0 oy
523 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kizlar  baybay damla 1 aylik bebege verilir mi ? 

Bebegim hic uyumuyor gozleri kipkirmizi sancisi var sanrm kolik bebek . 

Birazcik uyusa keske bu damladan kullansam olurmuki 

27 Cevaplar

+1 oy
(2,352 puan) tarafından
Gaz damlasını değiştirin yarayani bulana kadar. Doktorlar kesinlikle önermiyor. Ki çocuğun daha çok çok küçük günah yani. Uyumamasindan daha zararlı olabilir. 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Yaparmisin bilmem verirmisin bilmem 

Rezene içiyorsun ya 2-3 çay kaşığı kadar bebeğe de ver.

Kimyon çayı da verebilirsin
tarafından
Verdim  canmm neler neler icmedimkiii
tarafından
Çok kötüyse doktora götür lavman yapsinlar
0 oy
(5,704 puan) tarafından
2 ay boyunca ben oturarak uyudum çünkü sadece kucağımda yarım saat uyurdu bıraktığım an Uyanırdı sancısı olduğunu bilmene rağmen uyku uyumasını bekleme Rahatlatmaya çalış. Gaz masajı gaz damlası kimyon iç sürekli ama ilk 4 ay uyku konusunda her bebek aynı lütfen bebeğinize daha şimdiden uyuşturan hiçbirşekilde faydası olmayan damlaları vermeyin. 
tarafından
Bebegim sanci cekerken bende oturup izlemiyorum zaten
 Ne denediysem olmuyor surekli agliyor uyumuyor masajlari her saat basi yapıyorum  .   Salliyorum  banyo yaptırıyorum  sicak havlu sicak su koyuyorum iki uc kat giydiriyorum . Rezene ictim anason ictim papatya cayi ictim kimyon ictim hic bir faydasi olmadi yVruma artik icim aciyor ne yapaym
(5,704 puan) tarafından
Gaz damlasını değiştirin. İçtim değil sürekli için ben günde 2 bardak rezene 2 bardak kimyon çayı içiyordum biogaia bağırsak düzenleyici ve zinco kullanıyordum ona rağmen gaz sancısı çok oluyordu. Bebek bu olacak ama içeriği temiz olmayan damlalar vermeyin
(13,787 puan) tarafından
Meltem benimkide kolikti canım neler neler denedim ama hiçbir şey fayda etmedi hele birgün catlayacak ağlamaktan doktora gittim ay o ağlıyor ben ağlıyorum artık okdr tükenmiş bitmiştim gaz kütlesi çıktı ultrasonda .doktor üç ayda geçerse şanslı annelerdesin demişti bu bir surec işte damla için çok küçük bence.bir doktora götür olmazsa ultrasonla baksonlar yine belki yönlendirir seni
(4,040 puan) tarafından
Bizde sizin gectiginiz sureclerden gectik. İlk 4 ay o sekil bunu kabullenin. Kucaginizda omzunuzda ya da kolunuzda uyutun o pozisyonda rahat ediyolar. Bi de bence kalin giydirmissiniz, bilinennin aksine bebekler sicagi sevmez. Belki rahatsiz olmustur.
O damlalar 2-3 yasinda cocuklar icin. Ayrica beyne zarari var.
Bi de bebeginiz muhtemelen 1.atak doneminde onunda etkisi vardir. Bol sabir geciyo bu gunler.
0 oy
(7,163 puan) tarafından
Kuzum bi doktora götür boyle böyle de hiç uyumuyor hep ağlıyor karnı semsrt vs vs de onlar röntgen çekerler hazmı derdi başka biseymi diye ona göre de yol gosteririler
0 oy
(8,886 puan) tarafından
Biogaia kullandınz mı
0 oy
(15,820 puan) tarafından
Bilemedim kuzum ya çok küçük....

Ben vermedim hiç verme taraftarı değilim ama kendin bilirsin 
0 oy
(7,445 puan) tarafından
Canım tamamen bitkisel bir damla ama zaten şu an yeni doğan döneminde biz kullanıyoruz ama diş döneminde başladık öyle düşün sancısı için kiraz çekirdeği kemeri ve patikleri var mikrodalgada bir dakika ısıtıyorum gazı rahat çıkıyordu ağrısı kalmıyordu hala zaman zaman kullanıyoruz 
(7,445 puan) tarafından
Gaz damlası aguline var bitkisel tamamen onu kullan bebeği sıkıştırmadan gazını çıkarıyor rahatlatıyor
0 oy
(269 puan) tarafından
Gaz damlası kullanıyorsun demi, 1 aylık bebek için uyku düzeni zaten beklemez ama hiç uyumuyo sa gazı vardır.

