zorluk yaşamadım yaşadım çocuk büyütmek kolay değil ama güzel birşey de bilmiyorum kafam çok karma karisik 3 çocuk hayalim zaten
0 oy
(8,936 puan) tarafından
Maddi olarak bakabilecek güçte misiniz dogumu bezi mamasi yemesi giymesi okulu üniversitesi sosyal hayatı bunları kaldırabilecek güçte misiniz eğer maddi gücünüz yoksa kalkışmayın Allah bağışlasın zaten hali hazırda 2 evladın var onların bile ne masrafları var simdiden 
(146 puan) tarafından
Şükür benim çocuklar dogundundan bu yana 4 ev aldık çocuk rizkiyla gelir derler ama sonra si ne olur bilmiyorum rabbim en iyisini verir biraz daha dusunuum ben
(8,936 puan) tarafından
Cnm çocuk elbet rizkiyla gelir ama rızkı karın doyurmaktadır  ama bunun giyimi kuşağı sosyal hayatı okul masrafları var ve bunlar hiç kolay değil bilirsin zaten iyi düşün bu devirde
(3,882 puan) tarafından
4 mü ev maşallah
0 oy
(2,853 puan) tarafından
Tam rahata ermişken huzur bozmaya ne gerek var :D ev hanımıysan maddi imkanlar iyiyse 3 çocuk güzel olabilir ama şahsen Allah isteyene versin benden uzak olsun :D
(146 puan) tarafından
Ev hanımıyım evet rahata erdim şükür aman ne bilim kafamı karıştırdı kocam en.iyisi karışmasın
0 oy
(1,399 puan) tarafından
Seninkileri arası varmış baya büyümüşlerde benim oğlum 2 yaşındayken kızım doğdu arası 2 sene olmasına rağmen çok zorlandım kendim tek başıma baktım eşim dahi çok ilgilenmez ama 3.yu şimdi düşünmem en azından 3 4 yaşına gelsin seninkiler büyümüş çok zorlanmazsin benim gibi
0 oy
(4,972 puan) tarafından
Bence tam zamanı belki birde kızın olur benimde biri 7 biri 5 yaşında şimdi 3. Ye hamileyim 6 aylık darısı sana 
0 oy
(11,217 puan) tarafından
Düşünecek bişt göremefim imkanlar ywterince el verişli hava durumu da müsait yap gitsin 3 ne ki
(7,958 puan) tarafından
Ay ne güzel ben diyorum hayatta yazın dogurmam hesap edecem yaza denk gelmesin tabi kazaya kurban gitmesem gideceğimide sanmam 8 yıldır gitmem inşallah bu saatten sonra gitmem:)
(11,217 puan) tarafından
Ben hesaplayıp yaptım şükür Allahın izniyle istediğim ayda dogdular:)
(7,958 puan) tarafından
Benim ilki ilkbahar ikincisi sonbahar ama hesaplamadim tesadüf
(11,217 puan) tarafından
Haha benmkıde biri nisan diğeri eylül: D
(7,958 puan) tarafından
Aynıyız benimde Mart Ekim:)
0 oy
(7,958 puan) tarafından
Benimde 2 tane var küçüğü 3 büyüğü altı yaşında diyo bir tane olsun ben istemiyorum hazır değilim 
0 oy
(14,033 puan) tarafından
Maddi imkan varsa sende kendinde o gücü görüyorsan bence yap 3 çocuk harika bir şey benceeee
0 oy
(1,726 puan) tarafından
Eşine guveniyorsan yap yani bakmayacaksa boşa kendini yorma diğerlerinde tek bırakmış bir de çocuk mu istiyor halla halla

Neyse sen kararını vereceksin dediğim gibi 
(146 puan) tarafından
İşinden dolayı tek kaldım gece kapatiyor dükkanı ama hastaneye gideyim hasta olsunlar gelir ilgilenir
0 oy
(8,328 puan) tarafından
Allah senden bir nesil getirecekse getiririr canım ben cesaret edemiyorum edemeyecegımde sanırım yasımda gecıyo saglık problemlerı de varöyle olunca rabbim benden bir nesil getirecekse getirecektır diyip Allaha teslım oluyorum
0 oy
(13,886 puan) tarafından
2 hafta önce doğum yaptim. Şaka gibi ama benimkide 3.bebeği istiyorum diye tutturdu. Ben kesinlikle istemiyorum. Rabbim olmayanlara nasip etsin. 
0 oy
(7,304 puan) tarafından
Bi andan bende istiyorum bi andan istemiyorum karışık valaa 
0 oy
(134 puan) tarafından
İkimizin çocuk sayıyısı ve yaşları cinsiyetleri aynı bende şuan 3 çocuğumu bekliyorum kızım olacak inşallah istiyorsan kendini kalben hazır hissediyorsun düşün bence  bende başlarda hatamı ettim diye korktum ama oğlanlarıma kızım yaren olur en azından kardeş önemli
0 oy
tarafından
Sen de eşinde istiyorsanız kimse birşey diyemez
0 oy
(433 puan) tarafından
Yap gitsin beraber büyüsünler ne güzel
0 oy
(3,586 puan) tarafından
Bugün de eşlerin çocuk isteyesi mi tutmuş sabahta bir arkadas eşin çocuk istiyor yazmıştı eşler ister çünkü baba olmak kadar kolay birşey yok onemlibolan sen istiyor musun yetebilecek misin maddi manevi bunu düşün yoksa kocalara yüz ver 5 tane de ister :)
0 oy
(747 puan) tarafından
Tam rahata ermisken amaan kiz :) 
0 oy
(13,148 puan) tarafından
Maddi manevi durumum elverişli ise ben isterdim ama biraz daha bekle bence ilk çocuğun tam okula başlama yaşı 1. Sınıf geçsin ondan sonra doğur çünkü ilkokul birde gerek okula götür getir gerek ödev yaptır okuma yaptır çok ilgi isteyecek 
(146 puan) tarafından
Eğer doğum olursa olduğunda birinci sınıf bitecek şimdilik birinci sınıf iyi gidio zorlamio beni benim küçükte anaokuluna gider olursa bilmiyorum bakalim hayırlısı okula getir götürü babasi yapar öyle olursa
0 oy
(3,151 puan) tarafından
Maddi olarak üçe bilince de hepsine yetebiliriz derseniz ve manevi olarak yipranmam ucune de vakit ayırıp ilgilenebilirim derseniz yapın milleti ilgilendirmez. Benim de iki kızım vardı 4 buçuk ve 2 bucuk yaşında plansız üçüncüye hamile kalmışım. Oğlum oldu en azından ikisini de tatmış olduk dedik kız olsaydı da uzulmezdik ama eşimin de benim de kız kardeşimiz yok çünkü seviyoruz kızları. Şuan kızlar 5bucik ve 3 buçuk yaşında oğlum 7 buçuk aylık oldu. Şükür maddi olarak ihtiyaçlarını karşılıyoruz isteklerini de uygun gordugumuz kadarıyla yapıyoruz. Manevi olarak biraz yıprandım ben ama yaşlar yakın olduğu için o da yoksa zaten üç tane düşünüyorduk bizde. Seninkiler büyükmüş bence düşünülebilir.

İlgili sorular

0 oy
21 cevap 559 göst.
0 oy
2 cevap 171 göst.
19 Mayıs 2022 Aile kategorisinde Ayasa (1,235 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 220 göst.
13 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde O bir anne... (1,170 puan) tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 675 göst.

380,255 soru

11,384,888 cevap

34,884 kullanıcı

...