0 oy
674 göst.
Aile kategorisinde (252 puan) tarafından
9 aylık bebegım var esım 33 yasında hemen ikinci cocuk istiyor bende kaldıramam ikinci cocugu diye dusunuyorum annem de benimle aynı fikirde ama kaynanam doğur bız varız bırlıkte yardım ederiz diyor ama evlerimiz ayrı bende ısdemıyorum akıl verin ne yapmam lazım  benmı abartıyorum

30 Cevaplar

+7 oy
(7,654 puan) tarafından
Burada fikirlesecek iki kisi var sen ve eşin 
(35 puan) tarafından
Yaşından dolayı mı benim eşim 38 yaşında ve bizim daha ilk cocugumuz olucak onu da Allah izin verirse eşim 39 yaşına basınca kucağına alicak :)
 33 ne ki :)
(7,654 puan) tarafından
Nazire yapiyor zaar
(35 puan) tarafından
Hml Nasıl anlamadım ben mi nazire :)
tarafından
Öyle zaar :)
(7,654 puan) tarafından
Post sahibi icin dedim canseyra
-Reklam-
0 oy
(4,875 puan) tarafından
Milletin aklı ile ne iş ne çocuk yap ☺️☺️ önce öyle derler sonra ağlıyor bu deyip sıkıştırrlar kucağına ☺️☺️
(252 puan) tarafından
Sımdıden cok yoruluyorum zaten
0 oy
(1,667 puan) tarafından
Kaynanan in sen hamileyken ölmeyecegi ne malum .kimseye givenip cocuk yapma eşine bile 
(252 puan) tarafından
Bende oyle diyorum
0 oy
(383 puan) tarafından
Bebegin cok kucuk cok zorlanrsin 2 yasina gelmesini bekleyin en az..
(252 puan) tarafından
Bende aynı fıkırdeyım
0 oy
(17,786 puan) tarafından
Yani 9 aylık daha çok küçük biraz daha büyüsün yazık sana hem doğum yapman için üstünden 2 yıl geçmesi lazım bunu Söle 
(252 puan) tarafından
Biliyorlar kaynanam da kadın sonucta
(17,786 puan) tarafından
Bile bile nası istiyo ya vicdan yokmu hiç kolay mı çocuk büyütmek öyle
0 oy
tarafından
4kisilik grup olarak ortak bi karara varin bence tobe yarabbi tobe Allahim sen sabir ver 
tarafından
Kanka saol yaaa Allah razi olsun ne muradin varsa versin ahahhahahaha gece gece manyak :)
tarafından
Aminn aminn uyumadan önce kankama artı vererek kankalık görevimi yerine getireyim dedimdi hahahahha
tarafından
Ahahahha saol aşko ihtiyacim vardi kanka sevgisine ama arti olarak degil yazarak desen yeterli :)
tarafından
Olsun ben hep çift dikiş yaparım sevmem tek dikiş hahahaha Ulan ne diyom yaa uyku başıma vurdu sjsjsjsjsj ben yatıyom kanka rüyanda beni gör emi ❤️❤️
tarafından
Seni bugun görmüş gibi hatirliyim gorerim elbet
0 oy
(2,618 puan) tarafından
1. Neden kaynanan annen karışıyor 

2. Benim dogurdugum çocuğa neden onlar bakıyor 

3. Doğuracağın çocuğa onlar neden karar veriyor 

4. Bu eşinle senin aranda karar alınacak bisey bence 
(252 puan) tarafından
Esıme kalsa hemen
(2,618 puan) tarafından
Esin doğumun zorluğunu görse  :)
(252 puan) tarafından
Ahhh keske bıde sunı sancı vermışlerdı
(2,618 puan) tarafından
O suni sancı of of 4 doğum yaptım 4 de suni sanciyla
0 oy
(1,926 puan) tarafından
canım burada ikinizin ortak fikri olmalı üçüncü kişiler karismamali
(252 puan) tarafından
Bencede oyle olmalı
0 oy
(4,661 puan) tarafından
Esin ve sen karar vereceksin ne annene nede kayinvalinede bu konutu açtırma bile 
(252 puan) tarafından
Oooo bize bırakmıyorlar bile ellerinden gelse kendileri neler yapar
0 oy
(3,101 puan) tarafından
Kaynanan ve annen ortak bi karara varip esinle sana bildirsin en iyisi.

Yapma canm benm kiz 3 yas oglan 2.5 aylik kizim cisini yemegini kendi hallettgi halde agliyorum sinirden bazen.o cocugada yazik
(252 puan) tarafından
Bende kıyamıyorum
(3,101 puan) tarafından
Kiz kiyilirmi hadi kotu gecti bulantili o cocuk senden ilgi beklicek bakim beklicek.yazik degil mi.ha olur siz istersinz amenna.ama sen hazir olmalisin.sende biter bu is.herkes kafayi vurup osura osura uyucak.
0 oy
(1,682 puan) tarafından
Öne öyle ya kız sen motor musun da art arda çocuk yapcan esin bir sakin olsun belki yaşından dolayı istiyor olabilir ama sana da yazık o bebeğine de oğlum 20 aylık hala cesaret yok bilmiyorum yine sen bilirsin eşinle konuş karar verin 
(252 puan) tarafından
Bende ısdemıyorum zaten
(1,682 puan) tarafından
O zaman bekleyecek kuzum güzel bir dille söyle bebeğin önce ayaklansin kendini ifade etsin o zaman eşinden önce sen istersin ikinciyi ama kimseye güvenerek çocuk yapma hatta karıştırma bile hayatına sonuçta özel konular bunlar
0 oy
(66 puan) tarafından
Inanma canim.bakmiyolar en az 2 yaşini doldursun
(252 puan) tarafından
İnanmıyorum zaten
0 oy
(750 puan) tarafından