Ne kullanıyorsun,

2 kızımda da kullandığım damla biogaia bağırsak düzenleyici damla

Nurse Harvey's Gaz Giderici damla

İkisini de gün içinde kullandım ve çok rahat ettiler çok şükür 
0 oy
tarafından
Özele gel meltem
0 oy
(1,170 puan) tarafından
Bence kullanma biraz sabretmeye çalış. Çok küçük daha gaz dönemi ya da atak dönemi olabilir. Karnına havlu falan ısıt koy masaj yap 
0 oy
(7,549 puan) tarafından
O damlalar sadece uyuşturuyor çocuğu. İçeriği öyle maddelerle dolu çünkü. Hiçbir yaşta önerilmemesi gereken bir damla 
0 oy
(5,970 puan) tarafından
1 aylık bebeğe verilmez. Bir çay kaşığı rezene çayı ver 
0 oy
(118,484 puan) tarafından
tum gaz damlalarini dene hangisi iyi gelecek denemeden anlamazsin koliklik zaten dogumdan 3 hafta sonra baslar kolikse son 1 haftadir uyumuyodur once tum damlalari dene bebege ben o tur damlalarin verilmesine karsiyim 1 aylik daha kilosu ne onun ben veremem korkarim vermeyede
tarafından
Seninle artık konuşmuyorum ben sevda hanım özelden yazdım cevap verme tenezzülünde bile bulunmadın
(118,484 puan) tarafından
hiiiiiiiiii
0 oy
(158 puan) tarafından
O senin dediğin damlayı 7 aylık 8 aylık bebeklere bile vermeye Doktorlar ki senin bebeğin çok çok küçük öyle bir şeyi kesinlikle deneme derim ben sana bunu bir doktora söylesem seni azarlar ki haklılar yani bebek illaki uyumayacak gözleri kıpkırmızı olacak gaz sancısı vardır fitil al fitil dene kakasını yaptır ya da sancı gaz fitilleri var ondan al dene kaynana sürekli masaj yap sıcak havlu koysa bunun üstüne ısıtıp günde bir sabah bir akşam bir kaşık çay kaşığı çok dolu olmayacak şekilde günlük zeytinyağı içir aşırı fayda edecekti kakasını yapmasın da sindirimini rahatlatır sıcak su torbasına Kaynar suyu doldurun onu iyice serin ağzını iyice kapattığınızdan emin olun beşiğinin alt tarafına doğru koyun ayaklarına yapışık olmasın arasında bayağı bir boşluk kalsın üstünü örtün onun bebeği bayağı bir faydası olur bu süreç bu şekilde geçiyor sap simplex gaz ve sancı damlası bayağı bir faydalı etkili bunu da kullanabilirsin günde düzenli olarak 13-14 damla'ya kadar verebilirsin hatta 18 damla'ya kadar bu şekilde olur u süreç İnşallah biraz önce geçer
(158 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım artık puanın için evet biz de şu an 6 aylık olduk darısı size bizim çok fazla kazımız yoktu sancımız vardı onu da sıcak su torbası ile yaptık en güzel terapi bence ☺️❤️
(158 puan) tarafından
Hayır canım kesinlikle karnını koyulmuyor bebek yanar Allah korusun sıcak su torbasına Kaynar suyu koyuyorsun Bir havluya sarıyorsun beşiğin ayak ucuna koyuyorsun bebekle ayak arasında fark olacak bebeğin ayağına bile değmeyecek daha sonra bebeği beşiğe koy üstünü ört bebeğin o sıcaklık beşiğinin içinden bebeğinin ayaklarını vücuduna geçecek zaten o şekilde bebek çok rahatlıyor
(158 puan) tarafından
Vallahi ebrucuğum ben de bebeğim 15 günlükken zeytinyağı verdim hakiki zeytinyağı düzenli olarak sabah akşam o kadar güzel kakasını yapıyordu ki çok rahatlatıyordu onu sindirim yolunu çok çabuk hafifletiyordu bir de 6 aylık hala veriyorum günde bir defa ek gıdaya geçiş yaptık
(13,961 puan) tarafından
Allah razı olsun canım
tarafından
Aynen kuzum bende zeytinyagini ilk kızımda da sürekli kullandım şimdi büyük kızım 3 yaşında bir sorun yaşamadım şükür umarım küçük kızımda da hiç yaşamam sende yaşamazsın inşallah sağlıkla büyüsünler minnaklar:)
0 oy
(1,218 puan) tarafından
3 ay uyumadı benim kızım 20 saat beklerdi uykusuz hiç damla kullanmadım adını duymuştum ama zararlı sanırım 3 aydan sonra uykusu düzeliyor sabret canım 
0 oy
(3,681 puan) tarafından

İçeriği temiz bir ürün değil bende oğlumda çok çektim kolik bir bebekti uyku nedir bilmezdi aşırı huysuz bir dk uyumazdim kaç doktora götürdüm çare bulamadım minik su torbası alıp ılık su yapıp battaniyesinin üstüne koyuyordum canım rahatliyordu .

image

0 oy
tarafından
Verme kuzum zaten ise yaramaz, geçen gün doktora sordum 16 aylik bebeğim için, ise yarar bir şey değil dedi. Zaten seninki çok küçük daha. Rezene anason kaynat iç her gün, bebeğe faydası olur. 
0 oy
(4,652 puan) tarafından
Çok erken cnm ya bn 6 aya kdr uyumadgmi bilirim ilk 3 ay saymıyorum bile hergun o ağlardı bn ağlardım inan ailem cevremdeydi ama bn yine tek basimaydim bildgn kizkm mosmor olurdu ilaçlar etki etmezdi parmak ucunda yuruurdum ondan dolayı eşimle arama büyük sogukluk girdi . Kundakla sar ne blym anason ver gerekirse rahatlar diye 

Ama o ilaç için çok erken çok iyi anlıyorum seni ama bnce deneme 
0 oy
(2,610 puan) tarafından
Canım nurse harveys benim kurtarıcım oldu emzirince hemen gazı rahat çıkardığı pozisyona geçir çıkarmasını sağla maalesef ilk aylar gaz problemi her bebekte hemen hemen oluyor kimyon iç 
0 oy
(25,225 puan) tarafından
Tabiki verilmez meltoş 1 aylık bebekte sancı uykusuzluk zaten olur yani gaz damlasını değiştirin işe yaramıyorsa. Biogia ve sab simpleks ikisi çok etkili mesela 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 106 göst.
29 Mart 2022 Diğer kategorisinde gizemogek (18 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 222 göst.
1 Eylül 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 329 göst.
14 Nisan 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 40 göst.