Anam beni 40 yaşında doğurdu babam ondan 6 yaş büyük olduğuna göre demekki bebek yaşla alakalı olmuyor daha doğardi arkamdan çocuk ama yeter yani 40 dan sonra anne olmak zor yoksa daha doğurmaya meyilli bir vicudu var annemin :D

(252 puan) tarafından
Iyı guldum aksam aksam:)
(750 puan) tarafından
Yüzün gulduyse ne mutlu bana :)
0 oy
(3,099 puan) tarafından
Sakın derim tabi senin kararin ama bebegin cok kucuk bak benim kizim 2 yasinda biride 26 gunluk suan ikiz bakiyor gibiyim ikiside bebek birak bebegin biraz daha buyusun ayrica dogurup bakacak olan sensin onlar degil 
(252 puan) tarafından
Allah kolaylık versin
0 oy
(146 puan) tarafından
Benim kaynananin kızı 10 yıllık evli ve çocuğu olmuyor ( Rabbim isteyen herkese nasip etsin inş) sonra oğlu benle evlenince hemen çocuk istedi. 10 yıldır hasretim toruna dedi. Ben de eşim de daha vakti var diye düşünüyorduk ama kaynana ısrar edince Rabbime şükür düşündük ve bebeğimiz oldu. E kaynana ne yaptı erkek çocuk değil diye 3 ay eline almadı.  10 yıldır toruna hasret kadın sakın ha bana güvenmeyin emanet çocuğa ben bakmam dedi ki bizim öyle talebimiz olmadığı halde. Sonra ben ücretsiz izne ciktim. Sonra da eşime demiş bana 2 bin TL verin bakarım demiş.  Şimdi ben bu kadının isteğine göre hayatta 2. Çocuk yapar mıyım ? Asla tabi Rabbimin yanında ne var bilmem ama o istiyor diye yapmam. Yani demem o ki kesinlikle kendine göre karar ver. Ben bu durumda eşimin bile isteğini duymam o derece. 
(252 puan) tarafından
Cok haklısın kaynanan cok fena
(146 puan) tarafından
İnsanın aklı fikri almıyor gerçekten. 10 yıldır torun hasreti çeken kadın torunu olunca neler söyledi neler. Aklım almıyor.  Rabbim sana vermiş bin şükür mutluluğunu yaşayacağına zehir etti bana her şeyi.  Ne diyeyim? İnş 2 oğlu daha var. Onların eşleri hakkından gelir. Ben gelemedim hakkından. Rabbime bıraktım.
(252 puan) tarafından
Bence erkek torun ısdıyor o daha cok bulur
0 oy
(185 puan) tarafından
Bu karar esin ve senin kararın olmalı.. ama en çokta senin çünkü büyük çoğunluk yük senin omuzlarında olacak..bedenen ve ruhen sen hazırsan olmalı.. 

Ama soylemedende edemeyeceğim bu ne acele yani esin 33 yaşında olabilir gayet genç ayrıca yaş faktörü kadınlarda biraz daha sıkıntı.. rabbim nasip edecekse 70 yasindada nasip eyler.. Yok hiç etmicekse isterse 20 yaşında olsun etmez.. 9 aylık bebeyle ben hayatta cesaret edemem açıkçası  
(252 puan) tarafından
Aynen bende
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Kime ne kadar herkes bi yerini haddini bilsin ya o kadsr da değil 
(252 puan) tarafından
Aynen öyle
0 oy
tarafından
Erkeklerin yasa takılması çok saçma 
(252 puan) tarafından
Bencede
0 oy
tarafından

Canım valla senin haşin kaç bilmiyorum ama kusura bakmayin açık konusu cam erkeklerdeki sperm sayısı azalmaz cinsel istek arzusu yaş ilerledikçe artar yani benim cevremde ne kadar kadın varda kocası 45 yaşında kendisi 40 yaşında erkek çocukları oldu benim komşumun annesi yanlışlıkla hamile kaldı annesinin yasi 47 babası 53 yaşında yani bunun yaşla alakası yok kaynananın maksadı  erkek torunu olsun babasına yetişsin  hemen babasına ileride bakmakta olan bir evladı olsunsur benim fikrim  aklın varsa daha bir yaşını doldurmamışsa yavrucak daha yeni sevginayrimi yapan bir bebek var arada sevgiyi tam anlama zamanı iki bebek olucak Bu defa zor kıskanç kavgacı bir çocukluk geçirecek 

(252 puan) tarafından
24 yaşındayım
tarafından
Yaşın çok genç  ne zaman istersen de hamile kalırsın sakin kanma onların aklına yapma cocuk bebeğine  yazık sevgisi eksik büyüyecek sen hamilelikle ugrasicaksin mağlum ilk 4 ay kendine gelemiyor insan sonra esin işte sen o çocukla o ilk aylar sonrada ağırlaşma dönemi var o 9 aylık bebek tam sevgi bekleyecegi zamanda sevgisi eksik kalicak yani
0 oy
(10,039 puan) tarafından
Aman Allahım sen kac yasindasin :)
(252 puan) tarafından
24 yaşındaym

İlgili sorular

0 oy
21 cevap 534 göst.
0 oy
2 cevap 193 göst.
14 Kasım 2022 Aile kategorisinde ayse.gul (582 puan) tarafından soruldu
+1 oy